Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 12:36


[1.4 TSI 160KM] Migający check-engine

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Migający check-engine

Post15 kwie 2012, 22:55

Dziś po tym jak porządnie przeciągnąłem (do odcięcia) na jedynce i dwójce, najpierw straciłem trakcje (migał wskaźnik ślizgającego się auta) a po chwili zaczął migać tzw. chicken-check ;), jednakże po dłuższej chwili zniknął. Właśnie przeczytałem w instrukcji że to może oznaczać niesprawność katalizatora.

Czy ktoś z was się z czymś podobnym spotkał?

PS.
W poprzednim Golfie (MK4) chicken-check mi nie gasł - tak więc przyzwyczaiłem się do tej kontrolki i jak ją czasami wygasiłem (skasowałem błędy komputera) to jakoś tak pusto było na desce ;)
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Migający check-engin

Post16 kwie 2012, 12:53

Dodatkowe informacje na podstawie podobnego problemu u jednego kolegi z forum vwgolf.pl (tu link do wątku)

Podobnie jak u AndrzejS miałem nalaną 98 Ultimate z BP, jednakże w moim przypadku bez żadnej promocyjnej ceny, a wręcz przeciwnie bo zbójnickiej :evil:.
Podobnie jak u Andrzeja, check-engin pomrygał do mnie gdy zaczęła mi się świecić rezerwa lub tuż przed jej zapaleniem.
i podobnie jak u Andrzej chicken-check zgasł po kilku sekundach (może nawet i 4, nie wiem nie liczyłem).

W moim przypadku nie mogłem stwierdzić czy miganie powodowało spadek obrotów lub drżenie silnika - ponieważ się dohamowywałem i jak się dohamowałem to check zgasł.
My TSI
Offline

Sylka

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 17 kwie 2012, 22:06
  • Online: 2h 3m 3s
  • Auto: Najlepsze - LEON
  • Silnik: 1.6
  • Lokalizacja: Gliwice

Re: Migający check-engin

Post17 kwie 2012, 22:18

Ale warto było złożyć w ofierze migający check-engin dla niezłych wrażeń
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Migający check-engin

Post18 kwie 2012, 13:43

Sylka pisze:Ale warto było złożyć w ofierze migający check-engin dla niezłych wrażeń

Pewnie że warto - tylko teraz muszę się dowiedzieć co mi moja perełka chciała powiedzieć przez te mruganie jednego z jej oczu.

Kolejna porcja informacji - dla tych którzy nie śledzą wątku na vwgolf.pl
Migający check-engin może być początkiem problemów z wtryskami lub silnikiem ewentualnie z katalizatorem (o czym mówi instrukcja) co w konsekwencji może spowodować konieczność wymiany wtrysków, świec, lub/i cewek a nawet silnika - ale jak to kolega Kozo napisał "straszył nie będzie" - mnie wystraszył :? .

Podobny lub ten sam problem występował w MK6 z 2009r i powinien zostać poprawiony przez wgranie nowego softu - 24s4, jako że moje autko jest z 2011 to myślę ze ma już ten poprawiony soft, stąd mam nadzieję że mnie nie czeka wymiana wtrysków, świec, ...

Mam nadzieję że po prostu zrobił zbyt zachłannego łyka swojego wysokooktanowego płynu wyskokowego i się najzupełniej zakrztusił ;) - oby :?

Jak się coś więcej dowiem o tajemniczym mrugnięciu to oczywiście się tym z wami podzielę, no chyba że to były zaloty to wtedy sami rozumiecie ...
My TSI
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Migający check-engin

Post18 kwie 2012, 15:22

Podobno problemy z tsi 160 nadal występują...
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Migający check-engin

Post19 kwie 2012, 08:51

mich pisze:Podobno problemy z tsi 160 nadal występują...

Czy jakieś konkretne masz na myśli czy tak ogólnie?
My TSI
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Migający check-engin

Post19 kwie 2012, 09:26

Informacja z ASO podczas ostatniego przeglądu. "Dobrze, że wybrał Pan wersję bezpieczniejszą, bo ostatnio mieliśmy przypadek z TSI 160 z 2011 roku, w którym posypał się tłok i doszło do dekompresji" ;)
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Migający check-engin

Post22 kwie 2012, 19:47

Byłem z moim chicken-checkiem w ASO - ponoć miałem chwilowy błąd związany ze nieprawidłowym spalaniem. Wgrali mi nowy soft i teraz mam obserwować co i jak.
Tak na szybko po updacie sofu silnika i chwilowej pojeżdżawce to różnicy nie widać - początkowo wydawało mi się że jest jakby ciut przycięty, ale potem przypuszczenie okazało się złudzeniem - chyba ;). Musze jeszcze trochę pojeździć i wtedy zobaczę co i jak.
My TSI
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Migający check-engin

Post19 maja 2012, 16:56

golf6.pl pisze:Byłem z moim chicken-checkiem w ASO - ponoć miałem chwilowy błąd związany ze nieprawidłowym spalaniem. Wgrali mi nowy soft i teraz mam obserwować co i jak.
Tak na szybko po updacie sofu silnika i chwilowej pojeżdżawce to różnicy nie widać - początkowo wydawało mi się że jest jakby ciut przycięty, ale potem przypuszczenie okazało się złudzeniem - chyba ;). Musze jeszcze trochę pojeździć i wtedy zobaczę co i jak.


dzisiaj mam powrót tej usterki po 2 latach : dzisiaj zapalam i obroty około 600 obr/min na jałowym, bardzo nierówna praca, tak jakby jeden cylinder był wyłączony i oczywiście migający check, jak ruszę to się wyłącza aby przy zatrzymaniu znowu zacząć :(

W poniedziałek jadę do ASO, jak w ogóle dojadę o własnych siłach :(
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Migający check-engin

Post20 maja 2012, 11:18

Czy jak już ruszysz to odczuwasz brak mocy, czy jedyny objaw to migający chickencheck i nierówna praca na jałowym?
Czy tankowałeś jakieś "lipna" paliwo, czy to samo na tej samej stacji?
Koniecznie daj znać jak poznasz przyczynę dolegliwości Twojego autka - bardzo mnie ciekawi.
My TSI
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Migający check-engin

Post20 maja 2012, 12:48

golf6.pl pisze:Czy jak już ruszysz to odczuwasz brak mocy, czy jedyny objaw to migający chickencheck i nierówna praca na jałowym?
Czy tankowałeś jakieś "lipna" paliwo, czy to samo na tej samej stacji?
Koniecznie daj znać jak poznasz przyczynę dolegliwości Twojego autka - bardzo mnie ciekawi.


wydaje mi się że jak już jadę to nie odczuwam braku mocy

fakt jest taki, że tego samego dnia tankowałem, ale jak zawsze na tej samej stacji (BP)

jutro o 7.00 jestem pod bramą ASO :) znowu, bo nie tak dawno temu odebrałem samochód przecież po 3 tyg. pobycie w ASO na zmianie sprzęgła i dwumasu :( naprawdę ten samochód wystawia moją cierpliwość na próbę, jeszcze trochę mi jej zostało, ale jest już na rezerwie...

boję sie że określenie tej przyczyny trochę potrwa z racji tego że jestem już tylko na rozszerzonej gwarancji i zanim ruszy ta cała procedura to miną długie dni,a może znowu tygodnie... pocieszam się tylko,że ja nie będę płacił tych tysiąców...i to mnie tylko podtrzymuje na duchu :)
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Migający check-engin

Post20 maja 2012, 13:02

Czy zauważyłeś jakąś różnicę w spalaniu - odchyłka od Twojej średniej?
Tak zupełnie strzelam na podstawie tego co kiedyś czytałem w sprawie check w MK4
- może to sonda lambda pada (padła) - ale to by ci chyba mocno falowały obroty i czuł byś utratę mocy, chodź różne ludzie objawy opisywali - ja miałem walniętą drugą sondę i u mnie ani nie było falowania ani utraty mocy ani różnicy w spalaniu - tylko chickecheck ;)
- może katalizator się kończy - wydaje mi się bardziej prawdopodobne, gdyż z tego co pisałeś ubytku mocy nie zauważasz - a migający check (według instrukcji) oznacza problem z układem wydechowym - niesprawny katalizator.
No ale nie ma co straszyć i wróżyć z fusów - zobaczymy co powiedzą w poniedziałek po podpięciu pod kompa
My TSI
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Migający check-engin

Post20 maja 2012, 13:38

golf6.pl pisze:Czy zauważyłeś jakąś różnicę w spalaniu - odchyłka od Twojej średniej?
Tak zupełnie strzelam na podstawie tego co kiedyś czytałem w sprawie check w MK4
- może to sonda lambda pada (padła) - ale to by ci chyba mocno falowały obroty i czuł byś utratę mocy, chodź różne ludzie objawy opisywali - ja miałem walniętą drugą sondę i u mnie ani nie było falowania ani utraty mocy ani różnicy w spalaniu - tylko chickecheck ;)
- może katalizator się kończy - wydaje mi się bardziej prawdopodobne, gdyż z tego co pisałeś ubytku mocy nie zauważasz - a migający check (według instrukcji) oznacza problem z układem wydechowym - niesprawny katalizator.
No ale nie ma co straszyć i wróżyć z fusów - zobaczymy co powiedzą w poniedziałek po podpięciu pod kompa


nie ma żadnej odchyłki -> jeżdżę jak głupi to i pali jak głupi -> ok. 11l/100km :lol:
migający check oznacza ogólnie problemy z silnikiem : nie tylko układ wydechowy, ale przede wszystkim układ zapłonowy, za pierwszym razem podpięcie pod komputer pokazało : "nierównomierne spalanie w 3 cylindrze" czy jakoś tak więc jak widzisz nic to z układem wydechowym nie ma wspólnego, ja obstawiam najczęstszą usterkę w tych silnikach czyli problem na linii wtryski/cewki/świece po brak kompresji w którymś cylindrze (tu już jest hardcore!), ale pewnie znowu się skończy na wykasowaniu błędu i wgraniu kolejnego najnowszego softu :( Jak tylko dostanę wyrok to go tu opiszę ;)
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Migający check-engin

Post20 maja 2012, 17:19

Kozo pisze:
jutro o 7.00 jestem pod bramą ASO :) znowu, bo nie tak dawno temu odebrałem samochód przecież po 3 tyg. pobycie w ASO na zmianie sprzęgła i dwumasu :( naprawdę ten samochód wystawia moją cierpliwość na próbę, jeszcze trochę mi jej zostało, ale jest już na rezerwie...


mówisz, drugi raz w ASO jestes i cierpliwosci Ci brak ? :D

hah, 3 razy na lawecie jechalem, 3 razy uszczelki wymieniali :D i jeszcze przeglad i cos tam, łacznie z 8/9 razy, a auto mam od koncowki grudnia 2010 ;P
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Migający check-engin

Post20 maja 2012, 18:28

kamill1991 pisze:
Kozo pisze:
jutro o 7.00 jestem pod bramą ASO :) znowu, bo nie tak dawno temu odebrałem samochód przecież po 3 tyg. pobycie w ASO na zmianie sprzęgła i dwumasu :( naprawdę ten samochód wystawia moją cierpliwość na próbę, jeszcze trochę mi jej zostało, ale jest już na rezerwie...


mówisz, drugi raz w ASO jestes i cierpliwosci Ci brak ? :D

hah, 3 razy na lawecie jechalem, 3 razy uszczelki wymieniali :D i jeszcze przeglad i cos tam, łacznie z 8/9 razy, a auto mam od koncowki grudnia 2010 ;P


drugi raz to będę jutro z silnikiem a nie w ogóle ;)
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Migający check-engin

Post23 maja 2012, 09:45

Kozo i co wyszło? wiadomo już coś?
My TSI
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Migający check-engin

Post23 maja 2012, 16:23

golf6.pl pisze:Kozo i co wyszło? wiadomo już coś?


dzwonili z ASO, koleś nie wiedział jak ma mi to powiedzieć, ja mu powiedziałem że namiętnie czytam niemieckie forum więc wiem co mi chce powiedzieć : czekają na zgodę z centrali na zdjęcie głowicy, brak kompresji na 3 cylindrze więc pękł najprawdopodobniej tłok i na pewno do wymiany, a może więcej, a może nawet cały silnik! Samochód nie ma 30 tys.!! Całe szczęscie że mam Allianza, i abym się nie pytał kiedy dostanę samochód z powrotem. Powiedział że ten soft 24s4 to było leczenie wrzoda pudrem i przedłużanie jego agonii (oni o tym wiedzą!), i prędzej czy później stanie się tak jak teraz jest :( Silnik ten ma problemy ze spalaniem przede wszystkim przez takie, a nie inne wtryski które muszą spełnić normę EURO5. No to czekam :(

p.s. już to podobno przerabiali w tym silniku więc przynajmniej nie będą sie uczyli na moim samochodzie.

p.s.2 miesiąc temu dsg i dwumas a teraz silnik, będę miał samochód na nowych częściach ;)
Offline

Zioowo

Sympatyk

  • Posty: 82
  • Rejestracja: 20 kwie 2012, 08:12
  • Online: 11h 4m 48s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: 3miasto

Re: Migający check-engin

Post23 maja 2012, 19:43

Serdecznie współczuje kłopotów z silnikiem, gdy ja miałem problemy z epc, dostałem komplet nowych wtrysków/cewek i świec, a Ty o ile dobrze pamiętam tylko sam soft, w głowę zachodziłem jak fizyczne uszkodzenie wtrysków można naprawić softem, ale jak widać było to tylko opóźnienie awarii na okres pogwarancyjny. Sam teraz nie wiem czy moje obecne wtryskiwacze również za jakiś czas rozwalą mi silnik czy może te nowe, które mam są już poprawione.

Powodzenia życzę z Allianzem, niestety też lubią się wypiąć (o czym w przypadku awarii CAVD już słyszałem).
Jedyne co jest pocieszające to, że jeżeli masz auto serwisowane to w najgorszym przypadku (jeżeli allianz się wypnie) na części dostaniesz 70% rabatu od Kulczyka, a koszt robocizny będziesz musiał negocjować z ASO.

Powodzenia.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Migający check-engin

Post23 maja 2012, 20:09

Kozo pisze:Powiedział że ten soft 24s4 to było leczenie wrzoda pudrem i przedłużanie jego agonii (oni o tym wiedzą!), i prędzej czy później stanie się tak jak teraz jest :( Silnik ten ma problemy ze spalaniem przede wszystkim przez takie, a nie inne wtryski które muszą spełnić normę EURO5. No to czekam :(

Czy Tobie chodzi konkretnie Twój silnik czy ogólnie o CAVD jeżeli ogólnie to nie zaciekawie to wróży na przyszłość

Kozo pisze:p.s. już to podobno przerabiali w tym silniku więc przynajmniej nie będą sie uczyli na moim samochodzie.

W jakim ASO będą Ci to naprawiać?

Kozo pisze:p.s.2 miesiąc temu dsg i dwumas a teraz silnik, będę miał samochód na nowych częściach ;)

haha dwuletni samochód ale funkiel nówka - Ty to masz szczęście w nieszczęściu ;)
My TSI
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Migający check-engin

Post24 maja 2012, 05:28

1. niestety ogólnie o CAVD :(

2. Inter-Welm

3. 3 letni !
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Migający check-engin

Post24 maja 2012, 06:49

Kozo pisze:3. 3 letni !


No jak 3 letni jak serce będzie nowe a kręgosłup już jest nowy ;)
My TSI
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Migający check-engin

Post24 maja 2012, 08:22

Kozo pisze:1. niestety ogólnie o CAVD :(

2. Inter-Welm

3. 3 letni !


Znowu do Inter Welmu? A tak ich odradzałeś. Rozmawiałem z nimi jakiś czas temu w sprawie terkotania na biegu jałowym, lecz jeszcze nie ogarniali sprawy. W Nomie w sumie też nie, ale "pod przymusem" wymienili filtr i jest cisza :D
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Migający check-engin

Post24 maja 2012, 09:05

mich pisze:
Kozo pisze:1. niestety ogólnie o CAVD :(

2. Inter-Welm

3. 3 letni !


Znowu do Inter Welmu? A tak ich odradzałeś. Rozmawiałem z nimi jakiś czas temu w sprawie terkotania na biegu jałowym, lecz jeszcze nie ogarniali sprawy. W Nomie w sumie też nie, ale "pod przymusem" wymienili filtr i jest cisza :D


Już napisałem dlaczego. Do Welmu mam 10 km a do Nomy mam 70 km - o własnych siłach bym już nie dojechał z pękniętym tłokiem !? Jak dojechałem na miejsce to już check nie migał tylko świecił bez przerwy a silnikeim rzucało jak w wartburgu także jestem na nich skazany i ubolewam nad tym :(
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Migający check-engin

Post24 maja 2012, 09:21

Kozo pisze:p.s. już to podobno przerabiali w tym silniku więc przynajmniej nie będą sie uczyli na moim samochodzie.

Bądźmy dobrej myśli - skoro już raz to robili to są prawie profii w tym temacie ;)
My TSI
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: Migający check-engin

Post24 maja 2012, 11:12

Kozo pisze:
mich pisze:
Kozo pisze:1. niestety ogólnie o CAVD :(

2. Inter-Welm

3. 3 letni !


Znowu do Inter Welmu? A tak ich odradzałeś. Rozmawiałem z nimi jakiś czas temu w sprawie terkotania na biegu jałowym, lecz jeszcze nie ogarniali sprawy. W Nomie w sumie też nie, ale "pod przymusem" wymienili filtr i jest cisza :D


Już napisałem dlaczego. Do Welmu mam 10 km a do Nomy mam 70 km - o własnych siłach bym już nie dojechał z pękniętym tłokiem !? Jak dojechałem na miejsce to już check nie migał tylko świecił bez przerwy a silnikeim rzucało jak w wartburgu także jestem na nich skazany i ubolewam nad tym :(


Assistance nie masz wykupionego?
Następna

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości