Dzisiaj jest 29 mar 2024, 07:45


[1.4 TSI 140PS] Woda pod uszczelkami

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

caxa

Nieśmiały

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 13 maja 2012, 18:42
  • Online: 1d 15h 59m 16s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.4TSI
  • Lokalizacja: Małe3miasto

Re: Woda pod uszczelkami

Post12 mar 2017, 14:25

Głośniki dynaudio mają inną uszczelkę (ciemnoszarą), fabryczne białą.
Offline

darobat70

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 13 lut 2016, 10:12
  • Online: 2d 20h 7m 14s
  • Auto: VW golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 Tsi 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda pod uszczelkami

Post12 mar 2017, 20:09

U mnie sprawa się wyjaśniła byłem z tymi przeciekami spod uszczelek głośników za pierwszym razem w Warszawie po roku okazało się że znów to samo i postanowiłem że pojadę z problemem do Siedlec ta sama firma tylko inne miasto i stwierdzono (zaproszono mnie do auta i pokazano po zdjęciu tapicerki) że poprzednia naprawa została źle wykonana dano za grube nity i obudowa głośnika popekała teraz rozliczać się mają między sobą te dwa oddziały ja będę miał nowe głośniki .Tapicerkę zdejmowano mi już trzy razy i nic nie trzeszczy nie ma najmniejszych śladów demontażu.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline

Darkownik

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 09 mar 2017, 21:44
  • Online: 1h 28m 59s
  • Auto: GOLF 7
  • Silnik: CZDA 150
  • Lokalizacja: Kielce

Re: Woda pod uszczelkami

Post17 mar 2017, 15:17

Witam.
Bylem w aso.Pod głośnikami obu tylnych drzwi uszczelki sparciały po roku czasu i auto garazowane od 7 miesięcy!! Zamowione zostały oba glosniki z uszczelkami i Panowie z aso dodatkowo wzmocnią te uszczelki jakims porzadnym uszczelniaczem. Tyle na razie, czekam na wymianę. Oglądałem auto demo na placu i pod uszczelkami tylnymi też jest woda
,tak wiec ten typ tak ma. Muszę dobrze przyjrzec sie jeszcze przodowi tam jest lepiej ale chyba nie idealnie.
Offline

Darkownik

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 09 mar 2017, 21:44
  • Online: 1h 28m 59s
  • Auto: GOLF 7
  • Silnik: CZDA 150
  • Lokalizacja: Kielce

Re: Woda pod uszczelkami

Post17 mar 2017, 17:00

caxa pisze:No, no jestem pod wrażeniem, jak się kolega przygotował. b r a v o !!!
1. Co do silikonu, to nie zda egzaminu koledzy zza wschodniej granicy to już sprawdzili.szkoda roboty :banghead:
2. Z tego co wyczytałem jedynym rozwiązaniem jest wymiana głośników na markowe z porządną uszczelką, fabryczne to totalny szajs, myślałem, że fabryka coś zrobi z nimi (ale dalej to samo...)
Patrz: http://vw-golfclub.ru/forum/showthread.php?t=61685&page=7 - str.7 (zwróć uwagę na filmy i podejrzyj zdjęcia "ON")
U mnie w jednych drzwiach było jak tutajhttp://vw-golfclub.ru/forum/showthread.php?t=61685&page=14
- śmiech na sali (ASO)
Patrz jeszcze tutaj https://www.drive2.ru/l/9781591/
Tylko skąd wziąć te dobre markowe głośniki?

Identycznie to wyglądało dzisiaj u mnie na wizycie w aso.
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Woda pod uszczelkami

Post17 mar 2017, 19:27

My mamy myśleć jak to zrobić jak samochody na gwarancji ???? fabryka powinna zrobić akcję serwisową na ten szajs i wymienić wszystkie głośnik na lepszej klasy albo musimy zrobić pozew zbiorowy i zrobić im aferę jak z silnikiem diesla TDI

Na logikę powinna być znowu nowa data gwarancji na elementy naprawiane lub wymieniane na nowe bo tylko czekają by każdemu skończyła się gwarancja a potem płacz i pać a i jeszcze jedno starsze vw mają podobne problemy z uszczelkami czytałem na forum. :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:
Offline

alcalu

Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 11 paź 2015, 16:06
  • Online: 5h 44m 1s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: 1.4 122
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda pod uszczelkami

Post18 mar 2017, 12:30

Moim zdaniem wersja Hatchback również cierpi na tę przypadłość - zainteresowałem się po tym, jak parowała mi tylna szyba - po myciu mam wodę w uszczelce dolnej na progu, zdjąłem lampki odblaskowe i faktycznie w środku sucho nie jest.
Offline

caxa

Nieśmiały

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 13 maja 2012, 18:42
  • Online: 1d 15h 59m 16s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.4TSI
  • Lokalizacja: Małe3miasto

Re: Woda pod uszczelkami

Post18 mar 2017, 13:03

alcalu pisze:Moim zdaniem wersja Hatchback również cierpi na tę przypadłość - zainteresowałem się po tym, jak parowała mi tylna szyba - po myciu mam wodę w uszczelce dolnej na progu, zdjąłem lampki odblaskowe i faktycznie w środku sucho nie jest.

Obawiam się, że problem występuje w wiekszości przypadków, tylko nie wszyscy zwracają na to uwagę. Z tego co widziałem wyszła już kolejna edycja głośnika z ocznaczeniem "G", "pianko-uszczelka" jednak dalej ta sama.
Offline

darobat70

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 13 lut 2016, 10:12
  • Online: 2d 20h 7m 14s
  • Auto: VW golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 Tsi 122KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Woda pod uszczelkami

Post05 kwie 2017, 17:41

Wymieniono mi dzisiaj 2 komplet głośników na gwarancji która kończy się 20 kwietnia obym za rok nie miał znów problemów bo sam wezmę się za naprawę.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline

Darkownik

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 09 mar 2017, 21:44
  • Online: 1h 28m 59s
  • Auto: GOLF 7
  • Silnik: CZDA 150
  • Lokalizacja: Kielce

Re: Woda pod uszczelkami

Post11 kwie 2017, 16:23

Mi też wymieniono oba tylne glosniki, jest lepiej i nie ma wody na uszczelce gumowej grubej na progu. Dodatkowo jednak niczym nie zabezpieczali tych uszczelek pod glosnikiem jak mowili w aso wczesniej ze zrobią. Z nitami faktycznie jest jakis problem i chyba są za dlugie fabryczne. Zobaczymy na jak dlugo bedzie ok, gwarancja jeszcze na 2 lata. Teraz po myciu lub po duzym deszczu mokre są tylko progi i pod uszczelkami jednak wszystkich drzwi jest tez lekko mokro ale tu juz nic nie zrobie chyba , tak musi byc. Pozdrawiam.
Offline

Amarulu

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 08:04
  • Online: 17h 14m 11s
  • Auto: VW Glof 7
  • Silnik: 1.4 TSI bluemotion
  • Lokalizacja: Gdansk

Re: Woda pod uszczelkami

Post11 kwie 2017, 21:04

Hej, Mi wymienili w tylnych prawych głośnik i uszczelkę ale musiałem 5 razy jechać i im pokazać palcem, a wcześniej powymieniali chyba wszystkie inne uszczelki i co się dało, ale nikt nie pomyślał o oblaniu drzwi wodą.
Offline

Darkownik

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 09 mar 2017, 21:44
  • Online: 1h 28m 59s
  • Auto: GOLF 7
  • Silnik: CZDA 150
  • Lokalizacja: Kielce

Re: Woda pod uszczelkami

Post13 kwie 2017, 21:08

Amarulu pisze:Hej, Mi wymienili w tylnych prawych głośnik i uszczelkę ale musiałem 5 razy jechać i im pokazać palcem, a wcześniej powymieniali chyba wszystkie inne uszczelki i co się dało, ale nikt nie pomyślał o oblaniu drzwi wodą.

Tak, u mnie też tylne prawe lały najbardziej. Lewe minimalnie też i sami stwierdzili, ze od razu wymienią. Ciekawe jak jest z przednimi? Troche trudno mi to stwierdzic bo po polaniu wodą przednich jest całkowicie sucho ale po dłuższych opadach jest lekko wilgotno na calych progach i trudno stwierdzic skad leci woda.
Offline

zaako

Nieśmiały

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 07 paź 2016, 22:10
  • Online: 15h 37m 29s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Szklarska Poreba

Re: Woda pod uszczelkami

Post14 kwie 2017, 04:50

Auto MY 2016, ostatnio zauważyłem problem z uszczelką w tylnych drzwiach, tą meszkową.Jest mokra po opadach i przy otwarciu tylnych drzwi woda leje się na kanapę.Czy aso stosuje z powodzeniem metodę opisaną na początku tematu?Czy się sprawdza?
Offline

caxa

Nieśmiały

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 13 maja 2012, 18:42
  • Online: 1d 15h 59m 16s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.4TSI
  • Lokalizacja: Małe3miasto

Re: Woda pod uszczelkami

Post14 kwie 2017, 09:47

zaako pisze:Auto MY 2016, ostatnio zauważyłem problem z uszczelką w tylnych drzwiach, tą meszkową.Jest mokra po opadach i przy otwarciu tylnych drzwi woda leje się na kanapę.Czy aso stosuje z powodzeniem metodę opisaną na początku tematu?Czy się sprawdza?

Nie stosuje i definitywnie odradza stosowania takich praktyk.
Offline

zaako

Nieśmiały

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 07 paź 2016, 22:10
  • Online: 15h 37m 29s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Szklarska Poreba

Re: Woda pod uszczelkami

Post14 kwie 2017, 20:16

A co w takim wypadku można się po nich spodziewać?Jakich działań.
Offline

caxa

Nieśmiały

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 13 maja 2012, 18:42
  • Online: 1d 15h 59m 16s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.4TSI
  • Lokalizacja: Małe3miasto

Re: Woda pod uszczelkami

Post15 kwie 2017, 10:36

Mogą ewentualnie wymienić uszczelki (tak było w moim przypadku)
Offline

zaako

Nieśmiały

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 07 paź 2016, 22:10
  • Online: 15h 37m 29s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Szklarska Poreba

Re: Woda pod uszczelkami

Post15 kwie 2017, 15:51

Pomogło?
Offline

caxa

Nieśmiały

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 13 maja 2012, 18:42
  • Online: 1d 15h 59m 16s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.4TSI
  • Lokalizacja: Małe3miasto

Re: Woda pod uszczelkami

Post15 kwie 2017, 17:53

Po zimie "meszka" na uszczelce wiele nie zostało, więc pomogło :D
Offline

Amarulu

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 08:04
  • Online: 17h 14m 11s
  • Auto: VW Glof 7
  • Silnik: 1.4 TSI bluemotion
  • Lokalizacja: Gdansk

Re: Woda pod uszczelkami

Post19 kwie 2017, 12:40

U mnie stwierdzili z tą uszczelką "mieszkową", że jak nie cieknie do środka to wszystko jest dobrze. Po 2,5 roku nie leci do środka a uszczelka przy większych opadach jest praktycznie zawsze mokra.
Offline

zaako

Nieśmiały

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 07 paź 2016, 22:10
  • Online: 15h 37m 29s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Szklarska Poreba

Re: Woda pod uszczelkami

Post19 kwie 2017, 22:14

OK, przy zamkniętych może i nie cieknie do środka, ale czy jak otwierasz drzwi po opadach to woda wpada na tylna kanapę?
Offline

Amarulu

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 11 kwie 2017, 08:04
  • Online: 17h 14m 11s
  • Auto: VW Glof 7
  • Silnik: 1.4 TSI bluemotion
  • Lokalizacja: Gdansk

Re: Woda pod uszczelkami

Post20 kwie 2017, 08:29

Trochę tak. Staram się już nie zwracać na to uwagi.
Offline

zaako

Nieśmiały

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 07 paź 2016, 22:10
  • Online: 15h 37m 29s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Szklarska Poreba

Re: Woda pod uszczelkami

Post22 kwie 2017, 19:25

OK, mnie to denerwuje.Otwieram drzwi i woda na kanapę i do środka na plastyki.
Offline

Darek83

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 01 kwie 2017, 21:20
  • Online: 23h 41m 33s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.2 TSI 110KM

Re: Woda pod uszczelkami

Post28 kwie 2017, 23:07

U mnie w MK7 (hatchback) - prod. 10.2016 też w niewielkim stopniu występuje ten problem. W sumie bym nie zauważył, gdybym nie przeczytał tego tematu. Progi po myjni lub gdy większość dnia pada deszcz są wilgotne i są na nich krople wody szczególnie z tyłu , w przednich drzwiach trochę mniej, do wnętrza nic się nie przedostaje, przy otwieraniu drzwi też nic nie kapie na siedzenia. O ile na prostych odcinkach ta uszczelka "z mieszkiem" dobrze przylega i w miarę daje radę, to trochę gorzej jest na zakończeniach tej uszczelki i w zaokrągleniach karoserii- (nad klamką i w rogu górnym drzwi) tam ledwo przylega i właśnie tędy ta woda się przesiącza. Wygląda to na zbyt duże odchylenia przy tłoczeniu karoserii, wówczas w tych miejscach drzwi nie są idealnie spasowane z karoserią i nie da się tego "nadciągnąć" samą uszczelką. Również regulacja drzwi za wiele nie pomoże bo z jednej strony możemy polepszyć a z drugiej się pogorszy.
Na razie zbytnio się tym nie przejmuję.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

zaako

Nieśmiały

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 07 paź 2016, 22:10
  • Online: 15h 37m 29s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Szklarska Poreba

Re: Woda pod uszczelkami

Post30 kwie 2017, 20:51

Hmm, generalnie u mnie też woda nie przedostaje się do wnętrza, ale jednak niesmak pozostaje.Miałem nowe polo 5lat i tam przy otwieraniu drzwi nic nie kapało z góry.Uszczelka mieszkowa też przy opadach była mokra.Myślę że nie sprawi im to problemu jak wymienią obydwie i się zobaczy jak dalej będzie.Jeśli to samo, to nie będę z tym walczył.U mnie ta uszczelka jest bardziej mokra w miejscu tej poprzecznej listwy dzielącej okna, podejrzewam że tam właśnie woda dostaje się na mieszek, a stamtąd leci po karoserii drzwi i dostaje się na dolną uszczelkę tą wewnętrzną i stoi woda.
Offline

zaako

Nieśmiały

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 07 paź 2016, 22:10
  • Online: 15h 37m 29s
  • Auto: VW GOLF 7
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Szklarska Poreba

Re: Woda pod uszczelkami

Post12 maja 2017, 21:47

Jestem po 2 wizytach w ASO w Świdnicy.Panowie zdjęli boczek drzwi i okazało się że obudowa głośnika jest pęknięta, wiec podczas 2 wizyty wymienili obydwa głośniki.Pytałem czy jest jakaś poprawa po wymianie, poinformowali mnie że robili kilkanaście golfów i nikt nie wracał.Uszczelka ma inny kolor, jeśli chodzi o właściwości to nie wiedzą czy coś się zmieniło.
Jeśli chodzi o uszczelkę mieszkową, to według nich po wymianie również będzie mokra, ale jeśli nie leje do środka przy zamkniętych drzwiach, to nie podlegają wymianie, a u mnie nie leje, tylko jak się otwiera drzwi to zalewa kanapę.
Co do ASO Świdnica to odradzam-przy pierwszej wizycie miałem okazję zobaczyć jak zdejmują poszycie boczne drzwi.
Gość mi zarysował te uszczelki gumowe w środku podczas podciągania boczka w górę szyby.Podczas 2 wizyty zaznaczyłem że ma nie być śladów demontażu i w miarę im się udało, ale drobne ślady są i niesmak pozostał.Mi się wydawało że tam nie ma nitów jak zdjęli poszycie, tylko śruby.Głowy nie dam, ale może jakaś zmiana nastąpiła w mocowaniu ich od jakiegoś rocznika.Mój to 2015,ale MY 2016.
Offline

Darek83

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 01 kwie 2017, 21:20
  • Online: 23h 41m 33s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.2 TSI 110KM

Re: Woda pod uszczelkami

Post16 wrz 2017, 22:54

W poniższym filmie ktoś dobrze pokazał gdzie dostaje się woda (golf 7 hatchback) - nie tylko przez mieszkowe zewnętrzne uszczelki ale również w miejscu gdzie chowa się szyba tylnych drzwi, po prostu tam wsiąka i dostaje się w boczek a następnie w okolicach odblasku w tylnych drzwiach wypływa i może dostać się do wnętrza samochodu. Na drugim filmie widać jak w zupełnie innym samochodzie Golf 7 Variant jest dokładnie tak samo. Podejrzewam jakby przeprowadzić test , wsiąkanie wody w tym miejscu będzie każdym golfie MK7.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości