Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:40


Głośna praca hamulców

Moderator: flo

Regulamin forum Klocki, tarcze, bębny, szczęki, cylindry, linki, płyn hamulcowy, ABS, ESP, czujnik zużycia klocków.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

PawelSowa

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 16 gru 2020, 16:01
  • Online: 31m 27s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.5 TSI 130 KM

Głośna praca hamulców

Post16 gru 2020, 16:16

Witam wszystkich,
Kupiłem jakiś czas temu nowego golfa 7 w jednym z polskich salonów. Przejechałem nim dotychczas około 5 tyś km. Od jakiegoś czasu (sam dokładnie nie wiem w sumie od kiedy) przy hamowaniu podczas wolnej jazdy np. w korku czy zatrzymywaniu samochodu tak od prędkości 10 km/h słychać głośne tarcie tylnych hamulców tak jak by klocki były zużyte, a są przecież nowe praktycznie nieużywane. Czy też macie taką głośną pracę u siebie czy to tylko u mnie i muszę się wybrać do ASO na sprawdzenie przyczyny ? Zaznaczam, że żadnych fajerwerków samochodem nie robiłem, ani też gwałtownych hamowań. Czy to może mieć jakieś związek z pracą elektronicznego hamulca ręcznego ?
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 34m 53s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Głośna praca hamulców

Post16 gru 2020, 19:19

Zawsze mozesz podjechac i niech sprawdza. Moze byc tez tak ze zbyt delikatnie uzywasz hamulcow, na tarczach zbiera sie rdzawy nalot ktory przy hamowaniu musi sie zetrzec. Dodatkowo sila hamowania przenoszona na tyl jest mniejsza niz na przod takze zbyt delikatne obchodzenie sie z hamulcami moze powodowac ze zbiera sie tam wiecej nalotu.
Zrob kilka mocniejszych przyhamowan i zobacz czy efekt dzwiekowy sie zmieni.
Offline

wred

Aktywny

  • Posty: 120
  • Rejestracja: 14 maja 2016, 12:01
  • Online: 5d 11h 51m 56s
  • Auto: VW Golf 6 i 7
  • Silnik: 200KM
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Głośna praca hamulców

Post17 gru 2020, 07:54

Może być tak że coś siedzi między klockiem a tarczą.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Głośna praca hamulców

Post17 gru 2020, 08:05

Jeśli "osadu" na tylnych tarczach jest dużo albo klocki trzeba mocniej "przytrzeć", to nie wiem czy zwykłe hamowanie będzie wystarczająco skuteczne akurat dla tylnych... nie namawiam, ale można spróbować z wyczuciem z hamowaniem awaryjnym hamulcem ręcznym - kilka razy na pustej drodze czy placu z prędkością ok. 30-40km/h - jak zaciągnie się elektroniczny hamulec ręczny to wszystkie zaciski (tylne też) łapią na maxa i wg mnie skutecznie wtedy ścierają się osady z tylnych tarcz... tylko uważać trzeba żeby nosem nie spotkać się z przednią szybą bo auto "staje dęba" :lol:

Wróć do Układ hamulcowy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości