Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 12:45


Golf 7 - GTD - 2016

Nasze auta - Golf 7
Regulamin forum Opis samochodu powinien zawierać informacje zgodnie z zaproponowanym szablonem

Temat: Model - Wersja silnika - Rok produkcji (opcjonalnie "by" _nazwa_użytkownika_)
np. VW Golf 7 - 1.4 TSI 112PS - 2013 by Ryszard

Treść postu:
Dane wymagane
    Marka/Model: np. VW Golf 7 GTI
    Rok produkcji: np. 2013
    Silnik/Pojemność/Moc: np. 2.0 TSI
    Zdjęcie - prezentujące samochód w dość przyzwoitej rozdzielczości

Dane opcjonalnie:
    Kolor: np. niebieski grafit perłowy
    Wyposażenie: np. Highline + ACC + Sign Assist + zawieszenie DCC
    Układ napędowy: np. DSG
    Zawieszenie: np. 19'' Talladega
    Car Audi: np. Discovery Media
    Opis: np. Auto odebrane w maju, w planach mam zmianę wydechu
    i inne ciekawe informacje

Pamiętaj:
- Jeżeli zmodyfikujesz coś w swoim aucie, umieść informacje o tym w pierwszym poście - do wprowadzenia zmiany użyj przycisku (Zmień).
- Jeżeli dodasz nowe zdjęcia, które Twoim zdaniem zasługują na szczególną uwagę (np. zdjęcie auta po wprowadzeniu modyfikacji), zamieść je również (przy pomocy BBCode [IMG]) w pierwszym poście.
- duże zdjęcia (powyżej 500kb) zmieść na serwerze zewnętrznym, a w swoim temacie zamieść bezpośredniego linka do zdjęcia (przy pomocy BBCode [IMG])
- to Ty jesteś właścicielem swojego tematu, i to Ty decydujesz o jego zawartości, tak więc masz pełne prawo moderować (przy pomocy moderatorów) zawartości swojego tematu.
- Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość

UserRetired

Golf 7 - GTD - 2016

Post29 paź 2016, 15:02

Marka/Model: MK 7 GTD
Rok produkcji: 2016r
Silnik/Pojemność/Moc: 2.0 TDI 184 km

Kolor: Czerwony Specjalny [G2G2]
Układ napędowy: 6 biegów manualny
Zawieszenie: DCC + felgi Nogaro 18"
Car Audio: Discover Media
Wyposażenie: Standardowe
+ Podgrzewana przednia szyba
+ System dźwięku - "Dynaudio Excite" sound system (400 Watt)
+ Pakiet "Zimowy"
+ Pakiet "Techniczny"
+ Pakiet "Business"
+ Pakiet Sport & Sound
+ Dodatkowo przyciemniane szyby tył

Modyfikacje zrealizowane: brak

Modyfikacje planowane:
+ Umyć go przede wszystkim hehe
+ Dezaktywować system Start & Stop
+ Zakodować światła stop na wewnętrznych lampach
+ Aktualizacja map i systemu dźwięku

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


jak coś porobie zdjęć więcej to zapodam

pozdrawiam serdecznie Mariusz
Ostatnio zmieniony 31 paź 2016, 20:13 przez UserRetired, łącznie zmieniany 2 razy
Offline

Jacko

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 sty 2015, 21:21
  • Online: 3d 8h 52m 49s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Golf 7 GTD

Post29 paź 2016, 17:10

Serdeczne gratulacje! Kolor godny GTD - super!

Ja też chciałem deaktywować "Start-Stop", ale już się przyzwyczaiłem i odruchowo po odpaleniu wyłączam. Generalnie w dużym mieście z światłami na skrzyżowaniach funkcja ma sens - po za tym zawsze mam wyłączony, chyba że czekam przed przejazdem kolejowym ;-)

Jak oceniasz DynAudio?
Jaki tryb DCC jest najlepszy na nasze drogi w mieście wg Ciebie?

UserRetired

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post29 paź 2016, 19:22

No cześć Jacko, dzięki za słowa uznania może to nie "ClubSport Marti" ale jeździ hehe. No powiem tak, zaczynam ( podobnie jak Ty) już po paru tysiącach kilometrów również przyzwyczajać się do tego systemu, czasami tylko jak go przegonie na tym trybie "Eco" to myślę co z turbiną? Co do miasta to w pełni się z Tobą zgadzam spokojna jazda i tryb "Eco" jak najbardziej prawidłowy :rotfl:

DynAudio powiem tak - jestem na kolanach, nie uważam się za jakiego melomana, ale różnica jest OGROMNA. To raczej pozycja obowiązkowa w aucie ( mowa o dodatkowym wyposażeniu). Jak już moja żona słyszy różnicę to naprawdę dużo, a uwierzcie mi jest "upośledzona muzycznie" ;)

I profile jazdy tutaj to raczej używam tylko dwóch: "Eco" jak jadę z rodziną i po mieście oraz "Sport" jak jeżdżę sam. Czasami się uśmiecham do siebie gdy słyszę, jak "sztucznie zrobione" jest to nagłośnienie prawie jak rasowe 230 konne GTI (w końcu kolor CZERWONY do czegoś zobowiązuje )😊😉

Pozdrawiam serdecznie
Offline

Rapix

Gadatliwy

  • Posty: 221
  • Rejestracja: 06 cze 2015, 08:39
  • Online: 13d 6h 28m 17s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post30 paź 2016, 08:54

Ładny golf, a powiedz jak z długością 6 biegu? Da się autostradą jechać 200 i zachować ekonomie?

UserRetired

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post30 paź 2016, 14:55

Rapix pisze:Ładny golf, a powiedz jak z długością 6 biegu? Da się autostradą jechać 200 i zachować ekonomie?


to zależy, ja uważam że przy 80 km/h można włączać dopiero 6 bieg tak mi się wydaję, wiem ktoś powie że "komputer pokładowy podpowiada zmień bieg na wyższe"

czy da się jechać autostrada 200 pewnie tak :D ja go jeszcze nie grzałem aż tak, moja maxymalna prędkość to jak sobie przypominam było około 180 km/h. Jak coś będę wiedział więcej w tej sprawie chętnie odpowiem.
Offline

Rapix

Gadatliwy

  • Posty: 221
  • Rejestracja: 06 cze 2015, 08:39
  • Online: 13d 6h 28m 17s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post30 paź 2016, 14:57

A pamiętasz jakie miałeś obroty przy tej predkości???
Offline

Jacko

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 sty 2015, 21:21
  • Online: 3d 8h 52m 49s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post30 paź 2016, 23:35

Fizyczny pisze:DynAudio powiem tak - jestem na kolanach, nie uważam się za jakiego melomana, ale różnica jest OGROMNA. To raczej pozycja obowiązkowa w aucie ( mowa o dodatkowym wyposażeniu). Jak już moja żona słyszy różnicę to naprawdę dużo, a uwierzcie mi jest "upośledzona muzycznie" ;)

I profile jazdy tutaj to raczej używam tylko dwóch: "Eco" jak jadę z rodziną i po mieście oraz "Sport" jak jeżdżę sam. Czasami się uśmiecham do siebie gdy słyszę, jak "sztucznie zrobione" jest to nagłośnienie prawie jak rasowe 230 konne GTI (w końcu kolor CZERWONY do czegoś zobowiązuje )


:lol: rozumiem, że żona nie jest czytelniczką tego forum :D ale szacun, że pozwoliła Ci kupić takie auto - teraz może być zazdrosna ;)
Sound-Aktor, czyli właśnie ten symulowany "warkot silnika" można regulować jego głośność - oczywiście nie z poziomu ustawień auta, ale przez odpowiednie kodowanie VCDS.

Aktywowałeś już Car-Net? Używasz informacji o ruchu drogowym? Rzeczywiście są to przydatne i prawdziwe informacje?

Rapix pisze:Da się autostradą jechać 200 i zachować ekonomie?

;) przy 200 km/h to zapomnij o ekonomii - w moim 2.0 TDI 150 KM na 6 biegu przy 100 km/h mam obroty około 1900 obr./min, tak więc uważam że 6 bieg to super sprawa

UserRetired

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post31 paź 2016, 08:36

Jacko pisze:
Fizyczny pisze:DynAudio powiem tak - jestem na kolanach, nie uważam się za jakiego melomana, ale różnica jest OGROMNA. To raczej pozycja obowiązkowa w aucie ( mowa o dodatkowym wyposażeniu). Jak już moja żona słyszy różnicę to naprawdę dużo, a uwierzcie mi jest "upośledzona muzycznie" ;)

I profile jazdy tutaj to raczej używam tylko dwóch: "Eco" jak jadę z rodziną i po mieście oraz "Sport" jak jeżdżę sam. Czasami się uśmiecham do siebie gdy słyszę, jak "sztucznie zrobione" jest to nagłośnienie prawie jak rasowe 230 konne GTI (w końcu kolor CZERWONY do czegoś zobowiązuje )


:lol: rozumiem, że żona nie jest czytelniczką tego forum :D ale szacun, że pozwoliła Ci kupić takie auto - teraz może być zazdrosna ;)
Sound-Aktor, czyli właśnie ten symulowany "warkot silnika" można regulować jego głośność - oczywiście nie z poziomu ustawień auta, ale przez odpowiednie kodowanie VCDS.

Aktywowałeś już Car-Net? Używasz informacji o ruchu drogowym? Rzeczywiście są to przydatne i prawdziwe informacje?

Rapix pisze:Da się autostradą jechać 200 i zachować ekonomie?

;) przy 200 km/h to zapomnij o ekonomii - w moim 2.0 TDI 150 KM na 6 biegu przy 100 km/h mam obroty około 1900 obr./min, tak więc uważam że 6 bieg to super sprawa


żona czyta czyta :-) śmiała się, tylko w sumie to ona namówiła mnie to tego GTD. Szczerze to oglądałem też czerwonego MK7 GTI w Bielsku-Białej ale jakoś taki się mi wydawał "dziwny" więc odpuściłem.
Ten Sound-Aktor to w sumie fajna rzecz, tylko to tak jakby do Fiata 126p dodać potężny spojler :-)) ale o gustach się nie dyskutuję. Chętnie Jacko zobaczę, gdzie i jak to działa te kodowanie w VCDS ( mam gdzieś kabelek 12.0, jak masz jakieś kodowanie to poproszę podzielę się potem spostrzeżeniami :-) )

Co do Car-Net wiem że jest, ale nie włączałem do tego chyba trzeba mieć połączenie Online ? Musze o tym poczytać gdzieś :-). Oczywiście usługa w późniejszym czasie jest płatna :-)
http://volkswagen-carnet.com/pl/pl/star ... pp-connect

coś do obejrzenia :-) jak będę miał czas to to odpalę :-)

Offline

Rapix

Gadatliwy

  • Posty: 221
  • Rejestracja: 06 cze 2015, 08:39
  • Online: 13d 6h 28m 17s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post31 paź 2016, 17:16

już znalazłem filmiki na youtube ;) i wiem że przy 180km/h jest 3 tys ;) więc jako tako ekonomicznie będzie (nie mówię o 5 litrach) ale 7 czy 8 jest nawet do przyjęcia ;)

UserRetired

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post31 paź 2016, 19:17

Rapix pisze:już znalazłem filmiki na youtube ;) i wiem że przy 180km/h jest 3 tys ;) więc jako tako ekonomicznie będzie (nie mówię o 5 litrach) ale 7 czy 8 jest nawet do przyjęcia ;)


potwierdzam ! :-)

a oto moje dwie bestie :-)

Obrazek

ponieważ w okolicy mojego bloku żyją "żyjątka" które wprost uwielbiają "Golfy" aby nie być gołosłowny zdjęcie poniżej

Obrazek

postanowiłem zaopatrzyć i założyć takie cudo :-)

Obrazek

jest to elektroniczny odstraszacz na "żyjątka", a dlaczego to a nie coś innego ? Bo kupowałem już spryskiwacze, pukle z sierścią psów, cuda na kiju i nie pomagało.
Offline

Jacko

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 sty 2015, 21:21
  • Online: 3d 8h 52m 49s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post31 paź 2016, 20:14

mariuszdlu pisze:Ten Sound-Aktor to w sumie fajna rzecz, tylko to tak jakby do Fiata 126p dodać potężny spojler :-)) ale o gustach się nie dyskutuję. Chętnie Jacko zobaczę, gdzie i jak to działa te kodowanie w VCDS ( mam gdzieś kabelek 12.0, jak masz jakieś kodowanie to poproszę podzielę się potem spostrzeżeniami :-) )


Tutaj jest ładne opracowanie XaGiCO z Hiszpanii https://docs.google.com/uc?id=0B6pihEceEMi2azY1NlhMOUdsLVE&export=download <- Strona 148
Pomimo, że po hiszpańsku to można się domyślić o co chodzi, a jeśli masz doświadczenie z VCDS to nie będziesz miał żadnego problemu. Jest tam opisane dużo innych ciekawych rzeczy do kodowania :-) Udanej zabawy!
Offline
Awatar użytkownika

martiso

VIP

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 27 wrz 2014, 19:19
  • Online: 72d 10h 22m 44s
  • Pochwały: 7
  • Auto: I30N FastBack PERF.
  • Silnik: 2.0T-GDI 280KM
  • Lokalizacja: Wlkp.

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post31 paź 2016, 20:32

... gratulejszon autka ;) wygląda przyzwoicie jak na Hot-Hatch'a przystało :) ... wyposażenie OK, ale zastanawia mnie dlaczego nie podarowałeś sobie odrobinę więcej wygody w postaci DSG ? wiem, że niektórzy lubią zmieniać biegi ręcznie, ale przy tej mocy i momencie obrotowym jazda w mieście może trochę męczyć, zwłaszcza, że to silnik diesla...
Offline
Awatar użytkownika

Mars

Stały Bywalec

  • Posty: 498
  • Rejestracja: 01 kwie 2014, 23:39
  • Online: 14d 2h 12m 39s
  • Auto: VW Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI 170km
  • Lokalizacja: PL

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post31 paź 2016, 22:23

mariuszdlu pisze:
Rapix pisze:już znalazłem filmiki na youtube ;) i wiem że przy 180km/h jest 3 tys ;) więc jako tako ekonomicznie będzie (nie mówię o 5 litrach) ale 7 czy 8 jest nawet do przyjęcia ;)


potwierdzam ! :-)

a oto moje dwie bestie :-)

Obrazek

ponieważ w okolicy mojego bloku żyją "żyjątka" które wprost uwielbiają "Golfy" aby nie być gołosłowny zdjęcie poniżej

Obrazek

postanowiłem zaopatrzyć i założyć takie cudo :-)

Obrazek

jest to elektroniczny odstraszacz na "żyjątka", a dlaczego to a nie coś innego ? Bo kupowałem już spryskiwacze, pukle z sierścią psów, cuda na kiju i nie pomagało.


no Golfik super i kolor najszybszy:D fajnie ze coraz wiecej GTD na forum. Jesli chodzi o gryzonie to tez mialem z nimi przygode..skonczylo sie na wyrzuceniu wygluszenia i ze tez probowalem wszystkie cchyba patenty(siersc psa i w ogole) to ostatecznie pomogla..(uwaga!) kostka do wc :rotfl: jesli chodzi o wygluszenie w golfmk7 to tam ponoc jest juz zrobione z innych materialow, ktore ponoc nie wabia tak gryzoni..ale lepiej dmuchac na zimne. Jesli chodzi o spalanie to u mnie (mk6 gtd) spalanie latem po miescie 7-8l, trasa tempomat 140 z wyprzedzaniem 5,5l/6 a w zime po miescie dochodzi do 9litrow nawet. Tez jedyne co bym zmieniel to moze skrzynia biegow ale kazdy bierze co komu pasuje! Szerokosci! :pub:

UserRetired

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post01 lis 2016, 15:44

martiso pisze:... gratulejszon autka ;) wygląda przyzwoicie jak na Hot-Hatch'a przystało :) ... wyposażenie OK, ale zastanawia mnie dlaczego nie podarowałeś sobie odrobinę więcej wygody w postaci DSG ? wiem, że niektórzy lubią zmieniać biegi ręcznie, ale przy tej mocy i momencie obrotowym jazda w mieście może trochę męczyć, zwłaszcza, że to silnik diesla...


pochodziłem, poczytałem, pooglądałem i doszedłem do wniosku że jak dla mnie to tylko manual. Jeździłem już Tiguanem, Sportsvanem, Audi S5, wszystko w automacie no jakoś to do mnie nie przemawia. Z całym szacunkiem dla kolegów co mają DSG, ja sobie wyobrażam to w VANIE z gromadką dzieci np: w Touranie i jadących nad morze ze śląska, wrzucasz "D" ustawiasz tempomat i idziesz spać :-)
Aczkolwiek słyszałem że DSG to najlepszy automat w obecnych czasach. Moc duża 184km moment to 380 Nm naprawdę czuć to na lewarku zmiany biegów, praktycznie osiągi te same między skrzynia manualną a skrzynią automatyczną.

Jacko pisze:Tutaj jest ładne opracowanie XaGiCO z Hiszpanii https://docs.google.com/uc?id=0B6pihEce ... t=download <- Strona 148
Pomimo, że po hiszpańsku to można się domyślić o co chodzi, a jeśli masz doświadczenie z VCDS to nie będziesz miał żadnego problemu. Jest tam opisane dużo innych ciekawych rzeczy do kodowania :-) Udanej zabawy!


czytam czytam u mnie na bakier z Hiszpańskim ale .... średnio inteligentna małpa ( czyli prawdpodobnie taka jak ja ) to zakoduję :-)
Offline
Awatar użytkownika

martiso

VIP

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 27 wrz 2014, 19:19
  • Online: 72d 10h 22m 44s
  • Pochwały: 7
  • Auto: I30N FastBack PERF.
  • Silnik: 2.0T-GDI 280KM
  • Lokalizacja: Wlkp.

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post01 lis 2016, 20:10

OK :) rozumiem i szanuję ;) dlatego dobrze że jest wybór w VW pomiędzy sprawdzonym manual'em a bardzo dobrym automatem DSG... :)

życzę Mariusz niezawodności, szerokości i przyczepności :)

UserRetired

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post02 lis 2016, 16:26

martiso pisze:OK :) rozumiem i szanuję ;) dlatego dobrze że jest wybór w VW pomiędzy sprawdzonym manual'em a bardzo dobrym automatem DSG... :)

życzę Mariusz niezawodności, szerokości i przyczepności :)


dziękuję przede wszystkim :-)

ale zwracam honor faktycznie ten silnik jest bardzo mocny i dość często "zrywam" przyczepność na światłach pomimo włączonych systemów ciekawe jak się to ma do DSG ?
Offline

Rapix

Gadatliwy

  • Posty: 221
  • Rejestracja: 06 cze 2015, 08:39
  • Online: 13d 6h 28m 17s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0
  • Lokalizacja: Podlaskie

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post02 lis 2016, 17:44

W dsg też by tak było :)

UserRetired

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post03 lis 2016, 19:28

Rapix pisze:W dsg też by tak było :)


a hmmm muszę się tym nauczyć jeździć bo co kwartał będę opony kupować :-)

a dziś taka sytuacja :-)
Obrazek
pierwsza "dyszka" :pub: =D> =D> =D> :party: =D> =D>

UserRetired

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post04 lis 2016, 16:57

Panie i Panowie

będę nakładał "ceramikę" na Golfa możecie coś polecić, doradzić w tej kwestii ? Dziś podzwoniłem po warsztatach i koszt to około 2,5 tyś złotych ta powłoka jest powłoką elastyczną jakaś nowość....

co sądzicie
Offline
Awatar użytkownika

DoKeR

Gadatliwy

  • Posty: 262
  • Rejestracja: 22 mar 2013, 23:22
  • Lokalizacja: Żory
  • Online: 84d 11h 39m 32s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Kia Optima GT
  • Silnik: 2.0 T-GDI 245KM

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post01 gru 2016, 20:47

Hejka
No muszę przyznać że ładna bestia :D jeżeli chodzi o ceramikę ja robiłem u znajomego i bardzo polecam na stronie w galerii realizacje możesz zerknąć na moje autko. Powłoka ceramiczna robi kawał dobrej roboty ;)
Tu masz stronę od nich http://vipclean.com.pl/ jak będziesz zainteresowany daj znać na PW.

Pozdrawiam i bezawaryjności życzę :pub:
Kia Cee'd GT by DoKeR

..::GT::..

UserRetired

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post02 gru 2016, 11:54

a dzięki już pytałem u nas w Żorach "strefa glancu" taki "gabinet kosmetyczny dla samochodów" gadałem z gościem jest jakaś powłoka kauczukowa niby lepsza niż ceramiczna bo nie ma odprysków po kamieniach, ale też cena jest lepsza ;-) na razie się zastanawiam pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post02 gru 2016, 16:36

No rzadko tutaj zaglądam a mamy ładne GTD.

Jak na polskie warunki to w ogóle trudno kupić Golfa GTD, bo nowe to są dziwnie skonfigurowane (same morusy, czarne, carbon grey, lub białe). Nie trawie morusów, kopciuchów auto musi być jasne.
Wszystkie z DSG i raczej bogato wyposażone.
A używany to już w ogóle wybór żaden, chyba że mówimy o złomie z Zachodu.

A auto z polskiej dystrybucji i przebieg symboliczny to jest "okazja" bez względu na cenę.

Ładna sztuka, szczególnie że ma DCC. Moje doświadczenia z num sa jak najlepsze. Tylko cena amortyzatora powala, mam nadzieje że wytrzymają ponad 100 tys. km.

Ja nie trawie DSG, ona przymula auto, według wielu osób TDI tak mocne 200 konne, z momentem 400 niutków i automat to zły tandem. Skrzynia uparcie utrzymuje obroty na poziomie 1200, przyspieszenie gwałtowne to uczucie jakby ślizgało sie sprzęgło "piątkę" przy 60 km/h. A w DSG tak robi chyba że mamy tryb "Sport".
W manualu jak sam decyduje co, jak szybko i kiedy zmieniam.

U mnie średnie zużycie paliwa wacha sie między 6,1 a 6,5.

Jest w tym trochę miasta, lokalnego kręcenia i czasami autostrada i prędkości 160 km/h i większe.

UserRetired

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post03 gru 2016, 10:00

Marras pisze:No rzadko tutaj zaglądam a mamy ładne GTD.

Jak na polskie warunki to w ogóle trudno kupić Golfa GTD, bo nowe to są dziwnie skonfigurowane (same morusy, czarne, carbon grey, lub białe). Nie trawie morusów, kopciuchów auto musi być jasne.
Wszystkie z DSG i raczej bogato wyposażone.
A używany to już w ogóle wybór żaden, chyba że mówimy o złomie z Zachodu.

A auto z polskiej dystrybucji i przebieg symboliczny to jest "okazja" bez względu na cenę.

Ładna sztuka, szczególnie że ma DCC. Moje doświadczenia z num sa jak najlepsze. Tylko cena amortyzatora powala, mam nadzieje że wytrzymają ponad 100 tys. km.

Ja nie trawie DSG, ona przymula auto, według wielu osób TDI tak mocne 200 konne, z momentem 400 niutków i automat to zły tandem. Skrzynia uparcie utrzymuje obroty na poziomie 1200, przyspieszenie gwałtowne to uczucie jakby ślizgało sie sprzęgło "piątkę" przy 60 km/h. A w DSG tak robi chyba że mamy tryb "Sport".
W manualu jak sam decyduje co, jak szybko i kiedy zmieniam.

U mnie średnie zużycie paliwa wacha sie między 6,1 a 6,5.

Jest w tym trochę miasta, lokalnego kręcenia i czasami autostrada i prędkości 160 km/h i większe.


No tak, tzw "padlin GTD" było pełno, auta szukałem prawie 6 miesięcy i udało się, koniecznie musiał być bez DSG ( wymóg prawny żony ) hehe, poza tym DSG nie poprawia osiągów samochodu. I tak jak kolega pisał jak dla mnie przymula (jeździłem kilkoma samochodami w DSG).

Średnie spalanie tak jak pisał "Marras" 6-7 litrów i to zależy czy "przyciśniesz" czy nie =D> :pub:
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post03 gru 2016, 11:49

mariuszdlu pisze:No tak, tzw "padlin GTD" było pełno, auta szukałem prawie 6 miesięcy i udało się, koniecznie musiał być bez DSG ( wymóg prawny żony ) hehe, poza tym DSG nie poprawia osiągów samochodu. I tak jak kolega pisał jak dla mnie przymula (jeździłem kilkoma samochodami w DSG).


Zabawne ale ja przebywam w Niemczech i na kilkaset aut typu GTD, 65 % było z DSG, poza tym zazwyczaj sa ciemne: szary Carbon, Czarny lub biały. O ile ostatecznie zdecydowałbym sie na biały perłowy (chociaż droga farba i ciężko pomalować w razie stłuczki) to i tak na 1 miejscu był Tngsten Silver a na drugim Reflex Silver.

A Niemcy uwielbiają DSG do toczenia sie, wygoda jest i nit nie patrzy że przy 150tys padnie mechatronika czy dwumas przy 100 tys. km. To leniwy naród

UserRetired

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post04 gru 2016, 13:29

Marras pisze:Zabawne ale ja przebywam w Niemczech i na kilkaset aut typu GTD, 65 % było z DSG, poza tym zazwyczaj sa ciemne: szary Carbon, Czarny lub biały. O ile ostatecznie zdecydowałbym sie na biały perłowy (chociaż droga farba i ciężko pomalować w razie stłuczki) to i tak na 1 miejscu był Tngsten Silver a na drugim Reflex Silver.

A Niemcy uwielbiają DSG do toczenia sie, wygoda jest i nit nie patrzy że przy 150tys padnie mechatronika czy dwumas przy 100 tys. km. To leniwy naród


no ja mam srebrnego Golfa 6 powiem tak ładny i fajny kolor, łatwy w utrzymaniu i się tek nie brudzi :-)
co do przebiegu racja Niemcy już przy takich przebiegach sprzedają wozy, a nie daj boże jak się dowie że trzeba dwumas wymienić, tyle kosztów więc sprzedają i biorą nówki :-) chyba tak to wygląda w Niemczech
Następna

Wróć do MK7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości