Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:48


[ALL] Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Analiza logów, opis błędów, kodowanie sterowników ...

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Analiza logów statycznych i dynamicznych, wyjaśnienie błędów, interfejsy diagnostyczne, kodowanie i adaptacja i inne tematy związane z diagnostyką komputerową oraz programowaniem sterowników.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

tomekkst24

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 25 maja 2020, 10:35
  • Online: 1h 19m 58s
  • Auto: Vw jetta6
  • Silnik: 2.0 tdi cffc
  • Lokalizacja: Rybnik

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post26 maja 2020, 20:04

Kiedyś kupiłem od gościa z forum kabel i płyke vcds z wczymś wlutowanym że nie trzebabyło wyłączać internetu w laptopie ale kabel gdzieś przepadł wraz z płytką.Czy ktoś chciałby sprzedać taki kabel lub wie skad taki dostać?
Offline

A-R-T-U-R

Stały Bywalec

  • Posty: 389
  • Rejestracja: 14 kwie 2014, 08:50
  • Online: 18d 13h 25m 27s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf VI Match
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post26 maja 2020, 22:51

tomekkst24 pisze:Kiedyś kupiłem od gościa z forum kabel i płyke vcds z wczymś wlutowanym że nie trzebabyło wyłączać internetu w laptopie ...

Zablokuj dostęp programowi do Internetu i po problemie
https://youtu.be/xzGfxyVrF-8
był mk5, jest mk6 1.4 TSI

Obrazek
Offline

Jaca91

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 02 cze 2020, 11:20
  • Online: 2h 21m 37s

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post02 cze 2020, 11:30

Witajcie. Mam problem z VCDS 19.6.2, kabel chiński z Aliexpress. Program działał do pewnego momentu (prawdopodobnie do czasu połączenia z internetem). Obecnie sytuacja jest następująca: interefejs jest wykrywany, natomiast licencja programu unieważniona, co uniemożliwia połączenie się z czymkolwiek. Bootloader włączony. Jakieś szanse na odratowanie?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 cze 2020, 11:37 przez Jaca91, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

Wojti77

Sympatyk

  • Posty: 65
  • Rejestracja: 20 sie 2016, 22:11
  • Online: 1d 23h 35m 22s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI 77KW CBZB
  • Lokalizacja: Rzeszow

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post02 cze 2020, 11:32

Jaca91 pisze:Witajcie. Mam problem z VCDS 19.6.2, kabel chiński z Aliexpress. Program działał do pewnego momentu (prawdopodobnie do czasu połączenia z internetem). Obecnie sytuacja jest następująca: interefejs jest wykrywany, natomiast licencja programu unieważniona, co uniemożliwia połączenie się z czymkolwiek. Bootloader włączony. Jakieś szanse na odratowanie?

Obrazek


Zgłoś się wieczorem pw to ci pomoge zdalnie, nowy soft trzeba w kablu wrzucuc
Offline
Awatar użytkownika

Glivek76

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 09 lis 2015, 19:18
  • Online: 4d 9h 23m 42s
  • Auto: VW GOLF SPORTSVAN
  • Silnik: 2.0 TDI CRLB

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post04 lip 2020, 17:14

Hej. Mam pytanie czy oprogramowanie VSDC 19 nie pamietam rozszerzenia w tej chwili będzie działać z Windowsem 2000? Wie ktoś?
Offline
Awatar użytkownika

Wojti77

Sympatyk

  • Posty: 65
  • Rejestracja: 20 sie 2016, 22:11
  • Online: 1d 23h 35m 22s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI 77KW CBZB
  • Lokalizacja: Rzeszow

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post04 lip 2020, 17:23

Glivek76 pisze:Hej. Mam pytanie czy oprogramowanie VSDC 19 nie pamietam rozszerzenia w tej chwili będzie działać z Windowsem 2000? Wie ktoś?


Jeśli masz taki system to probuj zainstalowac i odpalic. Jak bedzie wszystko dzilac to znaczy ze ok, jeśli nie to tez masz feedback.
Napisz jaki efekt :)
Offline
Awatar użytkownika

Glivek76

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 09 lis 2015, 19:18
  • Online: 4d 9h 23m 42s
  • Auto: VW GOLF SPORTSVAN
  • Silnik: 2.0 TDI CRLB

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post04 lip 2020, 17:30

No właśnie problem w tym ze nie mam tego systemu jeszcze zainstalowanego. Gdybym go miał to zrobiłbym oczywiście tak jak piszesz😊
Offline
Awatar użytkownika

Wojti77

Sympatyk

  • Posty: 65
  • Rejestracja: 20 sie 2016, 22:11
  • Online: 1d 23h 35m 22s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI 77KW CBZB
  • Lokalizacja: Rzeszow

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post04 lip 2020, 17:32

Glivek76 pisze:No właśnie problem w tym ze nie mam tego systemu jeszcze zainstalowanego. Gdybym go miał to zrobiłbym oczywiście tak jak piszesz😊


Hm, a po co cofasz się aż tak z system, wrzyc win 7 albo 10 i napewno będzie super :)
Offline

misiupl

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 08 lip 2020, 14:17
  • Online: 14m 5s

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post08 lip 2020, 14:18

Miał ktoś problem z odczytaniem kabelka programem HWType?
[EDIT] pomogła zmiana portu USB ;)

-- 08 lip 2020, 14:41 --

tomusm pisze:witam,
zarejestrowałem się tutaj bo chciałem się z Wami podzielić informacją jak jest możliwe zreanimowanie kabla od naszych majfrendów ;)
kabel: release 196.1-ENG+AKP, VCDSLoader ver.9.2
os: win7 64 bit
po kolei:
- oprogramowanie poprawnie zainstalowane (zgodnie z wytycznymi czyli OFF AV/net) w tym driver do USB w device manger OK
- po podłączeniu do auta pali się zielona dioda (przy gnieździe OBD2) i wykonaniu w VCDS testu interfejsu USB jest komunikat: Port Status: OK Interface: Not Found!
ponadto klikając na About: License Status: Invalid/Unauthorized

zacząłem grzebać od linku podanego przez kolegę gregorian (dzięki kolego) https://www.drive2.ru/l/513755880123007187/ (proponuje wrzucić w translator)
czyli na początku trzeba być pewnym, że kabel posiada chip ATMEGA 162 (wielu sprzedawców zapewnia, ale różnie bywa pod tym linkiem jest fotka gdzie szukać i jak wygląda po rozkręceniu kabla taki chip)
na końcu jest też podany link: mega.nz/#F!qIcjzQCK!l54rgAUXgxiWL9YmS9hieA z którego trzeba ściągnąć właściwą wersję do naszego VCDSLoadera w moim przypadku tak jak pisałem wyżej ver. 9.2
i teraz trzeba ustalić, czy nasz bootloader nie ma blokady - służy do tego program VAGCOM_HWType.exe (kabel musi być zasilony ruscy opisują jak to zrobić) jeśli jesteś szczęściarzem to na końcu powinno być: Bootloader: Enabled ;)
ostatnim krokiem jest flash EEPROM za pomocą programu VAGCOM_EEWriteLang.exe
po uruchomieniu jeśli ma być ENG+AKP trzeba to wybrac z menu
i to pokrótce wszystko
sorki za przydługi tekst, ale starałem sie opisac krok po kroku
w moim przypadku kabel znów działa
pozdr.
Tomasz


dodam od siebie, że uratowałem swój kabel tym sposobem i linkami. Jedynie co nie pasowalo vcds to inna ver firmware 1.95 a 1.96 - potrzebny byl update interface poprzez vcds i hula az miło.
DZIĘKI !
Offline

lpuisol

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 07 wrz 2020, 18:20
  • Online: 1h 11m 58s
  • Auto: vw
  • Silnik: 2.0
  • Lokalizacja: Borkowo

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post07 wrz 2020, 18:26

Witajcie. Mam problem z VCDS 19.6.2, kabel chiński z Aliexpress. Program działał do pewnego momentu (prawdopodobnie do czasu połączenia z internetem). Obecnie sytuacja jest następująca: interefejs jest wykrywany, natomiast licencja programu unieważniona, co uniemożliwia połączenie się z czymkolwiek. Bootloader włączony. Jakieś szanse na odratowanie?
Offline
Awatar użytkownika

Wojti77

Sympatyk

  • Posty: 65
  • Rejestracja: 20 sie 2016, 22:11
  • Online: 1d 23h 35m 22s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.2 TSI 77KW CBZB
  • Lokalizacja: Rzeszow

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post07 wrz 2020, 18:47

lpuisol pisze:Witajcie. Mam problem z VCDS 19.6.2, kabel chiński z Aliexpress. Program działał do pewnego momentu (prawdopodobnie do czasu połączenia z internetem). Obecnie sytuacja jest następująca: interefejs jest wykrywany, natomiast licencja programu unieważniona, co uniemożliwia połączenie się z czymkolwiek. Bootloader włączony. Jakieś szanse na odratowanie?


Pisz pw, cos poradzimy
Offline

zargo

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 18 wrz 2020, 21:39
  • Online: 20m 30s
  • Auto: VW Jetta MK6

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post18 wrz 2020, 21:56

Witam na forum.

Posiadam chiński klon
VCDS 18.2.1 PL HEX CAN USB Polish/English ATMEGA162+16V8+FT232RQ
http://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3d215c0fGhyjzC&orderId=104024300115890&productId=33058461845

Test portu:
Obrazek

Przy próbie wyboru jakiejkolwiek opcji sprawdzenia/skanu otrzymuje komunikat
Obrazek

Niestety nie znajduję żadnych podpowiedzi po wykonaniu TESTu, chyba że chodzi o to, że wersja interfejsu jest sygnalizowana jako 1.95 i konieczna jest aktualizacja oprogramowania sprzętowego do 1.96.
Po jej wykonaniu kabel już nie jest wykrywany i muszę przy pomocy programu VAGCOM_EEWriteLang ponownie wgrać firmware aby kabel ponownie był aktywny.

W czym tkwi problem? Czy ktoś z forumowiczów wie/ma jakiś pomysł? Z góry dzięki za pomoc.
Offline

jerkan

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 06 paź 2020, 14:27
  • Online: 8m 45s
  • Lokalizacja: Rzeszów

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post06 paź 2020, 14:42

Wojti77 pisze:
lpuisol pisze:Witajcie. Mam problem z VCDS 19.6.2, kabel chiński z Aliexpress. Program działał do pewnego momentu (prawdopodobnie do czasu połączenia z internetem). Obecnie sytuacja jest następująca: interefejs jest wykrywany, natomiast licencja programu unieważniona, co uniemożliwia połączenie się z czymkolwiek. Bootloader włączony. Jakieś szanse na odratowanie?


Pisz pw, cos poradzimy

Witam jestem nowy kupiłem VAG COM 20.4.1 VAGCOM 19.6.2 VC-DS HEX V2 USB Interface FOR VW AUDI Skoda Seat VAG 20.4.2 multi-language ATMEGA162+16V8+FT232RQ zainstalowałem zgodnie z instrukcją raz sie połaczył z autem teraz jest komunikat nie obsłuje tej funkcji status licencji anulowana czy ktos pomoże
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 57m 2s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post06 paź 2020, 14:51

jerkan pisze:
Wojti77 pisze:
lpuisol pisze:Witajcie. Mam problem z VCDS 19.6.2, kabel chiński z Aliexpress. Program działał do pewnego momentu (prawdopodobnie do czasu połączenia z internetem). Obecnie sytuacja jest następująca: interefejs jest wykrywany, natomiast licencja programu unieważniona, co uniemożliwia połączenie się z czymkolwiek. Bootloader włączony. Jakieś szanse na odratowanie?


Pisz pw, cos poradzimy

Witam jestem nowy kupiłem VAG COM 20.4.1 VAGCOM 19.6.2 VC-DS HEX V2 USB Interface FOR VW AUDI Skoda Seat VAG 20.4.2 multi-language ATMEGA162+16V8+FT232RQ zainstalowałem zgodnie z instrukcją raz sie połaczył z autem teraz jest komunikat nie obsłuje tej funkcji status licencji anulowana czy ktos pomoże

Najważniejsze to zablokowanie dostępu do Internetu. Jak nie ma blokady to pobierze sobie aktualizację i zablokuje kabel. Taka uroda chińskich kabli. Na forum jest opisane jak to zrobić. Na płycie powinienna być aplikacja o nazwie VAGCOM_EEWritelLang. Znajdziesz ją w VCDSLoader_v9.2 Podłącz kabel do komputera i auta bo musi być zasilany, uruchom tą aplikację i naciśnij WRITE. Kabel powinien sie dać naprawić. Robiłem już to kilka razy. I należy czytać forum bo o tym już było kilka razy.
Obrazek


Autor postu otrzymał pochwałę
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

Kerio30

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 12 sie 2020, 17:17
  • Online: 2d 50m 23s
  • Auto: Golf VI Trendline HB
  • Silnik: 1.6 CAYB 144hp
  • Lokalizacja: Łódzkie

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post22 paź 2020, 17:50

W moim przypadku dzisiaj wysiadł chiński VCDS 20.4.1
Kabel był widoczny, 0 problemów z interfejsem, przy wyborze "silnik / abs" 0 reakcji ze strony programu - testowane na golfie 6 CAYB oraz golfie 5 BXE

Najpierw wrzucony loader v7.2, który początkowo wywalił masę błędów i po reinstalce interfejs prawie działał - problemem było jedynie CAN: not ready
Potem dzięki pomocy Bruno55 wrzuciłem v9.2, sprawdzony kabel, przerzucone pliki oraz wgranie nowego softu - vcds wrócił do życia

Dzięki za pomoc, gdyby ktoś potrzebował jakieś konkretne szczegóły to chętnie dopiszę co i jak
Offline

A4 B7

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 01 lis 2020, 12:35
  • Online: 3h 2s
  • Auto: A4 B7
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Pisz

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post01 lis 2020, 12:51

Witam!

Co prawda posiadam audi a4 b7 ale widzę, że u was Panowie można uzyskać pomocne porady, nie dostępne na forum audi.

Zakupiłem na alli kabel + vcds 20.4.1
Zainstalowałem na win10 i nie mogę wejść w żadne opcje vcds typu wybór, autoscan itd. są jakby zamrożone. Tylko "opcje" wyświetla się prawidłowo. Gdy nacisnę test usb, wyświetla się "stan portu ok, interface nie wykryto" i "status licencji nieautoryzowany" . Opis kabla to atmega 162 + 16v8 + ft232rq.

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 57m 2s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post01 lis 2020, 12:59

A4 B7 pisze:Witam!

Co prawda posiadam audi a4 b7 ale widzę, że u was Panowie można uzyskać pomocne porady, nie dostępne na forum audi.

Zakupiłem na alli kabel + vcds 20.4.1
Zainstalowałem na win10 i nie mogę wejść w żadne opcje vcds typu wybór, autoscan itd. są jakby zamrożone. Tylko "opcje" wyświetla się prawidłowo. Gdy nacisnę test usb, wyświetla się "stan portu ok, interface nie wykryto" i "status licencji nieautoryzowany" . Opis kabla to atmega 162 + 16v8 + ft232rq.

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.

Zanim zaczniesz pytac przeczytaj ostatnie strony tego tematu A uzyskasz odpowiedż i pomoc.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

A4 B7

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 01 lis 2020, 12:35
  • Online: 3h 2s
  • Auto: A4 B7
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Pisz

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post01 lis 2020, 14:28

BRUNO55 pisze:
A4 B7 pisze:Witam!

Co prawda posiadam audi a4 b7 ale widzę, że u was Panowie można uzyskać pomocne porady, nie dostępne na forum audi.

Zakupiłem na alli kabel + vcds 20.4.1
Zainstalowałem na win10 i nie mogę wejść w żadne opcje vcds typu wybór, autoscan itd. są jakby zamrożone. Tylko "opcje" wyświetla się prawidłowo. Gdy nacisnę test usb, wyświetla się "stan portu ok, interface nie wykryto" i "status licencji nieautoryzowany" . Opis kabla to atmega 162 + 16v8 + ft232rq.

Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.

Zanim zaczniesz pytac przeczytaj ostatnie strony tego tematu A uzyskasz odpowiedż i pomoc.
Wszystko fajnie, czytałem ale nie korzystałem z komputera jakieś 7-8 lat i nie jestem na czasie.

Stąd moja prośba o bardziej łopatologiczne instrukcje.
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 57m 2s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post01 lis 2020, 15:03

To skontaktuj się z kimś bardziej kumatym i niech Ci to zrobi jak jest opisane w temacie.
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

A4 B7

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 01 lis 2020, 12:35
  • Online: 3h 2s
  • Auto: A4 B7
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Pisz

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post01 lis 2020, 15:41

BRUNO55 pisze:To skontaktuj się z kimś bardziej kumatym i niech Ci to zrobi jak jest opisane w temacie.
Gdybym tylko dostał instrukcję/wskazówki, jestem w stanie sam to zrobić.

Mógłbyś chociaż wskazać post, w którym jest rozwiązanie mojego problemu?

BRUNO55 widzę, że jesteś odpowiednią osobą do pomocy 😛
Offline

adasapple

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 01 lis 2020, 17:02
  • Online: 2h 39m 26s
  • Auto: Leon 1P FL
  • Silnik: 1.9 TDI BXE

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post01 lis 2020, 17:12

Witam Panowie, mam nadzieję że nie będziecie mieć mi za złe, że udzielam się jako posiadacz nie Golfa VI, a Leona 1P FL. Mam problem z kablem zakupionym na Ali i mam nadzieję znaleźć tu pomoc. Zakupiłem kabel o takim oznaczeniu ATMEGA162+16V8+FT232RQ V2 z softem 20.4.1 Instalacja zrobiona wg instrukcji załączonej w pliku od sprzedawcy ( nie płyta CD, prosiłem o link ze względu na brak napędu). Brak w pakiecie wspomnianej wyżej aplikacji VAGCOM_EEWritelLang która miałaby pomóc. Po wpięciu do auta zapalają się diody - zielona oraz czerwona, druga z nich za chwilę gaśnie. Po próbie zrobienia testu połączenia pokazuje się komunikat "Nie połączony z samochodem" Czy ktoś ma pomysł co na to zaradzić ? Chińczyk robi ze mnie debila pytając czy wpiąłem kabel do auta, także ...
Będę ogromnie wdzięczny za każdą pomoc
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 57m 2s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post01 lis 2020, 17:53

adasapple pisze:Witam Panowie, mam nadzieję że nie będziecie mieć mi za złe, że udzielam się jako posiadacz nie Golfa VI, a Leona 1P FL. Mam problem z kablem zakupionym na Ali i mam nadzieję znaleźć tu pomoc. Zakupiłem kabel o takim oznaczeniu ATMEGA162+16V8+FT232RQ V2 z softem 20.4.1 Instalacja zrobiona wg instrukcji załączonej w pliku od sprzedawcy ( nie płyta CD, prosiłem o link ze względu na brak napędu). Brak w pakiecie wspomnianej wyżej aplikacji VAGCOM_EEWritelLang która miałaby pomóc. Po wpięciu do auta zapalają się diody - zielona oraz czerwona, druga z nich za chwilę gaśnie. Po próbie zrobienia testu połączenia pokazuje się komunikat "Nie połączony z samochodem" Czy ktoś ma pomysł co na to zaradzić ? Chińczyk robi ze mnie debila pytając czy wpiąłem kabel do auta, także ...
Będę ogromnie wdzięczny za każdą pomoc

VAGCOM_EEWritelLang pobierz sobie z mojego chomika http://chomikuj.pl/BRUNO60/Programy/Mot ... y*c5*bcsze
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline
Awatar użytkownika

BRUNO55

Senior Moderator

  • Posty: 1129
  • Rejestracja: 20 mar 2016, 08:15
  • Online: 49d 14h 57m 2s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW GOLF VII Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 103 KW CHPA
  • Lokalizacja: CRY

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post01 lis 2020, 18:28

A4 B7 pisze:
BRUNO55 pisze:To skontaktuj się z kimś bardziej kumatym i niech Ci to zrobi jak jest opisane w temacie.
Gdybym tylko dostał instrukcję/wskazówki, jestem w stanie sam to zrobić.

Mógłbyś chociaż wskazać post, w którym jest rozwiązanie mojego problemu?

BRUNO55 widzę, że jesteś odpowiednią osobą do pomocy 😛

VAGCOM_EEWritelLang pobierz sobie z mojego chomika http://chomikuj.pl/BRUNO60/Programy/Mot ... y*c5*bcsze
Obrazek
Alkohol niszczy skórę - głównie na kolanach i łokciach..
Offline

adasapple

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 01 lis 2020, 17:02
  • Online: 2h 39m 26s
  • Auto: Leon 1P FL
  • Silnik: 1.9 TDI BXE

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post01 lis 2020, 19:00

BRUNO55 pisze:
adasapple pisze:Witam Panowie, mam nadzieję że nie będziecie mieć mi za złe, że udzielam się jako posiadacz nie Golfa VI, a Leona 1P FL. Mam problem z kablem zakupionym na Ali i mam nadzieję znaleźć tu pomoc. Zakupiłem kabel o takim oznaczeniu ATMEGA162+16V8+FT232RQ V2 z softem 20.4.1 Instalacja zrobiona wg instrukcji załączonej w pliku od sprzedawcy ( nie płyta CD, prosiłem o link ze względu na brak napędu). Brak w pakiecie wspomnianej wyżej aplikacji VAGCOM_EEWritelLang która miałaby pomóc. Po wpięciu do auta zapalają się diody - zielona oraz czerwona, druga z nich za chwilę gaśnie. Po próbie zrobienia testu połączenia pokazuje się komunikat "Nie połączony z samochodem" Czy ktoś ma pomysł co na to zaradzić ? Chińczyk robi ze mnie debila pytając czy wpiąłem kabel do auta, także ...
Będę ogromnie wdzięczny za każdą pomoc

VAGCOM_EEWritelLang pobierz sobie z mojego chomika http://chomikuj.pl/BRUNO60/Programy/Mot ... y*c5*bcsze

Ogromne dzięki za linka, niestety ale po podłączeniu jest brak reakcji i "No response" :x Pomimo zainstalowanych sterowników przy instalacji vcds, oraz podłączenia do auta i zielonej diody
Sprawdzane na dwóch portach USB
Offline

A4 B7

Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 01 lis 2020, 12:35
  • Online: 3h 2s
  • Auto: A4 B7
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Pisz

Re: Problemy z kablem, VCDS, VAG COM / nie działa VCDS

Post01 lis 2020, 21:41

BRUNO55 pisze:
A4 B7 pisze:
BRUNO55 pisze:To skontaktuj się z kimś bardziej kumatym i niech Ci to zrobi jak jest opisane w temacie.
Gdybym tylko dostał instrukcję/wskazówki, jestem w stanie sam to zrobić.

Mógłbyś chociaż wskazać post, w którym jest rozwiązanie mojego problemu?

BRUNO55 widzę, że jesteś odpowiednią osobą do pomocy 😛

VAGCOM_EEWritelLang pobierz sobie z mojego chomika http://chomikuj.pl/BRUNO60/Programy/Mot ... y*c5*bcsze
Szacuneczek za poradę.

Niestety nie pomogło, nadal status licencji nieautoryzowany.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Diagnostyka i kodowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości