Dzisiaj jest 19 mar 2024, 04:52


Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Modyfikacje mechaniczne wpływające na osiągi naszych samochodów.

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Modyfikacje silnika oraz modułów elektronicznego sterowania silnikiem, układu napędowego i paliwowego w celu uzyskania większej mocy oraz momentu obrotowego, które to przekładają się na większe przyśpieszenia oraz wyższe prędkości maksymalne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

kiokio

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 14 wrz 2015, 19:53
  • Online: 23h 37m 57s
  • Auto: VW Jetta A6
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: legionowo

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post11 maja 2016, 20:12

Śmiej sie śmiej, moje 1.6tdi wg pomiaru ma w tej chwili ok 157KM (miałem przez krótko 164, ale DPF mi wywalał błędy i była lekko okolcona końcówka wydechu) i nie interesuje mnie to czy te konie tam są czy ich nie ma. Ważne ze fura z 11.6s do 100 zeszła do 7,8 - 8sek pomiary wykonywane wielokrotnie gtechem. Radość z jazdy jest i mi to wystarcza, a skoro obieżdzam 150KM octavie to chyba musi byc wiecej tych koni niż tyle ile Ty uważasz za górną granice możliwości tego silnika.
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post11 maja 2016, 20:33



według opisu autora filmu - silnik to 1.6 TDI tyle ze w skodzie, a wynik to 244 hp and 482 nm :) zmienione turbo z bmw 2.0d, oraz wydech 60mm prosta rura :P

Offline
Awatar użytkownika

TuneFORCE

Sympatyk

  • Posty: 78
  • Rejestracja: 27 lip 2012, 20:49
  • Lokalizacja: Poznań
  • Online: 19h 31m 8s
  • Auto: Golf
  • Silnik: CDLF

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post11 maja 2016, 20:39

kiokio pisze:Śmiej sie śmiej, moje 1.6tdi wg pomiaru ma w tej chwili ok 157KM (miałem przez krótko 164, ale DPF mi wywalał błędy i była lekko okolcona końcówka wydechu) i nie interesuje mnie to czy te konie tam są czy ich nie ma. Ważne ze fura z 11.6s do 100 zeszła do 7,8 - 8sek pomiary wykonywane wielokrotnie gtechem. Radość z jazdy jest i mi to wystarcza, a skoro obieżdzam 150KM octavie to chyba musi byc wiecej tych koni niż tyle ile Ty uważasz za górną granice możliwości tego silnika.


Skoro Cie to nie interesuje to po co wiecznie nawijasz o tej mocy...można i trylion koni zrobić z tego silnika no i co z tego skoro on sie rozleci trzy razy szybciej niż na lightowym modzie...
Offline

kiokio

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 14 wrz 2015, 19:53
  • Online: 23h 37m 57s
  • Auto: VW Jetta A6
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: legionowo

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post11 maja 2016, 23:33

Pisze o tych koniach bo sie z nich wyśmiewasz, piszesz ze sie nie da bo temperatura spalin i cos tam jeszcze. Moj ma na chipie nalatane juz ponad 60tys a w sumie 90tys. Auto jeździ nadal jak nowe, ale po wakacjach i tak samochod idzie na sprzedaż wiec czy wytrzyma jeszcze 20tys czy 50 to nie moj problem. Zawsze jeźdze samochodami do 100tys i potem sprzedaje. Nigdy nie miałem najmniejszej usterki. Całe zycie jeździłem dieslami VW i turbo benzynami, każdy był po chipie wykręconym na maxa i nigdy mi nic nie wybuchło. A jak bedzie ten pierwszy raz to od tego jest gwarancja. Moje ASO zezwala na chip tuning i zawsze jak kupuje u nich nowe auto to pytam o tę kwestie, zawsze mi odpowiadają "pan sie nie martwi, my nie bedziemy analizowac dlaczego pękł korbowód - widocznie. była wada fabryczna"

-- 12 maja 2016, 00:38 --

kamill pisze:

według opisu autora filmu - silnik to 1.6 TDI tyle ze w skodzie, a wynik to 244 hp and 482 nm :) zmienione turbo z bmw 2.0d, oraz wydech 60mm prosta rura :P



Widziałem u mojego tunera golfa 7 z motorem 1.6tdi - 180 kilka koni. Wyciety DPF, zmidernizowany dolot i coś tam jeszcze. Turbo podobno fabryczne.
Chodzi jak wścieklizna
Offline
Awatar użytkownika

szumek5837

Stały Bywalec

  • Posty: 300
  • Rejestracja: 16 sie 2012, 08:39
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Online: 11d 8h 7m 38s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Renault Laguna Coupe
  • Silnik: FR4T 2.0T
  • Lokalizacja: Koszalin

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post12 maja 2016, 13:46

kiokio pisze: Moje ASO zezwala na chip tuning i zawsze jak kupuje u nich nowe auto to pytam o tę kwestie, zawsze mi odpowiadają "pan sie nie martwi, my nie bedziemy analizowac dlaczego pękł korbowód - widocznie. była wada fabryczna

:shock: :shock: :shock:
A możesz napisać które to ASO? Bo ja mam zgoła odmienne informacje i to nie tylko jeśli chodzi o markę VW
Offline

kiokio

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 14 wrz 2015, 19:53
  • Online: 23h 37m 57s
  • Auto: VW Jetta A6
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: legionowo

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post12 maja 2016, 18:41

Oczywiście, jest to Szewczyk Auto z warszawy ul. Radzymińska,
Obecnie robią fuzje z Krotoski cichy.
Mają w swojej ofercie "fabryczny chip" przy zakupie nowego auta, który nomen-omen robi znany warszawski tuner (mają z nim umowę ramową)
Chip dla tdi kosztuje u nich ok 7tys pln 😂😂😂 wiec dobrze na tym golą
Nie tracisz gwarancji na auto nawet jak wykonasz chipa poza ich serwisem
To samo oferuje VW chylińscy, z tym ze oni nie dopuszczają grzebania poza ASO.
Kolejny to Skoda Auto wimar
Oraz Rowiński Waldemajer - moj brat w Audi u nich robił, nie wiem jak jest teraz bo to bylo w 2008r jak kupował A4
Mysle ze jest sporo innych dilerów którzy oferują takie usługi i nie będą problematycznie podchodzic do tematu.

Pamietaj jak auto jest na gwarancji to serwis popsutą cześć odsyła do VW POLSKA i to oni decydują o naprawie. Wątpie aby ASO informowało o tym ze w samochodzie jest zrobiony program, opisują usterke i naprawiają jeśli jest zgoda. To też jest tak ze ASO ma wytyczne w jakich okolicznościach nie muszą wysyłać zapytań do importera. Lub sami decydują o zasadności uznania gwarancji.
Ja nigdy nie miałem problemow z chipem, raz wymieniałem dwumasę na gwarancji i pomimo ze był ostry program to nikt nie robił problemów, ale dobra butelka zawsze była grana u kierownika serwisu :)
Offline
Awatar użytkownika

szumek5837

Stały Bywalec

  • Posty: 300
  • Rejestracja: 16 sie 2012, 08:39
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Online: 11d 8h 7m 38s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Renault Laguna Coupe
  • Silnik: FR4T 2.0T
  • Lokalizacja: Koszalin

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post13 maja 2016, 07:37

U nas jest właśnie Krotoski-Cichy i bardzo restrykcyjnie podchodzą do tych spraw..
Offline
Awatar użytkownika

KUBA46

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 28 sty 2015, 16:07
  • Online: 8d 21h 24m 56s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: TDI
  • Lokalizacja: Plock

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post13 maja 2016, 17:42

kiokio pisze:Pisze o tych koniach bo sie z nich wyśmiewasz, piszesz ze sie nie da bo temperatura spalin i cos tam jeszcze. Moj ma na chipie nalatane juz ponad 60tys a w sumie 90tys. Auto jeździ nadal jak nowe, ale po wakacjach i tak samochod idzie na sprzedaż wiec czy wytrzyma jeszcze 20tys czy 50 to nie moj problem. Zawsze jeźdze samochodami do 100tys i potem sprzedaje. Nigdy nie miałem najmniejszej usterki. Całe zycie jeździłem dieslami VW i turbo benzynami, każdy był po chipie wykręconym na maxa i nigdy mi nic nie wybuchło. A jak bedzie ten pierwszy raz to od tego jest gwarancja. Moje ASO zezwala na chip tuning i zawsze jak kupuje u nich nowe auto to pytam o tę kwestie, zawsze mi odpowiadają "pan sie nie martwi, my nie bedziemy analizowac dlaczego pękł korbowód - widocznie. była wada fabryczna"

-- 12 maja 2016, 00:38 --

kamill pisze:

według opisu autora filmu - silnik to 1.6 TDI tyle ze w skodzie, a wynik to 244 hp and 482 nm :) zmienione turbo z bmw 2.0d, oraz wydech 60mm prosta rura :P



Widziałem u mojego tunera golfa 7 z motorem 1.6tdi - 180 kilka koni. Wyciety DPF, zmidernizowany dolot i coś tam jeszcze. Turbo podobno fabryczne.
Chodzi jak wścieklizna

Co to za tuner jeśli można wiedzieć?
Offline
Awatar użytkownika

TuneFORCE

Sympatyk

  • Posty: 78
  • Rejestracja: 27 lip 2012, 20:49
  • Lokalizacja: Poznań
  • Online: 19h 31m 8s
  • Auto: Golf
  • Silnik: CDLF

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post13 maja 2016, 17:58

szumek5837 pisze:U nas jest właśnie Krotoski-Cichy i bardzo restrykcyjnie podchodzą do tych spraw..


Bo tak jest wszędzie...kolega kiokio wypisuje tutaj takie farmazony ze szkoda słów...
Offline

kiokio

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 14 wrz 2015, 19:53
  • Online: 23h 37m 57s
  • Auto: VW Jetta A6
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: legionowo

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post13 maja 2016, 19:39

Moze w Twoim miescie Twoj dealer zabrania, w warszawie, nie ma problemow. ASO doskonale zdaje sobie sprawe ze co drugi VAG jest po chipie. Napisałem ze szewczyk auto robi fuzje z Krotoski Cichy wiec nie wiem jak jest u krotoskiego, natomiast u szewczyka nie było z tym problemu - zadzwoń i sie zapytaj, mają chiptuning w cenniku usług serwisowych.
Dodam jeszcze ze Auto kometa z warszawy dealer Seata też nie robi problemow i tez mają chipa w cenniku.
Dowiedz sie najpierw zanim zarzucisz komuś "bajkopisarstwo"
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post14 maja 2016, 07:27

to że mają chipa w cenniku nie znaczy że zgadzają sięna "chipowanie" poza ASO...
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline

kiokio

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 14 wrz 2015, 19:53
  • Online: 23h 37m 57s
  • Auto: VW Jetta A6
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: legionowo

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post14 maja 2016, 09:28

niedzwiedz1981 pisze:to że mają chipa w cenniku nie znaczy że zgadzają sięna "chipowanie" poza ASO...


przeczytaj co napisałem kilka postów temu
Szewczyk Auto z Radzymińskiej dopuszcza chip tuning poza ASO, wogóle w to nie wnikają.
Z resztą ASO napisałem że mają w ofercie chip i nie dopuszczają modyfikacji poza ASO.
Swojego czasu jeździłem służbową Skodą Superb z motorem AWX po chipie i Auto Wimar nie robił problemów, tylko się śmieli jak odbierałem auto że kolega był na jeździe próbnej i jakoś taka żwawa ta moja skoda. Samochód był na akcji serwisowej listwy wtryskowej i tempomatu.
Offline

guns

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 04 mar 2016, 12:36
  • Online: 23h 3m 46s
  • Auto: VW
  • Silnik: TDI CAWA
  • Lokalizacja: wawa

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post17 maja 2016, 20:37

Ja bym Panowie uwierzył w te "fakty" które podaje kiokio. Ten kraj jest znany z cwaniactwa i geszefciarzy. Jeżeli w ASO są osoby które parają się tuningiem to zapewne mają układ z podobnymi sobie w Poznaniu. Jest cena za usługę i każdy jest zadowolony. Jeżeli jakiś podzespół "wychuśta się" w wyniku nadmiernego zużycia to chłopcy w ASO odpowiednio to opiszą prześlą do zaufanych kolegów z Poznania a tam już zgodnie z procedurą i odpowiednim opisem uzyskają zgodę z VW AG na wymianę podzespołu w ramach gwarancji i ... interes się kręci, choć w oficjalnych kwitach VGP sp zoo w Poznaniu jest jasno zapisane:
"Roszczenia z tytułu gwarancji wobec gwaranta są wykluczone, jeśli wada powstał w związku z tym, że... - w samochodzie zamontowano części na których stosowanie producent VW AG nie zezwolił lub gdy samochód został zmieniony w sposób na który producent samochodu VW AG nie wyraził zgody ( np tuning),"

Choć zabawne są stwierdzenia " Całe zycie jeździłem dieslami VW i turbo benzynami" Szczególnie te turbo benzyny
Offline

kiokio

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 14 wrz 2015, 19:53
  • Online: 23h 37m 57s
  • Auto: VW Jetta A6
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: legionowo

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post17 maja 2016, 22:44

Guns, co Cie bawi w "turbo benzynach"?
No fakt jedną miałem 1.8T AWT 150KM@210KM świetny motor choc wysiadł mi "zmieniacz" faz rozrządu który w 2005r kosztował ok 3tys pln i nie bylo zamienników 😡

Co do ASO i chipa, mysle ze właśnie tak jest. ASO to nie VW tylko prywatna firma ktora uzyskała autoryzacje VW. Właścicielowi zalerzy aby miał jak najwięcej klientów, jak najwiecej napraw gwarancyjnych bo on sie rozlicza z przedstawicielem VW Polska. Wiekszosc tematow jest załatwiana przez maila. Mysle ze dopiero grubsze tematy są organoleptycznie badane przez ludzi z VW.
Offline
Awatar użytkownika

TuneFORCE

Sympatyk

  • Posty: 78
  • Rejestracja: 27 lip 2012, 20:49
  • Lokalizacja: Poznań
  • Online: 19h 31m 8s
  • Auto: Golf
  • Silnik: CDLF

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post17 maja 2016, 23:09

No właśnie ta "Warszafka"...a potem zwykłemu śmiertelnikowi padnie taki 1.4TSI i wszyscy mają go w d.. bo jakiś cwaniaczek na gwarancji miał wymienioną np skrzynie biegów...a wiadomo, że bilans musi zawsze wyjść na zero...jeden dostanie a drugi będzie sie bujał i prosił o naprawę w ramach gwarancji...

Tak czy siak IMO żaden serwis oficjalnie nie proponuje chiptuningu w aucie na gwarancji, co najwyżej jakiegoś BOXa itp ;)
Offline

guns

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 04 mar 2016, 12:36
  • Online: 23h 3m 46s
  • Auto: VW
  • Silnik: TDI CAWA
  • Lokalizacja: wawa

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post18 maja 2016, 23:26

kiokio pisze:Guns, co Cie bawi w "turbo benzynach"?
.


Bawi mnie pojecie "całe zycie jeździłem...turbo benzynach". Próbuje sięgnąć pamięcią w lata 90'te to nie przypominam sobie turbo benzyn a już czipowanych...
Offline

maemike

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 02 kwie 2014, 12:33
  • Online: 2d 6h 56m 54s
  • Auto: golf mk6
  • Silnik: 1.6 TDI CR
  • Lokalizacja: Kosice+Plock

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post02 cze 2016, 20:03

KUBA46 pisze:
kiokio pisze:Pisze o tych koniach bo sie z nich wyśmiewasz, piszesz ze sie nie da bo temperatura spalin i cos tam jeszcze. Moj ma na chipie nalatane juz ponad 60tys a w sumie 90tys. Auto jeździ nadal jak nowe, ale po wakacjach i tak samochod idzie na sprzedaż wiec czy wytrzyma jeszcze 20tys czy 50 to nie moj problem. Zawsze jeźdze samochodami do 100tys i potem sprzedaje. Nigdy nie miałem najmniejszej usterki. Całe zycie jeździłem dieslami VW i turbo benzynami, każdy był po chipie wykręconym na maxa i nigdy mi nic nie wybuchło. A jak bedzie ten pierwszy raz to od tego jest gwarancja. Moje ASO zezwala na chip tuning i zawsze jak kupuje u nich nowe auto to pytam o tę kwestie, zawsze mi odpowiadają "pan sie nie martwi, my nie bedziemy analizowac dlaczego pękł korbowód - widocznie. była wada fabryczna"

-- 12 maja 2016, 00:38 --

kamill pisze:

według opisu autora filmu - silnik to 1.6 TDI tyle ze w skodzie, a wynik to 244 hp and 482 nm :) zmienione turbo z bmw 2.0d, oraz wydech 60mm prosta rura :P



Widziałem u mojego tunera golfa 7 z motorem 1.6tdi - 180 kilka koni. Wyciety DPF, zmidernizowany dolot i coś tam jeszcze. Turbo podobno fabryczne.
Chodzi jak wścieklizna

Co to za tuner jeśli można wiedzieć?



Istanbul Turcja-Megachips
Tuna on white. No crust right?
Offline
Awatar użytkownika

KUBA46

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 28 sty 2015, 16:07
  • Online: 8d 21h 24m 56s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: TDI
  • Lokalizacja: Plock

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post02 cze 2016, 20:59

Chodziło mi raczej o tego Twojego tunera co robi 180km w GVII :p
Offline

kiokio

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 14 wrz 2015, 19:53
  • Online: 23h 37m 57s
  • Auto: VW Jetta A6
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: legionowo

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post04 cze 2016, 23:55

Warszawa Rogal na ul Mineralnej. Ja mam na calkowitej serii 164KM wiec nie dziwi mnie 180 KM przy wycietym DPF i kilku innych zmianach w osprzęcie silnika.
Offline

Grzesiek

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 30 sty 2017, 21:38
  • Online: 2h 1m 5s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC DSG
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post30 sty 2017, 23:14

Witajcie, jestem posiadaczem mk6. Wersja 1.6 tdi 105 hp + DSG. Przebieg auta to 93 tys kilometrów. Auto ma prawdziwy przebieg, od początku w domu, odkupiony za mniejsze pieniądze od rodziny.

Jeździłem wcześniej 2.0 tdi, silnik zdecydowanie mocniejszy, również z DSG. Teraz mam mk6 z 1.6 tdi.. no jedzie, jedzie.. odpycha coś, ale nadal to za mało.

Rodzi się pytanie, a może chip? Tylko czy to jest rozwiązanie? Powiem tak. Gdybym miał manualną skrzynie to już umawiałbym się na chipa. Wiem, że silnik sporo zniesie i przyrosty są fajne. Ale mam DSG. Czy moment obr nie będzie za duży? Skrzynia podobno znosi max 250 nm. Da się to jakoś ominąć i zrobić w miarę wydajnego chips'a bez wpływu na skrzynie biegów? W skrzyni olej zmieniany, w przekładni jak i mechatronice. Działa w porządku, bez zastrzeżeń od początku . Auto sprawne, przepalane na trasach często. Ostatnio mało jeździło, ale trafiło w moje ręce, a u mnie 90% drogi to trasa :twisted:

Myślę, że Wy macie już jakieś większe doświadczenie z tym, więc czekam na sugestie i ciekawą dyskusję. :food:
Offline

kiokio

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 14 wrz 2015, 19:53
  • Online: 23h 37m 57s
  • Auto: VW Jetta A6
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: legionowo

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post04 lut 2017, 21:19

Chipuj śmiało, czas leci, programy są dopracowane. Rok temu niedowiarki mowiły ze 135KM to max, tyle tez wypisywali na stronach np. Kreatora mocy. Dziś juz robią chip na 150KM w trybie eco.
Ja juz na chipie zrobiłem ponad 70tyś i nic sie nie dzieje a przypomne ze mam ponad 160KM :) i ciężką noge
Offline

ktry

Aktywny

  • Posty: 123
  • Rejestracja: 26 sie 2013, 21:33
  • Online: 1d 2h 34m 32s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Passat B7 1 6 tdi
  • Silnik: CAYC
  • Lokalizacja: ZACH-POM

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post05 lut 2017, 17:52

Nie jestem pewny ,ale słyszałem że skrzynie dsg w 1,6 są delikatne i mają jakąś wadę w przeciwieństwie do 2,0.
Wczoraj miałem okazję przejechać się Golfem 7 sportsvanem 2,0 tdi 140 Km. z przebiegiem 19 tys.km. Dodam tylko że przesiadka bezpośrednio z jazdy swoim Passatem 1,6 tdi 150 Km. po tuningu.
Pomijam aspekty totalnie taczkowego zawieszenia i hałasu jaki dochodził z silnika do moich uszu podczas jazdy,ale to Golf ,więc chyba normalne. Passat jednak to inna klasa. Aczkolwiek wielkością podobne.
Do 2000 obrotów to jakiś dramat. Kompletny brak mocy. Pedał w podłogę ,a on nic dopiero od 1800 delikatnie przyspiesza,aby po przekroczeniu 2000 ruszyć do przodu. Do mojego Paska to nawet nie mam porównania od dołu. Wiem że po tuningu to on by lepiej jechał,ale myślałem że w serii to lepiej idzie. To jednak 2,0.TDI. 140 Km. a nie 1,6 Tdi 150 Km.
Offline

Grzesiek

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 30 sty 2017, 21:38
  • Online: 2h 1m 5s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI CAYC DSG
  • Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post06 lut 2017, 10:16

Skrzynia u mnie bynajmniej daje rade, czasami ma swoje odchyły, ale jednak rzadko (coś typu że jakby sprzęgła nie załapał czy coś), ale ogólnie zmiany są płynne i jeździ się okej. Jak trzeba coś będzie robić - zrobi się i już. Moze po prostu zaczekam do tych 150-170 tysięcy, jak przyjdzie wymienić sprzęgło to wymienię na mocniejsze i dam chip.. :roll:
Offline
Awatar użytkownika

szumek5837

Stały Bywalec

  • Posty: 300
  • Rejestracja: 16 sie 2012, 08:39
  • Lokalizacja: Koszalin
  • Online: 11d 8h 7m 38s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Renault Laguna Coupe
  • Silnik: FR4T 2.0T
  • Lokalizacja: Koszalin

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post09 lut 2017, 10:02

Pytanie do profesjonalistów i ekspertów:
Podobno nowe oprogramowanie w ramach akcji diesel-gate wymusza częstsze wypalanie DPF. I teraz pytanie czy Chip-tuning ma wpływ na ten parametr też? Generalnie czy auto po Chipie będzie się tak samo zachowywało jak te bez akcji serwisowej jak te po akcji serwisowej??
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Tuning 1,6 TDI 105 KM czy warto

Post09 lut 2017, 10:47

Sam czip tuning nie ma wpływu na czestotliwość i sposób wypalania dpf, chyba że jest źle zrobiony i dymi wtedy wiadomo że więcej spalin= częstsze wypalanie dpf.
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
PoprzedniaNastępna

Wróć do Tuning mechaniczny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości