Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:52


[All] Błąd "Wymień baterię w kluczyku !"

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

Kubica

Gadatliwy

  • Posty: 241
  • Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:51
  • Online: 16d 11h 40m 17s
  • Auto: VW Golf 7 GTD
  • Silnik: 2.0TDI 184kM CUNA
  • Lokalizacja: Poznań

Błąd "Wymień baterię w kluczyku !"

Post27 sty 2020, 18:28

Witajcie.

Od czasu kupna auta wyświetla się komunikat " Wymień baterię w kluczyku !". Kupiłem nową baterię Maxell CR2025, świeżą, ważną do 2024r. Komunikat zgasł ale wrócił kolejnego dnia. Dziś dorobiłem nowy kluczyk i to samo... przy okazji znalazłem taki błąd. Po skasowaniu błąd wraca. Macie jakiś pomysł ???
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

dybson

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 22 mar 2020, 14:57
  • Online: 7h 59m 38s
  • Auto: VW Golf mk7
  • Silnik: 1.2 TSI
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Błąd "Wymień baterię w kluczyku !"

Post22 mar 2020, 15:06

Cześć, poradziłeś sobie z problemem?
Pytam, bo właśnie też muszę wymienić baterię i chciałbym uniknąć niespodzianek ;)
Dzięki
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 718
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 39m 4s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Błąd "Wymień baterię w kluczyku !"

Post22 mar 2020, 20:53

Ja wymieniałem i nic się nie działo.
Wymieniałem z 2 miesiące temu w jednym z kluczyków i jest OK
Po wymianie na liczniku od razu przestało pokazywać komunikat.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

dybson

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 22 mar 2020, 14:57
  • Online: 7h 59m 38s
  • Auto: VW Golf mk7
  • Silnik: 1.2 TSI
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Błąd "Wymień baterię w kluczyku !"

Post23 mar 2020, 06:01

Dzięki za wyjaśnienie, zatem zabieram sie do wymiany :)
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 718
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 39m 4s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Błąd "Wymień baterię w kluczyku !"

Post23 mar 2020, 16:42

Obrazek

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

klo

Sympatyk

  • Posty: 73
  • Rejestracja: 05 lut 2015, 23:24
  • Online: 2d 19m 14s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Błąd "Wymień baterię w kluczyku !"

Post25 mar 2020, 14:12

Jak wyjmiesz baterię z kluczyka, zanim włożysz nową musisz wyzerować pamięć kluczyka naciskając kilka razy klawisze kluczyka bez baterii. Dopiero wtedy montujesz nową baterię i jest ok :)
Offline
Awatar użytkownika

Kubica

Gadatliwy

  • Posty: 241
  • Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:51
  • Online: 16d 11h 40m 17s
  • Auto: VW Golf 7 GTD
  • Silnik: 2.0TDI 184kM CUNA
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Błąd "Wymień baterię w kluczyku !"

Post25 mar 2020, 18:27

Już wszystko jasne. Kolejnego dnia na nowym kluczyku komunikatu nie było, wszystko wróciło do normy. Stary kluczyk na nowej baterii wytrzymuje max 8 dni (testowane na 3 bateriach). Oddałem go do serwisu, diagnoza: zwarcie w płytce, niestety nie do naprawy :(. Pozostaje dorobienie kolejnego lub używanie kluczyka ale bez działających przycisków. Pozostanę przy drugiej opcji ;).
Offline

klo

Sympatyk

  • Posty: 73
  • Rejestracja: 05 lut 2015, 23:24
  • Online: 2d 19m 14s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Błąd "Wymień baterię w kluczyku !"

Post26 mar 2020, 11:51

:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

Deltoro el Gringo

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 27 maja 2020, 20:45
  • Online: 1d 10h 31m 13s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW golf 7 variant
  • Silnik: 1.6 TDI CLHA
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Błąd "Wymień baterię w kluczyku !"

Post27 maja 2020, 20:55

Kubica pisze:Już wszystko jasne. Kolejnego dnia na nowym kluczyku komunikatu nie było, wszystko wróciło do normy. Stary kluczyk na nowej baterii wytrzymuje max 8 dni (testowane na 3 bateriach). Oddałem go do serwisu, diagnoza: zwarcie w płytce, niestety nie do naprawy :(. Pozostaje dorobienie kolejnego lub używanie kluczyka ale bez działających przycisków. Pozostanę przy drugiej opcji ;).


Witaj. Męczyłem temat jesienią...wada fabryczna płyty głównej w niektórych kluczykach. Bateria równo po 3 tygodniach się rozładowywała. Dorobienie w serwisie pod VIN około 900-1000pln. Dorobienie u magika w Poznaniu 550zł. Co ciekawe jak byłem dorabiać bo miałem niestety tylko jeden klucz był chłopak, który miał taki sam problem...
Dorobiony Klucz jak z fabryki, działanie jak i wygląd.
Pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

Marras

Stały Bywalec

  • Posty: 338
  • Rejestracja: 23 lis 2014, 16:12
  • Online: 5d 21h 52m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 5 i Golf 7
  • Silnik: 1.9 TDI i 2.0 GTD
  • Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Błąd "Wymień baterię w kluczyku !"

Post29 maja 2020, 18:34

Deltoro el Gringo pisze:
Kubica pisze:Już wszystko jasne. Kolejnego dnia na nowym kluczyku komunikatu nie było, wszystko wróciło do normy. Stary kluczyk na nowej baterii wytrzymuje max 8 dni (testowane na 3 bateriach). Oddałem go do serwisu, diagnoza: zwarcie w płytce, niestety nie do naprawy :(. Pozostaje dorobienie kolejnego lub używanie kluczyka ale bez działających przycisków. Pozostanę przy drugiej opcji ;).


Witaj. Męczyłem temat jesienią...wada fabryczna płyty głównej w niektórych kluczykach. Bateria równo po 3 tygodniach się rozładowywała. Dorobienie w serwisie pod VIN około 900-1000pln. Dorobienie u magika w Poznaniu 550zł. Co ciekawe jak byłem dorabiać bo miałem niestety tylko jeden klucz był chłopak, który miał taki sam problem...
Dorobiony Klucz jak z fabryki, działanie jak i wygląd.
Pozdrawiam



Takie rzeczy tylko w Polsce.
No ale ten "magik" może skopiować kluczyk, przyuważyc jakie to auto i za tydzień przyjść i legalnie odjechać z dorobionym kluczykiem, wkońcu magicy, oszuści to żyja nie z pracy ale z kombinowania.

Te 500 zł oszczędności to niby sporo...
Poza tym taki kluczyk to klon i jest nielegalny bo nie jest przypisany zakodowany do auta w systemie.

W serwisie volkswagena w Niemczech uznaliby taki kluczyk jako dorobiony nielegalnie. Takich klonów może być 30 a dorobionych legalnie tylko 5 do jednego auta
Offline

Deltoro el Gringo

Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 27 maja 2020, 20:45
  • Online: 1d 10h 31m 13s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW golf 7 variant
  • Silnik: 1.6 TDI CLHA
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Błąd "Wymień baterię w kluczyku !"

Post03 cze 2020, 05:50

Witam.
Profesjonalna firma wiele lat na rynku, co do legalności takiego procederu się nie wypowiadam. Nie wiem skąd masz takie dane o ilości przypisanych kluczyków ale to ciekawy temat.
Kończąc, uważam że jeśli zawodnik wprawiony chciałby zwinąć golfa to jakieś dane mu są zbędne o kluczyku, otwarcie i uruchomienie silnika zajmie mu kilka sekund.
Pozdrawiam

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości