Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:51


[1.4 TSI 140PS] Woda pod uszczelkami

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Woda pod uszczelkami

Post16 maja 2019, 06:57

lopezpb pisze:po odchyleniu uszczelek ukazała się rdza :despair:

Obrazek


Oczywiście sytuacja taka nie powinna mieć miejsca, ale żeby uspokoić trochę, że nie rdzewieje karoseria - podejrzewam że rdza pochodzi tylko od stalowej linki wzmacniającej zatopionej w uszczelce otworu drzwiowego.

Jeśli na gwarancji to niech ASO oprócz skutecznego usunięcia przyczyny poprzez "uszczelnienie" otworu wokół głośnika, niech także usunie skutek - wymieni zardzewiałą uszczelkę... jeśli po gwarancji to uszczelnij głośnik a uszczelkę drzwi wysusz, wytrzyj rdzę - raczej nic jej nie będzie. Możesz zdjąć lub uchylić plastikową osłonę progu (jest na zatrzaskach) i upewnić się, że nie ma innych szkód (tam przebiegają wiązki przewodów).
Offline

lopezpb

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 30 wrz 2018, 19:30
  • Online: 19h 7m 13s
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.4 TSI 125KM
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Woda pod uszczelkami

Post16 maja 2019, 07:04

amargro pisze:Jeśli na gwarancji to niech ASO oprócz skutecznego usunięcia przyczyny poprzez "uszczelnienie" otworu wokół głośnika, niech także usunie skutek - wymieni zardzewiałą uszczelkę...


Tak dokładnie maja to zrobić, czyli oprócz usunięcia miejsca przecieku mają wymienić też uszczelki w 3 drzwiach, bo faktycznie rdza pochodzi z uszczelki, byłem zobaczyć auto po rozbiórce i na szczęście oprócz uszczelki, korozji nie ma.
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Woda pod uszczelkami

Post16 maja 2019, 10:37

lopezpb pisze:Z tego co czytam to naprawa w ASO jest tak naprawdę tylko na chwilę, tym bardziej, że u mnie prawych drzwi tylnych pasażera nie chcą w ASO zrobić bo niby nie cieknie, muszę sam zajrzeć przez lampkę od spodu jak wygląda ta uszczelka, bo gwarancja kończy się w lipcu.

Mam więc pare pytań do tych co już przerabiali własnoręczną naprawę:

1) jaka grubość nitów jest potrzebna ?
2) czy klej do szyb zdaje egzamin? silikon odpada bo powoduje korozję
3) czy usuwacie tą sparciałą uszczelkę i nakładacie silikon czy też dajecie jakąś uszczelkę?
4) czy demontaż obicia drzwi jest bardzo skomplikowany, tak aby nic nie połamać?
5) jak rozumiem stare nity, należy rozwiercić? czy jest jakiś inny sposób aby je usunąć ?

Jeśli o demontaż tapicerki to tutaj masz instrukcje:
https://www.autoinstruct.com.au/manufac ... m-removal/
https://www.autoinstruct.com.au/manufac ... m-removal/

Masz tu przód i tył.
Ja u siebie robiłem w tamtym roku silikonem czarnym wysokotemperaturowym (akurat taki miałem pod ręką). Nic nie koroduje... Nic nie zrywałem, poczekałem tylko aż dobrze wyschnie (nie nałożysz silikonu na mokre) i normalnie zapaciałem dookoła maskownicę. Wszystko elegancko jest i nie przecieka.
Offline

caxa

Nieśmiały

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 13 maja 2012, 18:42
  • Online: 1d 15h 59m 16s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.4TSI
  • Lokalizacja: Małe3miasto

Re: Woda pod uszczelkami

Post18 maja 2019, 05:57

1) zamiast zwykłych nitów (które należy usunąć przez rozwiercenie) można zastosować nitonakrętki M3 i wtedy zwykłymi śrubami można przymocować głośnik - do nitokakrętek potrzebna jest specjalna nitownica;
2) starą uszczelkę należy usunąć z głośnika, a jako nową uszczelkę zastosować klej do wklejania szyb, który nalęzy nałożyć w miejsce starej;
Offline

rawka1

Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 24 mar 2019, 20:43
  • Online: 8d 8h 41m 27s
  • Auto: Sportsvan
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM
  • Lokalizacja: Śląskie

Re: Woda pod uszczelkami

Post03 lip 2019, 09:00

Ja w Sportsvanie dorobiłem pierścienie metalowe gdyż w każdym głośniku był co najmniej jeden otwór pęknięty przez nitowanie, więc metalowy pierścień wzmocnił docisk. Jako nowego uszczelnienia użyłem uszczelki butylowej o grubści 4 mm. W drzwiach założyłem nierdzewne nitonakrętki fi 4 i jak na razie mam spokój. Przeciek miałem na drzwiach obu tylnych i od kierowcy lecz zrobiłem wszystkie cztery. Jedno co jeszcze widzę to tylna klapa po deszczu jak się ją otworzy to z prawej strony wylewa się woda spod tej plastikowej osłony. Czyli jak klapa jest zamknięta to pod tym plastikiem zbiera się woda podczas deszczu.
Offline

lm65

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 05 lis 2014, 00:00
  • Online: 33m 30s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: pomorskie

Re: Woda pod uszczelkami

Post25 wrz 2019, 22:17

Miałem taki sam problem ze stojącą wodą na uszczelce (prawe drzwi)
Zdemontowałem uszczelkę podszybia (listwa zgarniająca szyby drzwi) - dokładnie wyczyściłem i sprawdziłem czy jest cała.
Demontaż jest bolesny dla palców :) i trzeba to robić delikatnie, ale stanowczo ( nie można jej wygiąć). Po tym zabiegu przyszedł czas na zdemontowanie boczka drzwi. Robiłem to pierwszy raz z instrukcją i zajęło mi to 20min. Niczego nie połamałem. Należy zwrócić uwagę na śrubę pod czerwonym odblaskiem ( nie wykręcamy tylko przekręcamy o 90stopni)
Później od dołu odciągamy boczek :) następnie środek i góra. Raczej niczego nie połamiecie bo ciężko to zrobić.
Jest też sporo filmików na Youtube - warto zobaczyć przed ściągnięciem.
Później odłączamy kostki od głośnika i elektrycznych szyb oraz zaczep od klamki.
Kołeczki zostają w boczku drzwi. Można sprawdzić czy są całe ,jeśli nie to kupujemy nowy (nie w ASO)
W moich drzwiach woda lała się przez dolną obudowę głośnika (wylazła jakaś uszczelka) usunąłem ją, osuszyłem i wcisnąłem silikon ;) (takie druciarstwo, ale to najlepszy sposób) po 20min kolejna warstwa silikonu i gotowe.
Na drzwiach powinny być widoczne miejsca ewentualnych przecieków. Można oczyścić i wcisnąć silikon.
Po całym zabiegu montujemy wszystko zaczynając od góry (zgodnie z instrukcją i filmikami)
Test wody najlepiej zrobić po 24h. Zarezerwujcie sobie min 2godziny na tzw naprawę :)
PS. nie demontowałem głośnika bo przy nitach były pęknięcia i nie chciałem tego do końca rozwalić.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Woda pod uszczelkami

Post26 maja 2020, 19:33

Czy jest ktos, komu ASO skutecznie usunelo przyczyne przecieku?
Moze w ktoryms ASO trafil sie choc jeden kumaty serwisant i umie zrobic to raz a dobrze, zwlaszcza interesuja mnie ASO z Warszawy.
Rok temu wymienili u mnie w obu tylnych drzwiach glosniki i znow to samo... teraz chca zeby na caly dzien zostawic auto, niby zeby mogli dokladnie "przeswietlic" przyczyne. W systemie jest juz raz naprawa gwarancyjna i pewnie obawiaja sie odmowy akceptacji VGP przy ponownej gwarancyjnej... a ja tez wolalbym, zeby wreszcie bylo skutecznie.
Offline

klo

Sympatyk

  • Posty: 73
  • Rejestracja: 05 lut 2015, 23:24
  • Online: 2d 19m 14s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Woda pod uszczelkami

Post26 maja 2020, 19:46

Ja kupiłem w Obi uszczelniacz dekarski bezbarwny w tubie i po zdjęciu tapicerki, przejechałem palcem dookoła plastikowej obudowy głośnika i od tej pory uszczelka nawet po największej ulewie sucha :)
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Woda pod uszczelkami

Post27 maja 2020, 06:18

w tym przypadku to nie jest kwestia kumetego czy niekumatego serwisanta tylko chodzi o materiał na jakim pracują. Jest tam dana piankowa uszczelka która "wyparowuje" po czasie. Najlepszym byłoby danie gumowej. Ja tak jak już wspominałem, przejechałem sylikonem dookoła i trzeci rok spokój.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Woda pod uszczelkami

Post27 maja 2020, 08:28

Po gwarancji to sam bym zdjął boczki i zrobił wg sugestii kolegów (zgłębiłem i wiem jak)... ale na razie jeszcze to ASO ma robić na gwarancji, to też gdyby trafił się serwisant, który wiedziałby w czym rzecz i m.in. np. nie dopierdzielił nitownicą tak mocno aż popęka plastikowa ramka głośnika, to może i sama fabryczna uszczelka wytrzymałaby dłużej... bo pewnie nie ma za bardzo szans na to, że zrobi inaczej niż przewiduje procedura VW - np. używając nitonakrętek i lepszego uszczelniacza/silikonu.
Offline

Deltoro el Gringo

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 27 maja 2020, 20:45
  • Online: 1d 10h 31m 13s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW golf 7 variant
  • Silnik: 1.6 TDI CLHA
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Woda pod uszczelkami

Post28 maja 2020, 19:43

Witam wszystkich.
Po przeczytaniu wczoraj tego tematu, dziś po intensywnych opadach i trasie ponad 200km sprawdziłem tylne drzwi i mam to samo łącznie ze rdza pod uszczelka. Po ściągnięciu odblasku mokro i uszczelka pod głośnikowe na dolnej części - można powiedzieć że jej nie ma...
Jakim konkretnym silikonem to opanować bez demontażu głośników? Za każde wskazówki będę wdzięczny.
Golf 2014 rok ponad 300k nalontu.
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Woda pod uszczelkami

Post29 maja 2020, 06:03

ja to zrobiłem czarnym wysokotemperaturowym bo akurat taki miałem pod ręką - został mi z poprzedniej roboty. Wbrew obiegowym opiniom, że silikon żre blachę, po 3 latach nic tam się nie dzieje, może dlatego że smarowane było po lakierze a nie na gołą blachę. Pamiętaj, że silikon trzeba nakładać jak wszystko jest elegancko suche. Po tym zabiegu jeździłem tydzień z podniesioną wykładziną żeby mi nie zgniła podłoga i ta cała podbitka wygłuszeniowa, miałem tam pełno wody...
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 9m 31s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Woda pod uszczelkami

Post29 maja 2020, 21:05

Ja tez dzisiaj patrzyłem u siebie i jest sucho, brak rdzy.
To w każdym modelu golfa było czy tylko w TSI ?
Dodam że około rok temu demontowałem przednie głośniki w celu przeprowadzenia kabli do blind-u i też jest sucho.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Woda pod uszczelkami

Post31 maja 2020, 13:31

Jeśli sucho, to tylko się cieszyć... ale powiem Ci, że wczoraj jechałem ekspresówką w deszczu i jak przyjechałem do domu to z ciekawości zajrzałem i można by to uznać, że właściwie sucho (tylko jakaś kropla na samej uszczelce), ale bywało, że auto stało na parkingu pod pracą w czasie deszczu i woda była w środku, po myciu auta też pojawia się woda... może gdy auto jedzie, deszcz z pędem powietrza spływa po karoserii, a jak stoi to grawitacyjnie po szybie do wnętrza drzwi :-k

Polej większą ilością wody z szlauchu, albo z z butelki bezpośrednio po szybie i wtedy zobacz na otwartych drzwiach czy w dolnej części, tam gdzie plastikowy element boczka (poniżej czerwonego odblasku) styka się z blachą drzwi, nie wycieka woda.
Offline

Deltoro el Gringo

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 27 maja 2020, 20:45
  • Online: 1d 10h 31m 13s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW golf 7 variant
  • Silnik: 1.6 TDI CLHA
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Woda pod uszczelkami

Post27 cze 2020, 11:43

Witam Wszystkich.
Wczoraj przeprowadziłem akcje naprawczą przeciekania wody przez uszczelkę głośników. Po demontażu tapicerki obraz jak po powodzi i resztki uszczelki wisiały swobodnie.Kołnierz popękany podobnie jak u kolegów w postach wyżej. Wyczyściłem wszystko i wysuszyłem, potem odtłuściłem i przeleciałem wszystko klejem czarnym do szyb. W przyszłym tygodniu zabiorę się za przednie drzwi bo podejrzewam ze może być podobna bolączka... Jest to w pewnym sensie druciarstwo ale mam nadzieje ze zadziała.
Polecam wszystkim posiadacza mk7 profilaktyczna inspekcje tych uszczelek.
Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

Shreq

Sympatyk

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 09 lut 2020, 11:58
  • Online: 4d 4h 46m 17s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 150 CZDA
  • Lokalizacja: Krosno

Re: Woda pod uszczelkami

Post27 cze 2020, 11:53

😳 masakra, całe szczęście nie mam tego problemu... Co do dodatkowych uszczelek i wężyków na forum Forda stosowano te rozwiązania w celu wyciszenia dźwięków z zewnątrz...
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Woda pod uszczelkami

Post28 cze 2020, 16:05

Jestem umówiony w ASO w sprawie wycieku, (który powrócił pomimo wymiany kompletnych głośników z uszczelkami rok wcześniej) ale sam chciałem się upewnić czy przeciek jest na pewno spod uszczelki głośnika, wiec zdjąłem boczek... spodziewałem się ewidentnych oznak, jednak u mnie głośnik wygląda OK, nie widać pęknięć od zbyt mocnego nitowania, uszczelka nie wisi pod głośnikiem, ramka głośnika przylega do otworu w drzwiach, generalnie na oko wszystko wygląda przyzwoicie... ale polałem wodą po szybie i wtedy się ujawnia (zakleiłem na czas testu otwory od kołków mocujących boczek - bo kołki są z uszczelkami i gdy są na swoim miejscu uszczelniają te otwory):


Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 cze 2020, 07:13 przez amargro, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda pod uszczelkami

Post28 cze 2020, 20:56

Tragedia...
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Woda pod uszczelkami

Post29 cze 2020, 09:08

A-R-T-U-R pisze:Tragedia...

IMO, ani tragedia, ani dramat, raczej farsa ;)
Zobaczymy czy ASO nie odstawi komedii :lol:
Offline

Deltoro el Gringo

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 27 maja 2020, 20:45
  • Online: 1d 10h 31m 13s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW golf 7 variant
  • Silnik: 1.6 TDI CLHA
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Woda pod uszczelkami

Post29 cze 2020, 18:21

Daj znać co ASO wymyśli. Swoja droga będę niebawem w blacharni VW w Poznaniu to zadam pytanie związane z tymi przeciekami.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Woda pod uszczelkami

Post30 cze 2020, 08:47

rawka1 pisze:Jedno co jeszcze widzę to tylna klapa po deszczu jak się ją otworzy to z prawej strony wylewa się woda spod tej plastikowej osłony. Czyli jak klapa jest zamknięta to pod tym plastikiem zbiera się woda podczas deszczu.

Jeśli dobrze Cię zrozumiałem, to może chodzi o rurkę odprowadzającą wodę ze znaczka/uchwytu z logo VW, która potrafi spaść:

Nr zestawu naprawczego 510827861A
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Woda pod uszczelkami

Post07 lip 2020, 07:18

Deltoro el Gringo pisze:Daj znać co ASO wymyśli.

Zrobione na gwarancji - wg informacji jakie uzyskałem, to tym razem ASO nie wymieniało ponownie głośników (w komplecie z uszczelkami), natomiast jakoś "uszczelnili"... wczoraj przy odbiorze od razu przetestowałem lejąc z butelki wodę po szybach drzwi i rzeczywiście nic do środka nie ciekło (spod boczka drzwi też nic się nie sączyło)... zobaczymy czy tym razem będzie to skuteczne, ewent. na jak długo.
Jak będę miał w wolnej chwili natchnienie to zdejmę boczek, żeby obejrzeć na własne oczy to ich "uszczelnienie".
Offline

Deltoro el Gringo

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 27 maja 2020, 20:45
  • Online: 1d 10h 31m 13s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW golf 7 variant
  • Silnik: 1.6 TDI CLHA
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Woda pod uszczelkami

Post10 lip 2020, 18:23

Dzięki za informacje. Ciekawy jestem jak to w serwisie ogarnęli :)
Offline

matti89

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 06 kwie 2021, 10:55
  • Online: 7h 41m 48s
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.5TSI DACA
  • Lokalizacja: Rzeszów

Re: Woda pod uszczelkami

Post19 kwie 2021, 19:56

Wie ktoś w jakie dokładnie nity zaopatrzyć się do ponownego montażu głośnika w drzwiach przednich?

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka
Offline

tatian

Aktywny

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 03 paź 2017, 20:30
  • Online: 8d 1h 9m 20s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf MK7
  • Silnik: CRBC
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Woda pod uszczelkami

Post19 kwie 2021, 21:43

Byle nie w ori, bo Ci rozwalą głośniki. Na wziąłem ori na wzór i Pan w sklepie narzędziowym dobrał mi odpowiednie, ale rozmiaru już nie pamiętam.

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka
PoprzedniaNastępna

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości