Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 21:44


Nowe Polo - informacje/przewidywania

Tematyka związane z zakupem zarówno nowego jak i używanego samochodu.

Moderator: rafaello

Regulamin forum Zakup samochodu nowego jak i używanego, co i gdzie kupić, na co zwrócić uwagę, czego unikać, gdzie dostać dobry rabat itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Nowe Polo - informacje/przewidywania

Post28 maja 2018, 10:39

Rozglądam się za nowym autem dla członka rodziny (przesiadka z Fabii 3 2015) i wybór padł na nowe Polo. Konfigurację mam ogarniętą, właściwie wszystko technicznie mi pasuje, natomiast ceny to jakieś szaleństwo. A i czas oczekiwania 4-5 miesięcy mocno zniechęca.

No i stoję przed wyborem: rekomendować zakup już teraz (odbiór +/- październik), czy czekać. Na tę chwilę skłaniam się ku tej drugiej opcji. To na co mam nadzieję to jakieś pakiety opcji, bo klimatronik za 3400 zł to jakiś żart (obecnie mam poskładane Polo Highline z DSG na 16", z LED-ami, nawigacją, zegarami Active Info Display, park assistem, itd. i z klimą na korbę :S).

Tak więc, może ktoś wie czego można spodziewać się w najbliższym czasie? Słychać jakieś informacje, że może w wakacje/we wrześniu coś się ruszy, ale poszukuję potwierdzenia.

Uprzedzając pytania: wiem, ze są tańsze samochody, ale ma to być VAG z DSG, nawigacją, park assistem i paroma pierdołami (grzane fotele). Ibiza się nie łapie w te wymagania (PA), chociaż jest sporo tańsza. Zresztą Seat z pewnych względów praktycznych realnie odpada. Wiem też, że Golf 7,5 dość dobrze się rabatuje, ale jakby nie liczyć wychodzi mi 10+ tysięcy złotych drożej, a nie chcę już zwiększać ceny. Zresztą to prawie sześcioletnia konstrukcja (vs roczne Polo).
Na horyzoncie jest FL Fabii, ale zawiera kosmetyczne zmiany, a przesiadka jest właśnie z Fabii 3 - nie widzę sensu przechodzić na FL, lepiej już "dojeździć" obecny samochód.

BTW: nie wiem czy wolno tak nie o Golfach, no ale nowe Polo to już praktycznie gabarytowo Golf, a i stajnia ta sama :pub:
Offline
Awatar użytkownika

Almighty

Administrator

  • Posty: 523
  • Rejestracja: 15 lut 2012, 21:18
  • Online: 127d 20h 18m 25s
  • Pochwały: 2

Re: Nowe Polo - informacje/przewidywania

Post28 maja 2018, 10:51

Wolno wolno - a nawet szybko ;)
Jeżeli zauważyłeś temat w niewłaściwym dziale lub treść postu nie ma nic wspólnego z tematem, w którym się znajduje lub inny bałagan na forum - proszę daj znać bezpośrednio w temacie lub poprzez PW. Obiecuję, że ktoś na pewno się tym zajmie.
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Nowe Polo - informacje/przewidywania

Post28 maja 2018, 15:42

Ale na Ibize czeka się podobnie.
Fakt jest ze polo i Ibiza z generacji na generację są coraz większe .
Nawet kiedyś porównywałem polo IV i który gabarytowo to golf.

Porównując nawet starsze polo i golfa 6 to jest duża przepaść. Polo mimo że młodsze to wygląda nowoczesnej niż mk6.
Idziesz w dobrym kierunku.

Niestety polo Ibiza 500 to wszystko auta przeznaczone jako miejskie dla kobiet i swoje przez to kosztują.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Wróć do Zakup samochodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości