Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:06


Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego auta

Tematyka związane z zakupem zarówno nowego jak i używanego samochodu.

Moderator: rafaello

Regulamin forum Zakup samochodu nowego jak i używanego, co i gdzie kupić, na co zwrócić uwagę, czego unikać, gdzie dostać dobry rabat itp.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Krystias13

Nieśmiały

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 27 maja 2015, 16:07
  • Online: 13d 22h 50m 6s
  • Pochwały: 1
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI CZCA
  • Lokalizacja: TM/ŁÓDŹ

Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego

Post06 maja 2020, 20:46

dzięki za odpowiedź, sprzedający na hasło "czy można sprawdzić auto w aso" zaczął kręcić że auto zarezerwowane i żeby później dzwonić, bo nie wie czy dostępne będzie haha.

Ogólnie mam jeszcze jeden egzemplarz na oku, może jest ktoś, kto by mógł mi sprawdzić historię pojazdu, sprzedawca deklaruje że przebieg jest oryginalny, auto jest też z Niemiec, a mam do tego auta około 400km i nie chciałbym jechać na próżno, i mam takie pytanie czy jest ktoś w stanie mi sprawdzić jego historię w ASO, albo zna sposób jak sprawdzić po nr vin?
Offline

Arczi1997

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 26 gru 2019, 21:12
  • Online: 7d 1h 20s
  • Auto: Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego

Post06 maja 2020, 21:42

Tomasz_W-wa pisze:Krystias13 tak na szybko zerknąłem.
Kolego w środku to trochę składak jakiś.
Wersja R a z R to mało co jest, tylko czarna podsufitka (i to nie jestem pewny bo jak się dobrze przyjrzałem to nie do końca jestem przekonany że jest koloru czarnego)
Dekory kokpitu są chyba w Piano, chociaż zdjęć dokładnych nie ma, ale boczki to już czesane aluminium i listwa na konsoli w miejscu pasażera również czesane aluminium, tak nigdy VW nie zakładał ktoś tu coś kombinował i raczej nie kupował sobie tańszych listew w czesane aluminium żeby zamienić je z droższych na tańsze, druga sprawa kierownica, która pochodzi od normalnego Golf-a 7 a nie od wersji R (zobacz sobie jak wygląda kokpit od GTI/GTD/GTE/TCR/R), fotele również są nie od wersji R tylko od GTD bo sam na takie właśnie poluje. Licznik zwykły kolor (licznik od R ma niebieskie wskazówki), nagłośnienie raczej musi być Dynaudio lub Fender, a tu nic takiego nie ma (na maskownicach głośników na słupkach przy przedniej szybie nie ma napisu Dynaudio lub Fender), emblematy z tyłu auta, wersja R ma tylko R nic więcej.

Wersje foteli:
- fotele GTI kratka z czerwonymi przeszyciami
- fotele GTD kratka z szarymi przeszyciami
- fotele GTE kratka z niebieskimi przeszyciami
- fotele R - na oparciu wyszywany haft "R"

Zobacz sobie zdjęcie z przodem auta przerwy maski do błotników lewa strona super prawa przerwa dość duża jak się patrzy na lewą (patrzymy na zdjęcie - str. lewa, str prawa) no chyba że to tak zrobione zdjęcie.
Felgi również nie są od R.
No i chyba w R nie montowano diesel-ów.

Moim zdaniem wygląda to na auto, które ktoś stylizował na R i powymieniał niektóre elementy ale nie zrobił tego do końca.
Jak by to była oryginalnie wersja R to same wymontowane części od "R", jak: kierownica z poduszką, fotele, felgi, licznik, zestaw nagłośnienia to dobre kilka tysięcy złotych do przodu dla handlarza i mówię o cenach części używanych.

Jeżeli pasuje Ci te auto to masz Vin i sprawdź dokładnie czy to R i historię serwisową nawet tą w Niemczech.
Są sposoby na sprawdzenie auta po Vin nawet jak nie jesteś właścicielem ;)

Porównaj sobie dokładnie z tym autem:
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... CIiA7.html

Ja osobiście bym z miejsca omijał takie oferty, ale to jest tylko moje zdanie.
Ale mogę się mylić :lol:

P.S. teraz doczytałem "oryginalnym pakiecie R Line" :lol: nie ma takie czegoś, no chyba że sprzedający nazywa tak części założone do tego auta, które pochodzą z R-ki, ale to tylko slogan sprzedającego.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa


Bardzo ładnie napisane, ale niestety nie ze wszystkim masz racje, w golf 7 było coś takiego jak fabryczna wersja R line, chyba nawet juz w 1.5 tsi można było doposażyć auto w taki pakiet. Wersja R to całkiem coś innego i tutaj faktycznie nie było R z dieslem pod maską. Moim zdaniem jest to zwykły 2.0 tdi z dokupionym zewnętrznym pakietem r line w którym ktoś zmienił fotele od wersji GTD, a co do środka to tutaj być może ktoś częściowo zamiast aluminium włożył dekory piano black. Wszystko to jednak domysły najlepiej było by gdyby ktoś rozkodował vin i wtedy wszystko stało by sie jasne.
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 21s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego

Post07 maja 2020, 11:13

Arczi1997 zgadza się w 100 %.
Sam widziałem niejednokrotnie Passata R-Line, Tiguana R-Line to czemu Golf miał by nie mieć pakietu R-Line, jakoś totalnie zaćmy dostałem jak pisałem wcześniejszy post.
To tak dla wyjaśnienia bo trochę wgłębiłem się w ten temat, oczywiście chodzi o model MK7.0 bo taki jest w ogłoszeniu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zadaniem pakietów R-Line jest oczywiście nadanie pojazdowi bardziej zadziornego charakteru.
Volkswagen oferuje trzy warianty R-Line.

Pierwszy z nich to pakiet zewnętrzny, na który składają się:

- przestylizowane zderzaki,
- czarna atrapa chłodnicy z logo R-Line,
- spoiler tylny w kolorze nadwozia,
- nowe listwy progowe,
- światła przeciwmgłowe,
- czarny dyfuzor.

Aby nabyć taki pakiet, właściciele Golfa w specyfikacji Highline musieli dopłacić 995 euro, a posiadacze Golfa w wersji Comfortline 1180 euro.


Drugi pakiet R-Line to modyfikacje wnętrza. W jego skład wchodzą:

- czarna podsufitka,
- aluminiowe akcenty,
- wewnętrzne listwy progowe wykonane ze stali nierdzewnej,
- oświetlenie typu Ambient,
- sportowe fotele z logo R-Line,
- skórzana kierownica R-Line,
- skórzane wykończenie lewarka zmiany biegów.

Pakiet ten wyceniono na 640 euro (dla wersji Highline) i 945 euro (dla wersji Comfortline). Dla bardziej wymagających przygotowano również skórzaną tapicerkę Vienna, za którą trzeba było dopłacić 1755 euro (w wersji Highline) lub 2115 euro (w wersji Comfortline).


Trzeci pakiet o nazwie R-Line Sport Package kosztował 430 euro niezależnie od posiadanej wersji wyposażenia. W tym przypadku postawiono na sportowe zawieszenie, zmodyfikowany układ kierowniczy oraz przyciemnione szyby tylne. Wszystkie pakiety R-Line można było uzupełnić o komplet nowych, 17- lub 18-calowych felg aluminiowych o nazwie Salvador.

Salvador 5G0-601-025-AE 7Jx17 ET49

Obrazek

Człowiek uszy się całe życie :mrgreen:
Tyle ode mnie.
Pozdrawiam
Tomasz_W-wa


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline

M3ntos

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 17 paź 2020, 10:09
  • Online: 4m
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego

Post17 paź 2020, 10:26

Co myslicie o tym golfie 6? Czy ten przebieg moze byc faktyczny? Myslicie ze jest szansa znalezc w miare ok golfa 6 2.0 w dieslu z przebiegiem do 250 tysiecy?
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-golf-vi-2-0-tdi-common-rail-park-assist-navi-bluetooth-stan-perfekcyjny-ID6DowBJ.html#7b3a2003ca
Offline

majki092

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 07 kwie 2022, 15:57
  • Online: 4h 10m 53s

Re: Czy warto kupić to auto. Tu prosimy o ocenę konkretnego

Post07 kwie 2022, 16:18

https://www.olx.pl/d/oferta/volkswagen- ... OjhAy.html

Witam. poradzi mi ktoś czy opłaca się interesować tym samochodem? Czy na golfa 6 GTI 35 cena jest ok czy za niska a może za wysoka? Z tego co czytałem to te silniki są niby lepsze od tych 211km w zwykłych GTI. Przebieg nawet dość niski pytanie czy prawdziwy. Może ktoś się wypowiedzieć na temat tego samochodu? Z góry dziękuję
Poprzednia

Wróć do Zakup samochodu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość