Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:02


[1,6 TDI 105KM] Zawór EGR

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

petel25

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 15 lip 2021, 21:23
  • Online: 4h 23m 2s
  • Auto: Golf IV Variant
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC
  • Lokalizacja: Schrobenhausen

Re: Zawór EGR

Post15 lip 2021, 21:35

cześć, jestem nowy na forum. Mam następujący problem:
Tydzien temu zaczeły mi sie problemy z zaworem egr w moim golfie a mianowicie dusił się po odpaleniu, gasł itd. Nastepnego dnia problem sie nie pojawił, od tamtej pory zrobiłem 1200km i problem pojawił sie jeszcze tylko raz, przedwczoraj. Postanowiłem go wymienic kupiłem Egr z chłodniczka Pierburga, wymieniłem nie robiłem adaptacji bo w Golfie VI nie ma takiej opcji w VCDS i wszystko byłoby dobrze, ale auto teraz dusi sie przy wciskaniu gazu na 4 i 5 w zakresie obrotow 1600-2000 i nie wystepuja zawsze, co ciekawe gdy wciskam gaz do podlogi nie dusi sie natomiast gdy jade na połgazie np 90kmh i wciskam lekko gaz auto szarpie jakby przerywało albo była gdzies jakas nieszczelonsc, nie sa to mocne szarpania ale wyczuwalne. Przed wymiania nie było zadnego szarpania podczas jazdy itd, zaczeło sie pojawiać po wymianie egr, na kompie zadych bledow, nie mam pojecia od czego zaczac sprawdzałem rurki od egr uszczelki wszystko jest wporzadku, pomoże ktos?
dpf na miejscu regularnie sprawdzany poziom sadzy, przebieg 120tkm ori
Offline

Silver

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 30 sty 2022, 15:48
  • Online: 1h 2m 34s
  • Auto: Golf VI Variant
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Zawór EGR

Post30 sty 2022, 16:18

Problem rozwiązałem po wymianie na oryginalny Borgwarner - odpukać jest spokój (jeszcze za 3 cyfrową cenę, bo na drugi dzień 350 zł więcej kosztował). Wcześniej był zamiennik japko i przepustnica już po 100km zaczęła szwankować, zacinanie się przy 84%.
Offline

Kerio30

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 12 sie 2020, 17:17
  • Online: 2d 50m 23s
  • Auto: Golf VI Trendline HB
  • Silnik: 1.6 CAYB 144hp
  • Lokalizacja: Łódzkie

Re: Zawór EGR

Post29 wrz 2022, 08:59

Panowie, jestem po operacji softowego wyłączenia EGR, ale po czasie zaczęła mi świrować turbina - podobno bez zaślepienia zdarzają się takie sytuacje. Powiedzcie proszę gdzie zaślepialiście u siebie EGR? Przy kolektorze dolotowym czy bezpośrednio na EGR?
Obrazek
Obrazek ?

Dzięki i pozdrawiam
Offline

macias16tdi

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 05 maja 2023, 06:02
  • Online: 1h 8m 17s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC
  • Lokalizacja: Toruń

Re: Zawór EGR

Post05 maja 2023, 06:20

Cześć,
Pacjent 1.6 TDI CAYC 105 km.
Wczoraj przy przebiegu 220 tys. Km wymienili mi w warsztacie zawór egr (check i tryb awaryjny - błąd egr)
Po wymianie auto zaczęło pracować lepiej na biegu jałowym jednak pojawił się inny problem. Przy delikatnym przyspieszaniu auto szarpie/przerywa. Jak się wciśnie gaz w podłogę to przyspiesza bez problemu. Macie może jakiś pomysł co to? Widzę, że ktoś wcześniej miał taki przypadek ale brak odpowiedzi.
Offline

Markopolo.skl

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 16 sty 2024, 13:26
  • Online: 25m 32s
  • Auto: Golf6
  • Silnik: 1.6tdi
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: Zawór EGR

Post16 sty 2024, 13:33

Kolego rozwiązałeś temat z szarpaniem podczas spokojnej jazdy?
Poprzednia

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości