Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 11:50


[1.4 TSI 160KM] Migający check-engine

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Zioowo

Sympatyk

  • Posty: 82
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 08:12
  • Online: 11h 4m 48s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: 3miasto

Re: Migający check-engin

Post05 cze 2012, 07:28

w sumie fajnie, będziecie mieli nowe poprawione motory, ja muszę czekać, mam nadzieje, że mój też padnie, ale musi to zrobić szybko bo gwarancji coraz mniej mi zostało. Właśnie zastanawiam się nad zrobieniem endoskopii, żeby zobaczyć stan tłoków ...
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Migający check-engin

Post05 cze 2012, 07:39

Zioowo pisze:Właśnie zastanawiam się nad zrobieniem endoskopii, żeby zobaczyć stan tłoków ...


Dżżżizzzesss jak to brzmi ;). Trzeba się umawiać na jakąś wizytę na rok wcześniej? Czy NFZ to refunduje? :lol:
My TSI
Offline

Zioowo

Sympatyk

  • Posty: 82
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 08:12
  • Online: 11h 4m 48s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: 3miasto

Re: Migający check-engin

Post05 cze 2012, 07:45

gorzej, bo na chwilę obecną nikt się nie przyznaje w Trojmiescie, że ma taką usługę w ofercie.
Offline

sirk

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 30 maja 2012, 11:17
  • Online: 5h 30m 11s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160 KM
  • Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Migający check-engin

Post05 cze 2012, 08:29

sirk pisze:Witam. Jestem posiadaczem Golfa 6 1.4 tsi 160km z marca 2009 roku.
Aktualny przebieg 44 tys.
Tydzień temu zaczął wydawac dziwne dzwięki szczególnie przy odpalaniu na zimnym.
2 razy zdarzyło mu się to przy ciepłym silniku
Dzwięki podobne do ropniaka
Od jakiegoś czasu wyczuwalne były też leciuteńkie drgania przy spalaniu na zimnym silniku
Od dwóch dni stoi w serwisie.
Całe szczęście ze wykupiłem Ubezpieczenie kosztów naprawy pełną wersję na 36 m-cy,
Rano dzisiaj rozbierali o 15.00 ma by rzeczoznawca robic zdjęcia
Ciekawe co wyjdzie?
Dodatkowo dmuchawa na 4 biegu wpada w drgania.
A tak na marginesie to bardzo fajnie nim się jeździ.


I już po naprawie.
Wymienili nastawnik rozrządu na koszt Alianz Koszt brutto 3200 zł w czym sam nastawnik to ponad 50% ceny
Cała procedura trwała tydzień.
Wymiany dmuchawy odmówili ponieważ po oczyszczeniu z liści i nie wiadomo z czego jeszcze, drgania ledwo co wyczuwalne na najwyższym biegu dmuchawy. Koszt nowej to 1500 brutto.
Po wymianie nastawnika samochód jest o wiele cichszy i mam wrażenie że lepiej się zbiera. Za czyszczenie dmuchawy i kanałów nic nie policzyli.
Pozdrawiam
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Migający check-engin

Post11 cze 2012, 09:26

a więc tak : powtarzam tylko co mi ASO powiedziało w ciągu 45 sekund bo nie mieli więcej czasu :

- wysłali do Allianza prozpozycję faktury
- Allianz wymiekł i domyślalm że się postawił i zaproponowali że co najwyżej wymienią same tłoki
- ASO się pod taką "naprawą" nie chce podpisać
- naprawa (wymiana kompletnego silnika) została załatwiona na koszt producenta (rozmiar usterki do wieku i przebiegu samochodu).

na razie teoretycznie się cieszę gdyż :

-dostanę cały nowy silnik złożony fabrycznie z całym osprzętem, dzięki temu za jednym zamachem będę miał nowy/poprawiony : rozrząd (łańcuch, nastawnik), wtryski, świece itd. czyli to co jeszcze może się posypać.
- najbliższy przegląd czyli olej, filtry mam gratis :)

Teraz jestem ciekawy jak to będzie "chodziło" po wymianie i czy to bedzie trwało "jeszcze tydzień" jak mnie zapewniano
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Migający check-engin

Post11 cze 2012, 09:33

sirk pisze:I już po naprawie.
Wymienili nastawnik rozrządu na koszt Alianz Koszt brutto 3200 zł w czym sam nastawnik to ponad 50% ceny
Cała procedura trwała tydzień.
Wymiany dmuchawy odmówili ponieważ po oczyszczeniu z liści i nie wiadomo z czego jeszcze, drgania ledwo co wyczuwalne na najwyższym biegu dmuchawy. Koszt nowej to 1500 brutto.
Po wymianie nastawnika samochód jest o wiele cichszy i mam wrażenie że lepiej się zbiera. Za czyszczenie dmuchawy i kanałów nic nie policzyli.
Pozdrawiam


sirk czy po wymianie nastawnika rozrządu nadal ci na jałowym biegu (na zimnym i ciepłym silniku) poszarpuje?
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Migający check-engin

Post11 cze 2012, 09:43

Kozo, czyli z tego co piszesz to masz nowy silnik, suma ubezpieczenia nadal bez zmian (bo silnik fundnął VW), pewnie nowa gwarancja producenta na silnik. To jak teraz będziesz jechał (czego ci oczywiście nie życzę) do ASO z silnikiem to z której Gwarancji będą coś ewentualnie naprawiać? Najlepiej zasugeruj żeby z 2 naraz, będzie 2 razy lepiej zrobione ;).

No i oczywiście życzę żeby za tydzień Ci auto chodziło lepiej niż jak go kupiłeś. Koniecznie napisz czy będzie jakaś różnica w stosunku do wersji silnika z momentu zakupu samochodu. I co mnie bardzo ciekawi to to czy będzie ci poszarpywało autem na wolnych obrotach.
My TSI
Offline

sirk

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 30 maja 2012, 11:17
  • Online: 5h 30m 11s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160 KM
  • Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Migający check-engin

Post11 cze 2012, 10:07

golf6.pl pisze:
sirk pisze:I już po naprawie.
Wymienili nastawnik rozrządu na koszt Alianz Koszt brutto 3200 zł w czym sam nastawnik to ponad 50% ceny
Cała procedura trwała tydzień.
Wymiany dmuchawy odmówili ponieważ po oczyszczeniu z liści i nie wiadomo z czego jeszcze, drgania ledwo co wyczuwalne na najwyższym biegu dmuchawy. Koszt nowej to 1500 brutto.
Po wymianie nastawnika samochód jest o wiele cichszy i mam wrażenie że lepiej się zbiera. Za czyszczenie dmuchawy i kanałów nic nie policzyli.
Pozdrawiam


sirk czy po wymianie nastawnika rozrządu nadal ci na jałowym biegu (na zimnym i ciepłym silniku) poszarpuje?


Poszarpywania jak na razie ustąpiły. Silnik pracuje o niebo ciszej. Jest o wiele bardziej elastyczny. Przy ruszaniu z miejsca przy puszczeniu sprzęgła i dodaniu gazu leciusieńko, wchodzi na 1200 obrotów . O wiele lepiej w korkach się jeździ Prawie jakby narodził się od nowa.
Offline

TomRS

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 27 maja 2012, 12:02
  • Online: 1h 3m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: CAVD

Re: Migający check-engin

Post11 cze 2012, 10:37

Kozo pisze:a więc tak : powtarzam tylko co mi ASO powiedziało w ciągu 45 sekund bo nie mieli więcej czasu :

- wysłali do Allianza prozpozycję faktury
- Allianz wymiekł i domyślalm że się postawił i zaproponowali że co najwyżej wymienią same tłoki
- ASO się pod taką "naprawą" nie chce podpisać
- naprawa (wymiana kompletnego silnika) została załatwiona na koszt producenta (rozmiar usterki do wieku i przebiegu samochodu).

na razie teoretycznie się cieszę gdyż :

-dostanę cały nowy silnik złożony fabrycznie z całym osprzętem, dzięki temu za jednym zamachem będę miał nowy/poprawiony : rozrząd (łańcuch, nastawnik), wtryski, świece itd. czyli to co jeszcze może się posypać.
- najbliższy przegląd czyli olej, filtry mam gratis :)

Teraz jestem ciekawy jak to będzie "chodziło" po wymianie i czy to bedzie trwało "jeszcze tydzień" jak mnie zapewniano


Wow - gratuluję :) Zobaczymy co będzie z moim autem.
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Migający check-engin

Post12 cze 2012, 18:40

auto to nie 1.4 TSI, ale tez mam problem z check-engine.. wsstepna diagnoza to potencjometr spalin spieprzony... jutro na 8 wizyta w ASO..
Offline
Awatar użytkownika

wawmann

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 26 mar 2012, 15:29
  • Online: 1d 1h 58m 23s
  • Auto: MK VI

Re: Migający check-engin

Post14 cze 2012, 08:38

a tymczasem:
http://www.motofakty.pl/artykul/silnik- ... dzony.html

Silnik 1.4 TSI Volkswagena po raz siódmy z rzędu otrzymał wyróżnienie „International Engine of the Year” w kategorii pojemności skokowej 1.0 – 1.4 litra. Ten benzynowy silnik z dodatkową turbosprężarką i mechanicznym kompresorem spotkał się z uznaniem jury jako wyjątkowo mocna i efektywna jednostka napędowa.


:)
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Migający check-engin

Post14 cze 2012, 09:25

Ciekawy artykuł :D
Ktoś się orientuje w jakim aucie jest dostępny 1.4 ze 180KM?
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

lynx07

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 23:00
  • Online: 3d 12h 33m 45s
  • Auto: Golf VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI 210KM

Re: Migający check-engin

Post14 cze 2012, 10:27

golf6.pl pisze:Ciekawy artykuł :D
Ktoś się orientuje w jakim aucie jest dostępny 1.4 ze 180KM?


Jeśli chodzi o VW to Polo GTI, no i jeszcze Skoda Fabia RS i Seat Ibiza Cupra :)
Offline

mistrz

Sympatyk

  • Posty: 79
  • Rejestracja: 07 maja 2012, 15:09
  • Online: 6h 8m 57s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 160KM
  • Lokalizacja: Stolica

Re: Migający check-engin

Post14 cze 2012, 10:51

Jest jeszcze Audi A1 o mocy 185, ale to chyba koniec.
Offline

Tomi01

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 03 kwie 2012, 18:33
  • Online: 15d 13h 32m 57s

Re: Migający check-engin

Post14 cze 2012, 14:08

Też o tym czytałem tu http://moto.onet.pl/323410,12175841,1,z ... ml?node=27
a Tak poza tym to trochę mnie korci żeby Powerboxa założyć nawet sprawdzałem w v-techu robią takie rzeczy , tylko ta awaryjność tych jednostek mnie przeraża. A może ktoś z forumowiczów coś robił lub ma znajomych po przeróbkach to mógłby wrzucić trochę informacji typu osiągi spalanie i oczywiście wytrzymałość
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Migający check-engin

Post14 cze 2012, 14:59

Koledzy a powiedźcie mi kiedy zmienili ten nieszczęsny rozrząd bo gdzie artykuł na necie o TSi to tylko w komentarzach rozrząd , rozrząd, rozrząd ... się psuje. Czy w modelach z 2012 też są problemy ?

http://superauto24.se.pl/auto/silnik-vo ... 63422.html
Offline

TomRS

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 27 maja 2012, 12:02
  • Online: 1h 3m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: CAVD

Re: Migający check-engin

Post14 cze 2012, 17:55

Witka


ja też mam przyznany cały nowy silnik :D Tylko, że trudno powiedzieć kiedy go dostanę, bo ASO nie ma jeszcze potwierdzonego terminu dostawy :cry: Kozo, ty już swoje auto odebrałeś ?
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Migający check-engin

Post14 cze 2012, 18:14

Nawet mnie nie straszcie , w sobotę odbieram auto a Wy piszecie o nowych silnikach :(...
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Migający check-engin

Post14 cze 2012, 18:56

Spokojnie, wersja 122KM tak często nie pada, zwłaszcza po I połowie 2010 kiedy silnik lekko poprawiono.
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Migający check-engin

Post14 cze 2012, 19:20

TomRS pisze:Witka


ja też mam przyznany cały nowy silnik :D Tylko, że trudno powiedzieć kiedy go dostanę, bo ASO nie ma jeszcze potwierdzonego terminu dostawy :cry: Kozo, ty już swoje auto odebrałeś ?


.... aaaa gdzie tam? Podobno go wczoraj zamówili i ma być jutro lub w poniedziałek... tak czy inaczej nastawiam się że będę docierał nowy silnik w przyszłym tygodniu. Nowy silnik masz od Allianza czy od VW ? ;)

p.s. te nasze samochody są faktycznie jak bliźniaki.....syjamskie ;)
Offline

TomRS

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 27 maja 2012, 12:02
  • Online: 1h 3m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: CAVD

Re: Migający check-engin

Post14 cze 2012, 21:20

Jesli dobrze zrozumialem, to Allianz placi, ale za bardzo nie dopytywalem.
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Migający check-engin

Post16 cze 2012, 11:57

TomRS pisze:Jesli dobrze zrozumialem, to Allianz placi, ale za bardzo nie dopytywalem.



garść nowych informacji :

byłem dzisiaj, nowy silnik już czeka pod samochodem na wszczepienie, operacja w poniedziałek, najprawdopodobniej odbiór we wtorek.

- dostanę jeszcze nową, poprawioną pompę wody bo przyszła w komplecie z silnikem - dla niezorientowanych sprzęgło elektromagnetyczne załączające ją, po pewnym czasie wydobywa taki charakterystyczny pisk :

http://www.youtube.com/watch?v=GLu73I1QD7M

więc kolejny problem po rozrządzie i super najnowszej wersji softu będę miał załatwiony za jednym razem - tak się pocieszam :)

- na silniku jest jak byk : "made in slovakia"

- podobno silnik ten ma już poprawione tłoki - to jest wg. ASO powód - "wada materiałowa tłoków", które nie wytrzymują tych wszystkich kompresorów, turbin i innych wynalazków przy tak małej pojemności silnika czyli cały ten modny downsizing :)

- faktura za silnik to było coś około 25 tys. zł.

Następny raz to się już odezwę z pokładu Das Auto z nowym sercem hehe
Ostatnio zmieniony 21 cze 2012, 08:04 przez Kozo, łącznie zmieniany 3 razy
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Migający check-engin

Post17 cze 2012, 13:44

Kozo, teraz to już będzie tylko lepiej, a z tego powodu mam nadzieje że nie przestaniesz tu zaglądać i pisać ;).
My TSI
Offline

Zioowo

Sympatyk

  • Posty: 82
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 08:12
  • Online: 11h 4m 48s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: 3miasto

Re: Migający check-engin

Post19 cze 2012, 13:50

http://www.derwesten.de/auto/vw-bietet- ... 79885.html

przyznali się do wad i będą pokrywać koszty w całości lub w przypadku starszych aut (do min. 50%).
Nie znam niemieckiego i używałem trochę ułomnego translatora, jeżeli ktoś może to niech to przetłumaczy dokładniej i streści najważniejsze informacje.

szczególnie to:

"Bereits entschiedene Fälle können erneut eingereicht werden

VW gewährt Kulanz und übernimmt bei bis zu drei Jahre alten Fahrzeugen mit nicht mehr als 100.000 Kilometer Laufleistung die volle Kostenübernahme. Bei älteren Fahrzeugen ist die Entschädigung gestaffelt, beträgt aber immer mindestens 50 Prozent. Bei besonders teuren Schäden verspricht Volkswagen bis zu 90 Prozent Ersatz. Im schlimmsten Fall wurden Motoren zerstört und der Einbau einer Ersatzmaschine hat über 5000 Euro gekostet."
Offline

TomRS

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 27 maja 2012, 12:02
  • Online: 1h 3m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: CAVD

Re: Migający check-engin

Post20 cze 2012, 13:41

Moje auto ponoć gotowe i dziś popołudniu lub jutro ma być do odbioru. Dam znać jakie wrażenia.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość