Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:37


[ALL] VW afera

Pytania, porady, pogaduchy, ploty nietechniczne, które warto poruszyć publicznie.
Regulamin forum Pogaduchy, ploty, ciekawe informacje ...

Pamiętaj:
  1. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  2. Obowiązują zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: VW afera

Post08 lip 2016, 12:56

Muti pisze:Ja nie muszę wierzyć pismakom. Sprawdziliśmy to. ............



Pracownik VW :lol: Przepraszam za moją kolejną prywatną opinię ale to już szczyt bezczelności aby pracownicy VW pisali w domenie publicznej o wewnętrznych dokumentach i procedurach swojej firmy, które potwierdzają rzekomo skuteczne rozwiązanie problemu z oszukaniem i narażeniem zdrowia milionów klientów na świecie.
Macie czas do końca listopada z "naprawieniem" ok. 5 milionów silników. Czekam na efekty waszych..... prac :mrgreen:
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: VW afera

Post08 lip 2016, 13:05

Widzę daleko posuniete osądy, tak samo jak znajomość tematu. To że miałem możliwość sprawdzenia dwóch softow na hamowni w tym samym aucie, to już pracownik VW ? Brawo Ty! Gratuluję Twojej logiki. Po takim kreatywnym myśleniu powstają historie niestworzone

NzTT
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: VW afera

Post08 lip 2016, 13:31

A to zwracam honor i przepraszam. No to już coś wiadomo, że na jakiejś hamowni ktoś zweryfikował i ma być "dobrze".
Szczegółów nadal brakuje i czekam na rzetelne potwierdzenie.
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: VW afera

Post08 lip 2016, 18:02

Muti pisze:Widzę daleko posuniete osądy, tak samo jak znajomość tematu. To że miałem możliwość sprawdzenia dwóch softow na hamowni w tym samym aucie, to już pracownik VW ? Brawo Ty! Gratuluję Twojej logiki. Po takim kreatywnym myśleniu powstają historie niestworzone

NzTT


W którym miejscu swoich wywodów napisałeś, że "weryfikowaliście" nowe softy na hamowni ? Co do znajomości tematu to wiem tyle ile piszą w mediach. VW nie raczy w żaden sposób komentować swoich działań [...Ciach...]
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: VW afera

Post09 lip 2016, 00:10

Niemcy to po prostu absolutni magicy technologiczni. Najlepsi mechanicy w kosmosie :mrgreen:
ADAC zadało sobie trud i "anonimowo" zakupiła Golfa VI z wgranym nowym softem "naprawczym" do 2.0 TDI i proszę:

Wzrósł zarówno moment obrotowy jak i moc silnika.
No cóż z emisją szkodliwych substancji sobie słabo poradzili (chociaż w tabeli jest ono porównane zapewne do danych producenta z testów z oszukańczym softem więc tak naprawdę nie wiadomo jaki jest efekt rzeczywisty zmiany) oraz niestety wzrosło spalanie.

Nie mam pytań :D Znowu pokonali całą światową konkurencję motoryzacyjną. Uwaga: jest duże prawdopodobieństo, że wartość naszych Golfów TDI znacznie wzrośnie po wgraniu nowego softu :) Całkiem serio piszę....

Obrazek
Obrazek

Źródło:

https://www.adac.de/infotestrat/tests/e ... eId=251381

Wynika z tego, że VW celowo przez lata oszukiwało aby wypłynięcie na światło dzienne ich przekrętów mogło stać się polem do popisu sprawności ich inżynierów :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Brzuch mnie od śmiechu rozbolał.
Offline
Awatar użytkownika

szumek5837

Stały Bywalec

  • Posty: 300
  • Rejestracja: 16 sie 2012, 08:39
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Online: 11d 8h 7m 38s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Renault Laguna Coupe
  • Silnik: FR4T 2.0T
  • Lokalizacja: Koszalin

Re: VW afera

Post13 lip 2016, 12:15

http://autokult.pl/28111,akcja-serwisow ... ch-efektow

Kilka miesięcy temu Volkswagen rozpoczął akcję serwisową polegającą na przeprowadzeniu modyfikacji jednostek emitujących zbyt wiele szkodliwych substancji. Wydaje się to właściwą drogą, gdyby nie fakt, że modyfikacje nie przynoszą oczekiwanych efektów.

Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele włoskiej organizacji konsumenckiej Altroconsumo. Przeprowadzili oni niezależne testy emisji spalin, z których wynika, że zastosowane przez Volkswagena poprawki pogorszyły sytuację. Po akcji serwisowej, emisja tlenków azotu badanego Audi A5 z dieslem wzrosła o 25%.

=D> =D> =D> :lol:

Ciekawe czy Europa wywalczy odszkodowania dla klientów jakie otrzymują w USA ? :-k
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: VW afera

Post13 lip 2016, 13:56

No to sprawdzają się moje "przeczucia" :mrgreen: Wystarczy zrobić rzetelne badania poza terenem Niemiec.
W USA to dopiero początek walki z VW. Jestem przekonany , że koncern popłynie na miliardy $.
W Europie pewnie rozejdzie się po kościach bo lobbing niemieckiego przemysłu jest przeogromny.

Ciekaw jestem co na ten temat powie kolega Muti i jego doświadczenia z hamowni. :mrgreen: :D :lol: 8-) :o :jaja: :rotfl:
Offline
Awatar użytkownika

szumek5837

Stały Bywalec

  • Posty: 300
  • Rejestracja: 16 sie 2012, 08:39
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Online: 11d 8h 7m 38s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Renault Laguna Coupe
  • Silnik: FR4T 2.0T
  • Lokalizacja: Koszalin

Re: VW afera

Post13 lip 2016, 19:35

No w USA mają wypłacać odszkodowania nawet do 5tys USD.. w Europie sprawie przygląda się Komisja Europejska.. ale jak znam życie tak jak mówisz Arku.. lobby niemieckie jest mega-silne i pewnie na przyglądaniu się skończy.. Zresztą nie wierze, żeby odszkodowania były w wysokości porównywalnej do tych z USA... pewnie byłoby 500zł na "odwal"...

Ciekawe jest to, że są już kraje (jak np. nieco egzotyczna Korea Płd. ale jednak) które zakazują rejestracji i nie dopuszczają do ruchu VW przekraczające dopuszczalne normy.. a znając inne eko-lobby w EU takie pomysły mogą im przyjść do głowy.. wtedy sam liczyłbym na niemieckie lobby żeby do tego nie doszło...

Arku - a co sądzisz o organizowanych pozwach zbiorowych przeciw VW w Polsce ? Przyłączyłeś się? Obserwujesz? Czy nie sądzisz, że coś mogą wywalczyć?
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: VW afera

Post13 lip 2016, 20:00

Co do pozwów zbiorowych oraz jakichkolwiek innych w polskich sądach jestem bardzo sceptycznie nastawiony. W polskim systemie prawnym należałoby udowodnić, że poniosło się szkodę. Dopóki nie będzie formalnego zakazu rejestracji "felernych" samochodów to udowodnienie jakiejkolwiek szkody jest bardzo problematyczne. Nasz system prawny nie chroni oszukanych konsumentów niestety.
Czekam na rzetelne badania silników na hamowniach po zmianie softu. Jestem przekonany, że VW będzie modyfikował oprogramowanie nadal trzymając rękę na pulsie i obserwując rozwój sytuacji. Ostatecznie aby zmieścić się w widełkach norm szkodliwości spalin musi bardzo znacząco obniżyć osiągi silników a tym samym charakterystyki użytkowe pojazdów a to dopiero otwiera furtkę do pozwu przed sądem. Nie wierzę, że z tytułu wieloletniego zatruwania środowiska i negatywnego wpływu na nasze zdrowie VW poniesie jakiekolwiek konsekwencje poza symboliczną (a może i nawet wysoką) zapłatą kary.......w Niemczech :mrgreen: Potem kasa wróci do VW w formie rządowej pomocy dla ratowania przedsiębiorstwa i setek tysięcy miejsc pracy :mrgreen: Eurokołchoz to nie USA. Tutaj nie ma wolnego rynku oraz równości wszystkich wobec prawa. Poza tym po Brexit pozycja Niemiec wzrośnie jeszcze bardziej w UE. Tak więc wnioski jak powyżej.
Offline
Awatar użytkownika

szumek5837

Stały Bywalec

  • Posty: 300
  • Rejestracja: 16 sie 2012, 08:39
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Online: 11d 8h 7m 38s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Renault Laguna Coupe
  • Silnik: FR4T 2.0T
  • Lokalizacja: Koszalin

Re: VW afera

Post14 lip 2016, 14:03

Heh.. dopiero teraz zauważyłem że masz G6 ale TSI 122KM :-) Wiec z definicji raczej jesteś tylko obserwatorem wydarzeń...
Offline

Arek_VI

VIP

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 26 cze 2012, 19:54
  • Online: 10d 16h 14m 40s
  • Pochwały: 62
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: TSI 122
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: VW afera

Post14 lip 2016, 15:12

Mam też Tiguana 2.0 TDI z oszukanym softem silnika więc jestem aktywnym a nie biernym obserwatorem wydarzeń....
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: VW afera

Post14 lip 2016, 15:28

Panowie nie oszukujmy się. W Polsce jedynie jak będą duże pozwy zbiorowe i jakieś monity do różnych komisji w eu bo inaczej to możemy sobie tutaj pisać tylko i się nakręcać. Ewentualnie vw będzie chciało od nas odkupić auto po cenie rynkowej gdzie każdy wie jaki ma stan i czy jego wartość jest większa niż katalogowa. Pepiki pewnie dostaną upust 50% na nową kure :)
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 18h 12m 7s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: VW afera

Post14 lip 2016, 18:34

tberent pisze:Panowie nie oszukujmy się. W Polsce jedynie jak będą duże pozwy zbiorowe i jakieś monity do różnych komisji w eu bo inaczej to możemy sobie tutaj pisać tylko i się nakręcać. Ewentualnie vw będzie chciało od nas odkupić auto po cenie rynkowej gdzie każdy wie jaki ma stan i czy jego wartość jest większa niż katalogowa. Pepiki pewnie dostaną upust 50% na nową kure :)

Taaaak... ja chciałem ostatnio zostawić im w rozliczeniu moje auto na wymianę, to wycenili mi tak (nie widząc go wogóle), że lepiej jest nim jeździć do upadłego :lol:
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: VW afera

Post14 lip 2016, 20:55

Dokladnie o to mi chodziło. Zaniżone wartości tak ze pewnie zadbanej 5 by nie kupił :p
Offline
Awatar użytkownika

szumek5837

Stały Bywalec

  • Posty: 300
  • Rejestracja: 16 sie 2012, 08:39
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Online: 11d 8h 7m 38s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Renault Laguna Coupe
  • Silnik: FR4T 2.0T
  • Lokalizacja: Koszalin

Re: VW afera

Post15 lip 2016, 07:42

Cóż.. robią tak wszystkie salony.. i wszystkie komisy.. To logiczne, że musza na tym interesie zarobić.. - oczywiście kwestia tego ile..
Ale "z życia wzięte: "znam z widzenia" ludzi którzy co 3 lata oddają auto do salonu i biorą nowe i mają gdzieś, że trącą średnio 7000-10000 zł bo ważne jest dla nich że nie bujają się ze sprzedażą... no i kto bogatemu zabroni ;-)

Koniec OT
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: VW afera

Post21 lip 2016, 08:43

Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: VW afera

Post21 lip 2016, 08:59

Szykuje się . Poczytajcie o zasadach współpracy z kancelarią która to prowadzi. W 1 wariancie ciekawe ze nie piszą ze wtedy koszty biegłego pokryją wszyscy a nie indywidualnie. Znam ze swojej roboty te zagrania cwanych kancelarii. 2 wariant to w ogóle juz przegiecie . 50 %. Podejrzewam że jakby pogrzebać głębiej to stowarzyszenie założyli albo sami prawnicy albo ich rodziny u szukają mięsa armatniego no i ludzi bo zbiorowy pozew to siła. Fakt jest taki ze jeżeli się im uda to my juz będziemy wiedzieli że można zakładać sprawę samemu lub też kolejny grupowy ale na normalnych zasadach.
Offline

mich

Stały Bywalec

  • Posty: 468
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 15:06
  • Online: 4d 18h 35m 38s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: 1.4 122 TSI

Re: VW afera

Post21 lip 2016, 11:00

Z tego co sprawdzałem to są powiązani. Bardziej wrzucam jako ciekawostkę co im się uda wskórać, bo jeżeli finał będzie pozytywny, to będzie to łatwiejsza przeprawa dla pozostałych.
Offline
Awatar użytkownika

nikin5

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:36
  • Online: 6h 46s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: VW afera

Post07 wrz 2016, 16:26

Witam,
jest już ktoś na forum po przeprowadzonej akcji naprawczej VW ?! Możecie podzielić się odczuciami ?! Mieszkam w DE i niedawno dostałem zaproszenie na aktualizację nowego oprogramowania. Nie chciałbym pogorszyć dotychczasowych osiągów auta a na niemiecki necie jest dużo propagandy VW. U nas opinie są różne ...
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: VW afera

Post15 wrz 2016, 07:52

Witam

Co prawda nie Golf ale również auto z koncernu VAG z dieslem.
Przeprowadzona aktualizacja oprogramowania w Audi A6 C7 2.0 TDI 177KM.
Aktualizacja wg serwisu polegała na wykasowaniu tej części oprogramowania która była odpowiedzialna za przekłamywania spalania podczas testów.
Po aktualizacji zrobione autem 820 km i nie zauważyłem różnicy w przyspieszeniu, spalania czy pracy silnika.
Auto zachowuje się jak dotychczas. W bagażniku dostałem wlepkę obok dużej naklejki z VIN na temat przeprowadzonej akcji serwisowej.
To tyle, co zrobiono w kwestii mojego auta.

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline
Awatar użytkownika

szumek5837

Stały Bywalec

  • Posty: 300
  • Rejestracja: 16 sie 2012, 08:39
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Online: 11d 8h 7m 38s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Renault Laguna Coupe
  • Silnik: FR4T 2.0T
  • Lokalizacja: Koszalin

Re: VW afera

Post16 wrz 2016, 14:07

Krótka historia afery Diesel-Gate:
http://autokult.pl/28531,niebawem-roczn ... olkswagena

"18 lutego 2016
Na zlecenie niemieckiej redakcji Auto Motor und Sport zbadano Volkswagena Amaroka 2.0 TDI po naprawie w ramach akcji serwisowej. Pomiarów dokonano w warunkach rzeczywistych. Okazało się, że emisja NOx jest na tym samym poziomie, co przed naprawą, za to moc maksymalna i zużycie paliwa wzrosły."

"3 września 2016
Znany brytyjski dziennikarz Honnest John ujawnia, że otrzymał od czytelników osiem zgłoszeń o problemach z jazdą samochodem wyposażonym w silnik 2.0 TDI niedługo po „naprawie” w ramach akcji serwisowej. Większość użytkowników zgłasza głośne, niepożądane dźwięki z komory silnika, takie jak stuki i grzechotanie."
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: VW afera

Post17 wrz 2016, 07:34

Witam

Jeśli po tej naprawie wzrosła moc, to fajnie :twisted:
Natomiast jakoś mocno tego nie odczuwam.
Czy wzrosła emisja, nie wiem. Byłem na przeglądzie w niezależnej stacji i gdy zrobili pomiar spalin nie odbiegał od normy.
Póki co nic się nie dzieje więc nie martwię się na zapas :)

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline

haka21

Aktywny

  • Posty: 178
  • Rejestracja: 16 lis 2014, 17:30
  • Online: 18d 18h 11m 1s
  • Pochwały: 14
  • Auto: Golf6
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122km
  • Lokalizacja: Silesia Stela

Re: VW afera

Post17 wrz 2016, 16:13

Pomiar wykonywany dla silników z zapłonem iskrowym wykonuje się analizatorem 4-ro gazowym , mierzone są CO;CH;O2 i CO2.
W dieslach wyłącznie zadymienie (współczynnik "k" na określoną przepisami graniczną zawartość cz. stałych)
Normy i emisje NOx ustala na tę chwilę w teście NEDC i kosztuje to min. 35tys euro.
Dlatego należy się cieszyć z potencjalnie większej mocy i zaakceptować potencjalnie większe zużycie paliwa a o NOx-y nie pytać. ;)
Offline
Awatar użytkownika

szumek5837

Stały Bywalec

  • Posty: 300
  • Rejestracja: 16 sie 2012, 08:39
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Online: 11d 8h 7m 38s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Renault Laguna Coupe
  • Silnik: FR4T 2.0T
  • Lokalizacja: Koszalin

Re: VW afera

Post18 lis 2016, 13:40

"Producent uzyskał zezwolenie Federalnego Urzędu ds. Ruchu Drogowego w Niemczech na przeprowadzenie czynności serwisowych w samochodach z silnikiem 1.6 TDI – typu EA189."

Więcej: http://www.samar.pl/__/3/3.a/91063/Dies ... cale=pl_PL


To co - KTO z Was jedzie na pierwszy ogień ? ;)
Offline
Awatar użytkownika

nikin5

Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:36
  • Online: 6h 46s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: VW afera

Post19 lis 2016, 12:57

Witam,
na forum Passata znalazłem ciekawą konwersację na temat zachowania auta po akcji serwisowej VW. Proszę czytać posty od połowy lipca !!!

http://forum.vw-passat.pl/threads/14642 ... %87/page15

Pozdro ;-)
Ostatnio zmieniony 21 lis 2016, 12:12 przez nikin5, łącznie zmieniany 1 raz
PoprzedniaNastępna

Wróć do Hydepark

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości