Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:21


Problem z odzyskaniem pieniędzy za zwrot do sklepu.

Regulamin forum Ubezpieczenie AC / OC, odszkodowania, procedury i porady prawne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

golfiasz

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 12 lis 2017, 13:43
  • Online: 2d 5h 30m 9s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0

Problem z odzyskaniem pieniędzy za zwrot do sklepu.

Post11 cze 2018, 00:18

Witam, chciałem się się podzielić moim przypadkiem w tym temacie. Jakiś czas temu w kwietniu miałem stłuczkę na placu, najechałem na słupek który był nie widoczny doszło do uszkodzenia zderzaka i błotnika (naprawa typowo blacharska wymiana podzespołów+lakierowanie). Postanowiłem zamówić zamiennik (kompletny z halogenami i kratkami na przód) oraz błotnik prawy, sprzedający zapewnił mnie że jest do wersji GTI mk6, po przyjściu okazało się że jest nie pasujący, problemem była belka. Bez belki zderzak wchodził ale nie pasowały lampy za duże szczeliny oraz błotniki (w tym nowy prawy błotnik). Od razu poinformowałem sprzedawcę o tym że zwracam zderzak bo nie pasuje. Sprzedający przystał na to, towar został zapakowany i odesłany kurierem, niestety uszkodził się w transporcie zderzak. Sprzedawca nie chce oddać pieniędzy i twierdzi że wysłałem mu połamany zderzak i że jako odbiorca nie musi wcale sporządzać protokołu szkody z kurierem.
Zostały wysłane 2 paczki w jednej zderzak w drugiej błotnik - 2 różnych przewoźników. Błotnik dotarł cały.

***Analogicznie zamówiłem drugi zderzak w oryginale oraz błotnik wszystko weszło bez problemu i pasowało idealnie, mam też wrażenie że zderzak (zamiennik) sprzedawany do GTI mk6 wcale nie jest przeznaczony do GTI, a tylko wygląda na seryjny GTI i mógł być przeznaczony do zwykłego Golfa VI. Był to kompletny zamiennik jak każdy na alledrogo.***

Jestem w dużym kłopocie bo nie wiem jak podejść do tego aby odzyskać pieniądze lub ich część, ze sprzedającym nie mogę się dogadać - grozi sprawą w sądzie i robi wszystko aby nie zwracać nic, wyzywa i się awanturuje. Wątpię też że firma kurierska rozpatrzy pozytywnie szkodę - ze względu na złe zapakowanie, wiadomo nie każdy umie pakować "profesjonalnie", i nie przewidzi się że paczka się uszkodzi.

Jeśli miał ktoś podobną sytuację lub może poradzić co zrobić proszę o pomoc, będę wdzięczny.
Offline
Awatar użytkownika

hoses

Gadatliwy

  • Posty: 226
  • Rejestracja: 29 sie 2017, 18:56
  • Online: 5d 1h 33m 27s
  • Pochwały: 3
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 110KM CXXB
  • Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problem z odzyskaniem pieniędzy za zwrot do sklepu.

Post11 cze 2018, 06:16

Niestety jest już za późno żeby składać reklamację w firmie kurierskiej. Sprzedawca nie otworzył i nie sprawdził paczki w obecności kuriera i to jego poważny błąd. Nie będziesz w stanie tego reklamować u przewoźnika. Pozostaje Ci tylko sprawa w sądzie i tam przewoźnik umyje ręce. To sprzedawca nie dopełnił formalności, o których zresztą sam pewnie uprzedza swoich klientów.
http://prawoecommerce.pl/wszystko-o-prz ... z-klienta/
Offline

wlado78

Aktywny

  • Posty: 192
  • Rejestracja: 03 maja 2014, 14:56
  • Online: 6d 1h 47m 28s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 5
  • Silnik: BSE
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Problem z odzyskaniem pieniędzy za zwrot do sklepu.

Post11 cze 2018, 14:09

a z tego co ja czytałem swojego czasu to wcale nie ma obowiazku sprawdzac paczek w obecnosci kuriera a oni sami sobie to wpisuja do regulaminów

kiedys kupiłem tesciowi telewizor, ten nie sprawdził przy kurierze a potem sie okazało ze jest pekniety ekran
wymienili bez problemu wsklepie
ja bym dokładnie poczytała jak to jest z tym sprawdzaniem paczki przy kurierze bo wszyscy wiedza jak to wyglada-przyjezdza, daje do podpisu i spada
Offline

golfiasz

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 12 lis 2017, 13:43
  • Online: 2d 5h 30m 9s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0

Re: Problem z odzyskaniem pieniędzy za zwrot do sklepu.

Post11 cze 2018, 22:25

wlado78 i hosen obaj macie racje - każdy kto prowadzi działalność ma w regulaminie restrykcyjnie wypisane co i jak sprawdzać przy kurierze, a w drugą stronę niestety nie mają żadnych obowiązków...
Jestem teraz na spalonej pozycji i ani pieniędzy ani towaru, a człowiek który powinien pomóc jest po prostu "januszem biznesu" bardzo dużo niejasności jest odnośnie odbioru przesyłki przez tego człowieka że jego pracownik odebrał, że on nie sprawdza bo ma dużo zwrotów, że towar źle zabezpieczony, że kurier uciekł szybko ect.
Offline

loko34

Nieśmiały

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 20 paź 2017, 06:30
  • Online: 16d 6h 35m 38s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Superbee
  • Lokalizacja: Brzeg

Re: Problem z odzyskaniem pieniędzy za zwrot do sklepu.

Post13 cze 2018, 06:40

golfiasz pisze:wlado78 i hosen obaj macie racje - każdy kto prowadzi działalność ma w regulaminie restrykcyjnie wypisane co i jak sprawdzać przy kurierze, a w drugą stronę niestety nie mają żadnych obowiązków...
Jestem teraz na spalonej pozycji i ani pieniędzy ani towaru, a człowiek który powinien pomóc jest po prostu "januszem biznesu" bardzo dużo niejasności jest odnośnie odbioru przesyłki przez tego człowieka że jego pracownik odebrał, że on nie sprawdza bo ma dużo zwrotów, że towar źle zabezpieczony, że kurier uciekł szybko ect.
Nie jesteś na spalonej pozycji i nawet w sądzie wygrasz odbierający ma obowiązek sprawdzenie przy kurierze przesyłki jeśli tego nie zrobi to ma pecha mało tego bardzo często jest tak że kurierzy wręcz zniechęcają do sprawdzania przy nich bo oni nie mają czasu na to i zasłaniają się tym że jakby coś nie grało to oni przyjadą i protokół szkody wypisza i oczywiście tak jest tylko że taki protokół już jest z góry odrzucany przez przewoźników z prostej przyczyny wcześniej podpisaliśmy odbiór i nie zgłaszalismy przy tym żadnych zastrzeżeń i dla nich to jest wiążące. Ty nie masz pewności że sprzedający specjalnie nie uszkodził tego zderzaka (podpisał przy kurierze odbiór i nie wniósł zastrzeżeń i tego się musisz trzymać)żeby tylko nie oddawać kasy postarasz go trochę prawnikiem a jak kupowałes na Alle....... To zgłoś do nich ten problem oni są bezwzględni dla sprzedawców

Wysłane z mojego F5321 przy użyciu Tapatalka
Offline

golfiasz

Nieśmiały

  • Posty: 39
  • Rejestracja: 12 lis 2017, 13:43
  • Online: 2d 5h 30m 9s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0

Re: Problem z odzyskaniem pieniędzy za zwrot do sklepu.

Post18 cze 2018, 17:15

No właśnie kupiłem części z ofert na allegro ale zakup po za allegro, ale teraz próbowałem ostatni raz się dogadać powiedziałem że odbiorę zderzak niech go odeślę i za reszt rzeczy niech zrobi przelew na co przystał - trudno moja strata.
A ten facet nie odbiera telefonów po którymś razie odebrał i awantura... Zderzak odesłał ale kasy za resztę nie chce oddać... pozamiatane ja nie odbieram zderzaka i idę do PIHu bo to już jest chamstwo po prostu!
Offline

soil

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 12 mar 2014, 22:04
  • Online: 29d 4h 36m 22s
  • Auto: VW GOLF V GT DSG
  • Silnik: 2.0 TDI 125kW BMN
  • Lokalizacja: B-B

Re: Problem z odzyskaniem pieniędzy za zwrot do sklepu.

Post22 cze 2018, 08:13

Kurier nie ma obowiązku czekać aż rozpakujesz paczkę i zazwyczaj tego nie robią. Chyba ze wykupiona była dodatkowa usługa. Co najwyżej możesz nie przyjąć paczki jak jest uszkodzona. Do 2 dni po odbiorze możesz zgłosić kurierowi uszkodzenie i wtedy przyjedzie zrobić protokół szkody.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Offline

loko34

Nieśmiały

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 20 paź 2017, 06:30
  • Online: 16d 6h 35m 38s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Superbee
  • Lokalizacja: Brzeg

Re: Problem z odzyskaniem pieniędzy za zwrot do sklepu.

Post22 cze 2018, 08:57

soil pisze:Kurier nie ma obowiązku czekać aż rozpakujesz paczkę i zazwyczaj tego nie robią. Chyba ze wykupiona była dodatkowa usługa. Co najwyżej możesz nie przyjąć paczki jak jest uszkodzona. Do 2 dni po odbiorze możesz zgłosić kurierowi uszkodzenie i wtedy przyjedzie zrobić protokół szkody.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Też tak myślałem ale tak nie jest przeczytaj dokładnie co podpisujesz firmy ubezpieczeniowe się wycwanily i jak protokołu nie wypelnisz w momencie przyjmowania przesyłki to masz pozamiatane znam to kolega niedawno kupował licznik towar był tak zabezpieczony nie nie miIo prawa nic się stać paczka nienaruszona a jednak licznik uszkodzony i ewidentnie widać że podczas transportu to powstało kurier przyjechał za godzinę protokół spisany został i co po miesiącu przyszło pismo od ubezpieczyciela z odmowa/sąsiad ma firmę i podpisane umowy z kurierami i też potwierdził to że naprawdę jest ciężko odzyskać odszkodowanie jeśli protokół nie jest spisany odrazu podczas odbioru a kurier to może nie ma obowiązku czakac pod drzwiami ale ma obowiązek poczekać aż przesyłka zostanie sprawdzona w jego obecnosci za usługę przeciez zaplacilismy

Wysłane z mojego F5321 przy użyciu Tapatalka
Offline

soil

Nieśmiały

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 12 mar 2014, 22:04
  • Online: 29d 4h 36m 22s
  • Auto: VW GOLF V GT DSG
  • Silnik: 2.0 TDI 125kW BMN
  • Lokalizacja: B-B

Re: Problem z odzyskaniem pieniędzy za zwrot do sklepu.

Post22 cze 2018, 08:59

Tak, ale sprawdzona wizualnie czy nie jest uszkodzona, a nie rozpakowywana. Każdy przewoźnik ma regulamin i tam jest dokładnie określone do kiedy należy sporządzić protokół.

To ze nie chcą płacić za uszkodzenie paczki to inna rzecz :D


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wróć do Ubezpieczenia i porady prawne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość