Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:04


Doposażenie w tryby jazdy

Moderator: flo

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

lukash

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 19 cze 2014, 08:07
  • Online: 3d 9h 54m 26s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI CHPA 140KM
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Doposażenie w tryby jazdy

Post04 sie 2018, 20:47

Cześć,
Przymierzam się do doposażenia swojego samochodu w Driving Mode Selection (wybór trybów jazdy). Przeczytałem już sporo wątków na innych forach oraz znalazłem 2 filmy na youtube prezentujące rezultat doposażenia.

Zastanawia mnie jedna rzecz, auta wyposażone fabrycznie w tryby jazdy bez DCC mają 4 opcje (Normal, Eco, Sport, Individual), auta doposażane za pomocą zestawu akcesoryjnego (5G0054809) mają dodatkowo tryb Comfort. Natomiast nie ma on zupełnie sensu bez DCC, ponieważ jest to dokładnie to samo co tryb Normal.
Czy orientuję się ktoś czy podczas aktywacji trybów jazdy można wybrać, które będą dostępne, lub czy można takiej zmiany dokonać już po aktywacji np za pomocą VCDSa? Innymi słowy czy można ukryć/wyłączyć tryb Comfort?
Offline

andrzejos1989

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 19 lip 2016, 18:50
  • Online: 1d 20h 24m 26s
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post05 sie 2018, 11:57

Hej, czy możesz powiedzieć co jest potrzebne by dołożyć drive mode ? Ja właśnie mam podłokietnik z start stop i przyciskiem drive modę i mysle co jeszcze potrzeba by aktywować go :)
Offline

lukash

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 19 cze 2014, 08:07
  • Online: 3d 9h 54m 26s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI CHPA 140KM
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post05 sie 2018, 19:20

Generalnie potrzebujesz następujących elementów:
- Panel z przyciskiem Mode (jest kilka wersji w zależności od wyposażenia 5G1927137AA, 5G1927137N, 5G1927137P)
- Wiązka
- Kod aktywacyjny (5G0 054 809 to jest cały zestaw montażowy, zawiera panel z przyciskiem, wiązkę oraz kod aktywacyjny - nie jestem pewien czy można zakupić sam kod bez reszty gratów)

Tutaj znajdziesz instrukcje instalacji https://shops.volkswagen.com/assets/MAS ... NG_002.pdf

I całkiem fajny opis (niestety po hiszpańsku, ale jest sporo fotek): https://drive.google.com/file/d/0B6pihE ... =drive_web

Schemat połączeń z ELSA: https://www.golfmk7.com/forums/showpost ... stcount=20

Jeśli dobrze rozumiem to aktywacje całości trzeba wykonać online w ASO za pomocą ODISa.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post06 sie 2018, 09:19

Doposażałem kilka miesięcy temu swojego Golfa w profile jazdy - dokupiłem zestaw 5G0 054 809, bo wg mojej ówczesnej wiedzy, poza dość prostym fizycznym zamontowaniem przycisku "MODE" i przeprowadzeniem 2 kabelków od BCM-u (co zrobiłem i tak własnoręcznie), konieczny był unikalny kod aktywacyjny do ODIS'a, a jest on wydrukowany w książeczce zawartej w zestawie... gdyby nie ten kod, to przycisk i kabelki kupiłbym dużo taniej na allegro :tongue:
Jeszcze jedno - zawarty w zastawie moduł zawiera również przycisk "ESP off", ale jest on niejako na zapas, jeśli na własną rękę nie przeciągnie się dodatkowo jeszcze 2 kabelków dla tego przycisku, to "ESP off" nie zadziała na zasadzie plug'n'play [-X

I rzeczywiście mam 5 trybów - w tym Comfort... i sam nawet zwróciłem uwagę, że to trochę nielogiczne bo nie mam zawieszenia DCC... no ale aktywacja przy użyciu kodu odbyła się ODIS'em w ASO, więc wyszedłem z założenia, że może tak ma być.
Nie wiem czy występowanie opcjonalnie 4 lub 5 trybów może zależeć od wersji któregoś ze sterowników lub jego oprogramowania (np. BCM), albo może od generacji infotainmentu - MIB1/MIB2 :?: A może w ASO w trakcie aktywowania nie odznaczyli, któregoś "ptaszka", że auto nie posiada DCC. Ciekawe czy VCDS'em można to teraz zmienić :?:

Na rosyjskim forum:
https://www.drive2.ru/l/466246532442620065/
widziałem, że komuś jednak poza ASO udało się aktywować profile w analogicznej Octavii 3... może na zasadzie sklonowania uprawnień "aktywacji profili" z innego auta, które posiadało profile fabrycznie... a może pab567 to ogarnie... przecież klonowanie "aktywacji nawigacji", które Paweł potrafi zrobić, działa chyba na tej samej zasadzie.
Widzę, że dla profilu "Indyvidual" udało im się też uaktywnić więcej opcji personalizacji.
Offline

andrzejos1989

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 19 lip 2016, 18:50
  • Online: 1d 20h 24m 26s
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post06 sie 2018, 16:19

Mogę wiedzieć ile zapłaciłeś za ten kod i wizytę w ASO?
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post06 sie 2018, 17:44

Samego kodu nie kupisz.
Za caly zestaw 5G0 054 809 zaplacilem 480pln po rabacie (ale na akcesoria sa male rabaty).
Aktywacja kodu ODIS'em online w ASO, wg mnie powinna sie zamknac w 0,5 roboczogodziny (zalezy od cen ASO, w Warszawie ok. 120pln)... chyba, ze ktos ma indywidualne kontakty 8-)
Gdzies na forach VAG'ow chyba jest tez niezalezny spec z wykupiona licencja do ODIS'a i chyba nawet ma mozliwosc zdalnego podpiecia sie do auta bez jego fizycznej obecnosci... cos na zasadzie jak udostepnienie kontroli nad komputerem przez np. TeamViewer'a... ale trzeba chyba miec kabel VAS (lub klona) i oczywiscie laptopa z dostepem do netu. Moze ktos czytuje tez inne fora i zna jego nick?
Offline

andrzejos1989

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 19 lip 2016, 18:50
  • Online: 1d 20h 24m 26s
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post06 sie 2018, 19:31

Fajna sprawa z ta zmiana trybu jazdy, choć nie ukrywam ze to tani mod nie będzie :) poki co priorytetem są lampy lee tył, i a dopiero potem modyfikacja systemowa :)
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post07 sie 2018, 10:42

IMO, oba mody - zarówno profile jazdy jak i ledowe lampy z tyłu to bardziej fanaberie użytkownika i wydanie kasy :tongue: niż realna potrzeba... jeśli nie masz DSG to oba mody postawiłbym pod tym względem równie nisko... jeśli masz DSG to w trybie ECO przynajmniej zyskujesz "żeglowanie" skrzyni biegów - ja tylko dlatego w ogóle pomyślałem o profilach.

No i jeszcze z tego powodu, że już na horyzoncie był retrofit CM->DM, a ewentualność oficjalnego aktywowania profili powodowała, że trzeba było zrobić to najpierw, bo już po retroficie mogłyby być z tym problemy, przynajmniej w ASO... a tak, to nawet gdybym z jakiegoś powodu powrócił do oryginalnej jednostki CM, to profile i tak pozostaną bo są przypisane do mojego VIN'u 8-)
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post10 sie 2018, 15:24

Ja w aso zapłaciłem częsci + robocizna 860 pln na gotowo
Offline

lukash

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 19 cze 2014, 08:07
  • Online: 3d 9h 54m 26s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI CHPA 140KM
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post10 sie 2018, 18:16

robert11115 pisze:Ja w aso zapłaciłem częsci + robocizna 860 pln na gotowo

kolego czy mozesz potwierdzić czy masz 4 czy 5 trybów, i czy ASO podpieło Ci również przycisk ESP off?

Co do ceny to nie wyglada jakos dramatycznie, biorąc pod uwage ze to ASO i że przy zamawianu auta taka opcja kosztuje ok 700 pln
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post11 sie 2018, 08:46

mam 5 ale comfort nie będzie działał bo nie ma dcc , co do esp też mi nie działa
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post11 sie 2018, 12:39

robert11115 pisze:esp też mi nie działa

W zależności od konkretnego egzemplarza Golfa (wersja/rok produkcji?) trzeba:
1. przeprowadzić tylko 2 kabelki od kostki (o ile w kostce jest już też pin 5), zlokalizowanej pod plastikową osłoną słupka na wysokości lewej nogi kierowcy, do przycisku "ESP off", lub
2. jeśli ww. pinu nie ma to dodatkowo też do ww. kostki doprowadzić 1 kabelek od pompy ABS (pin 39) zlokalizowanej pod maską

Tu opis jak zrobić:
https://www.golfmk7.com/forums/showthread.php?t=7908
Offline

lukash

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 19 cze 2014, 08:07
  • Online: 3d 9h 54m 26s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI CHPA 140KM
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post17 paź 2018, 19:29

W końcu sfinalizowałem montaż i aktywacje opcji trybów jazdy :) . I w związku z tym mam kilka pytań do Was koledzy.
1. Czy działa Wam możliwość wyboru trybu jazdy tylko za pomocą przycisku na konsoli centralnej. U mnie aktualnie nie ma takiej możliwości, naciśnięcie przycisku na konsoli środkowej powoduję włączenie lub ukrycie menu wyboru jazdy na ekranie radia. Czy da się to jakoś zakodować, jeśli tak to chętnie poznałbym szczegóły.

2. Czy po wybraniu konkretnego trybu jazdy pojawia Wam się informacja, który tryb został wybrany na MFA? (Z tego co kojarzę to jest to opcja, która musi być zakodowana osobno Can Gateway, opcja Display for Drive Program Functions in Instrument Cluster active)

Czy obie powyższe opcje są ze sobą powiązane, tzn kodując 2 opcja 1 automatycznie będzie działać?
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post22 paź 2018, 12:37

Napisałeś tak niejasno, że nie wiem czy dobrze rozumiem, więc odpowiem tak jak zrozumiałem.
lukash pisze:1. Czy działa Wam możliwość wyboru trybu jazdy tylko za pomocą przycisku na konsoli centralnej. U mnie aktualnie nie ma takiej możliwości, naciśnięcie przycisku na konsoli środkowej powoduję włączenie lub ukrycie menu wyboru jazdy na ekranie radia. Czy da się to jakoś zakodować, jeśli tak to chętnie poznałbym szczegóły.

Wywołanie okienka na infotainmencie odbywa się tylko poprzez naciśnięcie przycisku "MODE" przy dźwigni biegów:
Obrazek
... a następnie można albo cyklicznie naciskać ten przycisk aby wybrać konkretny tryb, albo wybrać dotykowo na ekranie wyświetlonego okna:
Obrazek
lukash pisze:2. Czy po wybraniu konkretnego trybu jazdy pojawia Wam się informacja, który tryb został wybrany na MFA? (Z tego co kojarzę to jest to opcja, która musi być zakodowana osobno Can Gateway, opcja Display for Drive Program Functions in Instrument Cluster active)

Określenie trybu pojawia się na MFA przez chwilę, w momencie jego wybierania i zaraz znika... natomiast wyświetla się na stałe w lewym górnym rogu ekranu infotainmentu:
Obrazek
oraz np. jeśli jest to tryb ECO to na MFA przy oznaczeniu aktualnego biegu (skrzyni DSG) jest "E", podczas gdy "D" dla pozostałych:
Obrazek
lukash pisze:Czy obie powyższe opcje są ze sobą powiązane, tzn kodując 2 opcja 1 automatycznie będzie działać?

W kodowania się nie zagłębiałem bo profile jazdy miałem aktywowane w ASO i wszystko działało od razu jw... ale może się chyba różnić w zależności od roku modelowego, bo np. kolega Jacko miał coś inaczej.
Offline

keczup

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 16 lut 2019, 21:35
  • Online: 25m 17s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post16 lut 2019, 21:39

Cześć,

Przymierzam się do zakupu Golf VII, 1.5 TSI, 130KM, skrzynia DSG. Mam pytanie odnośnie profili jazdy - jeśli nie ma tego modułu, to jaki jest domyślnie wybrany profil? Z tego co czytam, to np. "eco" jest mulący i nie chciał bym mieć go domyślnie.
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post17 lut 2019, 10:09

keczup pisze:Cześć,

Przymierzam się do zakupu Golf VII, 1.5 TSI, 130KM, skrzynia DSG. Mam pytanie odnośnie profili jazdy - jeśli nie ma tego modułu, to jaki jest domyślnie wybrany profil? Z tego co czytam, to np. "eco" jest mulący i nie chciał bym mieć go domyślnie.


NORMAL
Offline

keczup

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 16 lut 2019, 21:35
  • Online: 25m 17s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post17 lut 2019, 11:51

Dzięki. W tym trybie "normal" / gdy nie ma przełącznika, silnik dobrze reaguje na naciśnięcie pedału gazu?
Robert, widzę, że go dokupowałeś - warto go wziąć? Jak to widzisz z perspektywy czasu?
Tryb sport można wrzucić przez skrzynię biegów jak dobrze rozumie? :)
Jeżdżę głównie po mieście, kilka-kilkanaście razy w ciągu roku jeżdżę po Polsce, jak się da, to autostradami.
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post17 lut 2019, 18:36

keczup pisze:Dzięki. W tym trybie "normal" / gdy nie ma przełącznika, silnik dobrze reaguje na naciśnięcie pedału gazu?
Robert, widzę, że go dokupowałeś - warto go wziąć? Jak to widzisz z perspektywy czasu?
Tryb sport można wrzucić przez skrzynię biegów jak dobrze rozumie? :)
Jeżdżę głównie po mieście, kilka-kilkanaście razy w ciągu roku jeżdżę po Polsce, jak się da, to autostradami.



Wiesz co dobrze reaguje na gaz ale jeszcze lepiej reaguje w trybie sport do tego wspomaganie działa z większym oporem , bez tego skrzynią zmienisz tylko tryb skrzyni kierownica będzie normalnie działać tak jak w trybie normal , podsumowując , jest tak niewielka dopłata do tego że bym się nie zastanawiał i brał.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post18 lut 2019, 09:24

keczup pisze:Przymierzam się do zakupu Golf VII, 1.5 TSI, 130KM, skrzynia DSG. Mam pytanie odnośnie profili jazdy - jeśli nie ma tego modułu, to jaki jest domyślnie wybrany profil? Z tego co czytam, to np. "eco" jest mulący i nie chciał bym mieć go domyślnie.

amargro pisze:jeśli masz DSG to w trybie ECO zyskujesz "żeglowanie" skrzyni biegów

Jadąc z ustabilizowaną prędkością w trasie, raczej nie odczujesz, że ECO jest mulący i jednocześnie puszczając pedał gazu fajnie działa żeglowanie bo nie hamuje wtedy silnikiem... natomiast po mieście używam raczej NORMAL.
Offline

Zdravko

Sympatyk

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 24 cze 2019, 14:32
  • Online: 2d 18h 43m 23s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM DSG
  • Lokalizacja: ELW

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post14 lut 2020, 13:54

Tryb żeglowania jest przeznaczony dla silników które mają dezaktywację cylindrów ACT

Jaki jest sens używać tego jak silnik nie ma ACT ? przecież to zwykła jazda na tzw luzie i spalanie paliwa oraz niepotrzebne dodatkowe wachlowanie biegami w DSG.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post15 lut 2020, 13:57

Podpowiedz to VAG'owi... pewnie ich inżynierowie mogli o tym nie wiedzieć :rotfl:
Offline

Zdravko

Sympatyk

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 24 cze 2019, 14:32
  • Online: 2d 18h 43m 23s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM DSG
  • Lokalizacja: ELW

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post15 lut 2020, 15:13

keczup pisze:Dzięki. W tym trybie "normal" / gdy nie ma przełącznika, silnik dobrze reaguje na naciśnięcie pedału gazu?
Robert, widzę, że go dokupowałeś - warto go wziąć? Jak to widzisz z perspektywy czasu?
Tryb sport można wrzucić przez skrzynię biegów jak dobrze rozumie? :)
Jeżdżę głównie po mieście, kilka-kilkanaście razy w ciągu roku jeżdżę po Polsce, jak się da, to autostradami.


Jeśli masz to za parę złotych to pojawi Ci się dodatkowy gadżet przy lewarku zmiany biegów. Sam to domontowałem w ASO i dziś żałuję że wydałem 800zł.

Używam trybu sport po przez pociągnięcie do tyłu lewarek bo czasami potrzebuję zrobić to szybko i już...

Odnośnie trybu eco to tak jak pisałem powyżej ma to sens ale wtedy jak silnik ma ACT.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post17 lut 2020, 13:48

Zdravko pisze:Odnośnie trybu eco to tak jak pisałem powyżej ma to sens ale wtedy jak silnik ma ACT.

Naprawdę :?:
Żeglowanie w trybie Eco odbywa się przy obrotach biegu jałowego silnika... natomiast dla systemu ACT możliwość "odłączenia" dwóch środkowych cylindrów zaprogramowana jest tylko w zakresie obrotów 1400-4000 rpm... to niby jak te dwa systemy mają zadziałać w tym samym czasie (nawet jak obydwa są obecne w aucie) :?: :!:

Silnik przy zbyt niskich obrotach pracując na 2 cylindrach zapewne za bardzo by "telepał" i inżynierowie zaprogramowali zakres obrotów dla ACT.
Offline

Zdravko

Sympatyk

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 24 cze 2019, 14:32
  • Online: 2d 18h 43m 23s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 7 FL
  • Silnik: 1.4 TSI 150KM DSG
  • Lokalizacja: ELW

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post17 lut 2020, 15:48

amargro no więc nie pozostaje nic tylko żeglować :lol: wydałem na to w ASO 800zł i myślę że to się szybko zwróci żeglując.
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 21s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Doposażenie w tryby jazdy

Post17 lut 2020, 19:07

Czyli do manuala to nie mam żadnego sensu tego zakładać bez DCC :?

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Następna

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość