Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:15


Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Car audio, nawigacja, zestaw głośnomówiące, CB radia ...

Moderator: flo

Regulamin forum Fabrycznie i niefabryczne systemy dźwiękowe, wzmacniacze, głośniki, zestawy głośnomówiące, bluetooth, nawigacje fabrycznie i niefabryczne, CB radia, anteny, TV i inne multimedia ...

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post14 lut 2018, 21:21

Cześć,

Warto częściej zaglądać na strony Volkswagena ( Link do strony ), bo w zależności od posiadanej platformy sprzętowej (MIB1, MIB2), wersji nawigacji (DM, DP) i daty produkcji auta, potrafi pojawić się nagle nowa aktualizacja map.

Tak było w moim przypadku (MIB1, DP, rocznik 2014), bo po aktualizacji październikowej 2017, pojawiła się kolejna aktualizacja map na Europę, datowana na 17 stycznia 2018.

Pozdro.
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post18 lut 2018, 11:05

Wojtass pisze:Cześć,

Warto częściej zaglądać na strony Volkswagena ( Link do strony ), bo w zależności od posiadanej platformy sprzętowej (MIB1, MIB2), wersji nawigacji (DM, DP) i daty produkcji auta, potrafi pojawić się nagle nowa aktualizacja map.

Tak było w moim przypadku (MIB1, DP, rocznik 2014), bo po aktualizacji październikowej 2017, pojawiła się kolejna aktualizacja map na Europę, datowana na 17 stycznia 2018.

Pozdro.


No ja nie zainstalowałem tych map z października bo nie ma na nich ani obwodnicy Ostrowa wlkp (oddana w lipcu 2017) ani tej Jarocina (oddana we wrześniu 2017)

Nikt nie potrafił mi sprawdzić i odpowiedzieć.
Auto mam z grudnia 2014
Teraz są te obwodnice ? Może kolega sprawdzić ?
Nie wiem po co ciągłe aktualizacje jak nie wypisano co sie zmieniło. Loteria, jest sens wgrywać czy nie ma sensu.

Dziwne to do auta z roku 2014 sa inne mapy niz te do auta z roku 2016? To niby nowsze ? Chore trochę
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post18 lut 2018, 23:38

Cześć,
Marras pisze:Nie wiem po co ciągłe aktualizacje, jak nie wypisano co się zmieniło.

A jak Ty to sobie wyobrażasz? Że do każdej aktualizacji miałby być wydawany podręcznik, że w kraju W, w mieście X, zmieniono układ ulic YZ, bo zamiast klasycznego skrzyżowania jest obecnie rondo? I to dla całej Europy?
Przecież to nierealne.
Marras pisze:No ja nie zainstalowałem tych map z października bo nie ma na nich ani obwodnicy Ostrowa wlkp (oddana w lipcu 2017) ani tej Jarocina (oddana we wrześniu 2017)

Pamiętaj, że dla producenta map (Here) Polska jest obszarem niszowym i zmiana infrastruktury drogowej w Niemczech będzie szybciej odtworzona w mapach, niż zmiana układu dróg w Polsce.
Marras pisze:Nikt nie potrafił mi sprawdzić i odpowiedzieć.

Wgraj aktualizację, a sam poznasz odpowiedź. To tylko narzędzie. Fakt, że pomocne, ale nie zwalnia to kierowcy z obserwacji tablic informacyjnych na drodze. Jest nowa obwodnica? To lecisz obwodnicą, ignorując wskazania nawigacji.
Marras pisze:Dziwne to do auta z roku 2014 sa inne mapy niz te do auta z roku 2016? To niby nowsze ? Chore trochę

Jeśli byłeś na stronie, którą zlinkowałem, to pewnie zauważyłeś, że pierwsze pytanie to pytanie o rok produkcji auta. Z jakichś względów je tam wstawiono, a czy na końcu całej procedury jest podlinkowany ten sam zbiór z mapami, czy też nie, tego nie wiem i specjalnie w to nie wnikam, bo ta wiedza do niczego nie jest mi potrzebna.
Marras pisze:Loteria, jest sens wgrywać czy nie ma sensu.

To już każdy sam musi sobie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Ja wgrywam, bo skoro już korzystam z tego narzędzia, to chcę by było aktualne (aktualne od producenta, bo jak wiemy "aktualne z obecnym układem drogowym", no niestety... nie zawsze jest :) ).

Pozdro.
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post19 lut 2018, 10:25

Marras pisze:No ja nie zainstalowałem tych map z października bo nie ma na nich ani obwodnicy Ostrowa wlkp (oddana w lipcu 2017) ani tej Jarocina (oddana we wrześniu 2017)


No to zainstaluj tę najnowszą i już będziesz wiedział Na mapie, którą można zobaczyć na stronie producenta (Here) są obie obwodnice.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post19 lut 2018, 10:31

Marras pisze:No ja nie zainstalowałem tych map z października bo nie ma na nich ani obwodnicy Ostrowa wlkp (oddana w lipcu 2017) ani tej Jarocina (oddana we wrześniu 2017)

Marras pisze:Nie wiem po co ciągłe aktualizacje jak nie wypisano co sie zmieniło. Loteria, jest sens wgrywać czy nie ma sensu.

Skoro tylko ten obszar Cię interesuje a sam proces aktualizacji jest dla Ciebie aż tak uciążliwy, to i tak pewnie nie przekona Cię argument, że w innych rejonach mogło zostać coś zaktualizowane bo tam i tak nie jeździsz ;)

Marras pisze:Dziwne to do auta z roku 2014 sa inne mapy niz te do auta z roku 2016? To niby nowsze ? Chore trochę

W pierwszym zakresie roczników są jednostki MIB1, a w drugim MIB2, więc oprogramowanie do poszczególnych generacji pewnie może się różnić... np. w przypadku DM choćby ze względu na rozdzielczość. A jaka jest polityka wydawania aktualizacji dla generacji to kto to może wiedzieć :idea:
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post19 lut 2018, 18:32

Bonifacy pisze:
Marras pisze:No ja nie zainstalowałem tych map z października bo nie ma na nich ani obwodnicy Ostrowa wlkp (oddana w lipcu 2017) ani tej Jarocina (oddana we wrześniu 2017)


No to zainstaluj tę najnowszą i już będziesz wiedział Na mapie, którą można zobaczyć na stronie producenta (Here) są obie obwodnice.


Dziekuje. Nie jest tak jak napisal kolega "amargro" że tylko ten obszar mnie interesuje.
Ale skoro tam mieszkam i zazwyczaj wracam do domu thmi drogami to bez sensu wyznaczac trase skadkolwiek skoro pokaze zla droge i zły czas przybycia

Po co mielic 2 godziny mapy i miec to co nie odpowiada.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post20 lut 2018, 08:37

Marras pisze:No ja nie zainstalowałem tych map z października bo nie ma na nich ani obwodnicy Ostrowa wlkp (oddana w lipcu 2017) ani tej Jarocina (oddana we wrześniu 2017)

Nikt nie potrafił mi sprawdzić i odpowiedzieć.
Auto mam z grudnia 2014
Teraz są te obwodnice ? Może kolega sprawdzić ?


Nie wiem czy poniższe coś Ci pomoże, bo Ty masz auto z 2014 czyli infotainment MIB1 (i nie pamiętam czy DM czy DP).

Dla Discover Media MIB2 (auta od 05/2015):
mapy na stronie VW http://webspecial.volkswagen.de/maps/int/en/index.html
mają podane: "Updated: 2017/12/12"

Na fotkach właśnie DM MIB2 - ja nie robiłem akurat własnoręcznie tej aktualizacji więc na 100% nie jestem pewien czy to ta powyższa, ale wydaje mi się, że tak (no chyba że to jakaś pośrednia)
3G0919866BJ, 0915, ECE1 2018
... może po numerkach ktoś to rozpozna:
(w innym aucie odebranym z salonu 7 listopada 2017 mapy miały symbol 3G0919866BC, 0820, ECE1 2017/18).
Obwodnic ja nie widzę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Widzę, że dla:
- Discover Media MIB1 (auta do 05/2015): są i tak starsze "Updated: 2017/08/08"
- Discover Pro MIB1 oraz MIB2: są za to nowsze "Updated: 2018/01/17"
ale ja nie mam dostępu do tych jednostek, żeby obejrzeć mapy.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2018, 09:41 przez amargro, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post20 lut 2018, 20:30

amargro pisze:
Marras pisze:No ja nie zainstalowałem tych map z października bo nie ma na nich ani obwodnicy Ostrowa wlkp (oddana w lipcu 2017) ani tej Jarocina (oddana we wrześniu 2017)

Nikt nie potrafił mi sprawdzić i odpowiedzieć.
Auto mam z grudnia 2014
Teraz są te obwodnice ? Może kolega sprawdzić ?


Nie wiem czy poniższe coś Ci pomoże, bo Ty masz auto z 2014 czyli infotainment MIB1 (i nie pamiętam czy DM czy DP).

Dla Discover Media MIB2 (auta od 05/2015):
mapy na stronie VW http://webspecial.volkswagen.de/maps/int/en/index.html
mają podane: "Updated: 2017/12/12"

Na fotkach właśnie DM MIB2 - ja nie robiłem akurat własnoręcznie tej aktualizacji więc na 100% nie jestem pewien czy to ta powyższa, ale wydaje mi się, że tak (no chyba że to jakaś pośrednia)
... może po numerkach ktoś to rozpozna:
(w innym aucie odebranym z salonu 7 listopada 2017 mapy miały symbol 3G0919866BC, 0820, ECE1 2017/18).
Obwodnic ja nie widze

Widzę, że dla:
- Discover Media MIB1 (auta do 05/2015): są i tak starsze "Updated: 2017/08/08"
- Discover Pro MIB1 oraz MIB2: są za to nowsze "Updated: 2018/01/17"
ale ja nie mam dostępu do tych jednostek, żeby obejrzeć mapy.



Dziekuje. Mam sciagniete te mapy z 12.12.2017 ale nie instalowałem
Disc Pro i auto z 12.2014
Zaryzykuje te mapy ze stycznia chyba, no ktos tu pisal ze obie obwocnice jyz sa. Bo czekac do maja slabo
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post20 lut 2018, 21:04

... na dzień dzisiejszy mapa z 1 fotki jest najnowsza czyli:

Subsystem 1 - Part No SW: 3G0 919 866 BJ
Component: ECE1 2018 --- 0915
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post21 lut 2018, 22:18

No więc w moim MK7 z końca 2013 r. w najnowszej dostępnej wersji nawigacji Discover Media nie ma tych obwodnic.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post01 kwie 2018, 20:40

Pytanie o czas darmowej aktualuzacji.
Dostepna jest przez 5 lat. Co to oznacza?

- 5 lat od daty zakupu auta, czyli kupiony 03.12.2014 to po 3 grudnia 2019 nie zaktualizuję?
- 5 lat od daty pierwszej wykonanej aktualizacji w danym aucie?
- 5 lat od daty zakonczenia produkcji danego systemu ? Np Discover Pro (Mib 1 rok 2012) to koniec aktualizacji w 2017 ?

W skodzie do pobrania mam ze strony żadaja nr VIN, a jak weryfikuje to Vw?
Po tych 5 latach co dalej? Jaki koszt aktualizacji?
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post02 kwie 2018, 20:26

Tu piszą tak:

Dotychczas Volkswagen oferował dla systemów Discover Media i Discover Pro bezpłatną aktualizację oprogramowania nawigacji przez trzy lata od daty odebrania samochodu. Oferta ta została przedłużona na okres co najmniej pięciu lat liczonych od zakończenia produkcji tej generacji systemów. Zasada ta obowiązuje oczywiście także dla zakupionych wcześniej samochodów.

http://www.volkswagenkatowice.pl/aktual ... zacje-map/

Ale nie wiem, czy "generacja" oznacza Discover Media w ogóle, czy Discover Media np. do 2015 r., bo wtedy był nowy model tej nawigacji.
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post02 kwie 2018, 20:41

Bonifacy pisze:Tu piszą tak:

Dotychczas Volkswagen oferował dla systemów Discover Media i Discover Pro bezpłatną aktualizację oprogramowania nawigacji przez trzy lata od daty odebrania samochodu. Oferta ta została przedłużona na okres co najmniej pięciu lat liczonych od zakończenia produkcji tej generacji systemów. Zasada ta obowiązuje oczywiście także dla zakupionych wcześniej samochodów.

http://www.volkswagenkatowice.pl/aktual ... zacje-map/

Ale nie wiem, czy "generacja" oznacza Discover Media w ogóle, czy Discover Media np. do 2015 r., bo wtedy był nowy model tej nawigacji.


Czyli nikt nic nie wie.
Nie jest to jasno napisane i każdy interpretuje inaczej jak w Polskim prawie

Co najmniej 5 lat, to moze 7 a moze 10.
A w ogóle produkcja tych systemów sie zakończyła? Chyba nie

Spytam na Poznań Motor Show
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post04 kwie 2018, 10:28

Ja bym zaczął od zastrzeżenia, które jest małą czcionką na dole strony Aktualizacja nawigacji:
Informacje zawarte na stronie nie są prawnie wiążące i nie mają charakteru oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.
A w związku z tym, że zapisy są ogólnikowe:
Oferta aktualizacji map jest darmowa dla systemów Discover Media oraz Discover Pro przez okres co najmniej pięciu lat liczonych od zakończenia produkcji tej generacji systemów.
więc Volkswagen w odpowiednim momencie może zinterpretować je jak mu się spodoba... tzn. wg własnych potrzeb uzna czy przez "generację systemów" należy rozumieć Discover Media/Pro jako całą generację, czy też MIB1 lub MIB2 to są generacje, a może litera (A, B, C...) na końcu numeru katalogowego jednostki. Datę "zakończenia produkcji" też może interpretować różnie - np. różnie w zależności od rynku.

A klienci i tak jako małe żuczki, mimo słusznego dyskomfortu, mogą jedynie mieć nadzieję, że stanie się to później niż wcześniej. Nie mówmy tu o sądach, pozwach zbiorowych itd. itp... szkoda czasu.

Jako potwierdzenie podam przykład oficjalnych informacji VW, o tym, że infotainment'y radia Composition Media MIB2 produkowane od tygodnia 22/2015 obsługują App-Connect... i nigdzie nie ma zastrzeżenia, że są jakieś ograniczenia czy wyjątki.
Chciałem w ASO aktywować App-Connect u siebie oficjalnym produktem akcesoryjnym 5G0 054 830 A, produkt był na miejscu, elektryk podpiął auto do ODIS'a... i doopa. Dopiero korespondencja z Poznaniem, Poznania z Niemcami przyniosła taki skutek, że się okazało, że w jednostkach 3Q0035819x oraz 3Q0035820x jednak się nie da.
I co z tego, że auto nowe z salonu, generalnie spełnia kryteria, w konfiguracji auta nie było żadnego zastrzeżenia odnośnie ograniczeń CM, ale niestety trafiła się jednostka o nr 3Q0035819A :!: Skrótowo: długie korespondencje, bezpośrednie telefony do osób w Poznaniu, które mają coś do powiedzenia i nic. Powiecie, że można do sądu... no niby można, ale może ja tym autem nie będę juz jeździł, gdy zapadłby wyrok.
Powiem więcej, obecnie wkładane są już jednostki 3Q0 035 819C a nadal wiszą te same informacje o App-Connect ...sprzedawcy też niekoniecznie ogarniają temat, więc pewnie "żuczków" wyjeżdża więcej ;)
Offline

Jacko

Sympatyk

  • Posty: 64
  • Rejestracja: 29 sty 2015, 21:21
  • Online: 3d 8h 52m 49s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post05 maja 2018, 18:31

Oferta aktualizacji map jest darmowa dla systemów Discover Media oraz Discover Pro przez okres co najmniej pięciu lat liczonych od zakończenia produkcji tej generacji systemów.

Znalazłem ciekawy opis w tym temacie. Technicznie patrząc kolejna-nowa mapa będzie aktywna tylko wtedy jeśli, klucz FEC/SWaP "Dane systemu nawigacji", który jest zapisany i aktywny w MIB - będzie uwzględniony w nowej mapie.
Chillout pisze:the last two digits of the navi FECs determine the update limit. (how long you will have free map updates).

Źródło: https://www.golfmk7.com/forums/showpost.php?p=501005&postcount=14

Wygląda na to, że działa to następująco:
Kody FEC dla map (dane systemu nawigacyjnego) w zależności od rodzaju nawigacji DM/DP/MIB1/MIB2/PQ... dla EU rozpoczynają się od tych znaków:
Kod: Zaznacz cały
021000xx Nav Maps EU
023000xx Nav Maps EU
033000xx Nav Maps EU
061000xx Nav Maps EU
063000xx Nav Maps EU
073000xx Nav Maps EU
081000xx Nav Maps EU
083000xx Nav Maps EU
091000xx Nav Maps EU MIB1 Discover Pro
093000xx Nav Maps EU MIB2 Discover Pro

Wzorując się na tym opisie - mój FeC map w Discover Pro ma wartość "09100008", auto jest z 2013.
Czyli ostatnie 2 znaki "08", mogą oznaczać, że jest 8 darmowych aktualizacji - do wersji map V8. albo może to określać rok 2018. Ale jeśli auto jest z 2013 to wg opisu ostatnia darmowa aktualizacja wypadałaby na 2018.

Wpisujcie poniżej jaki macie kod FEC map, rocznik auta i rodzaj nawigacji to wywnioskujemy jaka jest dokładnie zasada liczenia. (oczywiście tylko dla systemów fabrycznie montowanych)
Klucz (i jego status) można odczytać w menu serwisowym - wybierając FEC/SWaP, jeśli nie ma tego przycisku to trzeba jeszcze aktywować tryb deweloperski.
Pozdrawiam
Jacek
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post21 maja 2018, 09:25

ja zaktualizaowałem swoje mapy ale mam pewien problem, raz na jakiś czas wyskakuje błąd że karta z mapami jest pusta, muszę ja wysunac i włożyc jeszcze raz i jest juz ok- spotkał się ktoś z Was koledzy z takim problemem?
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline
Awatar użytkownika

pab567

Stały Bywalec

  • Posty: 481
  • Rejestracja: 27 lip 2015, 20:01
  • Online: 24d 15h 33m 5s
  • Pochwały: 31
  • Auto: QNIK
  • Silnik: 5.0 Coyote 421KM
  • Lokalizacja: Warszafka

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post22 maja 2018, 15:24

Tak zdarza się sporadycznie
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post21 cze 2018, 11:28

Dzisiaj lub wczoraj wyszła nowa aktualizacja map

https://webspecial.volkswagen.de/vwinfo ... oad.html#/

Datowana na 25 kwietnia 2018 czyli pewnie taki stan dróg.
a mamy czerwiec 2018 czyli 2 miesiące później

Dla mnie to Here to "patałachy" i volkswagen tez. Każą płacić sobie 6 czy 8 tys zł za system nawigacyjny Discover a obwodnice których ciągle nie ma (Jarocina i Ostrowa w ciągu drogi S11) zostały oddane do użytku w lipcu i sierpniu 2017.

Roczne opóźnienie o ile w tej mapie będą !!!
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post22 cze 2018, 08:48

Pliki w tej nawigacji mają datę 15.12.2017, a zatem tak naprawdę dane są pewnie z jesieni 2017.
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post22 cze 2018, 09:46

A jeszcze takie pytanie odnosnie aktualizacji.

Sa 2 auta. Golf z 12.2014 roku i Sportsvan z 02.2016 roku
Obydwa maja Discover Pro. Obydwa chyba Mib 1
Tylko Sportsvan ma Car-net bez Android Auto
Czy moge do obydwu aut zastosowac ta sama mape?

Czy wyskoczy jakis komunikat o niekompatybilnosci ?

Bo sciagac ta sama 30 gb mape 2-3 godziny, to bez sensu 2 raz
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post22 cze 2018, 12:37

- Discover Media MIB1 (auta do 05/2015): "Updated: 2018/04/25" 5G0919866AH, 0075, ECE 2018/19
plik 6.2 GB:
http://vw-mapscdn.tdd.adacorcdn.com/P75_N60S3MIBS2_EU.7z
- Discover Media MIB2 (auta od 05/2015): "Updated: 2018/04/03" 5NA919866, 1030, ECE1 2018/19
plik 13.0 GB:
http://vw-mapscdn.tdd.adacorcdn.com/DiscoverMedia2_EU1_2718_1030.7z

- Discover Pro MIB1: "Updated: 2018/04/25" V03959801QN, 0169, ECE 2018/19
- Discover Pro MIB2: "Updated: 2018/04/25" V03959800QT, 0169, ECE 2018/19
w aplikacji do pobierania są co prawda podane 2 ww. nr katalogowe dla DP, ale wersja jedna 0169 i na stronie zarówno dla MIB1 i MIB2 też jest jeden ten sam link :-k
plik 25.7 GB:
http://vw-mapscdn.tdd.adacorcdn.com/P169_N60S5MIBH3_EU.7z
Marras pisze:Czy moge do obydwu aut zastosowac ta sama mape?

Na stronie jest link do tego samego pliku, więc raczej tak.

Bonifacy pisze:Pliki w tej nawigacji mają datę 15.12.2017, a zatem tak naprawdę dane są pewnie z jesieni 2017.

Patrząc na DM MIB2 zauważyłem, że m.in. dodano:
- uruchomioną 22.12.2017 tzw. obwodnicę Marek k. Warszawy na S8
- i interesujące kolegę Marras:

Obrazek
Obrazek


Autor postu otrzymał pochwałę
Ostatnio zmieniony 25 cze 2018, 06:47 przez amargro, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post22 cze 2018, 14:56

Kolego Amargo
Szacunek i wielkie podziekowania za porady.
W weekend instaluje.
Wreszcie sa te cholerne obwodnice !!

Pytanie co z wersja do Octavii i Leona.
Znam 2 zainteresowane osoby.
Skoda 07/2016 navi Columbus 8 cali, Seacik 12/2017 tez 8 cali
Offline

Wojtass

VIP

  • Posty: 155
  • Rejestracja: 01 lis 2013, 17:36
  • Online: 16d 11h 6m 50s
  • Pochwały: 8
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post22 cze 2018, 18:36

Cześć,
Marras pisze:Są 2 auta: Golf z 12.2014 roku i Sportsvan z 02.2016 roku.
<...ciach...>
Czy mogę do obydwu aut zastosować tę samą mapę?

Jeśli w obu modelach aut masz zlinkowany ten sam zbiór z mapami, to TAK.

Pozdro.
Offline

Bonifacy

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 05 sty 2014, 12:44
  • Online: 9d 17h 7m 6s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Malopolska

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post26 lis 2018, 10:14

Widzę, że jest aktualizacja Discover Media z 1.10.2018 (na Golfy do 2015)

https://webspecial.volkswagen.de/vwinfo ... 5bee0c4bb5

-- 26 lis 2018, 10:31 --

I jeszcze jedna rzecz, którą spostrzegłem. Kilka postów wyżej w tym wątku zapytywał ktoś o to, co to znaczy generacja nawigacji. Otóż w wyjaśnieniach dotyczących aktualizacji piszą, że dla Golfów wyprodukowanych do 2015 r. nawigacja Discover Media to generacja 1, od 2015-2017 generacja 2, po 2017 r. generacja 2 PQ (cokolwiek to znaczy). Wynikałoby z tego, że darmowa aktualizacja 1 generacji będzie do końca 2021.
Offline
Awatar użytkownika

amargro

VIP

  • Posty: 477
  • Rejestracja: 09 sie 2016, 06:48
  • Online: 18d 21h 27m 41s
  • Pochwały: 58
  • Auto: VW Golf 7 DSG
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150KM
  • Lokalizacja: mazowieckie - WWL

Re: Aktualizacja map na Discover Pro i Media

Post26 lis 2018, 12:37

Bonifacy pisze:Widzę, że jest aktualizacja Discover Media z 1.10.2018 (na Golfy do 2015)

Dla DM MIB2 (od 2015) też jest z 1.10.2018... ale teraz tak poszatkowali Europę, że jest do wyboru aż 7 pakietów, gdy wcześniej były tylko 2 :shock:
Wcześniej najbardziej pasował Pakiet1 EU1 a teraz żeby mieć "pełną" Polskę pasuje Pakiet5, ale traci się wiele innych krajów zachodnich :(
PoprzedniaNastępna

Wróć do Multimedia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości