Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 04:38


[1.4 TSI 160KM] [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Apple

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 06 lis 2012, 11:22
  • Online: 1h 47m 23s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM DSG
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post21 lis 2012, 23:25

Witam,
Golfa mam już 3 lata, przez pierwszy rok nic mu nie dolegało, w drugim roku zaczęły pojawiać się szarpania z biegu 1 na 2 (skrzynia DSG 7 biegowa sucha) zgłaszałem wielokrotnie usterkę, na co ASO w różnych miejscach w Szczecinie mówiło że jest OK. Miałem oczywiście dokument na to że zgłaszałem usterki jeszcze w czasie gwarancji. Byłem nawet w Shwedt w serwisie ASO i też nic nie stwierdzili. Problem pojawiał się tylko kiedy samochód był bardzo rozgrzany poruszając się głownie po mieście (usterki przy przebiegu około 20000km). Później, też w drugim roku gwarancji zaczęło coś "grzechotać" kiedy uruchamiałem samochód-trwało to jakieś 2-3 sekundy i przestawało. Grzechotanie nie było zawsze, czasem i ciężko było to wywołać-czysta loteria(usterki przy przebiegu około 30000-40000km. W serwisach byłem w drugim roku gwarancji 7 razy i nic, twierdzo że jest OK.
Napisałem do fabryki w Wolsburgu maila odnośnie moich problemów, otrzymałem info na maila że moja sprawa została skierowana do VV Kulczyk Tradex w Poznaniu, oni zaś przysłali mi pismo abym zgłosił się na serwis do ASO w celu weryfikacji, sprawdzenia i podania kosztów. Samochód jest już rok po gwarancji! i przebieg 40000km.
Okazało się że do wymiany są:
- mechatronika
- sprzęgło wielopłytkowe
to odnośnie szarpania

- łańcuch rozrządu
- napinacz
- nastawnik faz rozrządu
- prowadnice
to odnośnie grzechotania

zrobiłem również przegląd okresowy bo akurat komputer już pomału się domagał
- olej
- filtr oleju
- płyn hamulcowy
- filtr przeciwpyłkowy
- czyszczenie klimy bo poprosiłem

Samochód chodzi jak nowy, VW partycypował dość grubo w kosztach bo kiedy zobaczyłem kosztorys to poszedłem się napić:)
VW zrobił ładny "gest handlowy" i za to im bardzo dziękuje. Za całość wraz z przeglądem okresowym + moje usterki koszt około 1500zł z VAT.
Offline

rockmachine

Sympatyk

  • Posty: 99
  • Rejestracja: 15 lip 2012, 00:20
  • Online: 1d 13h 13s
  • Auto: VW golf VI
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post22 lis 2012, 00:03

No to krzepiąca informacja słychac prace tej skrzynai na 3 pierwszych biegach i to niby normalne nie brzmi to zbyt dobrze ale to nei objaw usterki u mnei wlasnei chyba 22 listopada konczy sie gwarancja hehe wlasnei poszarpuje jak jest cieply silnik jak narazie chodzi mi dobrze ale skrzynia poszarpuje na tej dwójeczce a tak to chodzi pieknie mi powiedzili w serwisie we wrocku ze tak dziala mechanizm róznicowy przyjelem to z usmichem ale co mialem zrobic zbyt rzadko to wystepowalo i umnie wystepuje to w 99% przy skrecie .
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post22 lis 2012, 05:41

rockmachine pisze:No to krzepiąca informacja słychac prace tej skrzynai na 3 pierwszych biegach i to niby normalne nie brzmi to zbyt dobrze ale to nei objaw usterki u mnei wlasnei chyba 22 listopada konczy sie gwarancja hehe wlasnei poszarpuje jak jest cieply silnik jak narazie chodzi mi dobrze ale skrzynia poszarpuje na tej dwójeczce a tak to chodzi pieknie mi powiedzili w serwisie we wrocku ze tak dziala mechanizm róznicowy przyjelem to z usmichem ale co mialem zrobic zbyt rzadko to wystepowalo i umnie wystepuje to w 99% przy skrecie .


Te ASO to mnie normalnie załamują : wydrukuj TPI które podałem wcześniej, pokaż im to i powiedz żeby się douczyli i wzieli wreszcie do roboty !!!
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post22 lis 2012, 10:32

Kozo, tylko że przychodząc do nich z nr TPI oni zazwyczaj nie potrafią go odszukać w systemie i zawsze się słyszy "ale u nas w systemie nie ma takiego nr. Skąd ma Pan taki nr?"
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post22 lis 2012, 10:39

mich pisze:Kozo, tylko że przychodząc do nich z nr TPI oni zazwyczaj nie potrafią go odszukać w systemie i zawsze się słyszy "ale u nas w systemie nie ma takiego nr. Skąd ma Pan taki nr?"


hehe...często, ale nie zawsze. W Katowicach poszperali i znaleźli ;)
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post22 lis 2012, 11:05

W Twoim przypadku... Ale zazwyczaj robią wielkie oczy i nie wiedzą co mają z tym zrobić.
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post22 lis 2012, 11:13

Możecie podać jeszcze raz to TPI (z opisem) związane z DSG? Czuję się zaciekawiony...

Edit: nie wiem czemu ubzdurało mi się, że to jest pierwsza strona wątku...
Znalazłem TPI z opisem we wcześniejszych postach.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2012, 14:21 przez jmf, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post18 lip 2013, 17:25

Kozo pisze:Dzisiaj dopiero odebrałem samochód (!) : wymieniono sprzęgło wielopłytkowe i zakwalifikowano dwumas też do wymiany : faktura to 8700 zł netto!!!!!! więc jak ktoś jeszcze nie wykupił przedłużonej gwarancji to radzę to zrobić jak najszybciej ;)



Niestety problem powraca :(
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post15 lis 2013, 11:34

Offline

maciek5

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 11 kwie 2014, 10:36
  • Online: 3h 12m 16s
  • Auto: VW Golf6 kombi 2010
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: wroclaw

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post11 kwie 2014, 12:45

Jest teraz akcja serwisowan skrzynie DSG moja 7 biegowa od 11-03-2014 wymieniaja olej i soft
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post11 kwie 2014, 14:46

maciek5 pisze:Jest teraz akcja serwisowan skrzynie DSG moja 7 biegowa od 11-03-2014 wymieniaja olej i soft


ja byłem we wtorek z ponownym pojawianiem się tego "ślizgania" i powiedzieli że centrala zabroniła wymieniać sprzęgła i wgrali mi jakiś nowy soft do sterownika skrzyni i silnika i powiedzieli że to ma pomóc - pewnie jak zawsze pomoże na przeczekanie :( o żadnym oleju nic mi nie mówili.
Offline
Awatar użytkownika

mocomus

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 15 lip 2013, 13:57
  • Online: 12h 4m 53s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: TSI 1.4 140 KM DSG
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post16 cze 2014, 20:06

Jaki efekt wymiany softu?
U mnie problem ślizgającego się sprzęgła również się pojawił.
(Nemo, Berlingo, Custom) Fiat: 125p, Polonez Caro, Felicja Kombi, Corolla mk8, Civic mk7, CR-V mk3, Golf mk6, Golf Variant mk7
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post16 cze 2014, 20:44

Wymienili mi soft i olej zgodnie z tym TPI i po dwóch tygodniach jeszcze na gwarancji wymienili mi sprzęgła (po raz drugi - czyli u mnie starczaja na dwa lata) i znowu chodzą jak nowe.
Offline
Awatar użytkownika

mocomus

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 15 lip 2013, 13:57
  • Online: 12h 4m 53s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: TSI 1.4 140 KM DSG
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post17 cze 2014, 09:17

Dzięki za szybką odpowiedź. Mi niestety skończyła się nawet dodatkowa gwarancja. Przyjdzie zatem rozbić świnkę.
Orientujesz się jakie są koszty takiej operacji. Widziałeś kosztorys?
(Nemo, Berlingo, Custom) Fiat: 125p, Polonez Caro, Felicja Kombi, Corolla mk8, Civic mk7, CR-V mk3, Golf mk6, Golf Variant mk7
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post17 cze 2014, 09:19

Wydaje mi się że w aso w przedziale 2 a 3 tysięcy
Offline
Awatar użytkownika

mocomus

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 15 lip 2013, 13:57
  • Online: 12h 4m 53s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: TSI 1.4 140 KM DSG
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post17 cze 2014, 13:05

Byłem dzisiaj w ASO. Objęli mojego MK6 akcją serwisową, czyli wymiana oleju i softu. Jak czytam wcześniejsze wypowiedzi kolegów, to zapewne nic nie pomoże.
(Nemo, Berlingo, Custom) Fiat: 125p, Polonez Caro, Felicja Kombi, Corolla mk8, Civic mk7, CR-V mk3, Golf mk6, Golf Variant mk7
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post17 cze 2014, 13:10

A nie powiedzieli Ci że ta akcja nie ma nic wspólnego ze slizganiem się sprzegieł???
Offline
Awatar użytkownika

mocomus

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 15 lip 2013, 13:57
  • Online: 12h 4m 53s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: TSI 1.4 140 KM DSG
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post17 cze 2014, 16:01

Było nawet lepiej. Jak facet od serwisu usłyszał o ślizgającym się sprzęgle w DSG7, to zbladł i zaczął się lekko jąkać. Dla niego, to była dziewicza wiadomość. Nie wiedział, co powiedzieć. Doszukał się akcji serwisowej w systemie. Zaproponował pierwszy krok - wymiana oleju i softu. Wyraźnie bez pomysłu na ciąg dalszy.
(Nemo, Berlingo, Custom) Fiat: 125p, Polonez Caro, Felicja Kombi, Corolla mk8, Civic mk7, CR-V mk3, Golf mk6, Golf Variant mk7
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post17 cze 2014, 16:08

Nieprzejmuj się. Nie tylko oni jedni. Pierwszy raz w Katowicach wymieniali mi 2 tyg. A teraz w drugim aso wymienili w 2 dni ale jak odebrałem samochód to się jeździć nie dało i zrobiłem tam taką awanturę ze trzymali kolejne 2 dni ale wreszcie działa. Nie potrafia ich zaadaptować. Oni się dopiero uczą jak to działa i pierwszy raz widzą na żywo!
Offline
Awatar użytkownika

mocomus

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 15 lip 2013, 13:57
  • Online: 12h 4m 53s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: TSI 1.4 140 KM DSG
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post25 cze 2014, 15:11

Olej wymieniony. Soft ponoć też. Na ta chwilę problemy ustały (jest stosunkowo chłodno). Zobaczymy jak, to będzie działać w wyższych temperaturach w intensywnym ruchu miejskim.
(Nemo, Berlingo, Custom) Fiat: 125p, Polonez Caro, Felicja Kombi, Corolla mk8, Civic mk7, CR-V mk3, Golf mk6, Golf Variant mk7
Offline
Awatar użytkownika

mocomus

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 15 lip 2013, 13:57
  • Online: 12h 4m 53s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: TSI 1.4 140 KM DSG
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post30 cze 2014, 14:55

Jak można było się spodziewać. Wyższa temperatura otoczenia i intensywnych ruch miejski spowodowały powrót dolegliwości. Słowem, pozostaje wymiana sprzęgieł. Co najmniej.
(Nemo, Berlingo, Custom) Fiat: 125p, Polonez Caro, Felicja Kombi, Corolla mk8, Civic mk7, CR-V mk3, Golf mk6, Golf Variant mk7
Offline
Awatar użytkownika

conquer

Aktywny

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 22 cze 2014, 18:29
  • Online: 9d 9h 21m 5s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW Golf 6 Variant HL
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM DSG7
  • Lokalizacja: KRK

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post30 cze 2014, 16:33

U mnie już drugi komplet zaczyna się ślizgać, pierwszy wytrzymał 50 tyś, drugi 12 tyś. Drugie poszło z gwarancji przedłużonej, trzecie idzie z gwarancji na drugie - jest na nie dwa lata gwarancji po montażu. :(
Offline

TomRS

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 27 maja 2012, 12:02
  • Online: 1h 3m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: CAVD

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post30 lip 2014, 13:26

U mnie te drgania też zaczynają się ponownie pojawiać .....na razie sporadycznie, ale znam już ten objaw ...
Offline

szymi

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 11:56
  • Online: 8h 42m 9s
  • Auto: VW Golf Plus 6
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM DSG
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post05 sty 2015, 14:12

Witam forumowiczów,
Pozwolę sobie nieco odświeżyć temat, od niedawna jestem posiadaczem Golfa Plus z silnikiem 1,4 TSI 160KM (R. 2009) ze skrzynią DSG 7-biegową, i na moje nieszczęście posiadam identyczny problem jak opisał to kolega kakaruto. Już pierwszego dnia użytkowania auta odkryłem te dolegliwości, na moje nieszczęście podczas jazdy próbnej auto śmigało jak należy, żadnych szarpnięć itp. itd. Jako że do miejsca zamieszkania miałem ok. 600km to mogłem dokładnie sprawdzić auto na trasie, i tu po przejechaniu ok. 200km auto zaczęło szarpać przy łagodnym ruszaniu spod świateł i już występował do zakończenia jazdy. Przed zakupem sprawdziłem historie auta i nie było żadnych zleceń dotyczących awarii skrzyni DSG, tylko została wykonana akcja serwisowa wymiany oleju. Właściciel w rozmowie telefonicznej tuż po zakupie auta przyznał iż auto ma taką dolegliwość ale zapewniał mnie iż w serwisie został poinformowany że to normalne i ten typ tak ma. Co ciekawe usterka ta była faktycznie zgłaszana w serwisie jeszcze w okresie gwarancji, lecz nie zostało to odnotowane w historii auta. Po diagnozie w ASO stwierdzono iż w pierwszej kolejności trzeba wymontować mechatronikę i poddać ją testom i jeżeli wszystko ok to sprzęgła do wymiany, orientacyjny koszt naprawy włączając mechatronikę to ok. 9500zł (serwis oznajmił iż z racji regularnego serwisowania auta będą partycypowac w kosztach części do 60%).
Auto zostało zakupione u przedsiębiorcy, tak też korzystając z praw jakie przysługują konsumentowi zwróciłem się do niego z wnioskiem o niezgodnośc towaru z umową i tym samym o naprawę auta.
Na dzień dzisiejszy nie otrzymałem odpowiedzi od przedsiębiorcy, także o dalszym postępie moich zmagań poinformuję szanownych kolegów w czasie późniejszym.
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: [TPI] DSG - ślizganie, drganie sprzegła

Post05 sty 2015, 17:35

Koleś nie sklamal - Aso zawsze twierdzilo że ten typ tak ma mieć;)
Ostatnio zmieniony 06 sty 2015, 22:17 przez Kozo, łącznie zmieniany 2 razy
PoprzedniaNastępna

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości