Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 02:53


Częste wypalanie DPF

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Kolektor wydechowy, katalizator, DPF – filter cząsteczek stałych, tłumik, rury wylotowe.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

maverick

Stały Bywalec

  • Posty: 327
  • Rejestracja: 03 paź 2015, 07:21
  • Online: 4d 20h 57m 55s
  • Pochwały: 5
  • Auto: Golf 7
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Aberdeenshire

Re: Częste wypalanie DPF

Post11 paź 2018, 17:55

marmi pisze:
magda621 pisze:A więc Panowie powiedzcie mi co ile km prawidłowo powinien się wypalać dpf???
Nie ma czegoś takiego jak stały interwał wypalania dpf, wszystko zalezy od jazdy, trasa-miasto, spalania, stylu jazdy...

Generalnie do tego dochodzi akcja serwisowa po której jest dużo gorzej niż przed..

A samo wylanie zależy co 300-800km...

-- 11 paź 2018, 10:41 --

maverick pisze:Az trudno mi uwierzyc.Moze to dlatego,ze u mnie 1.6,chociaz to pewnie bez roznicy.
No nic,podmienie jeszcze czujnik roznicy cisnien na próbe.Koszt niewielki,a moze cos sie zmieni.
Nie porównujcie 2.0 tdi z mk7 do 1.6 w mk6, po co chcesz podmieniać czujunik jesli nic się nie dzieje? równie dobrze można cały silnik wymienić...

Również miałem sytuacje ze dpf wypalił sie po ok 1000km, a tak to co 600, czasem co 350

Ja mam 1.6 w Mk7.
Jazda I warunki sá prawie zawsze identyczne,ale nie ma mowy zeby bylo rzadziej iz co 300-350 km.
A tu kolega pisze ,ze u niego jest 800-900km.Dalo do myslenia.
Te moje warunki jazdy nie sá takie chyba zle,bo w identycznych w mk6 mialem wypalanie co 600km.
No nic,zobaczymy.
Poprzednia

Wróć do Układ wydechowy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości