Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 03:23


[1,6 TDI 105KM] Szarpanie, falowanie obrotów

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

karol

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 29 sie 2014, 19:51
  • Online: 15h 46m 29s
  • Auto: VW Golf 6 kombi
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: tczew

Re: szarpanie silnika

Post22 wrz 2014, 09:34

a co doradzicie przy moich objawach? szarpanie występuje tylko przy ciepłym silniku... obroty trzymają ale silnikiem rzuca... i nie słychać żeby wtrysk się zawieszał czy cykał... zauważyłem tez ze przy szybkiej jeździe tzn 170 km/h występują drgania od silnika i jak wrzucę na luz to czuć szarpanie a jak zatrzymam auto to silnikiem rzuca i obroty skaczą...
Offline

lkgh

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 24 lis 2013, 17:15
  • Online: 12d 6h 55m 49s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 175koni
  • Lokalizacja: Haarlem

Re: szarpanie silnika

Post23 wrz 2014, 08:29

mi szarpal tez silnikiem, wymienilem zawór stabilizacji cisnienia (365zl) i jezdzi jak nowka
Offline

Nemesis100

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 03 mar 2014, 15:28
  • Online: 19h 47m 11s
  • Auto: GOLF 6
  • Silnik: 16
  • Lokalizacja: Pultusk

Falujące obroty na zimnym silniku; czasem gaśnie

Post27 wrz 2014, 10:03

Witam.
Jak w temacie mam problem z golfem 6 1,6 TDI 105 KM. Może zacznę od początku. Nie robiłem jeszcze żadnych pomiarów, najpierw po najniższej linni oporu czyli pytanie do was specjalistów żeby ewentualnie udać się do specjalisty z jakimiś wiadomościami. Czyli wstaje rano i zapalam auto obroty falują tak przez kilka sek. i wszystko znika jest git dalej działa bez zarzutu. Czas mija sytuacja powtarza się losowo, lecz falowanie jest coraz dłuższe i dochodzi do tego że w tej chwili silnik nie dość że faluje to potrafil kilku krotnie zgasnąć, reakcją na próbę dodania gazu jest to że odrazu gaśnie. Więc wszystko co mogę zrobić to cierpliwie zapalić go 2-4 krotnie a jak pochodzi chwilkę to wszystko znika i jedzie Ok.
Pomóżcie proszę może ktoś miał coś podobnego. Dodam że kilka dni temu wróciłem z Włoch 2000km i w trasie nic sie nie dzialo jak już jedzie to wszystko śmiga tylko jak całkowicie ostygnie to się mu zdarza zamarudzić.
Pozdrawiam i dziekuję za wszelką pomoc i podpowiedzi.
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Odp: Zimny silnik falujące obroty czasem gaśnie

Post27 wrz 2014, 10:08

Przebieg?
Offline

Nemesis100

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 03 mar 2014, 15:28
  • Online: 19h 47m 11s
  • Auto: GOLF 6
  • Silnik: 16
  • Lokalizacja: Pultusk

Re: Zimny silnik falujące obroty czasem gaśnie

Post27 wrz 2014, 10:17

Przebieg 150000 o ile prawdziwy. Sprawdzany po winie w serwisie sprowadzony z Niemiec.
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Odp: Zimny silnik falujące obroty czasem gaśnie

Post27 wrz 2014, 10:57

Mam cos podobnego przy przebiegu <100k, ale nie przejmuje sie tym bo nigdy nie zgasl.
Offline

Nemesis100

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 03 mar 2014, 15:28
  • Online: 19h 47m 11s
  • Auto: GOLF 6
  • Silnik: 16
  • Lokalizacja: Pultusk

Re: Zimny silnik falujące obroty czasem gaśnie

Post27 wrz 2014, 11:04

No właśnie u mnie tez tak było i po chwili wracało do normy ale teraz widze że zaczya się nasilać bo zaczyna gasnąć tak jak by miał za małą dawke paliwa poprostu zapala i po chwili kilka razy zafaluje obrotami i gaśnie jak by zabrakło ropuchy.
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Odp: Zimny silnik falujące obroty czasem gaśnie

Post27 wrz 2014, 11:26

Kiedy filtr paliwa byl zmieniany?
Offline

Nemesis100

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 03 mar 2014, 15:28
  • Online: 19h 47m 11s
  • Auto: GOLF 6
  • Silnik: 16
  • Lokalizacja: Pultusk

Re: Zimny silnik falujące obroty czasem gaśnie

Post27 wrz 2014, 11:55

Wiesz co zabileś mi takiego ćwieka że aż wstyd. Zamotałem sie już teraz całkowicie, z jednej srony wydaje mi sie że wymieniałem gdzieś w czerwcu, ale z drugiej strony myślę sobie że prawdopodobnie tylko na zamiarach zostalo gdyż zastanawiałem się również na rozrządem. Pamiętam że pojechałem na serwis żeby po vinie sprawdzili przebiegi i wymiany i powiedzieli mi że rozrząd na 210k proponują na 190k olej na 125k był zalany longlife i po 30k wymienic i chyba tak zostało więc nie wymieniałem. Jak tylko żona wroci z zakupów napisze co i jak. Kurcze ale mi głupio, podejście do auta jak baba.
Pozdrawiam.
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 21h 9m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zimny silnik falujące obroty czasem gaśnie

Post28 wrz 2014, 07:53

Tak przy okazji wymień rozrząd już przy 180 (a jak nie jesteś pewien przebiegu to zrób to od razu), ja wymieniałem przy 188 i widać na nim było już konkretne zużycie (był oryginał), ja bym nie czekał.
Co do falowania obrotów (czasami), to chyba każdy model 1,6 CR tak ma (uważam że jest to między innymi związane z tym posranym DPF-em i jego czujnikami), zawsze jak się wypala, to dzieją się różne dziwne rzeczy, latem jest względny spokój ale jak robi się chłodniej (silnik nie zawsze jest odpowiednio dogrzany bo mam nie daleko do pracy) to jest już porażka :evil: U mnie na razie, na szczęście, gaśnięcie nie występuje.
Offline

niedzwiedz1981

Stały Bywalec

  • Posty: 462
  • Rejestracja: 06 cze 2013, 15:49
  • Online: 18d 15h 18m 27s
  • Auto: golf VII 1.4 tsi
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Poznan

Re: Zimny silnik falujące obroty czasem gaśnie

Post29 wrz 2014, 06:23

zaraz będziecie zalecać wymiane przy 160tys... skoro jest 210 to spokojnie do 200tys mozna jezdzic
mamy kilka aut w vw i nigdy nie slyszalem zeby zalecali wczesniejsza wymiane...wiadomo ze nie zaszkodzi tylko po co?
diesel podstawą, turbo zabawą...
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 21h 9m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: Zimny silnik falujące obroty czasem gaśnie

Post29 wrz 2014, 07:46

Z tego co pamiętam, już tu na forum napisał ktoś, że ASO zaleciło zmianę rozrządu w 1,6TDI nie przy 210 a przy 180, no ale każdy robi jak uważa ;)
No ale nie o tym ten temat...
Offline
Awatar użytkownika

conquer

Aktywny

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 22 cze 2014, 18:29
  • Online: 9d 9h 21m 5s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW Golf 6 Variant HL
  • Silnik: 1.4 TSI 160KM DSG7
  • Lokalizacja: KRK

Re: Zimny silnik falujące obroty czasem gaśnie

Post01 paź 2014, 14:07

Sprawdź filtr paliwa, zobacz czy nie było błędu pompy paliwa lub EGR, sprawdź przewody gumowe czy nie ma pęknięcia (przewody od dolotu i inne mniejsze przewody gumowe), wyciągnij zawór EGR i obejrzyj czy nie jest już zatkany i chodzi bez oporu.

PS. EGR można spróbować wyczyścić np.



Zacznij od podpięcia kabla i zobaczenia czy nie ma błędów.
Offline
Awatar użytkownika

spwod

Stały Bywalec

  • Posty: 302
  • Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
  • Online: 43d 21h 9m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Jetta 2014
  • Silnik: CUUB 2.0 TDI 150KM
  • Lokalizacja: Pomorskie

Re: szarpanie silnika

Post08 paź 2014, 13:36

Mam nadzieję że w temacie....
Dzisiaj miałem taką sytuację - VW Caddy 1,6 TDI CR 2011r. silnik CAYD (przebieg faktyczny od nowości 60 tyś km) - na rozgrzanym silniku, przy próbie ruszenia przez przejazd kolejowy ze STOP-u, nagle auto straciło moc i zapaliła się kontrolka świec żarowych (rozumiem, że to tryb awaryjny). Co ważne prędzej prawdopodobnie mógł się wypalać DPF, ponieważ obroty były na poziomie 1000obr/min na postoju.
Dokulałem się do mechanika, ale on tylko urządzenie do "pobieżnej" diagnostyki, urządzenie znalazło błąd, ale za pierwszym i drugim razem niby go usunęło, po czym błąd powracał, aż do trzeciego razu, kiedy to udało się ten błąd wykasować i silnik chodzi normalnie - jak powinien.
Awaria wg tego urządzenia dotyczyła czegoś z wtryskiem na drugim tłoku (nie pamiętam dosłownej wyświetlonej informacji) :roll:
Pytanie zasadnicze - czy może to być coś poważniejszego i należałoby się udać na jakąś dokładniejszą diagnozę, czy mógł być to jakiś mniej ważny błąd?... chociaż bez tego urządzenia auto nadal byłoby w trybie awaryjnym :x
Offline
Awatar użytkownika

Johny.gda

Sympatyk

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 26 lut 2013, 13:29
  • Online: 9d 14h 57m 58s
  • Pochwały: 5
  • Auto: MK 6 Highline
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Gdansk

Re: szarpanie silnika

Post10 paź 2014, 09:53

spwod pisze:Mam nadzieję że w temacie....
Dzisiaj miałem taką sytuację - VW Caddy 1,6 TDI CR 2011r. silnik CAYD (przebieg faktyczny od nowości 60 tyś km) - na rozgrzanym silniku, przy próbie ruszenia przez przejazd kolejowy ze STOP-u, nagle auto straciło moc i zapaliła się kontrolka świec żarowych (rozumiem, że to tryb awaryjny). Co ważne prędzej prawdopodobnie mógł się wypalać DPF, ponieważ obroty były na poziomie 1000obr/min na postoju.
Dokulałem się do mechanika, ale on tylko urządzenie do "pobieżnej" diagnostyki, urządzenie znalazło błąd, ale za pierwszym i drugim razem niby go usunęło, po czym błąd powracał, aż do trzeciego razu, kiedy to udało się ten błąd wykasować i silnik chodzi normalnie - jak powinien.
Awaria wg tego urządzenia dotyczyła czegoś z wtryskiem na drugim tłoku (nie pamiętam dosłownej wyświetlonej informacji) :roll:
Pytanie zasadnicze - czy może to być coś poważniejszego i należałoby się udać na jakąś dokładniejszą diagnozę, czy mógł być to jakiś mniej ważny błąd?... chociaż bez tego urządzenia auto nadal byłoby w trybie awaryjnym :x


Mam podobny problem w 2.0 TDI CFFB, Jechałem autostradą przez parę godzin i nagle auto przeszło w stan awaryjny przez błąd świec. Teraz zdążyłem zauważyć że przy prędkości +150km/h silnik wpada w dziwne drgania.
Offline

Nemesis100

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 03 mar 2014, 15:28
  • Online: 19h 47m 11s
  • Auto: GOLF 6
  • Silnik: 16
  • Lokalizacja: Pultusk

Re: Zimny silnik falujące obroty czasem gaśnie

Post10 paź 2014, 18:47

Cześć Witam wszystkich.
Na wstempie serdeczne dzięki Wam za zainteresowanie.
Po drugie przepraszam że się nie oddzywałem ale niestety choroba rozłozyła mnie na łopatki. Jednak przed przeziębieniem wymieniłem filtry i olej, nie byłem w stanie przypomieć sobie czy robione to bylo czy też nie, więc załóżyłem że nie i wymieniłem. Powiem tak narazie jest znaczna poprawa auto jest sporo cichsze obroty rano nie skaczą i nie gaśnie, ale zrobiło się też cieplej. Serdeczne dzięki za porady i jeżeli falowanie się powturzy napewno popracuję nad oczyszczeniem ukladu dolotowego i dam znać czy pomogło.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich.
Offline

Genezi

Nieśmiały

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 20 mar 2014, 20:48
  • Online: 1d 23h 8m 23s
  • Auto: Golf
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Rabka

Re: Szarpanie silnika

Post16 paź 2014, 11:47

Mam dokładnie taką samą bolączke jak kolega Karol(2 posty wyżej), ale wtryski są OK...
Offline

norbkuc

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 03 maja 2014, 19:54
  • Online: 6d 11h 39m 28s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Szarpanie silnika

Post17 lis 2014, 16:32

Może głupie pytanie czy ktos podpowie jak w 1.6 tdi zdiagnozować wtryski. Czy slabe świece (po 165tys.) mogą powodować zapychanie dpf - u mnie ostatnio odpala sie co 300km wg vcds. Czy opisane wyżej falowanie może też proces zapychania dpf wymagać?
Offline

Nemesis100

Nieśmiały

  • Posty: 41
  • Rejestracja: 03 mar 2014, 15:28
  • Online: 19h 47m 11s
  • Auto: GOLF 6
  • Silnik: 16
  • Lokalizacja: Pultusk

Re: Falujące obroty na zimnym silniku; czasem gaśnie

Post17 lis 2014, 16:57

Witam wszystkich ponownie. Problem powraca tym razem obiawiając się migająca spirala świec. Co do błędów to ciężko było to opanować gdyż po zgaszeniu i ponownym zapaleniu silnika auto działa znowu dobrze i błędów nie pokazywało dopiero kiedy wyrzucil błąd na awaryjnym pojechałem na kompa i pokazał P046C. Podpowiecie cóż to takiego. W necie piszą że chyba czujnik od egr-a coś w stylu że nie wracają jakieś infromacje o położeniu egr-a
Pomozecie w ustaleniu usterki i poradzicie co ewentualnie z tym robic?
Z góry wielkie dzieki.
Offline

Vegas

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 21 gru 2013, 09:41
  • Online: 1d 2h 46m 17s
  • Auto: Jetta a2 + golf 6
  • Silnik: SB+CAYC
  • Lokalizacja: DW

Re: Zimny silnik falujące obroty czasem gaśnie

Post19 lis 2014, 14:09

conquer pisze:Sprawdź filtr paliwa, zobacz czy nie było błędu pompy paliwa lub EGR, sprawdź przewody gumowe czy nie ma pęknięcia (przewody od dolotu i inne mniejsze przewody gumowe), wyciągnij zawór EGR i obejrzyj czy nie jest już zatkany i chodzi bez oporu.

PS. EGR można spróbować wyczyścić np.



Zacznij od podpięcia kabla i zobaczenia czy nie ma błędów.



Witam,
Czy czyszczenia EGR w naszych 1,6 może coś zdziałać? pytam bo natknąłem się na taki wątek:

http://forum.golf6.pl/mk6/zawor-egr-t1225.html
a w nim dość smutna informacja
marmi pisze:egr w tym silniku należy wymienić razem z chłodnicą spalin...

Cena 1500zł to raczej albo robota albo sam egr...

Generalnie nie regenerują egr do tego silnika

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/pro ... -vw-1.html

A co do objawów zależy co siada i w jakiej pozycji blokuje się egr, czasem nie objawia się to niczym więcej poza czekiem a czsami objawia sie trybem awaryjnym i brakiem mocy...


Czyszczenie kojarzy mi się z regeneracja, chyba że macie inne zdanie?
Pytam bo jestem na podobnym etapie. Mechanik po sprawdzeniu kwalifikuje EGR do wymiany wraz z chłodnicą spalin :( nie poleca używek ani zamienników. Sprawdził mi po nr VIN i cenę części podał 1534zł z ASO, robocizny nie ustalałem. a może wywalić EGR I DPF+ program ?
Offline

joker.karol

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 03 paź 2014, 11:46
  • Online: 11h 40m 33s
  • Auto: golf VI
  • Silnik: 1.6
  • Lokalizacja: Kielce

Re: Szarpanie silnika

Post22 lis 2014, 16:55

podpinam się pod temat. Oddałem wtryskiwacze do sprawdzenia okazało sie ze dwa sa dobre dwa do wymiany. Sprawdzone w zestwie 4 sztuk na maszynie daja takie same dawki na wolnych pod obciążeniem itdp. Po zało pracuje i założeniu ich samochod nierówno pracuje i klekocze jak stary diesel. Wtryski sprawdzane dwa razy. Nie wiem moze jeszcze podkładki zmienie na nowe. Bo wydaje sie jakby troche spaliniami z pod korka oleju dmuchał.

Przed wymiana było ok nic nie klepało, tylko wtryskiwacze pod obciazeniem nie dawały paliwa.

Co wy o tym sądzicie???
Offline

norbkuc

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 03 maja 2014, 19:54
  • Online: 6d 11h 39m 28s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM
  • Lokalizacja: Warszawa

soft w aso na falowanie obrotów

Post26 lut 2015, 21:59

koledzy czy jest to prawda, że do 1.6tdi był soft w ASO na falowanie obrotów - mam na myśli takie małe falowanie +/- 50 obr/min?
Offline
Awatar użytkownika

tomlor

Aktywny

  • Posty: 181
  • Rejestracja: 18 maja 2013, 20:51
  • Online: 65d 9h 55m
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI CR CAYC
  • Lokalizacja: Krakow+Polanczyk

Re: soft w aso na falowanie obrotów

Post26 lut 2015, 22:11

norbkuc a kiedy Ci faluja? zaraz po odpaleniu? czy w innych warunkach też?
Offline

norbkuc

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 03 maja 2014, 19:54
  • Online: 6d 11h 39m 28s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: soft w aso na falowanie obrotów

Post27 lut 2015, 00:30

W zasadzie nie po odpaleniu a raczej jak ciepły i nie zawsze. Dzis jeszcze bład od egr mi złapał
Offline
Awatar użytkownika

tomlor

Aktywny

  • Posty: 181
  • Rejestracja: 18 maja 2013, 20:51
  • Online: 65d 9h 55m
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI CR CAYC
  • Lokalizacja: Krakow+Polanczyk

Re: soft w aso na falowanie obrotów

Post27 lut 2015, 10:53

Słynny egr w naszych silnikach :( U mnie rzadko występuje falowanie ale tylko po odpaleniu jak postoi noc :(
PoprzedniaNastępna

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości