Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:36


[1.4 TSI 122KM] [TPI] Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post19 sie 2012, 22:44

MAPUS z którego masz roku VW?
Offline

MAPUS

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 12 sie 2012, 21:45
  • Online: 2h 57m 58s
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: CAXA TSI
  • Lokalizacja: OLSZTYN

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post20 sie 2012, 12:10

koniec 2009 produkcja, ale z tego co wiem to początek 2010 to te same podzespoły. Ponoć dopiero w 2011 coś tam poprawili z tym rozrządem w TSI. Jak narazie po 1000 km wszystko OK.
Offline

Mishale1

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 23 sie 2012, 09:41
  • Online: 0s
  • Auto: VW Golf6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Lodz

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 09:59

Witam wszystkich!
Niestety to nieprawda, że w nowych Golfach problem został wyeliminowany. Ato kupowałam w styczniu 2012r. Gdy padło na Golfa TSI poczytałam o silnikach i byłam świadoma potencjalnego problemu - dlatego zamiast o 20 tys. tańszego highlina z 2009 roku (przebieg 36 tys. km.) kupiłam w salonie w Poznaniu drożej, ale z lipca 2011 z przebiegiem 7,5 tys., (auto nie demo ale użytkowane przez pracownika salony - VW Benefit) mając nadzieję, że nie będzie problemów z silnikiem. Teraz auto ma rok i miesiąc, na liczniku 16,5 tys. Problem pojawił się z końcem czerwca - mam świetne ucho jeśli chodzi o pracę silników, poza tym byłam przygotowana, że teoretycznie może się coś dziać więc od początku uważnie go nasłuchiwałam. No i nastał ten dzień.;-(((Objawy idealnie wpisują się w to co tu opisujecie. Po odpaleniu rano a nawet wczoraj po pracy (stał na słońcu 8 godzin) to samo, około 1 minuty 1100 obr i terkot jak w dieslu. Po minucie cisza 700 obr - ledwo słyszalna milusia praca silnika. Auto zostało wczoraj odstawione do ASO w Łodzi - na razie nie będę na forum pisać do którego ale już miałam telefon, że auto zachowuje się normalnie, że to naturalna praca TSI, że po odpaleniu potrzebuje on chwili na rozgrzanie i rozprowadzenie oleju itp, itd.....
Jestem baaardzo rozczarowana gdyż po przeczytaniu paru Waszych wypowiedzi, miałam dużą nadzieję że serwisy już kumają problem i robią wszystko ładnie bez szemrania, miałam nadzieję, że i w Łodzi gładko pójdzie niestety - mam go dziś odebrać i nie wiem co dalej? Gadka z panem z serwisu nie ma sensu bo ja swoje a on swoje. A on wie lepiej bo fachowiec.
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Odp: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 10:43

To co opisujesz to normalny efekt dogrzewania czegoś w silniku. Dogrzewanie załącza się najczęściej gdy spełnione są odpowiednie warunki brzegowe. Temp ok 18 st i więcej i przerwa w jeździe min 6 godzin... Jakieś tpi to też opisuje. Silnik pracuje wtedy bardzo "niekulturalnie" i sprawia wrażenie jakby był na wykończeniu...

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Offline

Kozo

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 02 kwie 2012, 15:45
  • Online: 4d 14h 20m 3s
  • Pochwały: 4

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 12:00

Mishale1 pisze:Witam wszystkich!
Niestety to nieprawda, że w nowych Golfach problem został wyeliminowany. Ato kupowałam w styczniu 2012r. Gdy padło na Golfa TSI poczytałam o silnikach i byłam świadoma potencjalnego problemu - dlatego zamiast o 20 tys. tańszego highlina z 2009 roku (przebieg 36 tys. km.) kupiłam w salonie w Poznaniu drożej, ale z lipca 2011 z przebiegiem 7,5 tys., (auto nie demo ale użytkowane przez pracownika salony - VW Benefit) mając nadzieję, że nie będzie problemów z silnikiem. Teraz auto ma rok i miesiąc, na liczniku 16,5 tys. Problem pojawił się z końcem czerwca - mam świetne ucho jeśli chodzi o pracę silników, poza tym byłam przygotowana, że teoretycznie może się coś dziać więc od początku uważnie go nasłuchiwałam. No i nastał ten dzień.;-(((Objawy idealnie wpisują się w to co tu opisujecie. Po odpaleniu rano a nawet wczoraj po pracy (stał na słońcu 8 godzin) to samo, około 1 minuty 1100 obr i terkot jak w dieslu. Po minucie cisza 700 obr - ledwo słyszalna milusia praca silnika. Auto zostało wczoraj odstawione do ASO w Łodzi - na razie nie będę na forum pisać do którego ale już miałam telefon, że auto zachowuje się normalnie, że to naturalna praca TSI, że po odpaleniu potrzebuje on chwili na rozgrzanie i rozprowadzenie oleju itp, itd.....
Jestem baaardzo rozczarowana gdyż po przeczytaniu paru Waszych wypowiedzi, miałam dużą nadzieję że serwisy już kumają problem i robią wszystko ładnie bez szemrania, miałam nadzieję, że i w Łodzi gładko pójdzie niestety - mam go dziś odebrać i nie wiem co dalej? Gadka z panem z serwisu nie ma sensu bo ja swoje a on swoje. A on wie lepiej bo fachowiec.


to jest normalne zachowanie tego silnika...a dogrzewa katalizator.

terkotanie z tego wątku wynika z umierającego rozrządu...bardzo młodo w dodatku :)
Offline

caxa

Nieśmiały

  • Posty: 45
  • Rejestracja: 13 maja 2012, 18:42
  • Online: 1d 15h 59m 16s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf VII
  • Silnik: 1.4TSI
  • Lokalizacja: Małe3miasto

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 12:07

sebkoch ma rację:
z forum skody:
"...w skrócie - jest po to aby przyspieszyć rozgrzewanie się katalizatora w celu redukcji emisji szkodliwych substancji.
Problemy z dławieniem się silnika pewnie spowodowane nadmiarem paliwa którego i tak już dużo silnik dostaje podczas tzw ssania. Nowoczesne silniki z wtryskiem elektronicznym też mają coś takiego jak ssanie tylko tu tak się to nie nazywa (można to nazwać trybem rozgrzewania silnika/katalizatora), a tylko silnik pracuje tak jak w silniku gaźnikowym (w którym występowało ssanie) na bardzo bogatej mieszance (dużo paliwa). Silnik pracuje na podwyższonych obrotach, aby dać rade spalić nadmiar paliwa i nie kuleć z powodu nadmiernych oporów gęstego oleju, mniejszej sprawności silnika (mniejsza szczelność tłoków i pierścieni - metal bardzo się kurczy jak jest zimny). Nie martwił bym się wysokimi obrotami przy starcie, większe obroty = wyższe ciśnienie oleju przez co silnik jest lepiej smarowany, olej szybciej dotrze we wszystkie zakamarki silnika...'
Offline

Mishale1

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 23 sie 2012, 09:41
  • Online: 0s
  • Auto: VW Golf6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Lodz

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 14:29

UPS no nie .... w sumie mnie cieszy to co piszecie ale ....
z auta - z tego jak wygląda, jeździ , gabaryty, spalanie jestem bardzo zadowolona i nie chciałabym zmieniać
wieczorem wrzucę nagranie pracy mojego silnika - nie będę ukrywać że kompletnie na tym się nie znam - wiem tyle co poczytam na forach :-)
Jeśli Wy się znacie i potwierdzicie , że u mnie jest ok to na pewno mnie to troszku uspokoi :-)
Zimą nie terkotał ale skoro ma być powyżej 18 st to by się zgadzało bo jak w lipcu było parę chłodniejszych dni to efekt nie występował lub był słabszy znacznie...
Offline

Mishale1

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 23 sie 2012, 09:41
  • Online: 0s
  • Auto: VW Golf6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Lodz

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 20:53

Oto mój silniczek



Co o tym sądzicie - czy jest się czym martwić ?
Offline

MAPUS

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 12 sie 2012, 21:45
  • Online: 2h 57m 58s
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: CAXA TSI
  • Lokalizacja: OLSZTYN

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 20:57

Mechanikiem nie jestem, ale w Polsce jest dobrze znać się na wszystkim. Bo inaczej oszukują ;) . Faktycznie jest to dogrzanie katalizatora w TSI, ale ono wcale aż tak nie hałasuje. Według moich obserwacji, a dużo już wymieniłem części w moim TSI to po ostatniej wymianie wariatora-zmieniacza faz rozrządu, silnik pracuje równo bez znaczenia czy zimny czy gorący. Natomiast łańcuch rozrządu hałasuje tak, że nie można tego z niczym pomylić nawet jak człowiek się nie zna. po wymianie kompletnego rozrządu i tego wariatora samochód pracuje płynnie i równo, tylko zobaczymy jak długo. Rada ode mnie - jak coś nie tak według was to odstawiajcie samochód do serwisu i niech magicy działają. Bo serwis i importer działają tak aby przeczekać okres gwarancji, a sam po sobie wiem, że trochę to kosztuje nie tylko nerwów.
Offline
Awatar użytkownika

Uncle Peter

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 25 lip 2012, 17:30
  • Online: 14h 54m 46s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: WM

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 21:04

Mishale1 pisze:Oto mój silniczek



Co o tym sądzicie - czy jest się czym martwić ?


To w tle to wrony? Bo to chyba nie z silnika :lol: Jeśli to wrony to sam silnik chodzi ok.
Offline

Mishale1

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 23 sie 2012, 09:41
  • Online: 0s
  • Auto: VW Golf6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Lodz

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 21:07

Czyli mam rozumieć, że toto u mnie az tak nie hałasuje i raczej nie jest to łańcuch?
Tak właśnie powiedzieli w serwisie - powiedzieli , że znany im jest problem z silnikami z 2009 i 2010 ale z 2011 już są inne części , inna deczko konstrukcja i problemu nie ma. rozpisali sie o temp. płynu chłodzącego który jeśli jest w przedziale 18-33 st C to właśnie dzieje sie tak jak na filmiku i muszę potwierdzić że jak jest poniżej - no - 16 st C na zewnątrz to jest dużo lepiej.
Mam skserowane, że to normalne i że trzeba poinformować klienta że to normalne hahahaa, ale podpisać na tej kserokopii już nie bardzo sie chcieli i tak zagadywali że sie nie podpisali :-)
Uzasadnienie techniczne jest dla mnie niezrozumiałe ale jeśli ktoś jest zainteresowany mogę przepisać lub zamieścić skan
Mam nadzieję że faktycznie wszystko jest ok i nie ma co panikować :-)
p.s. :-) nie jestem ornitologiem ;-) ale to latające i srające na maskę potwory są niewątpliwie - z całą pewnością to nie z silnika :-)
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 21:16 przez Mishale1, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

Uncle Peter

Sympatyk

  • Posty: 88
  • Rejestracja: 25 lip 2012, 17:30
  • Online: 14h 54m 46s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: WM

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 21:13

Mój golf jest z 2009 i dźwięk jest identyczny. Z tego co naoglądałem się już w sieci filmów z tsi w roli głównej to jest to wspomniane już tutaj dogrzewanie katalizatora i wg. tego co wiem to tak ma być. Rozrząd to inna sprawa, słychać go przy odpalaniu przez jakieś 2-3 sekundy ale nie idzie tego pomylić z tym na filmie.
Offline
Awatar użytkownika

marrcin

Stały Bywalec

  • Posty: 322
  • Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
  • Online: 29d 8h 38m 48s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW GOLF VI
  • Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
  • Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 21:18

Ja kupiłem golfa w czerwcu , przejechałem 3000km i mam taki sam dźwięk , więc chyba to normalne.
Offline

MAPUS

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 12 sie 2012, 21:45
  • Online: 2h 57m 58s
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: CAXA TSI
  • Lokalizacja: OLSZTYN

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 21:21

Miałem tak samo na początku, ale teraz silnik pracuje równiej i ciszej. I nie wchodzi, aż tak wysoko na obroty na zimnym silniku. Tylko że nie wiem czemu tak jest bo wymieniałem:
cewka , wtryskiwacz 1 cylindra
napinacz regulator faz rozrządu
cięgła zmiany biegów komplet
dwumasowe koło zamachowe sprzęgła

O drobiazgach nie będę pisał :|
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Odp: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 21:22

No według mnie akurat z tym nie ściemniali. To normalny objaw. Tylko nie rozumiem po co dogrzewać katalizator jak jest ciepło (18-33 stopnie) a nie w zimę czy na jesień wtedy to u mnie w ogóle nie występuje...? Czasami człowiek się spieszy rano do pracy i ciężko jechać przez pierwsze 10-20s tego dogrzewania.

Na filmiku słychać sroki 8-)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Offline

Mishale1

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 23 sie 2012, 09:41
  • Online: 0s
  • Auto: VW Golf6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Lodz

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 21:24

Mam nadzieję ! Zobaczymy jak się ochłodzi czy mu przejdzie :-))
MAPUS - dość przerażająca jest lista Twoich napraw - ich powodem było coś innego - tak?
Ostatnio zmieniony 23 sie 2012, 21:28 przez Mishale1, łącznie zmieniany 1 raz
Offline

MAPUS

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 12 sie 2012, 21:45
  • Online: 2h 57m 58s
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: CAXA TSI
  • Lokalizacja: OLSZTYN

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 21:27

Ja czekam na odpowiedź od importera VW bo trochę ten samochód mnie rozczarował, nie wykluczam drogi sądowej. A narazie zrobiłem 1200 km od ostatniej naprawy i nic.
:roll:
Offline

MAPUS

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 12 sie 2012, 21:45
  • Online: 2h 57m 58s
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: CAXA TSI
  • Lokalizacja: OLSZTYN

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 21:33

Według mnie nie powinien tak chodzić silnik jak na filmiku, a odpowiedź serwisu tym bardziej jest niezrozumiała. U mnie jest teraz inaczej. Kiedyś nawet przy ruszaniu na zimnym się dławił dopiero, aż ssanie zeszło to można było jechać. No i mamy lato.
Offline

MAPUS

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 12 sie 2012, 21:45
  • Online: 2h 57m 58s
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: CAXA TSI
  • Lokalizacja: OLSZTYN

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 21:40

Mishale1- spokojnie męcz serwis ile się da jak nie wiedzą niech spytają kolegów z Niemiec. Bierz zlecenia naprawy podpisane i z datą. Jak mówią, że tak powinno być to niewiedzą co jest. Możesz żądać wpisów w książce gwarancyjnej. Jak mówią, że nie ma usterki to niech wypiszą na zleceniu naprawy usterki nie wykryto. Wszystko kiedyś się możne przydać jak gwarancji już nie będzie.
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 21:44

MAPUS pisze:dwumasowe koło zamachowe sprzęgła


Yyy, to CAXA w końcu ma dwumasę, czy nie ma?
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 21:46

No u mnie się lekko dławi w tej pierwszej fazie dogrzewania, takie zaniki mocy ma. No ale staram się nie jeździć na dogrzewaniu chyba, że nie mam wyjścia...

Mapus, czemu wymieniałeś cięgła od biegów?
Offline

MAPUS

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 12 sie 2012, 21:45
  • Online: 2h 57m 58s
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: CAXA TSI
  • Lokalizacja: OLSZTYN

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 21:47

Mishale1 pisze:Mam nadzieję ! Zobaczymy jak się ochłodzi czy mu przejdzie :-))
MAPUS - dość przerażająca jest lista Twoich napraw - ich powodem było coś innego - tak?


Tak tej głośnej pracy silnika nie brałem pod uwagę wcześniej, ale po tych wszystkich naprawach pracuje ciszej.
Offline

MAPUS

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 12 sie 2012, 21:45
  • Online: 2h 57m 58s
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: CAXA TSI
  • Lokalizacja: OLSZTYN

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 21:51

sebkoch pisze:No u mnie się lekko dławi w tej pierwszej fazie dogrzewania, takie zaniki mocy ma. No ale staram się nie jeździć na dogrzewaniu chyba, że nie mam wyjścia...

Mapus, czemu wymieniałeś cięgła od biegów?


Wsteczny tak się blokował, że trzeba było gasić silnik aby wyłączyć wsteczny. A po naprawie sam wyskakiwał przy ruszaniu.
Zaczęli od regulacji sprzęgła, ale było tylko gorzej. Po wymianie tych cięgieł biegi chodzą lepiej niż jak go kupiłem.
Offline
Awatar użytkownika

Jimmy_PoP

Aktywny

  • Posty: 125
  • Rejestracja: 30 cze 2012, 17:12
  • Online: 9d 17h 43m 24s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CAXA
  • Lokalizacja: Wawa

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 21:54

Orientuje się czy był jakiś update softu dla silnika CAXA? Samochód mam z grudnia 2009. Z tego co czytałem to tego typu akcje były tylko dla CAVD.
Offline

MAPUS

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 12 sie 2012, 21:45
  • Online: 2h 57m 58s
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: CAXA TSI
  • Lokalizacja: OLSZTYN

Re: Terkocze jak diesel zaraz po odpaleniu na zimnym

Post23 sie 2012, 21:56

jmf pisze:
MAPUS pisze:dwumasowe koło zamachowe sprzęgła


Yyy, to CAXA w końcu ma dwumasę, czy nie ma?


Tak naprawdę to nie wiem, ale mam taki wpis na zleceniu jednym z wielu to chyba ma. Jak masz gwarancje to serwis traktuje twój samochód jak egzemplarz doświadczalny w nauce mechaników i wymieniają co się da jak nie zapytasz to nikt nie będzie ci tłumaczył.
PoprzedniaNastępna

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 9 gości