Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:35


[2.0 TDI 140KM] Kontrolka świec żarowych

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: Kontrolka świec żarowych

Post24 kwie 2018, 14:05

greg2 pisze:z reguly przepustnica powiazana jest z potencjometrem na glownej osce, byc moze tutaj powstal problem



Ok ale co to jest potencjometr? Jak wygląda na przepustnicy i czy da się to wymienić ?
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 34m 53s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontrolka świec żarowych

Post24 kwie 2018, 15:03

na koncu oski gdzie jest klapka z reguly jest jakas mala czarna puszka, np cos takiego
Obrazek
gdzie napylona jest plytka oporowa po ktorej poruszaja sie slizgacze, dzieki temu uklad zna dokladne polozenie przepustnicy, moze byc tez silnik krokowy, nie wiem jak to wyglada w mk6 dokladnie ale jezeli jest potencjometr to czesto zuzywa sie wlasnie ta napylona czesc. Zasada dzialania jak potencjometr glosnosci w sprzecie audio.
Offline
Awatar użytkownika

lukasik69

Stały Bywalec

  • Posty: 367
  • Rejestracja: 15 mar 2014, 10:14
  • Online: 9d 5m 30s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6 i Golf 7.5
  • Silnik: 2.0 tdi i 1.4 tsi
  • Lokalizacja: Slask

Re: Kontrolka świec żarowych

Post24 kwie 2018, 15:51

greg2 pisze:na koncu oski gdzie jest klapka z reguly jest jakas mala czarna puszka, np cos takiego
Obrazek
gdzie napylona jest plytka oporowa po ktorej poruszaja sie slizgacze, dzieki temu uklad zna dokladne polozenie przepustnicy, moze byc tez silnik krokowy, nie wiem jak to wyglada w mk6 dokladnie ale jezeli jest potencjometr to czesto zuzywa sie wlasnie ta napylona czesc. Zasada dzialania jak potencjometr glosnosci w sprzecie audio.



Dzięki. Chyba masz rację bo u mnie jak podpinałem zasilacz 12 V to klapka chodziła i wszystko było ok ale już na aucie były błędy. Po rozebraniu przepustnicy właśnie tej plastikowej części był tam olej co pewnie załatwiło cześć.
Offline

Lkm

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 04 wrz 2018, 19:20
  • Online: 23m 41s
  • Auto: Variant 1-6tdi
  • Silnik: 1-6 tdi 105km
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kontrolka świec żarowych

Post06 wrz 2018, 16:15

Po pracy podpięty został pod kabel i wyszła usterka elektroniki silnika co to znaczy ?
Offline

Maciek

Forumowicz

  • Posty: 881
  • Rejestracja: 02 paź 2016, 09:35
  • Online: 21d 46m 2s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYC 1.6TDI
  • Lokalizacja: Mikolajki

Re: Kontrolka świec żarowych

Post06 wrz 2018, 20:25

Znając życie tam było dokładniej opisane co dokładnie boli autko
Offline

JEDRZEJ90

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 28 lut 2019, 14:11
  • Online: 55m 41s
  • Auto: VW GOLF VII VARIANT
  • Silnik: 1.6TDI CXXA
  • Lokalizacja: SIERADZ

Re: Kontrolka świec żarowych

Post28 lut 2019, 14:37

Panowie posiadam Golfa VII 1.6TDI 90km CXXA z 2015r. Cały czas borykam się z z niesprawnościami mojego auta a dokładniej z migającą kontrolką świec żarowych i kontrolką check engine. Kontrolka check engine pali się cały czas po odpaleniu auta i kod błędu z nim związany to P13D6 ,który mówi o czujniku ciśnienia wewnętrznego cylindra 3 nieoczekiwany sygnał. Natomiast kontrolka migająca świec żarowych pojawia się co któreś odpalenie auta i następstwem tej kontrolki jest utrata mocy. Kod błedu związany z tą kontrolką to P2564 który mówi o niskim napięciu obwodu czujnika pozycji łopatki turbosprężarki. Po zgaszeniu auta i odpaleniu ponownie zazwyczaj pozostaje kontrolka check engine i już jeździ normalnie ale nie zawsze po zgaszenie świece zgasną. Sprawdzana cała instalacja elektryczna. Wcześniej był też błąd EGR ale został on zlikwidowany (wyłączony). 3 żarowa z czujnikiem została również wymieniona na nową oryginalną ale nie dało to żadnego rezultatu. Czy ktoś spotkał się kiedyś z podobnym problemem? Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek pomoc bo ja już ręce rozkładam :I

-- 28 lut 2019, 14:44 --

Napiszę jeszcze ,że po wykasowaniu błędów na desce jest czysto po odpaleniu. Jednak po 3-4 odpaleniu zaczyna migać kontrolka świec żarowych i brak mocy. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu nie migają już świece ale pali check engine i sam już nie zniknie i tak jak pisałem wcześniej ,że co któreś odpalenie migają świece i brak mocy. Dzieje się to również przy systemie start stop dlatego po odpaleniu auta od razu go wyłączam. Jedyne co mi przychodzi do głowy co może być przyczyną to nastawnik (gruszka) turbosprężarki lub zawór n75. Wszystkie przewody podciśnienia zostały wymienione na nowe.
Offline

HELSKI

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 20 gru 2019, 10:35
  • Online: 6h 18m 26s
  • Auto: VW Golf Plus
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kontrolka świec żarowych

Post20 gru 2019, 13:34

Witam
Wiem, że już dużo tu było opisane o migającej kontrolce świec żarowych, ale proszę o radę.
U mnie niedawno też niestety zaczęła mrugać na pomarańczowo tzw. "sprężynka" i komunikat check engine, podczas jazdy utrata mocy, na wyświetlaczu dodatkowo biały wykrzyknik i zegar jakby od tempomatu. Działo się tak na zimnym silniku. Po rozgrzaniu samochód zgaszony i zaraz ponownie odpalony już kontrolka nie mruga. Na drugi dzień rano zimny samochód, odpalony i po przejechaniu 1-2 km znowu mrugająca sprężynka , utrata mocy. Po nagrzaniu silnika, wyłączony zapłon i znowu odpalony i wszystko ok. Golf podpięty pod komputer gdy mrugała kontrolka świec żarowych i odczyt błędów :
P046C00 Czujnik położ. odprowadzenia spalin Sygnał niezrozumiały
P040700 Czujnik położ. odprowadzenia spalin Za niski sygnał
Mechanik stwierdził, że wymiana EGR. Oczywiście wykasował błędy i na razie nic się nie dzieje, ale pewnie do czasu.
Golf Plus 1.6TDI 2010r 105KM CAYC, przebieg 140tyś. km.
Tydzień wcześniej żonie ktoś delikatnie uderzył w przedni zderzak, ale żadnych poważnych strat, jedynie zarysowany lakier, może to nie ma wpływu, ale piszę... w razie czego
Pamiętam, że rok temu raz zaświeciła się kontrolka świec , wykasowanie błędów i ok aż do teraz.
Liczę na fachową pomoc drogich forumowiczów.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Offline

Mati03091

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 30 sty 2020, 11:47
  • Online: 8m 6s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Dąbrowa Tarnowska

Re: Kontrolka świec żarowych

Post30 sty 2020, 12:02

Witam
Tak jak wyżej mam ten sam problem. Miga kontrolka świec żarowych i brak mocy.
Problemy pojawiły się po tym jak padł akumulator. Czy może mieć to jakiś związek?
Offline

ufolsky

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 21 paź 2018, 19:15
  • Online: 1d 18h 44m 28s
  • Auto: Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 TDI CFHC
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Kontrolka świec żarowych

Post23 lut 2020, 18:53

hej, dołączam się do grona poszkodowanych:( Mam ten sam problem (tymczasowy błąd P403 czytany prostym testerem) w silniku 2.0 140 CFHC, ale pojawia się on sporadycznie co kilka miesięcy, na około 1 dzień. Co ciekawe, ostatnie "razy" zaobserwowałem w deszczową pogodę, ostatni dziś. Może ktoś miał podobnie? Mechanicy trochę mnie zbywają jak mówiłem o kontroli i czyszczeniu bo podobno jest trudny dostęp w CFHC. Chętnie poznam Wasze wskazówki. W poprzednim aucie czyli Octavii I 1.9 AXR musiałem wymienić zawór i chłodnicę spalin ale jak wiemy to jest inna konstrukcja. Przebieg 202 tys, paliwo głównie z BP, DPF dopalany wg komunikatu w zeszły piątek (poprzednio prawie 1,5 roku temu).
Offline

Sergey

Sympatyk

  • Posty: 51
  • Rejestracja: 20 kwie 2016, 19:44
  • Online: 2d 10h 56m 16s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAYB 1.6TDI 90KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Kontrolka świec żarowych

Post23 lut 2020, 19:05

przepraszam za moj polski - estem bialorusinem
Offline

ufolsky

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 21 paź 2018, 19:15
  • Online: 1d 18h 44m 28s
  • Auto: Golf 6 Variant
  • Silnik: 2.0 TDI CFHC
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Kontrolka świec żarowych

Post05 kwie 2020, 10:09

Ostatecznie trafiłem do mechanika, który zna tajemnego speca, co potrafi w tych egr zregenerować część sterowania elektronicznego. EGR okazał się zużyty mechanicznie, więc w grę wchodziła tylko wymiana. Zaryzykowałem i postawiłem na niby oryginał z allegro za 885zł (warsztat proponował swój nowy za ~1600zł). Przejechane raptem 1000km więc trudno coś więcej powiedzieć, zobaczymy czy się opłacało
Offline

wojtaszekm

Aktywny

  • Posty: 118
  • Rejestracja: 01 lip 2014, 20:52
  • Online: 22d 4h 54m 53s
  • Pochwały: 5
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI 105 KM CAYC
  • Lokalizacja: lubelskie

Re: Kontrolka świec żarowych

Post05 kwie 2020, 12:23

Moi Drodzy - opiszę swój przypadek. 200 tys. km przebiegu, migając spiralka pojawiła się podczas spokojnej jazdy. Zgasiłem, odpaliłem przez ok 1300 km był spokój. Potem znów spiralka, i tryb awaryjny. Kasowanie błędów i po odpaleniu po ok. 10-15 sek. znów migająca spiralka. VDCS - odczty błędów:

7286 - Czujnik położenia nastawnika ciśnienia doładowania
P2563 00 [237] - Niewiarygodny sygnał

Sprawdzam napięcie wytwarzane przez gruszkę turbo - na zgaszonym OK, po odpaleniu - nic nie nie zmienia. Po przeczytaniu tego wątku - diagnoza - gruszka do wymiany, ale.... wpinam pompkę podciśnienia do gruszki i .... gruszka podciśnienie trzyma i po wytworzeniu podciśnienia pompką gruszka zmienia odczyty napięcia (odczyt VCDS), więc gruszka jest OK. Szukam dalej. Skro brak podciśnienia w przewodzie gruszki, to zaczynam od źródła. Sprawdzam pompę vacum (choć nie było problemów z hamulcami) - pompka podciśnienia do wężyka wychodzącego z pompy vacum - podciśnienie jest, więc pompa OK. Szukam dalej - może to zawór N75 - przepinam wężyki sprawdzam pompką - podciśnienie jest - zawór OK. Potem trochę zabawy z wężykami, zaciskanie niektórych przewodów podciśnienia i ..... bingo. W moim przepadku przyczyną migającej spiralki a potem trybu awaryjnego była popsuta membrana ale w gruszce zaworu EGR, do której dochodzi wężyk podciśnieniowy. Tam była "dziura" w układzie podciśnienia, za małe podciśnienie dochodziło do zaworu N75 i ten "nie ciągnął" gruszki turbo, stąd błąd.
Rada dla wszystkich - nie kupujcie w ciemno gruszki turbo po błędzie nastawnika - radzę sprawdzać po kolei każdy element tak jak ja.

edit: jeszcze jedno - ważny jest też zaworek zwrotny na przewodzie podciśnieniowym - żeby był drożny i żeby działał we właściwą stronę
Offline

Maju86

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 17 lut 2021, 22:20
  • Online: 1h 44m 36s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 105 KM
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Kontrolka świec żarowych

Post18 lut 2021, 14:04

Cześć,

wiem, że sporo już czasu minęło od kiedy użytkownicy opisywali tu swoje problemy i błędy z EGR, niemniej ponieważ temat dotknął mnie teraz bardziej niż wcześniej, ciekawi mnie z perspektywy czasu jak sobie z tym poradziliście i czy z perspektywy czasu były to "dobre decyzje"?


U mnie objawy klasyczne, najpierw mrugająca spiralka, tryb awaryjny, potem silniczek "check engine".
Jak gaszę silnik to błędy na chwile znikają, po czym po 1-2 minutach jazdy wracają ponownie.

Odczyt błędów:
P046C00 Czujnik położ. odprowadzenia spalin Sygnał niezrozumiały
P040700 Czujnik położ. odprowadzenia spalin Za niski sygnał

Przebieg 152 tyś. 1.6 TDI, 105 KW


Zastanawiają mnie 3 możliwe opcje rozwiązania tego problemu:

1. Prawilna - kupić oryginalny nowy zawór EGR od VW i wymienić w ASO lub mechanika. Drogo ale jeśli to jedyna bezpieczna opcja, to cóż...

2. Oszczędna - poszukać zamiennika lub regenerowany zawór ( na allegro widziałem kompletne nowe EGR za 400 PLN, używki oryginalne po 300-350pln ) Tylko właśnie podobno bez sensu dawać zamiennik bo za chwilę będzie to samo albo w ogóle trzeba będzie wymienić na OE bo nie widzi.

3. YOLO - wyciąć EGR i PDF oraz wgrać wirusa, co by Golfisko na stare lata pooddychało warszawskim smogiem... pytanie jak wtedy z kontrolami, przeglądami, czy taki tuning nie spowoduje efektu kopciucha miejskiego?

Pozdro
Poprzednia

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 5 gości