Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 16:35


Pilne pytanie o trase Warszawa - Kraków

Informacje o utrudnieniach drogowych, zdjęcia i opis ciekawych miejsc, które odwiedziliście.
Regulamin forum Wrażeniami z podróży, opis ciekawych miejsc, polecane miejsca warte zobaczenia, informujemy o utrudnieniach drogowych, korkach...

Pamiętaj:
  1. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  2. Obowiązują zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

barthez

Sympatyk

  • Posty: 79
  • Rejestracja: 28 sie 2012, 08:17
  • Online: 13m 22s
  • Auto: VW golf 6
  • Silnik: 2.0 tsi
  • Lokalizacja: Warszawa

Pilne pytanie o trase Warszawa - Kraków

Post05 kwie 2013, 18:45

Witam po długiej nieobecności!

Mam pytanie do osób często pokonujacych trase Wawa - Krk.

Jaka opcja dojazdu bedzie lepsza, czy tradycyjnie z Wawy przez Radom i kielce czy gierkówka a potem autostrada do Krk?

Prosze o poważne potraktowanie pytania :)

Bede wyjeżdzał w srodku tygodnia z Wawy ok godziny 15 a w tamtych kierunkach raczej nie jeżdze.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2013, 21:05 przez Almighty, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Widać że dawno tu nie byłeś, bo w złym dziale dałeś pytanko. Przeniosłem do właściwego.
Offline

kamill

VIP

  • Posty: 2498
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 12:26
  • Online: 101d 5h 11m 35s
  • Pochwały: 27
  • Auto: MK6
  • Silnik: TDI

Re: Pilne pytanie o trase Warszawa - Kraków

Post05 kwie 2013, 18:55

Z tej trasy znam tylko odcinek do Radomia.. i od siebie mogę Ci podpowiedzieć abyś uważał w miejscowościach Tarczyn- aktywne fotoradary na skrzyżowaniu nalężące do Straży miejskiej, więc aktywne zawsze. To samo pare km dalej w miejscowości Pamiątka. (Z własnego doświadczenia wiem, że zdjęcia stamtąd przychodzą po 5 dniach :D) Dalej zwracaj uwagę na Vectrę jasno brązową, która to chciała mi dać bagatela 1500 zł i 18pktów.. Często jeszcze przed wjazdem na eskpresówkę, na górce, koło stacji paliw po prawej stronie ustawia się oznakowana alfa. No i w Radomiu przed rondem często suszą :) Tyle ode mnie, dalej drogi nie znam...
Offline
Awatar użytkownika

kakaruto

Mieszkaniec

  • Posty: 1927
  • Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
  • Online: 91d 17h 26m 3s
  • Pochwały: 6
  • Auto: Golf 6
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Silesia

Re: Pilne pytanie o trase Warszawa - Kraków

Post05 kwie 2013, 21:01

barthez pisze:Witam po długiej nieobecności!

Już myślałem że Cię UFO porwało :tongue:

barthez pisze:Mam pytanie do osób często pokonujacych trase Wawa - Krk.
Jaka opcja dojazdu bedzie lepsza, czy tradycyjnie z Wawy przez Radom i kielce czy gierkówka a potem autostrada do Krk?
Prosze o poważne potraktowanie pytania :)
Bede wyjeżdzał w srodku tygodnia z Wawy ok godziny 15 a w tamtych kierunkach raczej nie jeżdze.


Chodź sam ostatnimi czasy nie jechałem gierkówką, to mam wieści że odcinek od Warszawki do Piotrkowa jest cały zrobiony (nie to co było jeszcze w czasie wakacji) więc ponoć można sypać ;)
Od Piotrkowa do Częstochowy można równie szybko sypać (nie ma miejscowości i innych szykan :lol: ), Od Częstochowy do zjazdu na tą obwodnicę śląską (S1 chyba) już sobie nie posypiesz, co chwila fotoradary i miejscowości, a A4 Katowice-Kraków raczej w końcu 'poremoncona' (może kilka drobnych zwężek) wiec też sobie pojedziesz.

Jeżeli chodzi o tą alternatywną trasę (Warszawa - Radom - Kraków) tylko raz i dobrych kilka lat temu jechałem i z tego co pamiętam to dużo jednopasmowych dość dziurawych odcinków było, dziś bym nie zaryzykował bez zrobienia odpowiedniego wywiadu :D

Mimo 60km dłuższego odcinka przez gierkówkę, jeżeli nikt nic pozytywnego o alternatywie nie napisze to wybrałbym właśnie gierkówke i pewnie będziesz szybciej mimo że dalej :D

Zależy skąd z Warszawy będziesz jechał, ale jeżeli możesz wskoczyć szybko na A2 (Warszawa - Łódź), to sugeruje tą drogę wybrać bo wyjazd z Janek około 15:00-16:00 może ci zabrać nawet ponad 1h.
Z autobanki gdzieś na wysokości Grodzisk Mazowiecki (lub wcześniej, nie pamiętam dokładnie) zjeżdżasz i przebijasz się jakieś 20 km po pipidówach na gierkówkę.
My TSI

Wróć do Podróże w VW

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość