Dzisiaj jest 23 wrz 2019, 20:53

Dołożenie lusterek składanych elektrycznie

Moderatorzy: flo, Muti

Regulamin forum Doposażenie samochodu, wymiana na nowsze elementy/systemy, montaż asystentów (Park Assist, Light Assis, ACC, itp.) – czyli wszelkie modyfikacje wpływające na polepszenie funkcjonalności).

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Awatar użytkownika

flo

Junior Moderator

• Online: 3d 15h 17m 20s
  • Pochwały: 20
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA

Re: Dołożenie lusterek składanych elektrycznie

Post20 sie 2019, 19:11

Masz tu moje długie kodowanie. Mam składane lusterka, podswietlenie ambient i opuszczanie lusterka po prawej. Moduły high. Numery na zdjęciach to numery modułu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Awatar użytkownika

jarekgk

Stały Bywalec

• Online: 37d 6h 35m 27s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW GOLF VII
  • Silnik: 2.0 TDI CRLB

Post20 sie 2019, 19:52

Orientuje się ktoś gdzie i jak włączyć funkcję aby w radiu było możliwe do zaznaczenia w ustawieniach lusterek i wycieraczek "składanie po wyłączeniu zapłonu" ?
Awatar użytkownika

flo

Junior Moderator

Post21 sie 2019, 05:12

Kiedyś również szukałem takiej informacji i jedyne do czego udało mi się dojść to to, że niestety w MK7 nie ma takiej możliwości od bodaj 2015 (albo 14) roku modelowego, wcześniej było i było to z automatu ustawione

Tomasz_W-wa

Sympatyk

• Online: 1d 20h 44m 26s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA

Post21 sie 2019, 15:55

Po wyłączeniu zapłonu to trochę (jak dla mnie) słabo, zatrzymujesz się i gasisz auto, a nie wychodzisz z niego np. na jakiś krótki okres i lusterka się składają, co innego jak zamykasz auto i otwierasz (składają się i rozkładają) i tak powinno być.
Ale to chyba się da bez problemu ustawić w MK7.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Awatar użytkownika

flo

Junior Moderator

Post21 sie 2019, 19:25

Właśnie to tak nie działało gdy jeszcze się dało to zrobić. Było tak, gdy przychodzisz to auta i je otwierasz to lusterka nie reagują, dopiero gdy przekręcisz zapłon. Natomiast w drugą stronę, gdy dojechałeś do celu, wyjmujesz kluczyk to lusterka nie reagują a składają się dopiero gdy zamkniesz auto. Moim zdaniem super, szkoda tylko że już od któregoś roku się tak nie da zrobić. Czasami idziesz do auta tylko po coś, a lusterka się otwierają nie potrzebnie.

Kokosvag

Nieśmiały

• Online: 17h 30m 10s
  • Auto: Golf 7 GTI

Post11 wrz 2019, 11:23

Witam po dłuższej przerwie, niestety nadal lusterka nie działają prawidłowo tzn zamykanie ich. Strona prawa tam gdzie instalacja i moduł były z tego auta to lusterka po zakodowaniu wszystkiego dziala prawidłowo A lewe drzwi gdzie dokladalem wiązka i moduł to lusterka sklada nie na odwrót tzn jak ma być złożone to jest rozlozone,czy może wystarczy zmienić te piny w kostce odpowiadające za skladanie lusterek w tych drzwiach i które piony zamienić? I tak samo mam z panelem od szyb w lewych drzwiach, szyba lewa opuszcza się odwrotnie niż prawa tzn jak naciskam np przycisk na dół zeby opuścić to na sterowanie szyby tej pasażera jest ok A na kierowcy dziala przycisk w odwrotną stronę,ewidentnie coś jest namieszane z tą wiązka w drzwiach kierowcy źle kable osadzone w kostce
Awatar użytkownika

flo

Junior Moderator

Post11 wrz 2019, 20:24

No to spróbuj zamienić piny 9 i 10 w kostce od sterownika drzwi, kostka 16 pinowa. To jeśli chodzi o składanie. Sa to kabelki fioletowy i niebieski.
Jeśli o szybę chodzi to sa to piny numer 3 i 6 w 6 pinowej kostce sterownika drzwi. Tutaj jestem prawie pewien że trik nie zadziała. Ale sprawdź. Najwyżej walnie błędem. W lusterku powinno pomóc. Daj znać po testach.

Kokosvag

Nieśmiały

Post12 wrz 2019, 16:09

Ok sprawdzę może w sobotę, no jak narazie to błędy cały czas sa i nie chcą zniknąć te co wcześniej wrzucalem

Kokosvag

Nieśmiały

Post14 wrz 2019, 12:28

Piny w kostce lusterka zmieniłem teraz muszę zakodować na nowo. Jeśli chodzi o szyby panel to ja mam wersję 3 drzwi i mam panel na 2 szyby i kostkę 4 pinow A to które zmienić?
P.s
Zakodowane lusterka działają prawidłowo.
Zostało tylko ogarnąć te szyby,gdy robię kalibracja szyb to prawa dziala prawidłowo chodzi w automacie i prawidłowo na regulacje szyby,błędy w sterowniku prawych drzwi zniknęły, a jeśli chodzi o drzwi kierowcy błędy zostały 3 jeden błąd zniknął po zmianie pinow od składania lusterek,ale nadal odwrotnie reaguje na przycisk od regulacji szyby kierowcy tzn na odwrót i nie chodzi w automacie A jak raz zadziała to nie zamyka tej szyby do końca. Jestem przekonany że coś też jest zmienione w kablach tylko ze tam jest kostka 4 pinow.

Kokosvag

Nieśmiały

Post20 wrz 2019, 16:16

Moze ma ktos schemat jak powinien byc podlaczony panel szyb na drzwiach kierowcy w wersji 3 drzwiowej ?
Poprzednia

Wróć do Retrofitting