Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:54


Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Moderator: flo

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post19 lut 2018, 15:50

StoneKnight pisze:Pytanie czy można przekodować moduł komfortu ( bo chyba on za to odpowiada )

... nie tylko można ale trzeba i nie moduł komfortu lecz BCM ;) lektura dla Ciebie:

http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... ht-Control

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... T0/pubhtml

https://www.shopdap.com/make-model-year ... rness.html


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

StoneKnight

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 26 gru 2017, 23:13
  • Online: 13h 34m 59s
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0t
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post20 lut 2018, 09:10

Jak dzwoniłem do pewnej firmy, to powiedziano mi, że muszę tak czy siak przeprowadzić przewod np. przednich kierunków na tył, bo kodowanie nic nie da, oni " usuną " sygnał kierunków z przewodu, zostanie światło stopu a kierunek trzeba z czegoś pociągnąć...
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post20 lut 2018, 14:59

... z przednich kierunków :D daj sobie spokój z duciarzami. Logiczne że musi być sygnał dla kierunków a skąd ? z BCM-a poszukaj rozpiski i zobacz gdzie podłączone są tylne kierunki w autach RoW :D
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post20 lut 2018, 19:14

Przecież w tych linkach masz wszystko napisane! Trochę checi, a nie wszystko podane na tacy...
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post20 lut 2018, 20:31

Muti pisze:Przecież w tych linkach masz wszystko napisane! Trochę checi, a nie wszystko podane na tacy...


... dokładnie :lokej: w 1 linku... sam przysiadłem i... wszystko jasne, troche chęci i nie musisz płacić 100 ojro za kabelki ani też ciągnąć, żadnych przewodów do BCM-a tym bardziej do przednich kierunków :lol: spójrz na schemat, jak jest rozdzielony stop od kierunków, w skrócie: PIN 1 w środku auta zasila pozycje i stop, natomiast PIN 1 z klapy po zmostkowaniu kierunki ;) reszta czyli przeciwmgielne i wteczny tez opisane...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

StoneKnight

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 26 gru 2017, 23:13
  • Online: 13h 34m 59s
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0t
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post20 lut 2018, 22:12

Gdybym miał wersję EU to już dawno bym sobie z tym poradził, bo dużo osób podsyłało mi TuTy do przeróbek, ale wszystkie były wykonane na wersji EU.

Nie chce mi się już któryś raz tłumaczyć... jeden pin zasila kierunkowskaz i stop, gdy leci sygnał kierunkowskazu, to nie ma w lampie stopu, więc niby jak można to przekodować w BCM by oddzielić te dwa sygnały, które lecą na jednym kablu?
Offline
Awatar użytkownika

Muti

VIP

  • Posty: 796
  • Rejestracja: 29 lip 2014, 20:39
  • Lokalizacja: Poznań Zielona Góra
  • Online: 19d 13h 53m 3s
  • Pochwały: 15
  • Auto: MK7.5 R
  • Silnik: 2.O TSI DJHA
  • Lokalizacja: Lubuskie

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post20 lut 2018, 22:27

Nie... No chyba padnę. Poswieciles chociaż chwilę, na przeanalizowanie tego schematu wyżej? Czy dalej czekasz, aż ktoś przyjedzie i Ci to zrobi?
Nawet przewodu nie trzeba ciągnąć się okazuje... Juz chyba bardziej nie można na tacy podać.
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post21 lut 2018, 07:29

... no "Chińczyk" Panie... szkoda czasu i nerwów :) moja rada:
- Sprzedaj auto i kup "EU" wtedy sobie ledy ogarniesz (w co szczerze wątpię)

-- 21 lut 2018, 07:44 --

StoneKnight pisze:... więc niby jak można to przekodować w BCM by oddzielić te dwa sygnały, które lecą na jednym kablu?

... chłopie poczytaj trochę o funkcji świateł w BCM-ach MQB,,, u Was jest o tyle łatwiej, że możesz to zrobić za pomocą "Adaptacji" VCDS-em w MK6 trzeba ingerować w eeprom VCP lub VAS-PC
... wracając do sedna KAŻDE światło możesz zakodować jak się Tobie podoba (Lichtfunktion...) np. "stop" jako "kierunki", przećwmgielne jako stop, kierunki jako pozycyjne (ala USA) itd dlatego w podanym manualu jest zmiana kodowania, wystarczy porównać ale bardziej piszę to dla kogoś kto bedzie chciał skorzystać z tego w przyszłości ;)
Offline

StoneKnight

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 26 gru 2017, 23:13
  • Online: 13h 34m 59s
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0t
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post21 lut 2018, 22:35

Ja jedynie piszę, to co przekazała mi pewna firma, która zajmuję się m.in. takimi przeróbkami.
Ja niestety nie posiadam takiej wiedzy, bo nigdy się w to nie bawiłem a tym bardziej nie posiadam żadnego programu by to zakodować.
Jeśli kogoś wnerwiłem to bardzo przepraszam.
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 32m 47s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post21 lut 2018, 23:13

chodzi o to ze piszesz to tak jakbys nie czytal tego co do Ciebie inni pisza :)
Offline
Awatar użytkownika

yox

Banned

  • Posty: 491
  • Rejestracja: 28 sty 2016, 23:11
  • Online: 9d 30m
  • Pochwały: 22
  • Auto: VW Touran 1T2
  • Silnik: BXE 1.9 TDI
  • Lokalizacja: UK

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post22 lut 2018, 07:44

StoneKnight pisze:Ja jedynie piszę, to co przekazała mi pewna firma, która zajmuję się m.in. takimi przeróbkami

... kolego nie słuchaj bzdur i nawet jesli komuś zlecisz wykonanie tej usługi, to niech zrobi to to tak jak robią wszyscy ludzie. NIGDY nie zgadzaj się na ciągniecie jakis kabli do przodu auta: BCM-a, czy przednich kierunków.
... jeśli nie rozumiesz schematów to znajdż kogoś (elektryka) niech Ci ogarnie kablotekę wg. schematu w/w
... następnie kogoś, kto trochę kuma VCDS niech Ci przekoduje światła wg podanej rozpiski,wszystko na zasadzie porównania: po lewej (NAR) tak jak jest, po prawej: tak jak powinno być ;)

P.S
... jesli chciałbys mieć ori EU musiałbś przeciagnąć po 2 przewody z każdej strony do BCM-a;)

- BCM------PIN 3 - lampa zewnętrzna (kierunkowskaz)
- BCM------PIN 5 - lampa w klapie (przeciwmgielne)

... właśnie tym się róznią auta NAR od ROW, że nie mają pociagnietych tych 2 przewodow :)
jednak jak widzisz nie jest to konieczne, gdyż wystrczy odp. poprzekładać piny i przekodować dane światło (zmienić jego funkcję) i hula
... o kierunkach pisałem, to samo tyczy się przeciwmgielnego i wstecznego, lewa strona "robi" za przezciwmgielne, prawa za wsteczny (choć w oryginale oba to wsteczne) wlaśnie dzieki kodowaniu ;)
Offline

StoneKnight

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 26 gru 2017, 23:13
  • Online: 13h 34m 59s
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0t
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post23 lut 2018, 13:32

Znalazłem osobę która pomoże mi w ogarnięciu elektryki i przekoduje światła.
Ja niestety tego zbytnio nie łapię i nie posiadam VCDSa.

Dziękuję wszystkim za pomoc i przepraszam za moją niewiedzę i głupotę jaką wypisywałem...
Offline

StoneKnight

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 26 gru 2017, 23:13
  • Online: 13h 34m 59s
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0t
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post18 mar 2018, 12:52

Witam ponownie,

ktoś się orientuję czy tak samo wygląda przekładka tylnych zwykłych lamp z USA na zwykłe Europejskie?
Na aukcjach praktycznie każdy Golf z USA ma włożone zwykłe lampy EU i wszystko pięknie działa ( prócz przeciwmgielnego ), w wersji USA jest jedna żarówka a EU są dwie ( jedna jako pozycja i stop a druga jako kierunek ).

Zastanawiam się nad założeniem po prostu zwykłych lamp, ponieważ zakupiłem już dwa komplety led i dwa już odesłałem, komplety praktycznie po 2-2,3 tys. a przyszły mi z pękniętymi szkłami...
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post19 mar 2018, 06:02

Jeśli chodzi o lampy do auta z USA, to nie tylko lampa jest inna ale tez brakuje kabelka który zasila to przeciwmgielne, trzeba go podciągnąć z BCM do lampy lewej tylnej, potem zakodować
Offline

StoneKnight

Nieśmiały

  • Posty: 29
  • Rejestracja: 26 gru 2017, 23:13
  • Online: 13h 34m 59s
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0t
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post19 mar 2018, 08:35

No tak, trzeba zakupić dwie lampy EU, pociągnąć kabel do BCMa i kupić przełącznik świateł + kodowanie.
Prawdopodobnie tak będzie zrobione, bo nie mam już siły na te zwroty...
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post19 mar 2018, 10:04

jak będziesz przeciągał kabelek do BCM to rzuc sobie 4 dodatkowe (albo 3, już nie pamietam) bo jak ci sie zamani że chcesz ledy to będziesz już miał z głowy i zrobisz sobie jak fabryka - kazdy na osobnym kanale bez żadnych śmiesznych przejściówek ;)
Offline

andrzejos1989

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 19 lip 2016, 18:50
  • Online: 1d 20h 24m 26s
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post05 lip 2018, 18:25

Witam, moje pytanie jest trochę inne, ale nie chce zakładać nowego tematu. Otóż widIalem na Alledrogo i chińskim Ali lampy Led tył. Czy ktoś może zakładał te łapmy ? Jak maja się te lampy względem ori ? I jak jest z ich trwałością bo tanie to nie są aż tak ale vs ori kasa jest spora i deklaracja montażu plug&play. Z góry dzięki :)
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post10 sie 2018, 15:16

andrzejos1989 pisze:Witam, moje pytanie jest trochę inne, ale nie chce zakładać nowego tematu. Otóż widIalem na Alledrogo i chińskim Ali lampy Led tył. Czy ktoś może zakładał te łapmy ? Jak maja się te lampy względem ori ? I jak jest z ich trwałością bo tanie to nie są aż tak ale vs ori kasa jest spora i deklaracja montażu plug&play. Z góry dzięki :)


Nie ma czegoś akiego jak deklaracja montażu p&p kto Ci to sprzedajacy zagwarantował , przecież trzeba w klapie zmostkować kierunkowskazy o raz 2 piny w lampie w błotniki , więc nie takie do końca p&p
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post10 sie 2018, 19:32

Chyba nie doczytałeś do końca jak to działa. Lampy są p&p za wyjątkiem wewnętrznych kierunków. Wszystko inne działa od razu po podłączeniu. Nie wprowadzaj w błąd. Kierunki wewnętrzne można sobie dociągnąc lub nie.
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post11 sie 2018, 08:47

No jeśli ma być jak ori to trzeba podłączyć wewnętrzne kierunki no i dwie diody czerwone w błotniku też trzeba zmostkować piny żeby świeciły , wię nie są tak do końca p&p wiec sam nie wprowadzaj w błąd , druga sprawa nie podpinanie wewnętrznych kierunków i mostkowania pinów w błotniku mija się z celem wydawac kase na coś co nie działa do końca
Offline

andrzejos1989

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 19 lip 2016, 18:50
  • Online: 1d 20h 24m 26s
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post11 sie 2018, 19:11

Dzięki za info! Ale czy ktoś z forumowiczów zamawiał może te lampy ? W sensie czy towar jest wart tych pieniędzy :)
Offline

azssms

Forumowicz

  • Posty: 503
  • Rejestracja: 16 sie 2014, 15:37
  • Online: 60d 7h 52m 6s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Bad Hersfeld

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post11 sie 2018, 19:19

Jak szukasz oem nowych dam ci namiar na firmę która jest pewna i wysyłkę masz w przeciągu 3dni. Towar nowy nigdy nie montowany
Offline

andrzejos1989

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 19 lip 2016, 18:50
  • Online: 1d 20h 24m 26s
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post11 sie 2018, 20:43

Ok, możesz dać :) ale czy żeby dostać te lampy nie będę musiał sprzedać golfa 😜?
Offline

andrzejos1989

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 19 lip 2016, 18:50
  • Online: 1d 20h 24m 26s
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post15 sie 2018, 12:06

Lampy zamówione, niestety obecnie przebywam w DE, i nie ukrywam mam problem żeby znaleść tutaj gdzieś kable do lamp. Czy wie ktos może, gdzieś takie kable moglbym tutaj kupic, bądź zamówić z neta ? Z góry dzięki za pomoc .
Offline

lukash

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 19 cze 2014, 08:07
  • Online: 3d 9h 54m 26s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI CHPA 140KM
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zmiana lamp na LED-y z tyłu

Post15 sie 2018, 20:26

andrzejos1989 pisze:Lampy zamówione, niestety obecnie przebywam w DE, i nie ukrywam mam problem żeby znaleść tutaj gdzieś kable do lamp. Czy wie ktos może, gdzieś takie kable moglbym tutaj kupic, bądź zamówić z neta ? Z góry dzięki za pomoc .


Spróbuj, może na początek w polskim carsystems:
https://www.carsystems.eu/vw-golf-mk-7- ... d2502.html

ewentualnie niemieckie sklepy warte rozważenia:
https://www.bks-tuning.com
https://www.kufatec.de
https://www.k-electronic-shop.de
PoprzedniaNastępna

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości