Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 12:40


Trzecie światło stop

Moderatorzy: BRUNO55, ryba113

Regulamin forum Xenony, halogeny, kierunkowskazy, lampki obrysowe, lampy przednie, tylne, światła stop, żarówki wew. i zew.. itp. świecące elementy.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Jagodek

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 lis 2013, 13:42
  • Online: 17h 25m 40s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CBDC
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Trzecie światło stop

Post07 kwie 2014, 08:47

Czy ktoś z Was demontował 3 światło stop w golfie 6?
Podczas sobotniego mycia auta zauważyłem na całej długości tej lampy burchle.
Co dziwne, auto jest w moich rękach "od fabryki", nie było malowane, nigdzie nie ma śladów rdzy, a tu taki zonk - przecierałem oczy ze zdziwienia
Chciałbym zobaczyć jakie zniszczenia dokonała ruda i w tym celu muszę zdemontować to światło.
Próbowałem je wyciągnąć zgodnie z instrukcją z książki Sam naprawiam ale odchyliłem je na 2 mm i dalej nie chce iść.
Proszę szanownych Forumowiczów o pomoc.
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Trzecie światło stop

Post07 kwie 2014, 09:14

generalnie to światło trzyma się dość mocno na zaczepach i po wyjęciu praktycznie nie nadaje się już do ponownego montażu...

trzeba je podwazać na całej długości i wyjmować, przy okazji uważać na blachę klapy bo jest wokół światła cieniutka i lubi się wygiąć...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

Jagodek

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 lis 2013, 13:42
  • Online: 17h 25m 40s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CBDC
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Trzecie światło stop

Post09 kwie 2014, 11:45

Dziękuję za podpowiedź.
Jako, że w tygodniu nie mam za bardzo czasu, spróbuję powalczyć ze światełkiem w weekend.
Ze zdjęć wywnioskowałem, że lampę trzymają 4 "wąsy" od góry i 4 od dołu.
Wykombinowałem sobie, że użyje do tego celu 2 szerokich szpachelek z zagięciami na końcach i spróbuje to ustrojstwo wyciągnąć.
Najwyżej trzeba będzie zainwestować w nowe światło.
Offline

Jagodek

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 lis 2013, 13:42
  • Online: 17h 25m 40s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CBDC
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Trzecie światło stop

Post05 maja 2014, 11:28

Witam
Udało mi się wydłubać to światełko i to nawet bez uszkodzeń.
Światło od dołu posiada 4 blaszki sprężynujące, natomiast od góry trzyma się na 4 zaczepach.
Aby je skutecznie wyjąć, trzeba z góry, w szczelinę pomiędzy blachą a lampą wciskać w dół plastikowy klin lub oklejoną taśmą szpachelkę ( zastosowałem to drugie ), co spowoduje ugięcie się sprężynujących dolnych blaszek i zwolnienie górnych zaczepów.
Po demontażu okazało się, że podczas składania auta niemieccy spece niewłaściwie zamocowali uszczelkę, co skutkowało przedostawaniem się wody, soli i innego świństwa pod lampę, skorodowaniem blachy klapy pod lampą, metalowych blaszek sprężynujących i korozją ścieżek i połączeń na płytce z diodami w lampie.
Reasumując, klapa w obrębie światła została oczyszczona, zabezpieczona i polakierowana a światło zregenerowane - dolutowane ścieżki i nawet działa, ale w przyszłości muszę zakupić nowe światełko ( nie wiadomo jak długo będzie świecić po moich naprawach ).
Dziękując za pomoc pozdrawiam.
Offline

leonarest

Gadatliwy

  • Posty: 201
  • Rejestracja: 21 kwie 2014, 06:47
  • Online: 8d 21h 4m 57s
  • Pochwały: 1

Re: Trzecie światło stop

Post10 cze 2015, 20:57

Panowie wymieniam wężyk perforowany idący do trzeciego światła stopu po wyjęciu światła okazało się że uszczelka między światłem a klapą jest strasznie zdeformowana,nie układa się w linii i moje pytanie czy występuje ta uszczelka jako osobny element do kupienia.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2016, 12:15 przez leonarest, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

marmi

Mieszkaniec

  • Posty: 2398
  • Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
  • Lokalizacja: Katowice
  • Online: 190d 15h 44m 38s
  • Pochwały: 70
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
  • Lokalizacja: katowice

Re: Trzecie światło stop

Post10 cze 2015, 21:39

nie występuję ta uszczelka możesz dać tam uszczelniacza silikonowego lub innego zamiast tej uszczelki...
VW GOLF VI 2.0TDI CR BLUEMOTION

Obrazek

Twój uśmiech...to już nie wróci
Offline

leonarest

Gadatliwy

  • Posty: 201
  • Rejestracja: 21 kwie 2014, 06:47
  • Online: 8d 21h 4m 57s
  • Pochwały: 1

Re: Trzecie światło stop

Post11 cze 2015, 06:20

Zastosuję uszczelniacz silikonowy,dzięki.

Wróć do Oświetlenie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości