Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 03:27


[1.4 TSI 122KM] Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

martinezo

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 23 lut 2015, 13:02
  • Online: 8h 21m 25s
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Polska

Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Post23 lut 2015, 13:19

Witam,

czy obserwujecie w swoich golfach TSI podniesienie poziomu oleju?

O ile ubytek jest sygnalizowany kontrolką o tyle podwyższenie w żaden sposób nie jest zauważalne, chyba że sami to sprawdzimy.
Przy wymianie oleju pewnie też nikt nie sprawdza ile "zleciało" z silnika.
Ja profilaktycznie sprawdziłem niedawno poziom oleju i okazało się , że jest go ponad stan.
Dodatkowo czuć wyraźny zapach benzyny.

Po odciągnięciu ok 300ml poziom na miarce wrócił na 3/4 paska.

Po ok dwóch miesiącach i przejechaniu ok 1000km znów to samo.

Zastanawiam się czy powodem tego jest głównie jazda w mieście na krótkich dystansach, czy usterka pompy wysokiego ciśnienia, wtryskiwaczy, a może jeszcze czegoś innego?
Offline

krystiangl

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 07 lut 2015, 00:39
  • Online: 1d 7h 24m 42s
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Bialystok

Re: Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Post27 lut 2015, 00:28

Hej!

Podłączam się do tematu.
Offline

Beskid

Aktywny

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 18 sie 2012, 13:29
  • Online: 16h 30m 15s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Sadecczyzna

Re: Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Post27 lut 2015, 08:03

Wydaje mi się, że w przypadku bezpośredniego wtrysku paliwa i jazdy na krótkich dystansach to normalna sytuacja jeśli chodzi o TSI.
Jedynym rozwiązaniem jest dłuższa trasa i "zmuszenie" benzyny do wyparowania.
Offline

martinezo

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 23 lut 2015, 13:02
  • Online: 8h 21m 25s
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Polska

Re: Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Post27 lut 2015, 08:56

Witam,

myślę, że 90% użytkowników samochodów jeździ na krótkich dystansach na co dzień.
Chyba 5-10km to norma na dojazd do pracy. Mało kto przejeżdża 50-100km (chyba tylko służbowym samochodem, ale to inny temat).
Faktycznie na takim dystansie szczególnie zimą mieszanka jest bardzo bogata w paliwo, ale czy nie powinna zostać spalona w cylindrze lub jako nie spalona usnięta z cylindra na zewnątrz?

Jeździłem kilka lat golfem 1,9 tdi na tym samym dystansie i problemu z podwyższonym olejem nie zauważyłem.

TSI użytkuję od niedawna, akurat początek przypadł na późną jesień i zimę.
Paliwo w oleju na pewno nie służy smarowaniu turbiny i może mieć wpływ na problemy z rozrządem, które też w tych silnikach występują (tak sobie myślę) dlatego po zimie zmieniam olej chociaż ma niewiele przepracowane i zobaczę jak będzie.

Chciałbym się dowiedzieć od Was, czy też tak macie?
Fajnie jakbyście sprawdzili swoje silniki 1.4 TSI i dali krótką informację:

"jeżdżę na krótkich dystansach i zauważyłem podwyższony stan oleju i zapach benzyny / nie zauważyłem podwyższonego stanu oleju"

"jeżdzę na długich dystansach zauważyłem podwyższony stan oleju i zapach benzyny / nie zauważyłem podwyższonego stanu oleju"

szczególnie teraz, po okresie zimowym dało by to obraz, można by się zorientować skąd bierze się benzyna w oleju (i to w niemałej ilości jak u mnie).

Z góry dziękuję za zangażowanie w temat.

Pozdrawiam
Offline

haka21

Aktywny

  • Posty: 178
  • Rejestracja: 16 lis 2014, 17:30
  • Online: 18d 18h 11m 1s
  • Pochwały: 14
  • Auto: Golf6
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122km
  • Lokalizacja: Silesia Stela

Re: Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Post27 lut 2015, 13:44

Zakładam , że robisz pomiar poziomu oleju zawsze w tym samym miejscu i zawsze po odpowiednim , a przedewszystkim po identycznym czasie po unieruchomieniu silnika.
Do tego zakładam , że robiłeś przynajmniej "test bibuły" by mieć uzasadnione podejrzenie , że to benzyna jest w oleju.
W normalnej sytuacji olej czuć spalinami i to nie powinno dziwić , inaczej powietrza z odm nie kierowali by niepotrzebnie do kolektorów dolotowych. Jeżeli masz pewność , że to faktycznie benzyna to z mojej strony zostaje tylko informacja o braku problemu z poziomem oleju i sposobie użytkowania:

Ja zmieniłem olej 1400km temu 12.02 br. , i mimo że był niemal bezzapachowy , już wyraźnie czuć go spalinami/benzyną. Poziom oleju jednak nie zmienił się .
Nawet nie odpalam samochodu na dystany typu 5km , najkrótszy dystans jaki pokonałem od czasu zmiany oleju jednorazowo to 80 km. Przed zmianą także unikałem krótkich dystansów. Gdy jechałem do roboty to 72km w jedną stronę. Krótkie dystanse naprawdę incydentalnie , gdy nie było wyjścia.
Offline

martinezo

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 23 lut 2015, 13:02
  • Online: 8h 21m 25s
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Polska

Re: Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Post02 mar 2015, 10:17

Witam,

aż tak dokładny pomiar nie jest potrzebny, gdyż ilość oleju jaką odciągnąłem to 2x po 300ml.
Gdyby chodziło o różnice "aptekarskie" to pewnie trzeba by zachować ścisłe procedury o których wspomniałeś.

Mierzyłem na równej nawierzchni (bez poziomicy) po postoju nocnym, poziom oleju był ponad skalę, więc ewidentnie było go za dużo.
Testu "bibuły" nie robiłem, bo zapach jest tak wyczywalny, że nie można go z niczym pomylić, tym bardziej że poziom płynu chłodzącego jest na stałym poziomie, więc nic innego tam dostawać się nie może.

Haka21, wydaje mi się, że u Ciebie też benzyna do oleju się dostaje. Napisałeś, że czuć go spalinami/benzyną.
Parę dni temu zrobiłem dłuższą trasę i na drugi dzień sprawdziłem poziom oleju. Okazało się, że się obniżył.
Wynikałoby z tego, że benzyna która była w oleju odparowała (spaliła się).
Może właśnie u Ciebie tak jest, benzyna się dostaje do oleju, ale przy jeździe na długich dystansach w znacznej ilości odparowuje przez co poziom oleju się nie zmienia (pozostaje zapach). Spróbuj pojeździć na krótszych dystansach to się przekonasz.
Niemniej jednak dzięki za Twoją odpowiedź.

Widzę, że krystiangl też tego doświadczył, czy możesz opisać jak u Ciebie wygląda sytuacja ?

Na jednym forum znalazłem informację, że to pompa wyskiego ciśnienia była winna, tylko był to golf 5, ale analogiczna sytuacja - jazda miejska, podnoszenie poziomu olej, zapach benzyny.

Według mnie tak nie powinno być, benzyna nie ma prawa dostawć się do oleju, jazda na krótkich dystansach , z bogatą mieszanką nie powinna mieć znaczenia, komputer tak powinien dobierać jej skład, aby nastąpiło spalanie zupełne i całkowite. Jeśli tak nie jest to coś nie działa prawidłowo, tylko pytanie co?

Zachęcam pozostałych użytkowników 1.4 TSI do podzielenia się informacją jak u Was wygląda sytuacja z olejem.

Pozdrawiam
Offline

Beskid

Aktywny

  • Posty: 107
  • Rejestracja: 18 sie 2012, 13:29
  • Online: 16h 30m 15s
  • Pochwały: 4
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Sadecczyzna

Re: Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Post03 mar 2015, 09:33

Ja dojeżdżam do pracy około 20 km w jedną stronę. Dodatkowo od czasu do czasu dłuższa trasa.
W oleju czuć lekko zapach benzyny.
Poruszając się głównie praca - dom, zwłaszcza zimą, w zasadzie nie zauważam w ogóle spadku poziomu oleju.
Według mnie oznacza to, że do oleju dostaje się troszkę benzyny, która nie może odparować (po dotarciu na miejsce olej często nie ma nawet 90 stopni) i ona sztucznie utrzymuje ten sam stan oliwy. Przecież każdy samochód spala olej :mrgreen:
Sytuacja zmienia się po dłuższej trasie, wtedy poziom oleju wyraźnie opada.
Przy moim stylu użytkowania samochodu utrzymanie przez cały czas stanu oleju na MAX wiąże się z dolewkami około 0,5 L na 15 000 km.

Odciąganie oleju chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem. Po pewnym czasie zamiast oleju w silniku będziesz miał roztwór zawierający duży procent benzyny.
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Post04 mar 2015, 19:27

Dominanta moich jednorazowych tras to ok 30km. Z wlewu oleju czuć zapach benzyny.
Nie zauważam ani wzrostu ani spadku poziomu oleju. Olej Motul Specific 504-507, zmieniany co rok lub 15k km
Zawsze po wymianie oleju przez ASO odsysam nadmiar oleju (zawsze mam ponad max), od momentu odessania nadmiaru poziom jest praktycznie na tym samym poziomie. Mój silnik to CAVD.
My TSI
Offline

haka21

Aktywny

  • Posty: 178
  • Rejestracja: 16 lis 2014, 17:30
  • Online: 18d 18h 11m 1s
  • Pochwały: 14
  • Auto: Golf6
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122km
  • Lokalizacja: Silesia Stela

Re: Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Post05 mar 2015, 08:47

martinezo, tak mnie nakręciłeś , że mam benzynę w oleju, że z poszedłem wąchać z objawami obsesji wszystkie korki olejowe które posiadam. W każdym z trzech pojazdów (przebiegi od 12.6 kkm do 86km) mam zapach benzyny. Jednak wiedząc jak pracuje olej i silnik , będę nadal twierdził, że zapach nadają spaliny. Z ciekawości próbowałem dokonać zapłonu potencjalnych oparów - bez powodzenia . Jeżeli faktycznie w Twoim przypadku przybywa oleju na miarce to jest problem. Na początek kompresja do sprawdzenia bo jakaś przyczyna istnieje.
Offline
Awatar użytkownika

Jimmy_PoP

Aktywny

  • Posty: 125
  • Rejestracja: 30 cze 2012, 17:12
  • Online: 9d 17h 43m 24s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: Wawa

Re: Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Post12 mar 2015, 10:38

Czym odsysacie nadmiar oleju? Może ktoś podać link do allegro z jakaś polecaną "pompką"? :)
Offline
Awatar użytkownika

Baster

VIP

  • Posty: 1228
  • Rejestracja: 07 kwie 2013, 14:15
  • Lokalizacja: RIMBO SZWECJA
  • Online: 90d 14h 52s
  • Pochwały: 19
  • Auto: VW Golf 6 +TOUAREG
  • Silnik: 2.0 CBB GTD + 4.2 V8
  • Lokalizacja: SZWECJA

Re: Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Post12 mar 2015, 11:16

Najprostrza sprawa to duza plastikowa strzykawka z apteki :)
Baster
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Post12 mar 2015, 23:11

Baster pisze:Najprostrza sprawa to duza plastikowa strzykawka z apteki :)

+ cienka elastyczna rurka
My TSI
Offline

haka21

Aktywny

  • Posty: 178
  • Rejestracja: 16 lis 2014, 17:30
  • Online: 18d 18h 11m 1s
  • Pochwały: 14
  • Auto: Golf6
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122km
  • Lokalizacja: Silesia Stela

Re: Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Post15 mar 2015, 09:50

Badanie Shell AG
10000km na trasach do 15km = sporo benzyny w oleju
następnie 5000km po autostradach na tym samym rozrzedzonym oleju = ZGON SILNIKA
Wnioski ? - krótkie trasy rowerem

http://www.a3quattro.de/pdf/oelverduennung.pdf
Offline
Awatar użytkownika

conquer

Aktywny

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 22 cze 2014, 18:29
  • Online: 9d 9h 21m 5s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW Golf 6 Variant HL
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM DSG7
  • Lokalizacja: KRK

Re: Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Post25 mar 2015, 12:40

VW rozwiązał ten problem jedną z akcji serwisowych - zmiana oprogramowania silnika. Powodem było bardzo częste dogrzewanie zimnego silnika (grzanie katalizatora) poprzez podwyższenie obrotów silnika przy uruchomieniu. U mnie soft był zmieniany 2 razy. Teraz problemu z olejem nie mam. Najgorzej było jak samochód odebrałem z salonu, przy 4 tyś km miałem pierwszą wymianę oleju - powiem tak, dobrze że zauważyłem bo oleju było FULLLLLL
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Post27 mar 2015, 10:31

conquer, jaką obecnie masz wersję softu silnika
Jakbyś nie wiedział jak, to tu masz info jak to można sprawdzić -> vw-diagnostyka/jak-sprawdzic-wersje-softu-silnika-t375.html
My TSI
Offline

martinezo

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 23 lut 2015, 13:02
  • Online: 8h 21m 25s
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Polska

Re: Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Post21 kwie 2015, 11:58

Witam,

bardzo ciekawy artykuł, dzięki haka21.
Wygląda jakby ktoś napisał go w odpowiedzi na mój post :-).

Najbardziej martwi mnie końcowa rada, żeby kupić diesla. A to dlatego, że obecne diesle mają DPF'y, które jazda na krótkich dystanach zabija i generuje poważne koszty. I właśnie dlatego kupiłem benzyniaka.

Faktycznie w poprzednim moim samochodzie, dieslu (bez DPF'a), jak już wspomniałem przy takim samym stylu jazdy takich problemów nie zauważyłem (podniesiony poziom oleju).

Dodatkowo zastanawia mnie odpowiedź conquer'a w zestawieniu z artykułem od haka21, że jednak można wyeliminować obecność benzyny w oleju, zmieniając soft.

Chociaż artykuł od haka21 wyjaśnia dokładnie, że niestety tak jest w benzyniakach, przy jeździe na krótkich dystansach , co mnie martwi. Raczej miałem nadzieję, że to jakiś wadliwy element np. pompa paliwa wysokiego ciśnienia .

Muszę sprawdzić jaką wersję softu posiadam i ewentualnie go zmienić.
Obecnie jestem po wymianie oleju, bo poprzedni chociaż mało przepracował to już był zbyt rozrzedzony benzyną.
Będę obserwował teraz, przy obecnych temperaturach mieszanka paliwo-powietrze nie powinna być taka bogata jak w zimę.

Jeśli chodzi o odsysanie oleju (albo raczej mieszaniny oleju i benzyny) to strzykawa z apteki (największa jaka była to 100ml) + wężyk elastyczny.

Jeszcze raz dziękuję za zaangażowanie w temat, sporo się już wyjaśniło.
Duże nadzieje na poprawę wiążę ze zmianą softu, ale zobaczymy.

Tak dla porównania, obecna moja wersja softu odczytana z VCDS to:

Component: MED17.5.5 G 9325
Offline

martinezo

Nieśmiały

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 23 lut 2015, 13:02
  • Online: 8h 21m 25s
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Polska

Re: Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Post27 maja 2015, 13:05

Witam,

ostatecznie zdecydowałem się na wymianę pompy paliwa wysokiego ciśnienia.

Moja miała w oznaczeniu literkę "D" i vw już ją zdążył zmienić 4 razy i teraz najnowsza dostępna to 03C127026P.

Tu ciekawostka, jak chłopaki prezentują cieknącą pompę :



W momencie przekręcenia zapłonu pompa dostaje paliwo pod ciśnieniem 6-120bar (w zależności od potrzeby).
Jak pompa jest niesprawna to cieknie i paliwo dostaje się w ten właśnie sposób do oleju.

Dam znać czy wymiana przyniosła oczekiwany skutek.
Offline

rafik78

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 06 kwie 2019, 16:00
  • Online: 17h 42m 20s
  • Auto: VW Golf Plus 2010r.
  • Silnik: 1.4 TSI 122km CAXA
  • Lokalizacja: pomorskie

Re: Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Post18 maja 2019, 12:31

witam, martinezo czy objawy ustąpiły po wymianie pompy, bo mam podobny problem, jeżdżę na krótkich dystansach i bardzo szybko przybywa oleju (już po 300 km) który czuć benzyną, po dłuższej trasie stan spada bo paliwo odparowuje, ewentualnie jak sprawdzić czy pompa przepuszcza paliwo które trafia do silnika, czy jest jakiś zestaw do regeneracji pompy bo to tylko uszczelnienie lub membrana, proszę o info.
Offline

rafik78

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 06 kwie 2019, 16:00
  • Online: 17h 42m 20s
  • Auto: VW Golf Plus 2010r.
  • Silnik: 1.4 TSI 122km CAXA
  • Lokalizacja: pomorskie

Re: Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Post21 maja 2019, 06:46

witam, wykonałem test pompy, był problem bo początkowo po włączeniu zapłonu wyskoczył trzpień pompy, jednak zrobiłem blokadę na ten trzpień, trzpień pracuje na oringu uszczelniającym, wynik testu jest pozytywny paliwo nie przelewa się dołem pompy więc uważam że pompa jest sprawna nagrałem tez filmik, obecnie podejrzewam niedomykający się wtrysk, tylko nie wiem jak to sprawdzić, ewentualnie ten typ tak ma i wymaga przegonienia co jakiś czas, jakieś sugestie pozdr.
Offline

rafik78

Nieśmiały

  • Posty: 21
  • Rejestracja: 06 kwie 2019, 16:00
  • Online: 17h 42m 20s
  • Auto: VW Golf Plus 2010r.
  • Silnik: 1.4 TSI 122km CAXA
  • Lokalizacja: pomorskie

Re: Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Post31 paź 2019, 09:39

Witam ponownie w związku dogrzewaniem katalizatora mam problem, podczas wykonywania krótkich tras ok 2 km do pracy przybywa stan oleju i czuć wyraźnie benzynę, jednak po przejechaniu dłuższej trasy opada paliwo odparowuje, dlatego wykluczam pompę paliwa. Było to w okresie letnim kiedy działa tzw. dogrzewanie katalizatora przy uruchomieniu silnika czyli bogata mieszanka, która spływa do miski olejowej i to jest moim zdaniem przyczyna problemu, obecnie będę to obserwował w warunkach zimowych kiedy nie działa dogrzewanie katalizatora, pytanie jak wyłączyć dogrzewanie dział powyż. 17 st silnika, proszę o opinię
Offline

Pavlo181

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 15 lip 2022, 04:58
  • Online: 2h 37m 17s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI CAXA

Re: Zapach benzyny w oleju/ Podwyższony stan oleju

Post05 lis 2022, 17:30

Witam, czy udało wam się rozwiązać problem benzyny w oleju?
Mam niestety to samo. Na rozgrzanym oleju wykakują mi komunikaty o ciśnieniu oleju - widocznie jest już zbyt rozrzedzony.
Czy wymiana pompy wtryskowej pomogło?
Czy może aktualizacja sterownika silnika może pomóc?

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron