Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:33


2.0 TDI CR Praca silnika

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Rozrząd, układ korbowy, przepływomierz, turbo, intercooler, układ paliwowy, układ smarowania, sterowanie silnikiem ECM, sterowanie zapłonem, świece, przewody zapłonowe, rozdzielacze, chłodnica, pompa wody, wycieki płynu chłodniczego, przegrzewanie silnika, niedogrzanie silnika, czujniki, wskaźniki temperatury.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
Jeżeli chcesz doprecyzować problem użyj jednego z dostępnych prefixów
  • Benzyna – jeżeli wątek dotyczy benzyniaków
  • Diesel – jeżeli wątek dotyczy ropniaków
  • LPG – jeżeli wątek dotyczy aut zagazowanych
  • All – dla wątków, w których rodzaj paliwa nie jest istotny.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

danielm55

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 24 lut 2018, 18:39
  • Online: 3h 15m 17s

2.0 TDI CR Praca silnika

Post17 lip 2020, 07:56

Witam.

Silnik 2.0 TDI CR CBAB w lecie pracuje miękko i cicho a zimą metalicznie jak traktor.
Dodam, że w zimie z reguły jest nie dogrzany ciężko osiągnąć 90 st C.
Cy to normalne? Co może być przyczyną i co posprawdzać?
Pozdrawiam.
Offline
Awatar użytkownika

Diesel

Aktywny

  • Posty: 143
  • Rejestracja: 05 sty 2019, 17:24
  • Online: 8d 8h 59m 28s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI CFFB+ 129kW
  • Lokalizacja: Legnica

Re: 2.0 TDI CR Praca silnika

Post17 lip 2020, 21:26

Zima jest trudniejszym okresem dla silnika. Problem z dogrzewaniem może być spowodowany włączonym ogrzewaniem. U mnie zimą, podczas miejskiej jazdy, ciężko jest dogrzać auto. Czasem stojąc na światłach lub hamując silnikiem do świateł, temperatura wody potrafi spaść o kilka stopni. Z reguły dzieje się tak, póki temperatura oleju nie osiągnie około 90 stopni. Później sytuacja się normuje.
Kiedyś jechałem innym 2.0 TDI. Pokonałem około 150 kilometrów autostradą i podczas zjeżdżania do MOP, temperatura potrafiła spaść z 90 do około 80 stopni. Był to listopad, przy około 1-2 stopnia na zewnątrz.
Offline
Awatar użytkownika

LaCl219

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 14 paź 2016, 23:00
  • Online: 16d 3h 39m 12s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 VARIANT DSG
  • Silnik: 2.0 140KM CBD
  • Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: 2.0 TDI CR Praca silnika

Post18 lip 2020, 20:42

Może warto wymienić termostat,jeśli manual jest jeden,dsg ma czasem dwa termostaty,u mnie też się tak działo czasem ciężko było osiągnąć 90st,za chwile spadalo do 80 i tak się trzymało,wymieniłem termostat ,bez problemu 90 st utrzymuje,czy to zima czy lato.

Wróć do Mechanika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 4 gości