Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 10:49


żarzące się kontrolki na liczniku

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

quiksilver

Nieśmiały

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 16 cze 2020, 22:07
  • Online: 23h 47m 25s
  • Auto: Jetta SW MK6
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Podkarpacie

żarzące się kontrolki na liczniku

Post07 mar 2021, 22:56

mam taki problem, kilka dni temu zauważyłem że żarzą mi się kontrolki na liczniku, na jakieś 25% mocy tego co powinny normalnie. Od spalonych żarówek, od ciśnienia w oponach, rezerwa oraz od filtra, od filtra po uruchomieniu całkowicie gaśnie, od ciśnienia w oponach przestaje się żarzyć gdy włączę światła mijania, zostaje od przepalonych żarówek i rezerwy, tyle że od rezerwy dopiero dziś zauważyłem, w czasie jazdy z czasem znika od spalonej żarówki, podłączyłem komputer i pokazywało błąd z lampkami ostrzegawczymi pod drzwiami, mam jakieś ledowe z allegro, więc je od razu odłączyłem i w sterowniku też wyłączyłem myślałem że te ledy robią problem, bo one świeciły minimalnie nawet przy zamkniętych drzwiach, auto rok temu miało robionego softa, i komputer był wyciągany, zastanawiam się czy tu może być problem że jakaś wilgoć się dostała albo licznik i też trzeba na stykach czymś prysnąć, auto stoi pod dachem, wydaje mi się ze wilgoci w środku niema, w grudniu miałem problem elektroniczny z klimą był błąd klima nie włączała się pomogło przeczyszczenie panelu klimatyzacji, czy tu może być podobnie ?
Offline

quiksilver

Nieśmiały

  • Posty: 26
  • Rejestracja: 16 cze 2020, 22:07
  • Online: 23h 47m 25s
  • Auto: Jetta SW MK6
  • Silnik: 2.0 tdi
  • Lokalizacja: Podkarpacie

Re: żarzące się kontrolki na liczniku

Post08 mar 2021, 11:32

mała aktualizacja, gdy jade mam zapięte pasy i włączone światła to nic się nie żarzy żadna ikonka, sprawdziłem napięcie na aku i jest 13,6 do13,9 a na alternatorze równe 14v czy to może być wina ładowania ?? żeby wymienic regulator napięcia w 2.0Tdi trzeba wyciągać alternator ?

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości