Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 20:37


[All] Blind Spot Assist

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Doposażenie samochodu, wymiana na nowsze elementy/systemy, montaż asystentów (Park Assist, Light Assis, ACC, itp.) – czyli wszelkie modyfikacje wpływające na polepszenie funkcjonalności).

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Premo

Nieśmiały

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 26 cze 2019, 19:17
  • Online: 5d 14h 40m 45s
  • Auto: VW Golf 6 R
  • Silnik: 2.0 CDLF
  • Lokalizacja: Katowice

Re: [All] Blind Spot Assist

Post18 lip 2022, 21:56

Radary założone zgodnie ze sztuką, zasilanie puszczone tak jak autor tematu pisał, czyli po kluczyku, parametry wgrane oryginalnym oprogramowaniem, a problem jest z autokalibracją. Po każdym wyłączeniu auta radary kalibrują się od nowa tj. na początku nie działają wcale, potem zaczyna się świecić dlugo lewa dioda, a następnie po dłuższym lub krótszym czasie zaczynają łapać tak jak powinny. Oczywiście na dwupasmówce. Potem zgasisz silnik i od nowa się kalibruje. Z tego co gdzieś się dowiedzialem to kalibracją musi dojść na 100% i dopiero wtedy zapisze się w radarach. Przechodził ktoś coś takiego? Wie ktoś ile trzeba jeździć? Mnie się wydaje, że 30-40 minutowa trasa na dwupasmówce powinna załatwić sprawę. Niestety nie załatwia tego i już nie wiem o co chodzi...
Offline
Awatar użytkownika

ALF

Aktywny

  • Posty: 167
  • Rejestracja: 06 kwie 2017, 02:12
  • Online: 10d 11h 24m 47s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Touran 5T
  • Silnik: 20tdi
  • Lokalizacja: B.B.

Re: [All] Blind Spot Assist

Post16 sie 2022, 11:32

Witam.
Radary nie potrzebują kalibracji, ja montowałem z golfa cabrio i chodzą, mam fotochromy iw lusterkach, lampki mam od passata B8 w lusterkach, wszystko śmiga.
Czasami się same wzbudzały, wszystko jedno gdzie jechałem, zmieniłem soft na C i juz lepiej, uspokoiło się całkowicie jak dokładnie ustawiłem kąt radarów 45stopni względem osi auta i lekko skierowałem do góry, dorobiłem takie osłonki od dołu i od strony koła no i się uspokoiło, czasem jeszcze się zaświeci lampka w prawym lusterku ale tylko jak jadę wzdłuż lasu, mam taki lasek bardzo blisko drogi.
Offline

marsss

Nieśmiały

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 04 mar 2018, 12:00
  • Online: 1d 29m 2s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Scirocco 2010
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: śląskie

Re: [All] Blind Spot Assist

Post23 cze 2023, 07:19

Koledzy przepraszam za odkop , ale czy ktoś może posiada w zasobach plik parametryzacji radarów 5q0907686c pod golfa cabrio bądź scirocco ?
Offline
Awatar użytkownika

Bosty

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 14 lip 2023, 10:37
  • Online: 7h 50m 36s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: BSE 1.6 MPI 75 kW
  • Lokalizacja: Romania

Re: [All] Blind Spot Assist

Post14 lip 2023, 11:25

Hello guys!

I am writing to you from Romania. I read all the topic using google translate also some topics @drive2 .ru
I retroffited blind spot into my MK6 golf 6 (5Q0 907 686 C and 685 C H12 0080 radars). All the wirings are ok, radars are coded (01031102), 5F (MIB2) is coded, i see the menu BSD and RTA onto my instrument cluster.
Now the problem: i can't activate blind spot neither from the cluster nor from the navigation, the leds from the mirrors don't light up.
Vcds error on 3C: 336901 - Databus U1121 00 [009] - Missing Message
[Braking ECU ESP_33 - no signal/no communication].
My ABS is 1K0 907 379 AH. I know, it's old and must be changed.
My question now: it is absolutely necessary to change the ABS pump? I don't really need automatic brake, light and sound warning is enough.
Is there any possibility to get the system active and working without changing the ABS pump?
Thanks in advance for your reply!
If you need any more info please let me know.

Regards!

//Edit: Problem solved! Byte0 was the key.
After i coded 3C with 03031102 the error of no cummunication with ABS was gone and the system started to work :lokej:
03 means Brake intervention deactivated
Special thanks @ALF
Offline

piotr64

Aktywny

  • Posty: 173
  • Rejestracja: 30 gru 2019, 11:42
  • Online: 12d 5h 58m 55s
  • Pochwały: 3
  • Auto: Golf VI TEAM
  • Silnik: 1.4 16V
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: [All] Blind Spot Assist

Post18 lis 2023, 17:40

Witam czy jest możliwość sprawdzenia kontrolek na liczniku od tych systemów i jakie uchwyty najlepiej pasują do radarów ma licznik 3d 5k7 sw1008 dzięki

-- 24 lis 2023, 18:03 --

Witam mam radary 5q0 wersja c skręciłem wiązkę zgodnie ze schematem wszystko podłączone pod can ext i moduły się nie zgłaszają czy mogą być uwalone ? dawcą golf 7 a mam golfa 6 licznik 3d gateway bl proszę o podpowiedż pozdrawiam

-- 25 lis 2023, 18:36 --

Ok już wiem wersja c to tylko mqb czy ktoś jest w stanie pomóc ?

-- 27 lis 2023, 13:23 --

Czy ktoś może podesłać soft pod PQ 35

-- 04 gru 2023, 17:36 --

Dzięki za pomoc laren0 wszystko zadziałało
Offline
Awatar użytkownika

ALF

Aktywny

  • Posty: 167
  • Rejestracja: 06 kwie 2017, 02:12
  • Online: 10d 11h 24m 47s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Touran 5T
  • Silnik: 20tdi
  • Lokalizacja: B.B.

Re: [All] Blind Spot Assist

Post04 sty 2024, 00:36

Bosty pisze:03 means Brake intervention deactivated
Special thanks @ALF[/color]

Cieszę się że mogłem pomóc.
Nie mam żadnego serwisu, czasami sie coś uda zrobic, amatorsko sie tym zajmuje.
Pozdrawiam..
Poprzednia

Wróć do Retrofitting

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość