Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 10:19


Jakie polecacie środki do mycia

Mycie, czyszczenie, polerowanie lub innego rodzaju odświrlanie naszych samochodów
Regulamin forum Korekta lakieru, polerowanie, konserwacje, mycie, pranie , woski, płyny, glinki i inne kosmetyki samochodowe oraz zasady i sposobu utrzymania naszych samochodów w nienagannym stanie.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

przemok15

Sympatyk

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 28 lut 2016, 15:28
  • Online: 5d 14h 6m 50s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 140KM
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post27 paź 2016, 12:37

wdlrr pisze:Przede mną pierwsze woskowanie samochodu (czarny lakier), w związku z czym mam pytanie. Na lakierze mam troszkę drobnych rysek. Myślicie, że po umyciu samochodu będzie ok, gdy najpierw zastosuję Meguiar's Swirlx, a później nawoskuje Soft99 Dark & Black Wax albo Soft99 Kiwami Extreme Gloss Wax Black? Macie jakieś opinie na temat tych produktów? Ew. czy polecalibyście coś innego?

Dodatkowo zamierzam jeszcze zastosować niewidzialną wycieraczkę RainX.


Cześć. Jeśli mogę się wtrącić do rozmowy to ze swojej strony do czarnego lakieru polecam SOFT99 Fusso Coat 12 months - sam mam u siebie położony i jest meega :mrgreen: Najlepiej przed nałożeniem Fusso przeleć lakier IPĄ (najlepiej trzyma moim zdaniem na "jałowym" lakierze).

Jeśli chodzi o niewidzialną wycieraczkę to polecam Ci produkt od SOFT99 Ultra Glaco ;) Są trochę droższe od RainX ale moim zdaniem warto położyć to raz i mieć spokój na ok. 10/12 tys. km. Sam używam i jest b.dobra
Takiego zestawu używam na przednią i tylną szybę (w takiej kolejności):
- SOFT99 Glass Compound Z (czyszczenie szyby przed nałożeniem)
- standardowo IPA do przemycia szyby
- SOFT99 Ultra Glaco
Obrazek
Offline

wdlrr

Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 27 sie 2016, 21:03
  • Online: 17h 8s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post27 paź 2016, 19:17

Super, dziękuję Wam! :pub: Jak dostanę zamówiony towar i zrobię czyszczenie, to postaram się pokazać efekt :)
Offline

czester69

Nieśmiały

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 13 lut 2017, 11:35
  • Online: 1d 17h 3m 46s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC 105 KM
  • Lokalizacja: Lublin

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post21 mar 2017, 09:44

Cześć
A jakie polecacie woski/politury na srebrny metalik

Darek
Offline
Awatar użytkownika

przemok15

Sympatyk

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 28 lut 2016, 15:28
  • Online: 5d 14h 6m 50s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 140KM
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post22 mar 2017, 15:54

Kolego nie wiem jaki dokładnie efekt chcesz osiągnąć :) Jeśli zależy Ci na trwałości to polecam Soft99 Fusso Coat. Jak widzisz dwa posty wyżej sam używam produktów tej marki tylko do ciemnych lakierów. Dla Ciebie najlepiej byłoby zakupić Fusso Coat do jasnych lakierów (w srebrnym opakowaniu, cena ok. 99 zł) ;)

Na srebrnym trochę ciężko podbić look woskiem więc na Twoim miejscu skupiłbym się po pierwsze na trwałości a look lakieru podbijał jakimś Quick Detailerem ;)
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

kubajabko

Aktywny

  • Posty: 158
  • Rejestracja: 23 paź 2014, 09:53
  • Online: 9d 16h 27m 12s
  • Auto: Golf VI Variant
  • Silnik: 2.0 TDI CBDB
  • Lokalizacja: Krk Jaworzno

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post22 mar 2017, 21:08

Co do wosków i srebrnego to najlepszy 'look' uzyskasz po Zymol Carbon, kompromis wytrzymałości i wyglądu to Collinite 476 którego ja używam i jestem bardzo zadowolony :D
Offline
Awatar użytkownika

przemok15

Sympatyk

  • Posty: 50
  • Rejestracja: 28 lut 2016, 15:28
  • Online: 5d 14h 6m 50s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI 140KM
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post23 mar 2017, 08:09

kubajabko pisze:Co do wosków i srebrnego to najlepszy 'look' uzyskasz po Zymol Carbon, kompromis wytrzymałości i wyglądu to Collinite 476 którego ja używam i jestem bardzo zadowolony :D


O tak zgodzę się co do Zymol Carbon 8-) Tylko pytanie ile kolega zamierza przeznaczyć ;)
Obrazek
Offline

piteks

Aktywny

  • Posty: 180
  • Rejestracja: 05 sty 2015, 15:42
  • Online: 3d 16h 9m 8s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Golf 7.5
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: malopolska

Re: Jakie polecacie środki do mycia

Post23 mar 2017, 20:51

Jeśli już kolega zdecydowałby się na Zymola, to powinien wiedzieć, że przy tych woskach mega robotę robi HDC =D> .
Poprzednia

Wróć do Detailing

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość