Dzisiaj jest 25 cze 2022, 02:47

Golf Variant 7.25 INDIVIDUAL - Tomasz_W-wa

Nasze auta - Golf 7
Regulamin forum Opis samochodu powinien zawierać informacje zgodnie z zaproponowanym szablonem

Temat: Model - Wersja silnika - Rok produkcji (opcjonalnie "by" _nazwa_użytkownika_)
np. VW Golf 7 - 1.4 TSI 112PS - 2013 by Ryszard

Treść postu:
Dane wymagane
    Marka/Model: np. VW Golf 7 GTI
    Rok produkcji: np. 2013
    Silnik/Pojemność/Moc: np. 2.0 TSI
    Zdjęcie - prezentujące samochód w dość przyzwoitej rozdzielczości

Dane opcjonalnie:
    Kolor: np. niebieski grafit perłowy
    Wyposażenie: np. Highline + ACC + Sign Assist + zawieszenie DCC
    Układ napędowy: np. DSG
    Zawieszenie: np. 19'' Talladega
    Car Audi: np. Discovery Media
    Opis: np. Auto odebrane w maju, w planach mam zmianę wydechu
    i inne ciekawe informacje

Pamiętaj:
- Jeżeli zmodyfikujesz coś w swoim aucie, umieść informacje o tym w pierwszym poście - do wprowadzenia zmiany użyj przycisku (Zmień).
- Jeżeli dodasz nowe zdjęcia, które Twoim zdaniem zasługują na szczególną uwagę (np. zdjęcie auta po wprowadzeniu modyfikacji), zamieść je również (przy pomocy BBCode [IMG]) w pierwszym poście.
- duże zdjęcia (powyżej 500kb) zmieść na serwerze zewnętrznym, a w swoim temacie zamieść bezpośredniego linka do zdjęcia (przy pomocy BBCode [IMG])
- to Ty jesteś właścicielem swojego tematu, i to Ty decydujesz o jego zawartości, tak więc masz pełne prawo moderować (przy pomocy moderatorów) zawartości swojego tematu.
- Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość

Tomasz_W-wa

Forumowicz

• Online: 13d 22h 19m 22s
  • Pochwały: 90
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA

Re: Golf Variant 7.25 INDIVIDUAL - Tomasz_W-wa

Post04 mar 2022, 08:14

Raczej nie mam bo i tak w planach mam za jakiś czas lusterko wymienić na bez ramkowe bez kamery i założyć docelowo kamerę A5 w szybę (oczywiście z wymiana przedniej szyby pod kamerę). Na początek kamera 3Q0.. a późnej podmiana na 2Q0... ale tam trzeba wykonać adaptery np. na drukarce 3D i przy szlifować jedno mocowanie bo te kamery nie są identyczne.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa

Tomasz_W-wa

Forumowicz

Post20 kwie 2022, 20:50

No i w końcu, zawitały letnie kółka. 8-)
- Felga JURVA - 5G0-601-025-CP FZZ
- Ceramika FXProtect Wheel Armour
- Opony Continental PremiumContact 6 225/40 R18
- czarne odważniki
- nowe wentyle 311-601-361

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

C.D.N.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa

ksaoo

Nowicjusz

• Online: 1d 13h 48m 37s
  • Auto: GOLF 7
  • Silnik: CLRB

Post28 kwie 2022, 19:57

No i pięknie wygląda...

A jak wrażenia z 16" na 18"??

Wysłane z mojego 21081111RG przy użyciu Tapatalka

Deltoro el Gringo

Nowicjusz

• Online: 1d 10h 7m 52s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW golf 7 variant
  • Silnik: 1.6 TDI CLHA

Post29 kwie 2022, 08:36

Daj proszę znać jak się będzie sprawować ta powłoka FX. Od siebie polecam Neoxal 1.61. Wisienka na torcie było by obniżenie za pomocą sprężyn Eibach ale i tak jest super.

Tomasz_W-wa

Forumowicz

Post29 kwie 2022, 21:11

ksaoo trzeba powiedzieć że odczuwa się bardziej nierówności, szyny tramwajowe itp. bo profil opony jest niższy niż wcześniejsze balony na 16-tkach, na trasie jeszcze nie miałem okazji potestować ale to teraz w długi weekend majowy się zmieni.

Deltoro el Gringo masz rację, chociaż na żywo wygląda o wiele lepiej niż na fotkach. Sprężyny będą wymienione na EIBACH Pro-Kit E10-79-010-04-22 jest to zestaw dedykowany dla Golf 7 Variant TDI. Jak ktoś jest ciekawy jak wygląda na tym zestawie auto to proszę sobie zobaczy auto kolegi TaxiDriver chociaż on ma benzynę i zestaw Eibach pod benzynę ale widać jak auto siadło.

Z uwagi że kroi mi się dość duży serwis olejowy tak to napiszę na razie inne rzeczy muszą być odłożone na późniejszy termin.
Jak wszystko zrobię to napiszę tu co i jak.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa

Tomasz_W-wa

Forumowicz

Post10 maja 2022, 20:56

Idziemy dalej z projektem :mrgreen:
Z uwagi że zawitały już pierwsze słoneczne dni auto pojechało na klimę + ozonowanie i oczywiście wymianę filtra kabinowego (węglowy, jakoś nie mogę się przekonać do tego dla alergików).

Obrazek

Do kompletu zakupiłem (taki nie planowany zakup) oryginalne zasłonki dla Golf 7 Variant 5G9.064.365 (zestaw z 2020 roku, a więc chyba ostatni wypust przed wprowadzeniem Golf-a 8)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak już miałem się wziąć za montaż zasłonek to od razu za jednym razem postanowiłem zamontować wcześniej skompletowane oryginalne lotki na tylną klapę/szybę dla Varianta, w przedflicie montowane tylko w Golf 7 Variant R, w polifcie można było je znaleźć również w Variant R ale i w standardowej wersji ale z dość bogatym wyposażeniem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Montaż i efekt końcowy 8-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

C.D.N

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa

ksaoo

Nowicjusz

Post18 maja 2022, 17:13

Te zasłonki to coś jak nasze rodzime solar-ride?? Jak to się ma w porównaniu??

Mocowane na magnes? Na wsuwki? Czy na wcisk bez żadnych dodatkowych ??

wg.zdjęć wydaje mi się że na wsuwki

Tomasz_W-wa

Forumowicz

Post19 maja 2022, 20:53

ksaoo zgadza się ale można powiedzieć że o klasę lepsze, oczywiście chodzi o materiał, dopasowanie (idealne) i montaż.
Co do tego ostatniego to są takie specjalne wsuwki ale one zapinane są na rant blachy pod uszczelką, a nie jak w tym zestawie od "solar-ride" tylko pod uszczelkę.
Tak wyglądają zapinki ze specjalnym narzędzie do odginania uszczelki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj na szybko wpadł mały mod, lampa trzeciego STOP-u od polifta (5G0.945.087.B) czyli z czarną obwolutą.
Teraz lepiej to wygląda z czarnymi lotkami na klapie ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

C.D.N

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa

ksaoo

Nowicjusz

Post19 maja 2022, 22:25

Miałem solar-ride w Octavii i SuperB... W obydwu przypadkach dopasowanie było idealne, zapinane na rant blachy pod uszczelka bez narzędzia ...
jedynie podział tylnej zasłonki na dwie wymaga przyzwyczajenia...

Tomasz_W-wa pisze:ksaoo zgadza się ale można powiedzieć że o klasę lepsze, oczywiście chodzi o materiał, dopasowanie (idealne) i montaż.
Co do tego ostatniego to są takie specjalne wsuwki ale one zapinane są na rant blachy pod uszczelką, a nie jak w tym zestawie od "solar-ride" tylko pod uszczelkę.
Tak wyglądają zapinki ze specjalnym narzędzie do odginania uszczelki:

Obrazek

C.D.N

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa

Tomasz_W-wa

Forumowicz

Post20 maja 2022, 12:00

No widzisz, a ja czytałem odnośnie zestawów do Golf 7 że nie są dobrze spasowane, nie wiem czy to prawda bo takich nie miałem w rękach, dlatego odpuściłem zamienniki i kupiłem oryginał, który pojawił się w sensowych pieniążkach (napiszę tylko że koszt w ASO VW to ok. 1300 zł).
Na pewno w tym roku pojeździ u mnie w aucie, a później nie wiem czy zostanie czy jednak folia.
Na razie zostaje zestaw.
Jeżeli za rok jednak zdecyduje się na folię to mój zestaw będzie do sprzedania w dość okazjonalnej cenie :lol:

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa

ksaoo

Nowicjusz

Post21 maja 2022, 10:04

Tomasz_W-wa pisze:No widzisz, a ja czytałem odnośnie zestawów do Golf 7 że nie są dobrze spasowane, nie wiem czy to prawda bo takich nie miałem w rękach, dlatego odpuściłem zamienniki i kupiłem oryginał, który pojawił się w sensowych pieniążkach (napiszę tylko że koszt w ASO VW to ok. 1300 zł).
Na pewno w tym roku pojeździ u mnie w aucie, a później nie wiem czy zostanie czy jednak folia.
Na razie zostaje zestaw.
Jeżeli za rok jednak zdecyduje się na folię to mój zestaw będzie do sprzedania w dość okazjonalnej cenie :lol:

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Musimy w końcu się spotkać porównamy ... Ja pozytywnych doświadczeniach ze skodami, idzie sezon na gorąco więc zamówiłem i oczekuje na kuriera... Ciekawi mnie twój komentarz o kiepskim spasowaniu.. zobaczymy na żywo.

Edycja: dostałem, zamontowałem, pasują dobrze.. montowanie na drzwiach pod blachę nie tylko pod uszczelkę..

Tomasz_W-wa

Forumowicz

Post11 cze 2022, 17:32

Wczoraj odebrane auto od mojego mechanika 8-)

W tym roku wyszedł mi trochę duży serwis olejowy :lol:

Z uwagi że pojawiły się zapocenia w gniazdach wtrysków górnej pokrywy silnika, pierwsza diagnoza padła na miedziane podkładki wtrysków, które po kilku latach się wyrabiają i nie chodzi tu tylko o silniki VW ale wszystkie silniki CR.
Okazało się jednak że pierwsza diagnoza była błędna bo przepuszczały uszczelki gniazd wtrysków w pokrywie (były już dość twarde).
Do wymiany tych uszczelniaczy i tak trzeba wyjąć wszystkie wtryski i zdemontować górną pokrywę, a więc miedziane podkładki i o-ringi wtrysków zostały wymienione na nowe + uszczelnienia gniazd wtrysków + uszczelnienia śrub trzymających wtryski i oczywiście nowe śruby i nowa uszczelka pokrywy. Do tego wpadły też nowe o-ringi przewodów paliwowych wtrysków.
Z uwagi że jeżeli mamy na górze jakieś nieszczelności (przedmuchy) bardzo często zawala się smog, a więc dół też trzeba było zdemontować (miskę olejową) więc nie zastanawiając się postanowiłem wymienić pasek pompy olejowej, który nie wymieniłem przy wymianie rozrządu 2 lata temu.
I tu poszedłem po całości i postanowiłem wrzucić nową pompę + pasek + uszczelniacz + odrzutnik oleju + śruby itp.
Oczywiście przy zdemontowaniu miski olejowej i tak olej wyleciał, a więc wpadł nowy olej + filtry.
Oczywiście wszystko w oryginalne bo tak ma być ;)

Pierwsze wrażenia po przejechaniu 100 km, auto mniej pali, przy jeździe za miastem 100 km/h pokazuje mi teraz 4,5 litra wcześniej na pewno nie było tyle.
Zobaczymy jak dalej :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Minus tego wszystkiego że ciut zmniejszył mi się w tej chwili budżet na mody przy aucie :cry:

C.D.S

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Awatar użytkownika

ROBAL_26

Nieśmiały

• Online: 4d 14h 22m 2s
  • Auto: SKODA KODIAQ STYL4X4
  • Silnik: DFGA 150KM 340Nm

Post12 cze 2022, 08:38

Mody zaczekają , grunt że serducho będzie zdrowe i niezawodne ,wówczas będzie można odłożyć więcej floty na mody :D

Tomasz_W-wa

Forumowicz

Post20 cze 2022, 11:37

Masz w 100% rację ROBAL_26 :pub:

Zamontowałem w końcu kamerę tylną w znaczku (5G9-827-496-F) w słabszej wersji czyli bez linii skrętnych.
Na razie do mojego MiB1 taka wystarczy, później jak zmieni się radyjko i wyświetlacz zawita ta z skrętnymi liniami.
Montaż zajął mi dość dużo czasu ok. 15 roboczogodzin, pewnie pomyślicie dlaczego tak długo jeżeli z wiązką np. z Alledro czyli Ali... można to ogarnąć w 3-5 godziny ;)
Dlatego ponieważ nie chciałem iść na skróty i zostało zrobione tak jak by wypuściła fabryka, czyli zasilnie do kamery i do klamki idzie z dedykowanego bezpiecznika (nr 18) w skrzynce bezpieczników, a nie z wiązki radia, kable zostały powpinane w dedykowane miejsca w kostkach, oraz ułożone w oryginalne mocowania kabli (wiązki).

Obrazek

Wszystkie przewody zostały zamontowane w kolorach i przekrojach kabli tak jak pokazują schematy z ELSY.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Efekt (sorrki za jakość zdjęć, ale robione w garażu):

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Szczerze to jeszcze nie widziałem jak to wygląda w dzień bo skończyłem wczoraj (chyba już dziś) o 1 w nocy.
Musze jeszcze dodać że wiązka celowo jest zrobiona tak że co 20 cm jest złapana tylko taśmą płócienną ponieważ jak będę przechodzić na kamerę z skrętnymi liniami kabelek wstecznego (kabel czarno-niebieski) zostanie usunięty (wsteczny będzie z CAN, a nie z tylnej lampy klapy jak teraz) oraz dojdą przewody Can idące do radia i w tedy na gotowo będzie cała wiązka owinięta taśmą płócienną tak jak w oryginalne 8-)

No to chyba tyle z tego moda.
Kilka dni odpoczynku i trzeba zabierać się za następny mod :lol:
C.D.N

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Poprzednia

Wróć do MK7