Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:53


Golf 8

Tematyka związane z zakupem zarówno nowego jak i używanego samochodu.

Moderator: rafaello

Regulamin forum Zakup samochodu nowego jak i używanego, co i gdzie kupić, na co zwrócić uwagę, czego unikać, gdzie dostać dobry rabat itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

adas2336

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 10 lip 2019, 10:54
  • Online: 8h 23m 44s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Jarocin

Golf 8

Post15 mar 2020, 13:11

Witam, jadę w najbliższych dniach do salonu VW z zamiarem zakupu nowego golfa. Na początku zastanawiałem się na po lift 7 ponieważ mam zwykłą jednak tak mnie urzekły matrixy że chcę takie lampy i zostaje 8. Mam pytania dla znawców. Jakie usługi można wykupić w późniejszym czasie jeśli nie zdecyduje się na nie w chwili kupna.
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: Golf 8

Post15 mar 2020, 15:13

Do auta da się wsadzić wszystko czego zapragniesz, kwestia ceny.
Może prócz panoramicznego dachu.
Mnie osobiscie porażają ceny ósemki.
Offline

adas2336

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 10 lip 2019, 10:54
  • Online: 8h 23m 44s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Jarocin

Re: Golf 8

Post15 mar 2020, 15:40

czyli sprzętowo ma już wszystko? tylko odblokowanie softu w późniejszym terminie. Ceny są ale podatek do Uni za większą emisję co2 i obowiązkowe wyposażenie dla bezpieczeństwa. Spłaciłem obecnego golfa i trzeba wybrać coś nowego bo obecny ma już 250 tys na liczniku i nigdy nie wiadomo. Martwi mnie tylko podwójny wtrysk mocznika bo zawsze biorę silnik wysokoprężny i obecny 1.6 TDI mający nawet ten DPF nigdy nie miałem z nim problemu.
Offline

Zdravko

Sympatyk

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 24 cze 2019, 14:32
  • Online: 2d 18h 43m 23s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM DSG
  • Lokalizacja: ELW

Re: Golf 8

Post21 mar 2020, 16:09

adas2336 pisze:czyli sprzętowo ma już wszystko? tylko odblokowanie softu w późniejszym terminie


Nie! kolega shark__ miał na myśli że można doposażyć we wszystko na zamówienie przed zakupem lub dołożyć sobie samemu później to czego nie masz obecnie ale nie że dostaniesz coś w standardzie i wystarczy sobie to tylko włączyć... tak nigdy dobrze to nie było.

Będą 3 podstawowe wersję:

GOLF
LIVE
STYLE
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Golf 8

Post22 mar 2020, 11:16

No to się zdziwicie że będziecie mogli robić retrofity tak jak teraz .

Wysłane z mojego T8s przy użyciu Tapatalka
Offline

Zdravko

Sympatyk

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 24 cze 2019, 14:32
  • Online: 2d 18h 43m 23s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM DSG
  • Lokalizacja: ELW

Re: Golf 8

Post22 mar 2020, 17:10

tberent pisze:No to się zdziwicie że będziecie mogli robić retrofity tak jak teraz .

Wysłane z mojego T8s przy użyciu Tapatalka


Jeśli masz jakieś info na ten temat to proszę napisz o tym coś więcej...
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 34m 53s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Golf 8

Post22 mar 2020, 18:51

Obecnie jest juz wdrozona ochrona komponentow ktora utrudnia zmiany a kazdy golf 8 bedzie mial wbudowany modem i bedzie komunikowal sie z serwerami VW czyli moga rozszerzyc taka ochrone jeszcze bardziej.
Offline

adas2336

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 10 lip 2019, 10:54
  • Online: 8h 23m 44s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Jarocin

Re: Golf 8

Post31 mar 2020, 10:42

Ostatnio czytałem coś o We Upgrade czy coś takiego i pisali że będzie można po kupnie biednej wersji golfa dokupić tą usługę którą uruchomią tylko oprogramowaniem. Nawet znalazłem

"W Golfie VIII jest możliwe nie tylko zdalne aktualizowanie oprogramowania, ale również aktywowanie nowych funkcji. W ten sposób, już po zakupie auta, można doposażyć swój samochód np. w aktywny tempomat, system rozpoznawania znaków drogowych czy hotspot.


Zgadzam się z dokładaniem samemu raczej nie będzie łatwo a na pewno trudniej, chyba że zrobisz samochód offline i może wtedy modyfikacje jakieś zainstalujesz
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Golf 8

Post01 kwie 2020, 16:41

Powodzenia z działaniem funkcji na mesh offline

Wysłane z mojego T8s przy użyciu Tapatalka
Offline
Awatar użytkownika

maartinj

Forumowicz

  • Posty: 559
  • Rejestracja: 06 kwie 2013, 10:42
  • Online: 9d 11h 14m 7s
  • Pochwały: 20
  • Auto: VW
  • Silnik: 2.0 TDI CFGC
  • Lokalizacja: PL

Re: Golf 8

Post02 kwie 2020, 07:13

Ochrona komponentu to jest przeżytek
teraz nawet VW może blokować kodowanie sterowników
poczytajcie sobie o funkcji SFD
Freischaltung für SFD (Schutz der Fahrzeugdiagnose)
Offline

adas2336

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 10 lip 2019, 10:54
  • Online: 8h 23m 44s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Jarocin

Re: Golf 8

Post07 maja 2020, 16:31

Byłem, zobaczyłem, wypróbowałem i kupiłem. Ogólnie długi czas oczekiwania :) Wrzesień dopiero. ogólnie miałem brać wysokoprężny ale jeździłem 1.5 eTSI 150 KM i na ten silnik się zdecydowałem. W automacie super się jeździ więc i skrzynię taką wziąłem. Ogólnie zabrałem wersję Style z dodatkiem matrixów, pakietem bussines i dodatkowo travel assist high, kamerę cofania i przyciemniane szyby i oczywiście kilka mniej ważnych rzeczy jak felgi za 690 zł ale już i tak dobrze wyglądające niż standard. Cena po rabacie wyszła 116 tyś i w porównaniu do diesla w tej samej konfiguracji to tak 10 tyś tańsza. Ile bym paliwa musiał spalić żeby mi się zwrócił jak przy testowej jeździe i tak palił mi średnio 4,5 l na zwykłych drogach a na autostradzie coś koło 6,5l. Co do pytania dowiedziałem się że będzie możliwości dodawania funkcji więc nawigację sobie dokupię później ale i tak smartlink jest więc może kupię iphona i będę miał bezprzewodowo. Jak na to wyposażenie i w miarę super jazdę w korkach i ogólnie ACC to mogę polecić. Boli mnie brak teleskopu w masce :( także grubości maski jest dyskusyjna:( nie długo ochrona pieszych będzie wymagała budowy z papieru samochodów:/ a jak w sarnę uderzę to nie wiem czy będzie co ratować z samochodu, uwagę też mam do pojemnościowej kierownicy :) może ktoś kiedyś coś wymyśli w sofcie i wyłączy się te ostrzeganie skoro i tak sobie na drodze oznakowanej dobrze radzi. Ciekawi mnie też co tutaj będzie można później modyfikować. Jak przyjdzie już do mnie to zrobię trochę tras i zobaczymy jak spisuje się ten silnik. Jestem tak przyzwyczajony do mojego 1.6TDI że zobaczymy jak to będzie z benzyną :) oby się nie pomylić na stacji
Offline
Awatar użytkownika

Diesel

Aktywny

  • Posty: 143
  • Rejestracja: 05 sty 2019, 17:24
  • Online: 8d 8h 59m 28s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI CFFB+ 129kW
  • Lokalizacja: Legnica

Re: Golf 8

Post07 maja 2020, 17:11

Gratuluję i oby dobrze służył! Obawiam się, że możliwość modzenia go już nie będzie tak dostępna, jak w przypadku starszych braci, ale poczekamy, zobaczymy.

Mnie również boli brak teleskopów pod maską i brak miękkiego wykończenia schowka pasażera. O ile to pierwsze będę w stanie przeżyć, bo niezbyt często zaglądam pod maskę, o tyle hałasujące kluczyki w schowku to nieprzyjemna sprawa. Liczę, że poprawią to przy okazji FL.
Offline
Awatar użytkownika

bzykofm

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 21 mar 2019, 15:28
  • Online: 8d 12h 30m 7s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Seat Leon 1P lift
  • Silnik: 1.9 TDI BLS 195.374
  • Lokalizacja: Wieniec/Warszawa

Re: Golf 8

Post07 maja 2020, 19:10

Schowek zawsze można jakąś matą wykleić. U mnie się sprawdziła się Spire do wyciszania komputerów, aczkolwiek coraz większe oszczędności na wyposażeniu bolą :-(
Również gratuluje i szerokiej drogi :-)
ps. siłownik maski też można dorobić, ale chyba nie o to chodzi, żeby poprawiać nowe auto po fabryce :-(
Ostatnio zmieniony 07 maja 2020, 20:53 przez bzykofm, łącznie zmieniany 2 razy
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 34m 53s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Golf 8

Post07 maja 2020, 20:24

Albo zdemontowac i dac do flokowania ale to jest slabe ze placisz tyle sa samochod i masz takie niedorobki
Offline

adas2336

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 10 lip 2019, 10:54
  • Online: 8h 23m 44s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Jarocin

Re: Golf 8

Post08 maja 2020, 23:52

Dokładnie, nawet nie sprawdzałem na teście tego schowka więc trzeba będzie kupić saszetkę do wszystkich rzeczy jakie się będzie tam chować bo w 7 mam materiał, te teleskopy w 7 są super ułatwieniem więc w 8 trzeba będzie powrócić do nawyków z citroena :) może ktoś pokusi się o modyfikacje do maski, ale naprawdę ta maska to papier więc na czym to się ma trzymać, zderzak to samo, po dotknięciu nogą już się chowa by chronić pieszych przy uderzeniu. Przedstawiciel pokazał naprawdę wszystko co można. A i jeszcze jedna rzecz:) kluczyk :) nie ma już zaślepionego wejścia do awaryjnego otwierania samochodu. Wygląda to tragicznie że może jakieś wkładki ktoś wymyśli. Jak wsiadałem zwróciłem uwagę na to że w moim tego nie będzie ale nawet w style widać rysę na stylistyce. Światła tylne szczególnie te migacze dynamiczne bardziej mi się podobają w moim niż tutaj. Otwierając samochód za dnia słabo świeciły tym migaczem niż na filmach widać. Może rzeczywiście w FL będzie dołożone to czego tu brakuje, ale zawsze klamkę można przełożyć. a jak wyjdzie FL to już będzie miał 3-4 lata więc po gwarancji można się bawić. Cena ceną, golf 7 oddaje siostrze niech się uczy jeździć a że akurat spłacony trza wybrać coś innego i nowego bo wątpię by jeszcze mój przejechał dalsze 270 tyś bez awarii choć dbam o niego bardziej niż nie jeden. olej co 15 tyś, filtr paliwa i powietrze co 30 tyś, ozonowanie co 30 tyś, po starcie lekka jazda do temp oleju 70 i potem już normalnie, jak już jestem blisko celu klima wyłączona i zawsze czekam 1-2 minuty zależy od jazdy na wolnych obrotach. Myślę że siostra przekona się co to znaczy jak psuję się samochód. Choć u mnie 7 przejechała te 270 tyś bez żadnej awarii, to przy jej stylu jazdy już trochę mi szkoda tego samochodu. Sentyment pozostanie, i już czuję że będę tęsknić przed tym jak niezawodnym był autem nawet z tym DPF który nigdy nawet się nie zapalił. Oby nowy dał mi te same wrażenia co obecny, 1.5 eTSI to tak naprawdę powrót do benzyny po kilku zagazowanych samochodach które psuły się na potęgę. Ale lepiej wymieniać świece tutaj niż w dieslu. układ wtryskowy także tańszy, dwumasa już jest nawet w benzynie. dpf to samo tylko benzyna ma wyższe temp i przedstawiciel mówił że dpf w tym golfie jest zaprojektowany do całego okresu życia samochodu. Tak naprawdę zobaczymy jak to będzie, teraz już nie wiem jaki olej będzie trzeba lać do benzyny przy dpf. czy taki sam 5W-30 czy może inny long time. Może ktoś ma nową ElseWin to się zobaczy, a może jak już będzie nowa ETKA to dowiemy się o sprzęcie bardziej i oprogramowaniu. Dziękuję za pomoc, i szerokiej drogi, i do zobaczenia na drodze, Oby nasze golfy nam zawsze służyły :) pamiętam swojego pierwszego III, 8 lat temu. Wystarczyło dolewać olej i 200 tyś bez wymiany wytrzymał, ale co się chciało od samochodu za 2000 tyś złotych i samochodu dla którego olej rzepakowy był dobrym substytutem oleju napędowego. Czekamy za prawdziwą hybryda a za 2 generację zobaczymy czy będą wg silnik spalinowe.
Offline
Awatar użytkownika

Diesel

Aktywny

  • Posty: 143
  • Rejestracja: 05 sty 2019, 17:24
  • Online: 8d 8h 59m 28s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI CFFB+ 129kW
  • Lokalizacja: Legnica

Re: Golf 8

Post10 maja 2020, 18:28

greg2 pisze:Albo zdemontowac i dac do flokowania ale to jest slabe ze placisz tyle sa samochod i masz takie niedorobki


Zobacz, nawet nie pomyślałem o takiej usłudze...

Jak się kiedyś zdecyduję na wymianę MK6 na MK8, to będzie jedna z pierwszych modyfikacji :-)
Offline

adas2336

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 10 lip 2019, 10:54
  • Online: 8h 23m 44s
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Jarocin

Re: Golf 8

Post05 sie 2020, 13:16

Witam, mam jeszcze pytanie w oczekiwaniu za samochodem dotyczące różnic pomiędzy Active Info Display w golfie 8. Są trzy wersje basic, medium i discovery pro. Mam pytanie czy ktoś wie jaka jest dokłada różnica oprócz wiadomych jak nawigacja i rozpoznawanie znaków drogowych. Sama specyfikacja jest uboga w informacje oprócz tego że medium jest z możliwością personalizacji.
Offline

unbusted

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 24 sie 2020, 21:27
  • Online: 2h 5m 10s
  • Auto: VW GOLF 8
  • Silnik: TSI 130 KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Golf 8

Post24 sie 2020, 21:49

Również jestem posiadaczem Golf-a 8 od ponad 2 miesięcy z silnikiem 1.5 TSI 130KM, i generalnie naprawdę nowa technologia w tym samochodzie robi mile wrażenie. Owszem można się doczepić kilka drobiazgów które przeszkadzają ale oprócz tego nie ma co narzekać. Ale jak zawsze mam pecha to niestety po 8 tys. KM cała elektronika mi padła i w serwisie nie byli w stanie zdiagnozować usterkę :lol: Zresetowali mi cały komputer pokładowy i póki co śmiga dużo lepiej niż na początku ;) https://ibb.co/cv0N59Q

Wróć do Zakup samochodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości