Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:25


Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Moderator: flo

Regulamin forum Układ klimatyzacji, układ wentylacji, ogrzewania wnętrza oraz Webasto

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post01 lut 2021, 14:05

Trafiłem na taki temat, może komuś się przyda i zawczasu uniknie problemów, ja u siebie od razu sprawdziłem i na szczęście mam zbiorniczek bez "Mit Silikat".
chłodzenie.jpg

zbiorniczek.jpg


Pochwały przyznane za posta: 4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 4m 8s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post02 lut 2021, 11:51

Mam u siebie w aucie z 2016 roku ten zbiorniczek z napisem mit silikat.
Już zamówiłem w serwisie nowy, koszt 113 zł.
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post02 lut 2021, 13:49

Ale dziwne. U mnie też 16 rok i bez worka na herbatę. Jeszcze muszę zobaczyć na polo u żony, taki sam rok, silnik 1.2.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post02 lut 2021, 14:17

flo pisze:16 rok i bez worka na herbatę.

Może dlatego, że benzyna... mój też MY2016 i benzyna.

flo pisze:polo u żony, taki sam rok, silnik 1.2.

Polo generacji 5 nie było jeszcze na MQB... ale wysiłek żaden, więc nie zaszkodzi sprawdzić zbiorniczek.
Offline

Alltrack7

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 31 sty 2017, 11:19
  • Online: 10h 40m 46s
  • Auto: Golf Alltrack
  • Silnik: 1.8 TSI
  • Lokalizacja: BDG

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post02 lut 2021, 14:27

2016 benzyna i "MIT" :( Ktoś wie po co to tam wkładają i czy faktycznie "psuje" się regularnie?
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 18s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post02 lut 2021, 21:00

MIT SILIKAT są to kuleczki krzemionkowe w woreczku, które znajdują się w zbiorniku wyrównawczym mają za zadnie jak się nie mylę utrzymywać dłuższe właściwości samego płynu chłodniczego G13 (bo taki jest tylko zalecany), po pewnym czasie (przebiegu) potrafi woreczek się uszkodzić i dochodzi do przedostania się kuleczek do układu chłodniczego auta co powoduje zaklejanie się dość wąskich w przekroju rureczek nagrzewniczki w nagrzewnicy. Skutek brak ciepłego powietrza z nawiewów z konsoli, może też dochodzić do wywalania co jakiś czas płynu ze zbiorniczka.
Tak jak piszą ludzie na innych forach:
"Jeżeli ktoś ma to w zbiorniku to niech się jak najszybciej pozbędzie tego ze zbiornika lub wymieni po prostu zbiornik na Nowy już bez tego woreczka."

Najlepsze jest to że sam VW zrezygnował z tego rozwiązania w młodszych rocznikach, jak zobaczymy po zmianie numeracji samego zbiorniczka to tylko pierwsze były z woreczkiem (5Q0121407G) a następne które sam VW zaleca jako następne już nie: 5Q0121407T -> 5Q0121407M (przykład dla silników 1.6 i 2.0 TDI)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Trzeba wiedzieć że w nowszym zbiorniczku jest też nowsza zakrętka (korek) i ma nr.: 2Q0121321A (korek z uszczelką), czy pasuje stara nie wiem, przekonam się jak przyjdzie mi do zmiany Nowy zbiornik.

Obrazek

Można też zakupić samą uszczelkę: 1H0121687A jak by ktoś chciał zostawić stary korek ale dać świeżą uszczelkę (O-ring), tylko jak już wcześniej pisałem na ten moment nie wiem czy będzie stara pasować do Nowego zbiorniczka.

Cóż i u mnie w aucie jest zbiorniczek z napisem "MIT SILIKAT", długo się nie namyślałem i od razu zakupiony został Nowy oryginalny zbiornik z ASO VW, pewnie po weekendzie będzie podmiana.
Auto grzeje mi super (nawet przy rannych jazdach przy -13), a więc mam nadzieje że u mnie jeszcze ten woreczek nie uległ uszkodzeniu, ale nie będę się chciał przekonać jak długo taka sytuacja będzie się utrzymywać ze starym zbiorniczkiem w aucie :lol:
Z tego co piszą na innych forach reperacja zamulonego układu z wymianą nagrzewniczki itp. to nawet 1000 zł, a więc wolę wydać na zbiorniczek 96,96 zł z kosztem wysyłki (bo tyle zapłaciłem) i mieć ten temat zamknięty. 8-)

Jak ktoś się nie boi to może spróbować usunąć woreczek ze zbiorniczka ale jak się rozerwie to kaplica, no chyba że odłączymy rurki najpierw.
A tu filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=-GWRejR ... e=emb_logo

Duże podziękowania dla amargro bo do wczoraj byłem nieświadomy że mam to gówno w aucie i jak może to małe coś narobić szkód i wydatków. =D> =D> =D>

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa


Pochwały przyznane za posta: 3
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post03 lut 2021, 08:22

Tu widać, jak potrafi rozwarstwić się zgrzew woreczka:
https://youtu.be/dxirMtjr4tg?t=107
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post03 lut 2021, 18:27

u mnie 1.4 tsi woreczka brak, kolega 2.0 tdi jest silikon
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

Alltrack7

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 31 sty 2017, 11:19
  • Online: 10h 40m 46s
  • Auto: Golf Alltrack
  • Silnik: 1.8 TSI
  • Lokalizacja: BDG

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post04 lut 2021, 08:48

To jeszcze ciekawostka. Pojemnik z napisem MIT, a woreczka nie ma.
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post04 lut 2021, 09:16

może już ktoś wyciągnął :-)
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

Alltrack7

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 31 sty 2017, 11:19
  • Online: 10h 40m 46s
  • Auto: Golf Alltrack
  • Silnik: 1.8 TSI
  • Lokalizacja: BDG

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post05 lut 2021, 09:21

niedzwiedz1981 pisze:może już ktoś wyciągnął :-)


Może ASO po cichu... Mam go od nowości i pierwszy raz tam zajrzałem.
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 18s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post05 lut 2021, 22:24

U siebie dziś sprawdzałem, zbiorniczek z napisem "mit Silikat" a woreczka nie ma, odciągnąłem trochę płynu tak żeby było na minimum i żeby było widać dobrze środek zbiorniczka do tego podświetlałem z każdej strony latarką LED (sprawdzałem w garażu).

Obrazek

No i nie ma woreczka, auto serwisowane do końca przed moim zakupem tylko w ASO VW, a więc nie wiem czy nie było od nowości czy ASO wywaliło to na którymś z przeglądów.
Mam cała historię serwisową swojego auta i co do akcji serwisowych (czytaj dodatkowych, nie takich okresowych) to przeszedł tylko jedną:
- 46G7 kryt. 08 - czyli aktualizacja oprogramowania sterownika hamulca (wyeliminowanie problemu z AutoHold).

Była też wymieniana pompa wody na gwarancji i przy okazji spuszczany był i zalewany cały płyn to może w tedy ktoś to wyjął, ale jakoś nie chce mi się wierzyć że mechanik w ASO VW jak zalewał świeży płyn to wyjął ten woreczek.

Trochę się pośpieszyłem i zakupiłem już Nowy zbiorniczek 5Q0121407M no i chyba nie potrzebnie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzeba będzie po prostu odsprzedać komuś potrzebującemu :lol:

Dodam tylko że patrząc do środka starego i nowego zbiorniczka trochę się one różnią, stary ma w środku dookoła przegródkę i w kilku miejscach na ściance tej przegrody są zrobione otwory przelewowe, za to Nowy takiej przegródki już nie ma, po prostu jest w środku przestrzeń na płyn.

No to tyle.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline
Awatar użytkownika

bastek_m

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 29 sie 2020, 07:38
  • Online: 2d 5h 57m 56s
  • Auto: WV Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post06 lut 2021, 09:28

Również mam zbiornik z napisem "mit Silikat" bez woreczka, również poprzedni właściciel serwisował golfa tylko w serwisie VW, może dostali takie wytyczne, że mają wyciągać woreczki przy okazji przeglądu. :-k
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 18s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post06 lut 2021, 20:25

No Panowie i Panie mylicie się tak jak ja się pomyliłem na początku, a wszystko przez filmik na YouTube gdzie każdy myślał że woreczek sobie pływa w zbiorniczku.
Może przy innych modelach i innym zbiorniczku niż nasze tak jest ale nie u nas.
Jeżeli mamy zbiorniczek z "mit Silikat" to na pewno serwis go nie wyciągnął bo przy zbiorniczku o nr 5Q0-121-407-G się tego nie da zrobić.
Tak jak już wcześniej pisałem zbiorniczek ten ma w środku przez cały zbiornik przegrodę z otworami przelewowymi.
Między ścianką zbiornika a tą przegrodą od wewnątrz znajduje się specjalne miejsce z wytłoczeniami, które przytrzymują właśnie ten woreczek z granulatem :cry:
Od góry nie ma możliwości go zauważyć, nawet jak zlejemy cały płyn ze środka, dopiero jak zbiorniczek oglądamy pod światło to go widać, tak jak zdjęcie poniżej, zaznaczyłem rogi woreczka i specjalne wytłoczki do trzymania jego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ja już po wymianie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Korek pasuje stary, zakręcił się tak jak przy starym zbiorniczku, musze jeszcze go przetestować czyli rozgrzać auto (płyn do 90 stopni) i zobaczyć czy wszystko OK.
Do tego najnowszego zbiorniczka jest już inny korek z uszczelką: 2Q0121321A (stary korek nie ma o-ringu, a więc czymś się jednak one różnią).

Obrazek
Obrazek

Jak ten będzie OK to na spokojnie później sobie podmienię na ten nowszy, jeżeli będzie przeciekał czy będzie wywalało płyn to jednak trzeba będzie szybciej domówić ten nowszy korek ;)

No to tyle ode mnie.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa


Pochwały przyznane za posta: 2
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post08 lut 2021, 09:00

Tomasz_W-wa pisze:Od góry nie ma możliwości go zauważyć

Czyli jeśli go nie widać to i wyjąć po omacku się nie da? Gdyby było widać to można by pomóc sobie pęsetą. Widocznie na filmiku rzeczywiście jeszcze jakiś inny typ zbiorniczka.
A przy okazji... pewnie tego też nie widać czy granulat zaczął wydostawać się z woreczka?
Offline

Alltrack7

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 31 sty 2017, 11:19
  • Online: 10h 40m 46s
  • Auto: Golf Alltrack
  • Silnik: 1.8 TSI
  • Lokalizacja: BDG

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post08 lut 2021, 09:51

Tomasz_W-wa pisze:U siebie dziś sprawdzałem, zbiorniczek z napisem "mit Silikat" a woreczka nie ma, odciągnąłem trochę płynu tak żeby było na minimum i żeby było widać dobrze środek zbiorniczka do tego podświetlałem z każdej strony latarką LED (sprawdzałem w garażu).


Dużo pracy przy wymianie? W sensie czy potrzeba coś specjalistycznego czy wystarczy spuścić trochę płynu i odkręcić śrubkę?
Offline
Awatar użytkownika

jarekgk

Forumowicz

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 17 paź 2015, 05:28
  • Online: 59d 4m 8s
  • Pochwały: 31
  • Auto: VW GOLF VII i VII FL
  • Silnik: 2.0TDI CRLB 1.4 CZDA
  • Lokalizacja: łódzkie

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post08 lut 2021, 10:18

U mnie jest zbiorniczek o nr 5Q0 121 407 G i woreczek z krzemianem jest widoczny po prawej stronie od czujnika.
Odciągnąłem strzykawką płyn, zdemontowałem zbiorniczek i udało mi się ten woreczek wyjąć.
Jak widać na załączonych zdjęciach woreczek siedział w zbiorniczku i nie był zasłonięty żadną dodatkową ścianką.
Po wyjęciu woreczka widać że jest on w dobrym stanie, nie widać żadnych rozwarstwień.
Generalnie ten woreczek jest dość solidnie wykonany, moim zdaniem nie powinien się rozwarstwiać.
Próbowałem go przedziurawić śrubokrętem, czy rozerwać i nie jest to taka łatwa sprawa.

-- 08 lut 2021, 10:21 --

Alltrack7 pisze:
Tomasz_W-wa pisze:U siebie dziś sprawdzałem, zbiorniczek z napisem "mit Silikat" a woreczka nie ma, odciągnąłem trochę płynu tak żeby było na minimum i żeby było widać dobrze środek zbiorniczka do tego podświetlałem z każdej strony latarką LED (sprawdzałem w garażu).


Dużo pracy przy wymianie? W sensie czy potrzeba coś specjalistycznego czy wystarczy spuścić trochę płynu i odkręcić śrubkę?


20 min roboty, potrzebne strzykawka, pojemnik o pojemności większej niż 0.5 litra, śrubokręt płaski, kombinerki lub specjalne ściągacze do zacisków na wężach. Żadnej śrubki nie odkręcasz, zbiorniczek jest wciskany.


Pochwały przyznane za posta: 2
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 18s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post08 lut 2021, 10:49

Jak widać zbiorniczki o tym samym numerze, a konstrukcyjnie ciut inne, może VW dostawał je od dwóch różnych firm, które je wykonywały i się różnią.
W zbiorniczku u jarekgk jak widać spokojnie można wyjąć woreczek, w moim nie da rady. :(

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline
Awatar użytkownika

bastek_m

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 29 sie 2020, 07:38
  • Online: 2d 5h 57m 56s
  • Auto: WV Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post20 lut 2021, 09:18

Tomasz_W-wa pisze:...
Jak ten będzie OK to na spokojnie później sobie podmienię na ten nowszy, jeżeli będzie przeciekał czy będzie wywalało płyn to jednak trzeba będzie szybciej domówić ten nowszy korek ;)

No to tyle ode mnie.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa

Część, czy stary korek szczelnie zamyka ten zbiorniczek, czy jednak trzeba zamawiać nowy? Zastanawiam się też, czy w zbiorniczku że ścianką który miałeś fabrycznie jest w ogóle szansa na przedostanie się tego granulatu do układu chłodzenia przez otwory przelewowe, czy jest sens ten zbiorniczek wymieniać?
Pozdrawiam
Bastek
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 18s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post20 lut 2021, 10:56

bastek_m korek/zakrętka pasuje stary, od wymiany jeżdżę ze starym i kilka razy patrzyłem czy nie ma zacieków i nic nie zauważyłem. Ale ten nowszego typu korek jednak ciut się różni bo ma uszczelkę a ten stary nie, do tego od wewnątrz kanaliki na dwóch korkach są inne, a więc myślę że na początek spokojnie można jeździć za starym, a później jak byśmy mieli przypływ gotówki to tak nawet dla bezpieczeństwa żeby nie mieć niespodzianki kiedyś w trasie to sobie go wymienić.
Oczywiście jak by doszło do uszkodzenia woreczka w zbiorniczku na 100% zaciągnie proszek do układu.
Otwory przelewowe są na samym dole w 3 czy 4 miejscach (chodzi o mój typ zbiorniczka).

Ja wymieniłem i jeżdżę spokojnie, czas wymiany ok 20-30 min (tak na spokojnie), nic trudnego.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline
Awatar użytkownika

bastek_m

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 29 sie 2020, 07:38
  • Online: 2d 5h 57m 56s
  • Auto: WV Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post20 lut 2021, 14:38

Tomasz_W-wa masz rację, dla spokojnej banki lepiej wymienić, nowy zbiorniczek już zamówiony, a na korek przyjdzie czas :pub:.
Pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

ROBAL_26

Nieśmiały

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 07 sty 2018, 13:25
  • Online: 4d 20h 3m 58s
  • Auto: SKODA KODIAQ STYL4X4
  • Silnik: DFGA 150KM 340Nm
  • Lokalizacja: KARSIBÓR k.WAŁCZA

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post20 lut 2021, 16:45

Koledzy z korkami to zależy wszystko od tego jaki posiadamy , ja w swoim Kodiaqu miałem zbiorniczek z sylikatem i po zmianie na poprawioną wersje z literką M wraz z korkiem okazało się że różnica między starym (z prawej strony) a nowym (z lewej strony) korkiem to taka ,że nowy ma literkę A na końcu numeru części ,cała konstrukcja jest identyczna .Niestety zbiorniczek miałem taki iż nie było opcji usunąć woreczek jaku kolegi Tomasz_W-wa , dla zobrazowania wklejam fotki :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2021, 21:00 przez ROBAL_26, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 18s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post20 lut 2021, 20:44

Tylko że ja stary korek mam taki:

Obrazek

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

Marianek2000

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 26 kwie 2021, 09:32
  • Online: 3h 8m 1s
  • Auto: Skoda SuperBII Kombi
  • Silnik: CFGB 170km
  • Lokalizacja: Lubin, dolnośląskię

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post10 sty 2022, 12:45

Panowie czy w Superbie II, 2.0 TDI, CFGB, 2010 rok mogą również występować takie akcje?
Offline
Awatar użytkownika

maartinj

Forumowicz

  • Posty: 559
  • Rejestracja: 06 kwie 2013, 10:42
  • Online: 9d 11h 14m 7s
  • Pochwały: 20
  • Auto: VW
  • Silnik: 2.0 TDI CFGC
  • Lokalizacja: PL

Re: Problemy z ogrzewaniem / nagrzewnicą w autach na MQB

Post10 sty 2022, 14:08

raczej nie, bo to nie MQB , ale sobie sprawdz
Następna

Wróć do Układ klimatyzacji i ogrzewania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości