Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:10


[1,6 TDI 105KM] P0087 za niskie ciśnienie paliwa - tryb awaryjny

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: P0087 za niskie ciśnienie paliwa - tryb awaryjny

Post04 sie 2016, 15:19

ok, powodzenia :)
Offline

SMJ

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 15 wrz 2016, 16:20
  • Online: 38m 44s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 2010
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: P0087 za niskie ciśnienie paliwa - tryb awaryjny

Post12 paź 2016, 20:29

Witam,
Mam identyczny problem w moim Golfie 1.6 TDI 105 km 2010 rok 105 tys. przebiegu. Po przekroczeniu 120 km/h (zwłaszcza na tempomacie) i przejechaniu kilkunastu kilometrów zaczyna mrugać kontrolka w kształcie sprężynki i auto przechodzi w tryb awaryjny. Następnie przez chwilę nie można go odpalić, jednak po kilku próbach odpala i kontrolka znika. Dzisiaj zaprowadziłem auto do mechanika by zmienił rozrząd, mechanika poinformowałem o w/w przygodach i ku naszemu zdziwieni, po podpięciu komputera nie ukazał się żaden błąd. Mechanik wymienił rozrząd, następnie sprawdził czy silnik działa i było ok, potem wymienił filtr paliwa no i klapa. Auto nie odpaliło, w podłączonym komputerze pojawiła się informacja o zbyt niskim ciśnieniu paliwa. Próbował go odpowietrzyć, również przy użyciu komputera i nic to nie dało. Próba z plakiem spowodowała, że auto działało do czasu kiedy plak był podawany następnie gasło. Co więcej przy długiej próbie uruchomienia auta na wyświetlaczu środkowym pojawiła się konewka taka jak kontrolka oleju, tyle że duża i czerwona. Wcześniej np zimą przy -8 też miałem problem z odpalaniem, długo kręciłem auto, nawet dłużej niż teraz mechanik, i w końcu zawsze odpalało, ale nigdy nie zapaliła się ta duża czerwona konewka. Widziałem, że temat ten już wcześniej był poruszany, zarówno ten ze zmianą filtra paliwa jak i "sprężynki", lecz tutaj mam kumulację i nie mam rozwiązania. Proszę o pomoc, każda informacja jest istotna.
Offline
Awatar użytkownika

lapka666

Sympatyk

  • Posty: 93
  • Rejestracja: 26 wrz 2014, 21:10
  • Online: 1d 16h 20m 46s
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: CAYC 1.6 TDI 105KM
  • Lokalizacja: Koszalin

Re: P0087 za niskie ciśnienie paliwa - tryb awaryjny

Post12 paź 2016, 21:09

Zbieg okoliczności bo dziś gadałem z kolejnym kumatym mechanikiem i też mi powiedział że pewnie zatarła się klapka od turbo. Wtedy ponoć błąd nie wyskakuje a auto przechodzi w tryb awaryjny i nie chce jechać. Pewnie w najbliższym czasie namówię teścia na tą operacje i dam znać z rezultatów.
Offline

greg

Stały Bywalec

  • Posty: 340
  • Rejestracja: 09 kwie 2014, 15:54
  • Online: 13d 17h 22m 3s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf VI OCTAVIA
  • Silnik: CAYC 1.5 DADA
  • Lokalizacja: Tychy

Re: P0087 za niskie ciśnienie paliwa - tryb awaryjny

Post13 paź 2016, 08:58

SMJ pisze:Witam,
Mam identyczny problem w moim Golfie 1.6 TDI 105 km 2010 rok 105 tys. przebiegu. Po przekroczeniu 120 km/h (zwłaszcza na tempomacie) i przejechaniu kilkunastu kilometrów zaczyna mrugać kontrolka w kształcie sprężynki i auto przechodzi w tryb awaryjny. Następnie przez chwilę nie można go odpalić, jednak po kilku próbach odpala i kontrolka znika. Dzisiaj zaprowadziłem auto do mechanika by zmienił rozrząd, mechanika poinformowałem o w/w przygodach i ku naszemu zdziwieni, po podpięciu komputera nie ukazał się żaden błąd. Mechanik wymienił rozrząd, następnie sprawdził czy silnik działa i było ok, potem wymienił filtr paliwa no i klapa. Auto nie odpaliło, w podłączonym komputerze pojawiła się informacja o zbyt niskim ciśnieniu paliwa. Próbował go odpowietrzyć, również przy użyciu komputera i nic to nie dało. Próba z plakiem spowodowała, że auto działało do czasu kiedy plak był podawany następnie gasło. Co więcej przy długiej próbie uruchomienia auta na wyświetlaczu środkowym pojawiła się konewka taka jak kontrolka oleju, tyle że duża i czerwona. Wcześniej np zimą przy -8 też miałem problem z odpalaniem, długo kręciłem auto, nawet dłużej niż teraz mechanik, i w końcu zawsze odpalało, ale nigdy nie zapaliła się ta duża czerwona konewka. Widziałem, że temat ten już wcześniej był poruszany, zarówno ten ze zmianą filtra paliwa jak i "sprężynki", lecz tutaj mam kumulację i nie mam rozwiązania. Proszę o pomoc, każda informacja jest istotna.
Konewka przy długiej próbie odpalenia mnie nie dziwi, ale co to za mechanik który odpala auto na plaku :nono: ? Ja by się nie odważył, odpowietrzał go tak jak w wątku o nie udanej wymianie filtra paliwa czyli odpiął wężyk przy filtrze paliwa (powrót) i odkręcił dojście przy wtrysku (klucz 17)? Komputerem można przelewać paliwo przez filtr a niekoniecznie go odpowietrzyć. Niech dobrze odpowietrzy układ i na pewno odpali i czerwona konewka zniknie.
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: P0087 za niskie ciśnienie paliwa - tryb awaryjny

Post13 paź 2016, 12:16

:P

Ja uwielbiam takie komentarze, gdzie ktos opisuje ze nie umial auta odpalic I wymienili rozrzad bo bledu nie bylo :D

Milliard czujnikow w aucie, pelny CAN a naprawiaja auto na czuja. To co opisales ewidentnie wskazuje na brak cisnienia na listwia paliwowej. Powodow moze byc kilka, najczesciej to zacinajacy sie zawor na listwie paliwowej :P
Offline

SMJ

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 15 wrz 2016, 16:20
  • Online: 38m 44s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 2010
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: P0087 za niskie ciśnienie paliwa - tryb awaryjny

Post13 paź 2016, 18:48

Witam ponownie,
Dziś odebrałem auto od mechanika. Udało mu się go odpowietrzyć i odpalić. Auto jeździ tak jak powinno, jednak problem "sprężynki" pewnie nie został wyeliminowany, ale tym zajmie się już inny mechanik. Metoda prób i błędów z plakiem już w warsztacie nieprzypadła mi do gustu, lecz wychodzę z tego założenia, że skoro to on jest szefem w tym warsztacie to nie wchodzę w jego kompetencję, bo nie znam się na tym lepiej od niego.

Rozrząd wymieniałem profilaktycznie, ponieważ miał już 6 lat, nie miało to związku z problemami z odpalaniem i kontrolką "sprężynki". W poprzednim wpisie być może nie opisałem tego jednoznacznie, ale "nie umial auta odpalic" jest stwierdzeniem nieeleganckim.

Dziękuje za szybką reakcję na wpis i istotne wskazówki. =D>
Offline
Awatar użytkownika

lapka666

Sympatyk

  • Posty: 93
  • Rejestracja: 26 wrz 2014, 21:10
  • Online: 1d 16h 20m 46s
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: CAYC 1.6 TDI 105KM
  • Lokalizacja: Koszalin

Re: P0087 za niskie ciśnienie paliwa - tryb awaryjny

Post18 maja 2021, 07:07

Odgrzeję kotleta bo temat tyle trwa. Teściu cały czas użytkuje auto i ma się bdb. Nic się nie dzieje. Po przekroczeniu 120km/h błąd i tryb awaryjny. Trochę czasu minęło. Może ktoś miał podobny przypadek i może potwierdzić walnięty zawór na listwie wtryskowej. Jaki jest ewentualnie jego nr seryjny?
Offline

karol199

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 10 paź 2021, 11:55
  • Online: 4h 45m 55s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6TDI
  • Lokalizacja: KRK

Re: P0087 za niskie ciśnienie paliwa - tryb awaryjny

Post10 paź 2021, 11:58

Również przyłączam się i odświeżam temat z niskim ciśnieniem !

Mam DOKŁADNIE ten sam problem w golfie 1.6TDI Cayc....

Do 3 biegu wszystko chodzi dobrze, przy 4-5 biegu powyżej 120km/h tryb awaryjny i kontrolka świec.

Błąd P0087 - niskie ciśnienie,żadnych innych błędów.

Wymieniony zawór na pompie, listwa z czujnikami, przewody, wtryski po regeneracji i adaptacji i ciągle to samo... zaraz skończy się na wyłożonych 5 tysiącach i dalej to samo !!

Podłączane różne komputery - błąd P0087 i nic więcej....
Offline

Sz3ypy

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 10 paź 2021, 17:45
  • Online: 29m 51s
  • Auto: golf 6
  • Silnik: 1.6 tdi

Re: P0087 za niskie ciśnienie paliwa - tryb awaryjny

Post10 paź 2021, 17:48

Witam jestem posiadaczem golfa 1.6 tdi 105km z 2011 r.
Tez mam problem z bledem P008700 tyle ze u mnie on sie pojawia kiedy przycisne mu dosc ostro na obrotach powiedzmi ok 3 tys. Jakies porady od czego zaczac szukanie przyczyny
Pozdrawiam
Offline

karol199

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 10 paź 2021, 11:55
  • Online: 4h 45m 55s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6TDI
  • Lokalizacja: KRK

Re: P0087 za niskie ciśnienie paliwa - tryb awaryjny

Post10 paź 2021, 20:31

Sz3ypy pisze:Witam jestem posiadaczem golfa 1.6 tdi 105km z 2011 r.
Tez mam problem z bledem P008700 tyle ze u mnie on sie pojawia kiedy przycisne mu dosc ostro na obrotach powiedzmi ok 3 tys. Jakies porady od czego zaczac szukanie przyczyny
Pozdrawiam


Jak widzisz nie jesteś sam, mam dokładnie tak samo, wymieniłem praktycznie cały układ paliwowy i dalej to samo...
Offline

karol199

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 10 paź 2021, 11:55
  • Online: 4h 45m 55s
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: 1.6TDI
  • Lokalizacja: KRK

Re: P0087 za niskie ciśnienie paliwa - tryb awaryjny

Post12 gru 2021, 16:32

Usterka usunięta - wymiana pompy wtryskowej na nowa pomogła :lokej:
Offline
Awatar użytkownika

lapka666

Sympatyk

  • Posty: 93
  • Rejestracja: 26 wrz 2014, 21:10
  • Online: 1d 16h 20m 46s
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: CAYC 1.6 TDI 105KM
  • Lokalizacja: Koszalin

Re: P0087 za niskie ciśnienie paliwa - tryb awaryjny

Post16 lis 2022, 12:23

Tyle lat i wreszcie problem rozwiązany!!!
Miałem problem z dymem z wydechu:
https://forum.golf6.pl/mk6-mechanika/bialy-dym-z-wydechu-t9972.html
Okazało się, że to wtryski. Zostały poddane regeneracji (koszt 1200zł) i auto przestało dymić i zniknął błąd P0087. Leciałem 180km/h nawet i nic.
Wreszcie!!!
Poprzednia

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości