Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:36


Jakie polecacie środki do mycia

Mycie, czyszczenie, polerowanie lub innego rodzaju odświrlanie naszych samochodów
Regulamin forum Korekta lakieru, polerowanie, konserwacje, mycie, pranie , woski, płyny, glinki i inne kosmetyki samochodowe oraz zasady i sposobu utrzymania naszych samochodów w nienagannym stanie.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Jakie polecacie środki do mycia

Post07 mar 2012, 10:57

Kompletnie się na tym nie znam - poprzednie auto tylko myłem i to czasami na nawet na myjniach automatycznych. Jak sprzedawałem auto to widziałem skutki nie dbania o lakier.

Żeby nie popełnić dwa razy tego błędu bardzo proszę wszystkich o rady dotyczące mycia, woskowania itp auta, felg, szyb. Jak już mówiłem to kompletnie się na tym nie znam, nie znam żadnych producentów ani ich wyrobów. Pytałem znajomego o woskowanie ale on takie specjalista w tej dziedzinie jak ja (ja myślałem że to woskowanie to dolewka jakiegoś środka do wiadra z płynem i umycie auta, on mi powiedział że to tylko i wyłącznie trzeba ten"wosk" nakładać na auto i potem polerować - jak się okazało oboje po części mieliśmy racje, ale oboje mamy tylko mierne podstawy teoretyczne bez grama praktyki).

Sam będę w tym wątku zamieszczał informacje jakie wyszukam gdzieś w sieci, w związku z czym proszę o ich komentowanie.
My TSI
Offline

zewis

Aktywny

  • Posty: 188
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 18:11
  • Online: 8h 37m 45s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post14 mar 2012, 18:26

1. Najpierw trzeba dokladnie umyc auto. Dobry szampon lub szampon + aktywna piana oraz rekawica z mikrofibry zalatwia sprawe.
2. Potem nalezy cala powierzchnie auta oczyscic do "golego". Tutaj w ruch idzie glinka, np. BiltHambler Soft.
3. Nastepnie mozna recznie usuwac drobne zarysowani i inne niedoskonalosci lakieru. Pomocne okazac sie moze mleczko np. Megs UC, bezkwas Nielsena.
4. Jesli lakier jeet bardzo porysowany i recznie tego nie usuniemy, to tylko polerka mechaniczna.
5. W kolejnym kroku mozna juz nakladac wosk, lub jeszcze przed woskiem jakas odzywke celem glebszego "wet look".

To tyle w skrocie :-)
Ja myje sam i potem sie wkurzam jak pomimo wysilkow gdzies pojawi sie jakas ryska :-P
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post14 mar 2012, 18:54

Dzięki za odpowiedź

ad.1 - Jaki polecasz szampon + aktywna piana
ad.5 - Jaki wosk

Za niedługo zrobi się ciepło i zamierzam pierwszy raz woskować auto - nigdy jeszcze tego ręcznie samemu nie robiłem - stąd wszelkie uwagi mile widziane
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post15 mar 2012, 10:32

golf6.pl pisze:Kompletnie się na tym nie znam - poprzednie auto tylko myłem i to czasami na nawet na myjniach automatycznych. Jak sprzedawałem auto to widziałem skutki nie dbania o lakier.

Żeby nie popełnić dwa razy tego błędu bardzo proszę wszystkich o rady dotyczące mycia, woskowania itp auta, felg, szyb. Jak już mówiłem to kompletnie się na tym nie znam, nie znam żadnych producentów ani ich wyrobów. Pytałem znajomego o woskowanie ale on takie specjalista w tej dziedzinie jak ja (ja myślałem że to woskowanie to dolewka jakiegoś środka do wiadra z płynem i umycie auta, on mi powiedział że to tylko i wyłącznie trzeba ten"wosk" nakładać na auto i potem polerować - jak się okazało oboje po części mieliśmy racje, ale oboje mamy tylko mierne podstawy teoretyczne bez grama praktyki).

Sam będę w tym wątku zamieszczał informacje jakie wyszukam gdzieś w sieci, w związku z czym proszę o ich komentowanie.


Witam

więc w skrócie>

na początek karcher w celu usunięcia wierzchniej warstwy brudu ( piasek itp) następnie jeżeli zamierzasz myc ręcznie to polecam metodę na 2 wiadra tzn. w jednym szampon z wodą w drugim czysta woda. Po każdej aplikacji szamponu na auto płuczesz gąbkę w wiadrze z czysta wodą, masz wtedy większą pewność że nie wcierasz brudu z gąbki w lakier bądź kamyka ;). Następnie jeżeli tego wymaga lakier ( smoła, resztki asfaltu) używasz glinki i po wszystkim myjesz ponownie ( zmieniamy wodę w wiadrach ). Następnie osuszamy ręcznik lub mikrofibra, i znowu jeżeli chcesz woskować wpierw można użyć cleaner następnie wosk. Nie nakładaj wosku na całe auto od razu tylko etapami i kolejne po odczekaniu chwili robisz plecy i barki :D tzn . polerujesz:) Jeżeli chodzi o szyby zrób je przed woskowaniem oczywiście także dobra ściereczką i środkiem ., wnętrze to też wyzwanie, pędzelki do trudno dostępnych miejsc robią tutaj robotę, dobry środek do cockpitu ( nie plak :)), aplikatory którymi będziesz wycierał deskę i pozostałe elementy.Następnie felgi, postępujesz podobnie jak z lakierem w zależności od stanu zapuszczenia :) mycie + glinka+ osuszanie+ woskowanie ( oczywiście nie musisz woskować , opisuje co robię chociaż nie używam glinki ponieważ auto myje 2 razy w tygodniu + weekend komplet-chyba początek choroby tak mówią funfle :D ) Wracając do tematu nie zapominamy o dressingu opon :) nie zrobiona opona po myjni to tak jakbyś nie mył auta :D Mam nadzieje ze troszeczkę przybliżyłem ten przyjemny proces :
Kilka środków których używam>

-szampon Meguiar's Gold Class Car Wash
-Bilt Hamber Auto Clay Soft 200g - glinka do lakieru
-Dodo Juice Diamond White 30ml - twardy wosk do jasnych kolorów
-Nielsen Chemicals Brillance 1L - dressing do opon
-Shiny Garage Fluffy Dryer - ręcznik do osuszania
-SONAX Płyn do mycia szyb NanoPro 500ml
-SONAX Xtreme Cockpit Efekt matowy
-Shiny Garage bawełniany aplikator do cockpitu jak także do nakładania wosku
-Shiny Garage aplikator do opon
-SONAX Gąbka 2w1 z mikrofibry
-Shiny Garage Jumbo pędzelek do trudno dostępnych miejsc
-ValetPro Large Sash Brush - delikatny pędzelek, obecnie stosuje do dressingu opon
-Sonax Pędzelek do czyszczenia felg
-Microfiber Madness Cloudbuster - ręcznik do szyb-rewelacja
-Shiny Garage Plush Blue 3 szt 40x40cm tych używam do mycia szyb na zewnątrz i do wycierania progów po myciu
-Shiny Garage Delikatna mikrofibra do polerowania

Miłej zabawy :D

Pozdro


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post16 mar 2012, 10:45

orzesz ty ... fiu fiu... to już chyba wiem czemu nigdy się w to nie bawiłem :), ale czas zacząć.
Dzięki za opis - na pewno się przyda.
A możesz powiedzieć gdzie się w to zaopatrzasz - gdzie w sieci (jak tak daj linka) czy po nurauto czy innych markietach

A mam pytanko co do wosku - wczoraj byłem w markecie i widziałem woski w puszeczce (coś jakby pasta do butów) przynajmniej nie chlupotał i widziałem wosk w płynie. Co sądzisz o wosku w płynie - wydaje mi się prostszy w użyciu niż plecy i barki :), bo przyznam że trochę leń jestem.

Trochę z innej beczki - Co do metody "na dwa ..." - to ja znam z trochę z innej działki metodę tzw. na dwa palce - pewien kapitan mi ją zdradził jak razem pływaliśmy a ja że tak powiem "zmieniałem kolory" wraz z coraz większym zafalowaniem wody - polega na tym że jeden palec z jednej reki wkłada się do buzi a drugi z drugiej do pupci, jeżeli to nie pomaga ... to się zmienia palce - ponoć metoda w 100% niezawodna
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post16 mar 2012, 18:37

golf6.pl pisze:orzesz ty ... fiu fiu... to już chyba wiem czemu nigdy się w to nie bawiłem :), ale czas zacząć.
Dzięki za opis - na pewno się przyda.
A możesz powiedzieć gdzie się w to zaopatrzasz - gdzie w sieci (jak tak daj linka) czy po nurauto czy innych markietach

A mam pytanko co do wosku - wczoraj byłem w markecie i widziałem woski w puszeczce (coś jakby pasta do butów) przynajmniej nie chlupotał i widziałem wosk w płynie. Co sądzisz o wosku w płynie - wydaje mi się prostszy w użyciu niż plecy i barki :), bo przyznam że trochę leń jestem.

Trochę z innej beczki - Co do metody "na dwa ..." - to ja znam z trochę z innej działki metodę tzw. na dwa palce - pewien kapitan mi ją zdradził jak razem pływaliśmy a ja że tak powiem "zmieniałem kolory" wraz z coraz większym zafalowaniem wody - polega na tym że jeden palec z jednej reki wkłada się do buzi a drugi z drugiej do pupci, jeżeli to nie pomaga ... to się zmienia palce - ponoć metoda w 100% niezawodna



Hahahah jeżeli ta metoda zda egzamin przy myciu auta to ok :lol:

Sklep w którym się zaopatrzam to all4auto.pl polecam . jeżeli chodzi o woski to jest bardzo duży wybór obecnie testuje ten o którym pisałem. Na razie był raz woskowany i ładnie kropelkował i nieźle sie trzymał. Poproś o radę w sklepie na pewno coś doradzą.

Pozdro
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post23 mar 2012, 19:26

A co powiecie na ofertę z Grupona odnośnie środków czystości, ktoś się z Was z nimi spotkał face to face, warto czy kolejna ściema z grupowych zakupów?

Tu link - Od 59 zł za zestaw kosmetyków dla auta Diamondbrite w 1 z 3 opcji do wyboru. Szampon, ochrona lakieru, tapicerki lub felg
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post24 mar 2012, 23:52

golf6.pl pisze:A co powiecie na ofertę z Grupona odnośnie środków czystości, ktoś się z Was z nimi spotkał face to face, warto czy kolejna ściema z grupowych zakupów?

Tu link - Od 59 zł za zestaw kosmetyków dla auta Diamondbrite w 1 z 3 opcji do wyboru. Szampon, ochrona lakieru, tapicerki lub felg



Może nie ściema lecz polecam koryzstac ze sprawdzonych środków innych użytkowników oraz z podanych sklepów i zamówić to co jest Tobie najbardziej potrzebne.

PS. jeszcze nic nie kupiłeś? :) :D Auto brudne? :D

Pozdro
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post26 mar 2012, 15:01

No właśnie wróciłem z nartek i zaraz zabieram się za szukanie tego o czym pisałeś powyżej. A co do mojego brudaska to na razie tylko spłukałem ten syf co śmialiście się że to auto terenowe :), i wreszcie zmieniłem laćki na letnie.
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post26 mar 2012, 20:03

Tu link do ciekawego bloga dotyczącego między innymi mycia auta ale i nie tylko Mycie nadwozia
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post26 mar 2012, 21:21

golf6.pl pisze:Tu link do ciekawego bloga dotyczącego między innymi mycia auta ale i nie tylko Mycie nadwozia


Więc zabieraj się do pracy :) fajne forum http://forum.kosmetykaaut.pl/ polecam

Pozdro
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post09 kwie 2012, 11:51

Czy mógłby mi ktoś polecić budżetowy wosk do czarnego koloru (Czerna Perła)? (zależałoby mi na szybkiej odpowiedzi bo zamierzam jak najszybciej wszytko pozamawiać aby w przyszły weekend mógł stworzyć nową figurkę do muzeum Madame Tussauds ;) )
Budżetowy oznacza poniżej 100 PLN, bo widziałem na sieci nawet powyżej 400PLN, i takie mnie nie interesują, zważywszy na to że pierwszy raz w życiu będę bawił się w woskowanie - dotychczas jedynie woskowałem palce poprzez wkładanie palca do świecznika.

Czy konieczne jest glinkowanie przed woskowaniem - wydaje mi się że w moim przypadku nie (auto ma ledwo ponad 0,5 roku)?

I ostatnie - Czy z tym woskowaniem to trzeba się pieprzyć w jakimś pomieszczeniu zamkniętym - czy można na świeżym powietrzy (jak oglądałem te filmiki na youtube to tam ludziska mówili że musi być bezwzględna sterylna czystość - czy to aby nie przesada?)

Co myślicie na temat wosków w płynie np. takich (opis po kliknięciu na fotkę)
Obrazek
Obrazek

Poniżej linki dla takich laików jak ja, - czyli info na temat - "jak nakładać wosk" (nie przypuszczałem że kierunek nakładania może mieć znaczenie) i "o co chodzi z tą glinką i glinkowaniem".

Woskowanie
How to apply a Carnauba Wax using the Straightline Technique - Part 1


How to apply a Carnauba Wax using the Straightline Technique - Part 2



Glinkowanie
How to use detailing clay - Part 1


How to use detailing clay - Part 2
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

wawmann

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 26 mar 2012, 15:29
  • Online: 1d 1h 58m 23s
  • Auto: MK VI

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post09 kwie 2012, 16:27

jak jestes w okolic Katowic do podjedz sobie np do mrcleaner.pl i pogadaj z nimi. Na pewno dobiora ci odpowiedni wosk. Ja ostatnio na czarna perłe dawalem http://mrcleaner.pl/poorboys-world-natt ... -p968.html i efekt jest co najmniej ok....
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post09 kwie 2012, 21:59

Czy konieczne jest glinkowanie przed woskowaniem - wydaje mi się że w moim przypadku nie (auto ma ledwo ponad 0,5 roku)?

Jeżeli chodzi o wosk do czarnego to nie pomogę :)
Natomiast czy glinkować ? Nie ma reguły, że auto ma pół roku :) zależy w jakich warunkach jeździło, sam musisz ocenić. Przejedź po myciu ręką np. po drzwiach nad progami ( klapa, nadkola), jak wyczujesz na lakierze pod palcami "kaszkę" to nadaję się to do glinkowania :) Pod odpowiednim kątem także powinieneś to zauważyć.

Pozdro
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post12 kwie 2012, 19:42

Zgodnie z waszymi zaleceniami zakupiłem dziś kosmetyki dla mojej czarnej perły. Dzięki wawmann za polecenie mrcleanera - bardzo miły Pan doradzał co kupić i nawet dał gratisy :D.
Wzorowałem się na Twojej liście Tomku jednak nie wszystko było dostępne i Pan sprzedawca zaproponował zamienniki - zobaczymy w weekend co z tego będzie ;)
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post12 kwie 2012, 21:34

golf6.pl pisze:Zgodnie z waszymi zaleceniami zakupiłem dziś kosmetyki dla mojej czarnej perły. Dzięki wawmann za polecenie mrcleanera - bardzo miły Pan doradzał co kupić i nawet dał gratisy :D.
Wzorowałem się na Twojej liście Tomku jednak nie wszystko było dostępne i Pan sprzedawca zaproponował zamienniki - zobaczymy w weekend co z tego będzie ;)


Cieszę się że mogłem pomóc . Powodzenia i wytrwałości.

PS. pamiętaj , że aby woskować musi być odpowiednia temperatura powietrza :) zależy od wosku ale raczej około 20 stopni i nie rób tego w pełnym słońcu. Taka mała rada :)

Aha czekam na foty po zabiegu :)

pozdro
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post12 kwie 2012, 21:37

Serio z tą temperaturą - bo na weekend to raczej nie więcej niż 15'C o ile te 15 będzie. Toś mnie zmartwił :cry:
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post14 kwie 2012, 16:34

No i dupa... pogoda myje za mnie 8-) , szkoda że nie woskuje ;)
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post14 kwie 2012, 22:17

golf6.pl pisze:Serio z tą temperaturą - bo na weekend to raczej nie więcej niż 15'C o ile te 15 będzie. Toś mnie zmartwił :cry:


Poważnie, chyba że masz wosk który nie potrzebuje takiej temperatury. Jednak musi być ciepło aby dobrze się polerowało,.

Pozdro
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post14 kwie 2012, 22:18

golf6.pl pisze:No i dupa... pogoda myje za mnie 8-) , szkoda że nie woskuje ;)


Jak już wywoskujesz to zobaczysz jak ładnie będzie woda spływała a wpierw super kropelkowała na aucie :)

Pozdro
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post15 kwie 2012, 13:37

tomekb29 pisze:
Jak już wywoskujesz to zobaczysz jak ładnie będzie woda spływała a wpierw super kropelkowała na aucie :)

Pozdro


Na razie testowo obsikałem przednią szybę tym RainX - działa zgodnie z instrukcją :D
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post15 kwie 2012, 21:10

Na chwilę przestało padać i umyłem tym RainX wszystkie szyby, potem plecy&braki i ... efekt naprawdę rewela. Całą drogę powrotną z weekendu padało, więc niewidzialna wycieraczka miała co robić - i dawała rady. Od czasu do czasu włączyłem wycieraczkę żeby dać jej psztyczka coby się nie opierdzielała i dalej wycierała. Teraz wycieraczek używam tylko po to aby obudzić niewidzialną rękę RainX'a, ewentualnie po dojechaniu do celu przebić pione za dobrą robotę ;)

Obrazek
My TSI
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post23 kwie 2012, 14:55

Czym myjecie szyby od środka i w jaki sposób. Bo ostatnio umyłem jakimś tam płynem do mycia szyb (mr. muscle czy jak to tam się pisze) ale widzę ze po niecałych 2 tygodniach są niesamowite smugi szczególnie przy bardziej wilgotnej pogodzie.
My TSI
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post23 kwie 2012, 16:53

golf6.pl pisze:Czym myjecie szyby od środka i w jaki sposób. Bo ostatnio umyłem jakimś tam płynem do mycia szyb (mr. muscle czy jak to tam się pisze) ale widzę ze po niecałych 2 tygodniach są niesamowite smugi szczególnie przy bardziej wilgotnej pogodzie.


clin do szyb + bezpyłowe ręczniki papierowe
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 25m 28s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post23 kwie 2012, 17:50

Dzięki kozo - A czy ten płyn i ręczniki da się kupić w hipermarkecie - możesz dać linka do zdjęcia tych ręczników - bo jak chwilę szukałem, to od takich co wyglądają jak chusteczka higieniczna po takie w rolce co chyba się na kilometry kupuje.
My TSI
Następna

Wróć do Detailing

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość