Dzisiaj jest 29 mar 2024, 07:35


Golf 7 - GTD - 2016

Nasze auta - Golf 7
Regulamin forum Opis samochodu powinien zawierać informacje zgodnie z zaproponowanym szablonem

Temat: Model - Wersja silnika - Rok produkcji (opcjonalnie "by" _nazwa_użytkownika_)
np. VW Golf 7 - 1.4 TSI 112PS - 2013 by Ryszard

Treść postu:
Dane wymagane
    Marka/Model: np. VW Golf 7 GTI
    Rok produkcji: np. 2013
    Silnik/Pojemność/Moc: np. 2.0 TSI
    Zdjęcie - prezentujące samochód w dość przyzwoitej rozdzielczości

Dane opcjonalnie:
    Kolor: np. niebieski grafit perłowy
    Wyposażenie: np. Highline + ACC + Sign Assist + zawieszenie DCC
    Układ napędowy: np. DSG
    Zawieszenie: np. 19'' Talladega
    Car Audi: np. Discovery Media
    Opis: np. Auto odebrane w maju, w planach mam zmianę wydechu
    i inne ciekawe informacje

Pamiętaj:
- Jeżeli zmodyfikujesz coś w swoim aucie, umieść informacje o tym w pierwszym poście - do wprowadzenia zmiany użyj przycisku (Zmień).
- Jeżeli dodasz nowe zdjęcia, które Twoim zdaniem zasługują na szczególną uwagę (np. zdjęcie auta po wprowadzeniu modyfikacji), zamieść je również (przy pomocy BBCode [IMG]) w pierwszym poście.
- duże zdjęcia (powyżej 500kb) zmieść na serwerze zewnętrznym, a w swoim temacie zamieść bezpośredniego linka do zdjęcia (przy pomocy BBCode [IMG])
- to Ty jesteś właścicielem swojego tematu, i to Ty decydujesz o jego zawartości, tak więc masz pełne prawo moderować (przy pomocy moderatorów) zawartości swojego tematu.
- Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Mars

Stały Bywalec

  • Posty: 498
  • Rejestracja: 01 kwie 2014, 23:39
  • Online: 14d 2h 12m 39s
  • Auto: VW Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI 170km
  • Lokalizacja: PL

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post04 gru 2016, 14:26

Jeśli chodzi o rynek polskich aut typu gtd to naprawdę jest ciężko..auto kupiłem już ponad 1.5roku temu a do dziś na Allegro/otomoto ludzie sprzedają nadal te same auta ktorch nikt nie chce brać(oczywiście wszystkie "bezwypadkowe") koniec końców znalazłem swojego wybrańca oczywiście w DE

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post04 gru 2016, 20:17

Mars pisze:Jeśli chodzi o rynek polskich aut typu gtd to naprawdę jest ciężko..auto kupiłem już ponad 1.5roku temu a do dziś na Allegro/otomoto ludzie sprzedają nadal te same auta ktorch nikt nie chce brać(oczywiście wszystkie "bezwypadkowe") koniec końców znalazłem swojego wybrańca oczywiście w DE

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka


No i oczywiscie kolega według wszystkich przepłacił. Bo według mnie kupno takiego GTD to juz jest okazja. A cena w DE zawsze bedzie wyższa

UserRetired

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post08 gru 2016, 19:23

Mnie intryguje jedna rzecz, w nowym Golfie jest super licznik "wyświetlacz" tak się zastanawiam czy będzie możliwy przeszczep !? Co sądzicie ?
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post03 sty 2017, 14:05

mariuszdlu pisze:Mnie intryguje jedna rzecz, w nowym Golfie jest super licznik "wyświetlacz" tak się zastanawiam czy będzie możliwy przeszczep !? Co sądzicie ?


Zegary elektroniczne zapewne będą wymagały sterownika no i z przeszczepem może być problem, nie wiem nie znam się.
ale brak zegarów w aucie sportowym ala GTI to już porażka, tylko czarny plastik vel wyświetlacz., to samo z nowa 9,2 calowa nawigacja. Dwie czarne plamy z plastiku jak sie wsiądzie do auta, zupełnie psuja wnętrze

UserRetired

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post18 sty 2017, 13:51

a oto długo oczekiwany dodatek :-) szedł szedł i doszedł hehehehe

Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post18 sty 2017, 18:14

Swietny. Mam identyczny czarny.
Nie chce koledze psuc humoru ale w moim siliknowym coverze po pół roku nastąpiło pęknięcie od przesuwania sie. Przy tym narożniku co zachodzi na to metaliwe ucho.
Ale wyglada super i chroni kluczyk w razie upadku

UserRetired

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post18 sty 2017, 19:22

no ja mam "odpalanie bez kluczykowe" w ogóle kluczyka nie używam leży w "kieszeni" także pewnie da radę :-)
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post18 sty 2017, 19:53

mariuszdlu pisze:no ja mam "odpalanie bez kluczykowe" w ogóle kluczyka nie używam leży w "kieszeni" także pewnie da radę :-)


Tego bardzo miec nie chciałem, to najprostszy sposób dla złodzieja. Juz kilka testów czytałem ze obchodza to w Golfie i w Mercu itp. I w najnowszych modelach. Dealerzy temu zaprzeczaja. Byly testy w nuemueckim AMiS oraz Galileo czy Auto Bildzie

A z ciekawosci spytam:

- czy majac odpalanie na przycisk mozna załozyc odcuecie zapłonu tez ukrytym przyciskiem ?
Znaczy przekrecam stacyjke i ba tablicy ciemno, przyciskam ukryty włacznik, zapalaja sie kontrolki i mozna odpalac

- jak wrocic po wcisnieciu raz przycisku, gdy na przykład odpalic nie chcemy ?
Ja jak jest np -10 na dworze grzeje świece 2 razy, przekrecam kluczyk i cofam. Przycisk mozna wycofac ?

I ostatnue pytanie. Na jakim portalu kolega kupił silikonowe covery i ile kosztowały z wysyłką o ile mogę zapytać.
Ja mam z "ebay.de"
Offline
Awatar użytkownika

brulion

Aktywny

  • Posty: 179
  • Rejestracja: 13 gru 2013, 21:31
  • Online: 29d 18h 34m 8s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Audi A3 8V0
  • Silnik: 1.4 TSI 165KM
  • Lokalizacja: SB

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post18 sty 2017, 23:41

Marras pisze:- jak wrocic po wcisnieciu raz przycisku, gdy na przykład odpalic nie chcemy ?
Ja jak jest np -10 na dworze grzeje świece 2 razy, przekrecam kluczyk i cofam. Przycisk mozna wycofac ?


Do odpalenia wymagane jest wciśnięcie sprzęgła - zresztą niezależnie czy masz zwykłą stacyjkę czy guzik.
Bez wciśniętego sprzęgła masz zapłon bez kręcenia rozrusznikiem - drugie wciśnięcie guzika wyłącza zapłon ;)
W taki oto prosty sposób jesteś w stanie dwa razy zagrzać świece ...
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 9m 31s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post19 sty 2017, 09:50

Marras pisze:
mariuszdlu pisze:no ja mam "odpalanie bez kluczykowe" w ogóle kluczyka nie używam leży w "kieszeni" także pewnie da radę :-)


- jak wrocic po wcisnieciu raz przycisku, gdy na przykład odpalic nie chcemy ?
Ja jak jest np -10 na dworze grzeje świece 2 razy, przekrecam kluczyk i cofam. Przycisk mozna wycofac ?
A po jaki gwint dwa razy podgrzewać świece?
Jeżdżę dieslami od 2004 roku różnymi i oplem 2.0 DTi, passatem b5 po lifice 1,9 TDi 130 KM, BMw E60 2.0 D, octavią II 2.0TDi, vw polo 1.4 TDi, teraz golfikiem 1.6 TDi i nigdy przy żadnych mrozach a pamiętam mrozy po -25 st C nigdy nie grzałem świec dwa razy i auto odpalało od pierwszego razu

UserRetired

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post19 sty 2017, 09:58

Marras pisze:
mariuszdlu pisze:no ja mam "odpalanie bez kluczykowe" w ogóle kluczyka nie używam leży w "kieszeni" także pewnie da radę :-)


Tego bardzo miec nie chciałem, to najprostszy sposób dla złodzieja. Juz kilka testów czytałem ze obchodza to w Golfie i w Mercu itp. I w najnowszych modelach. Dealerzy temu zaprzeczaja. Byly testy w nuemueckim AMiS oraz Galileo czy Auto Bildzie

A z ciekawosci spytam:

- czy majac odpalanie na przycisk mozna załozyc odcuecie zapłonu tez ukrytym przyciskiem ?
Znaczy przekrecam stacyjke i ba tablicy ciemno, przyciskam ukryty włacznik, zapalaja sie kontrolki i mozna odpalac

- jak wrocic po wcisnieciu raz przycisku, gdy na przykład odpalic nie chcemy ?
Ja jak jest np -10 na dworze grzeje świece 2 razy, przekrecam kluczyk i cofam. Przycisk mozna wycofac ?

I ostatnue pytanie. Na jakim portalu kolega kupił silikonowe covery i ile kosztowały z wysyłką o ile mogę zapytać.
Ja mam z "ebay.de"


a.d. 1 :-) jest oferowali mi w ASO ale nie chciałem, jak mają ukraść to i tak ukradną :-).
a.d. 2 :-) to jest tak z tym drugim przyciśnięciem że trzeba wcisnąć sprzęgło aby "Uruchamiam silnik" a tak to możesz włączać zapłon i gasić bez konsekwencji uruchomienia.
a.d. 3 :-) kupiłem na Aliexpress kosztowało mnie to 2 USD za dwa silikonki ( P.S. tylko na przesyłkę czekasz przeszło 1 miesiąc, moim zdaniem nie różni się to od naszych z allegro, poza tym zwróciłem uwagę że sprzedający dość często kupują na aliexpress a potem sprzedają u nas, taka sytuacja takie cas-y u nas na allegro kosztują koło 20-25 złotych a na aliexpress 4 złote)
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post19 sty 2017, 16:43

brulion pisze: Do odpalenia wymagane jest wciśnięcie sprzęgła - zresztą niezależnie czy masz zwykłą stacyjkę czy guzik.
Bez wciśniętego sprzęgła masz zapłon bez kręcenia rozrusznikiem - drugie wciśnięcie guzika wyłącza zapłon ;)
W taki oto prosty sposób jesteś w stanie dwa razy zagrzać świece ...


No a przy odpalaniu auta z automatem, znaczy DSG jak yo wygląda ?
Sprzęgła nie wciśniemy

UserRetired

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post19 sty 2017, 16:53

Marras pisze:No a przy odpalaniu auta z automatem, znaczy DSG jak yo wygląda ?
Sprzęgła nie wciśniemy


ło Panie a tego to ja nie wiem :-) popytajmy DeeSGieowców hehehe
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 9m 31s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post19 sty 2017, 17:13

z dsg wciskasz hamulec :)
Offline
Awatar użytkownika

lyngso

Aktywny

  • Posty: 162
  • Rejestracja: 17 sty 2014, 18:11
  • Online: 8d 20h 12m
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post19 sty 2017, 17:17

Marras pisze:
brulion pisze: Do odpalenia wymagane jest wciśnięcie sprzęgła - zresztą niezależnie czy masz zwykłą stacyjkę czy guzik.
Bez wciśniętego sprzęgła masz zapłon bez kręcenia rozrusznikiem - drugie wciśnięcie guzika wyłącza zapłon ;)
W taki oto prosty sposób jesteś w stanie dwa razy zagrzać świece ...


No a przy odpalaniu auta z automatem, znaczy DSG jak yo wygląda ?
Sprzęgła nie wciśniemy


Witam

Wciskasz hamulec :)
Przynajmniej w Audi tak jest :)

Kolega był szybszy :pub:

Pozdrov
Na dalekie dystanse Audi A6 C7
Wokół komina Golf 7
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post19 sty 2017, 18:49

mariuszdlu pisze: jak mają ukraść i tak ukradną


To już najgorsze gadanie. Ja zakładam że nie ukradna no mam zabezpieczenia i nie zistawiam auta na noc byle gdzie, np w duzym miescie czy na osiedlu. Obce rejestracje to tez wskazówka dla złodzieja.

Zabezpieczenia zakładane w ASO to tak jakby ich nie było. Centralka alarmu montowana z lewej strony deski i tak samo w kazdym aucie. Złodziej rozpracowuje w minute. Poza tym ASO to złodziejska cena.

Za alarm nie powiem jaki prywatnie zaplacilem z montażem 700 zł, w tym odciecie zapłonu.
Montował elektryk z vw, centralka schowana, aby dojsc trzeba godzine rozkrecac auto, liczniki itp.
To samo w ASO to 2500 zł


Tylko naiwny nie zakłada żadnego zabezpieczenia takie auto kroją w 1,5 minuty.
A zasada jest taka, im wuecej zsbezpueczen tym iecdj czadu aby je rozpracowac.
W kradziezy chodzi o czas. Ukrasc da sie wszystko ale złodxieje wybieraja auta fabryczne bez modyfikacji.

AC to nie wszystko, ja bym nie spał spokojnie

-- 19 sty 2017, 18:50 --

No 3 dolary to żart za cover na kluczyk
Kiedys patrzyłem na Aliex... i była droga przesyłka.
Ja dałem 10 Euro za 2 sztuki
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post19 sty 2017, 19:23

im więcej zabezpieczeń tym więcej rzeczy sie może popsuć i nie odjedziesz :D Nie żebym negował takie dokładanie (bo sam to zrobiłem) ale mam z nimi problem (nie wdając się w szczegóły) i średnio co 3/4 odpalenie muszę kombinować :P A na początku wszystko działało tak pięknie :D
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post19 sty 2017, 20:25

kamill pisze:im więcej zabezpieczeń tym więcej rzeczy sie może popsuć i nie odjedziesz :D Nie żebym negował takie dokładanie (bo sam to zrobiłem) ale mam z nimi problem (nie wdając się w szczegóły) i średnio co 3/4 odpalenie muszę kombinować :P A na początku wszystko działało tak pięknie :D



A ja id 7 lat mam 2 zabezoieczenia w Golfie 5 i działają idealnie.
To samo mam teraz w siódemce, tylko alarm lepszy, nowszy.

A najlepsze jest to ze mam tzw funkcje serwisowa, gdy oddaje auto do mechanika lub gdyby sie zepsuło to po orobkemue.
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 18h 12m 7s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post19 sty 2017, 21:15

Najgorzej jak w takim przypadku trafi się prawdziwego skur...na, który jak nie będzie mógł fury ukraść, to ją spali, albo zniszczy w inny sposób w ramach wyładowania swojej frustracji. :roll:
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post20 sty 2017, 08:09

spwod pisze:Najgorzej jak w takim przypadku trafi się prawdziwego skur...na, który jak nie będzie mógł fury ukraść, to ją spali, albo zniszczy w inny sposób w ramach wyładowania swojej frustracji. :roll:


To juz ekstremum. W dzien gdy auto stoi w uczeszczanym przez ludzi miejscu raczej nikt sie tego nie podejmie.
Zlodziej na 2-3 minuty i pasuje.

Jak pisalem ja auta w nocy byle gdzie nie zostawiam

UserRetired

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post21 sty 2017, 08:03

spwod pisze:Najgorzej jak w takim przypadku trafi się prawdziwego skur...na, który jak nie będzie mógł fury ukraść, to ją spali, albo zniszczy w inny sposób w ramach wyładowania swojej frustracji. :roll:


no właśnie tego się obawiam, jak złodziej nie poradzi sobie z zabezpieczeniami to narobi szkód niekoniecznie spali, ale połamie coś lub wyrwie.

Widziałem zabezpieczenie chyba się to nazywa potocznie "Misiek" a dokładnie "Niedźwiedź Lock blokada" wygląda solidnie i chyba spełnia swoją funkcję. Poza tym jest widoczny i jak przypadkowy złodziej zobaczy to raczej do samochodu nie będzie próbował wejść, bo wie że tego nie obejdzie. Miał lub ma to "coś" ktoś z Was ?
Offline
Awatar użytkownika

martiso

VIP

  • Posty: 646
  • Rejestracja: 27 wrz 2014, 19:19
  • Online: 72d 10h 22m 44s
  • Pochwały: 7
  • Auto: I30N FastBack PERF.
  • Silnik: 2.0T-GDI 280KM
  • Lokalizacja: Wlkp.

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post21 sty 2017, 09:44

mariuszdlu pisze:
spwod pisze:Najgorzej jak w takim przypadku trafi się prawdziwego skur...na, który jak nie będzie mógł fury ukraść, to ją spali, albo zniszczy w inny sposób w ramach wyładowania swojej frustracji. :roll:


no właśnie tego się obawiam, jak złodziej nie poradzi sobie z zabezpieczeniami to narobi szkód niekoniecznie spali, ale połamie coś lub wyrwie.

Widziałem zabezpieczenie chyba się to nazywa potocznie "Misiek" a dokładnie "Niedźwiedź Lock blokada" wygląda solidnie i chyba spełnia swoją funkcję. Poza tym jest widoczny i jak przypadkowy złodziej zobaczy to raczej do samochodu nie będzie próbował wejść, bo wie że tego nie obejdzie. Miał lub ma to "coś" ktoś z Was ?



miałem takie coś w poprzednich autach ... nie wiem jak jest teraz ale nadaje się tylko do przekładni manualnych. spełnia swoje zadanie i ma solidne wykonanie oraz dobre opinie. Wady... hmmm, chyba tylko to że musisz o tym pamiętać i mieć chęci do używania bo z tym jest różnie po parunastu założeniach, tym bardziej jak zapomnisz że jest założona, a kluczyk już jest przekręcony w stacyjce :)

UserRetired

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post21 sty 2017, 12:16

rozważe kupno :-)

do naszych Golfów znalazłem na Ali coś takiego słucham Waszych opinie w tym temacie

https://pl.aliexpress.com/item/For-VW-G ... 108711ef42

wiem link długi ale . . .
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post21 sty 2017, 22:26

mariuszdlu pisze:rozważe kupno :-)

do naszych Golfów znalazłem na Ali coś takiego słucham Waszych opinie w tym temacie

https://pl.aliexpress.com...

wiem link długi ale . . .


No ciekawe. Ale za niecałe 100 zł obawiam się o trwałość tych LED-ów.

No i czy przepisy nie zabraniają takiej modyfikacji ?

UserRetired

Re: Golf 7 - GTD - 2016

Post22 sty 2017, 18:23

Marras pisze:No ciekawe. Ale za niecałe 100 zł obawiam się o trwałość tych LED-ów.

No i czy przepisy nie zabraniają takiej modyfikacji ?


trudno powiedzieć ale za 100 można sprawdzić w końcu przecież to nie majątek a wygląda fajnie przemyśle i może zamówię. Poza tym Panowie zastanawiam się nad kamerą cofania jakieś sugestie ? Jaki model wybrać ? Wiem że muszę mieć okablowanie chyba że już w tym moim GTD jest i tutaj proszę o wypowiedzenie się Panów od GTD :-)

pozdrawiam
PoprzedniaNastępna

Wróć do MK7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość