Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 16:35


Golf 7, TSI 150KM, 2015

Nasze auta - Golf 7
Regulamin forum Opis samochodu powinien zawierać informacje zgodnie z zaproponowanym szablonem

Temat: Model - Wersja silnika - Rok produkcji (opcjonalnie "by" _nazwa_użytkownika_)
np. VW Golf 7 - 1.4 TSI 112PS - 2013 by Ryszard

Treść postu:
Dane wymagane
    Marka/Model: np. VW Golf 7 GTI
    Rok produkcji: np. 2013
    Silnik/Pojemność/Moc: np. 2.0 TSI
    Zdjęcie - prezentujące samochód w dość przyzwoitej rozdzielczości

Dane opcjonalnie:
    Kolor: np. niebieski grafit perłowy
    Wyposażenie: np. Highline + ACC + Sign Assist + zawieszenie DCC
    Układ napędowy: np. DSG
    Zawieszenie: np. 19'' Talladega
    Car Audi: np. Discovery Media
    Opis: np. Auto odebrane w maju, w planach mam zmianę wydechu
    i inne ciekawe informacje

Pamiętaj:
- Jeżeli zmodyfikujesz coś w swoim aucie, umieść informacje o tym w pierwszym poście - do wprowadzenia zmiany użyj przycisku (Zmień).
- Jeżeli dodasz nowe zdjęcia, które Twoim zdaniem zasługują na szczególną uwagę (np. zdjęcie auta po wprowadzeniu modyfikacji), zamieść je również (przy pomocy BBCode [IMG]) w pierwszym poście.
- duże zdjęcia (powyżej 500kb) zmieść na serwerze zewnętrznym, a w swoim temacie zamieść bezpośredniego linka do zdjęcia (przy pomocy BBCode [IMG])
- to Ty jesteś właścicielem swojego tematu, i to Ty decydujesz o jego zawartości, tak więc masz pełne prawo moderować (przy pomocy moderatorów) zawartości swojego tematu.
- Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Maylo

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 mar 2016, 21:04
  • Online: 22h 20m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 150KM
  • Lokalizacja: W-wa

Golf 7, TSI 150KM, 2015

Post22 mar 2016, 19:06

Marka/Model: Golf 7
Rok produkcji: 2015
Silnik/Pojemność/Moc: 1.4 TSI 150 KM

Kolor: limestone
Układ napędowy: manual
Zawieszenie: 17" Dijon ("sportowy" zawias)
Car Audio: standard
Wyposażenie: Comfortline + xenon basic, pakiet zimowy, pakiet business, pakiet czujnik deszczu, 17" Dijon,

Modyfikacje zrealizowane:

Modyfikacje planowane: led'owe podświetlenie tablic + led'owe światła do jazdy dziennej

Od kilku dni jestem szczęśliwym kierowcą Golfa VII. Kiepskie warunki atmosferyczne + brak czasu za dnia sprawiły, że póki co wrzucam wyłącznie fotki sprzed zakupu. Na dniach postaram się zrobić jakąś małą sesję;)
Jestem bardzo zadowolony kultury pracy, elastyczności i dynamiki silnika. Co prawda jest on na dotarciu więc staram się nie przekraczać 3 tys. obr. ale i w tym zakresie rozpędza się baaardzo przyjemnie;) Nie ma może takiego "kopnięcia z dołu" jak 2 litrowy diesel 136KM którym dotychczas jeździłem, ale wiadomo, że to inna charakterystyka pracy. Jak już na cyferblacie stuknie 1500-2000 km to będzie można pokręcić go wyżej;)
Obawiałem się trochę sztywniejszego zawieszenia i 18" felg, ale moje obawy były bezpodstawne. Jest sprężycie, ale całkiem komfortowo. Tylko przy takiej średnicy i niskim profilu trzeba baczniejszą uwagę zwracać na dziury, wyrwy i temu podobne aby sobie biedy nie napytać (ale może przesadzam).
Spalanie... po 130 kilometrowej przejażdżce po Warszawie (w większości poruszanie się w standardowym ruchu miejskim, trochę korków, trochę obwodnicy 120-130 km/h, trochę postoju z włączonym silnikiem) przy wyłączonym trybie start/stop wyszło 6.6 l/100km. Myślę, że nie najgorzej. Mam jednak nadzieję, że po bliższym zapoznaniu się z autem uda utrzymać spalanie nie większe niż 7l/100 km przy ekonomicznej ale nie zamulającej jeździe ale na krótszych odcinkach i w trochę mniej sprzyjających warunkach drogowych (korkach).
To moje pierwsze auto z xenonami - jestem zachwycony. Już nie mogę się doczekać jakiejś dłuższej, nieoświetlonej trasy;) (a więc tego czego do tej pory nie znosiłem). Fajnie jakby żarówki doświetlające zakręty były w podobnej barwie no ale nie można mieć wszystkiego.
To czego mi brakuje z wersji Highline to na pewno zjawiskowego podświetlenia wnętrza... ale za to bardziej podobają mi się wstawki ze szczotkowanego aluminium niż ten czarny, kurzolubny lakier z zacięciem do daktyloskopii :D. (ale to tylko subiektywne odczucie :P ).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2016, 17:52 przez Maylo, łącznie zmieniany 2 razy
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Golf 7, TSI 150KM, 2015

Post22 mar 2016, 19:24

Gratulację i witamy.
Offline

czarek01

Sympatyk

  • Posty: 61
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 16:44
  • Online: 3d 20h 30m 10s
  • Auto: VW GOLF VII
  • Silnik: 1.4 TSI 140km DSG
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: Golf 7, TSI 150KM, 2015

Post22 mar 2016, 20:36

Gratki =D> =D> =D> =D>
Będziesz na pewno zadowolony :)
Offline
Awatar użytkownika

melon84

Aktywny

  • Posty: 196
  • Rejestracja: 22 lut 2015, 12:55
  • Online: 28d 42m 36s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Lublin

Re: Golf 7, TSI 150KM, 2015

Post22 mar 2016, 20:42

Dobry wybór :) a kolor najlepszy! Pozazdrościł...
Offline

Maylo

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 mar 2016, 21:04
  • Online: 22h 20m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 150KM
  • Lokalizacja: W-wa

Re: Golf 7, TSI 150KM, 2015

Post23 mar 2016, 14:51

Dzięki :)
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Golf 7, TSI 150KM, 2015

Post24 mar 2016, 13:39

Maylo pisze:Dzięki :)


Kwestia gustu odnośnie wnętrza, osobiście nie zamieniłbym black piano na szczotkowany kolor ponieważ wygląda smutno :) Teść ma u siebie i jak wsiadam to brakuje we wnętrzu kropki nad " i" :D Poza tym gratulacje i bezawaryjności :)
Offline

Maylo

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 mar 2016, 21:04
  • Online: 22h 20m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 150KM
  • Lokalizacja: W-wa

Re: Golf 7, TSI 150KM, 2015

Post24 mar 2016, 17:54

Tak jak mówisz - kwestia gustu :)
Udało mi się wykorzystać ładną pogodę i cyknąć kilka fotek ;)
Offline
Awatar użytkownika

swietlik

Stały Bywalec

  • Posty: 398
  • Rejestracja: 26 paź 2013, 13:35
  • Online: 9d 22h 24m 24s
  • Pochwały: 1
  • Auto: vw golf 7
  • Silnik: tsi 1.4 122km
  • Lokalizacja: Bytom

Re: Golf 7, TSI 150KM, 2015

Post24 mar 2016, 19:30

tomekb29 pisze:
Maylo pisze:Dzięki :)


Kwestia gustu odnośnie wnętrza, osobiście nie zamieniłbym black piano na szczotkowany kolor ponieważ wygląda smutno :) Teść ma u siebie i jak wsiadam to brakuje we wnętrzu kropki nad " i" :D Poza tym gratulacje i bezawaryjności :)


Też jestem takiego zdanie że black piano to jest to co wyróżnia golfa bardzo pozytywnie.
Offline
Awatar użytkownika

Mars

Stały Bywalec

  • Posty: 498
  • Rejestracja: 01 kwie 2014, 23:39
  • Online: 14d 2h 12m 39s
  • Auto: VW Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI 170km
  • Lokalizacja: PL

Re: Golf 7, TSI 150KM, 2015

Post25 mar 2016, 00:23

Ogólnie ładnie to wygląda i mi się osobiście podoba Ale domyślam się jak bardzo może to być upierdliwe w utrzymaniu...każdy odcisk,każda ryska,jeszcze jak ktoś zwraca na to uwagę to już w ogóle masakra:D
Offline
Awatar użytkownika

tomekb29

Stały Bywalec

  • Posty: 439
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 11:39
  • Online: 23h 21m 45s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf
  • Silnik: 1.4 TSI

Re: Golf 7, TSI 150KM, 2015

Post25 mar 2016, 08:07

Mars pisze:Ogólnie ładnie to wygląda i mi się osobiście podoba Ale domyślam się jak bardzo może to być upierdliwe w utrzymaniu...każdy odcisk,każda ryska,jeszcze jak ktoś zwraca na to uwagę to już w ogóle masakra:D


Nie ma żadnego problemu z utrzymaniem , poza tym nie dotykam "piano" tylko przycisków na desce :) Różnica jest taka że na szczotkowanym nie widać kurzu, czyli nie trzeba tak często przecierać :D
Offline

Maylo

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 mar 2016, 21:04
  • Online: 22h 20m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 150KM
  • Lokalizacja: W-wa

Re: Golf 7, TSI 150KM, 2015

Post01 kwie 2016, 22:11

Dziś stuknął Golfinie pierwszy tysiak w jej karierze :pub:
Trakcja super, zawias mimo że niby ustportowiony i koło 17" to fajnie wybiera nierówności i przyjemnie trzyma się na zakrętach. Nie jest aż tak komfortowo jak w wersji na 16" ale i tak jestem zadowolony.
Silniczek żwawy, fajnie się zbiera i oferuje bardzo dobrą elastyczność. Dla mnie to taka benzyna z wszelkimi zaletami diesla :D (którym do tej pory długo podróżowałem)
Jako, że jest na dotarciu to wskazówka obrotomierza raczej nie wychodziła poza 3 tys. obr. ale to spokojnie wystarcza do dynamicznego poruszania się po mieście i sprawnej jazdy w trasie.
Spalanie. Tu dużo zależy od warunków drogowych i stylu jazdy. W mieście, na krótkich (8-10 km) dystansach ale przy minimalnych korkach i ekonomicznej ale stosunkowo dynamicznej jeździe - 6,5-6,8 l. Mniej myśląc o ekonomi a bardziej stawiając na zabawę 7-7,5l. W trasie - 5,5-6 l.
Na upartego jedyne co bym zmienił to... bardziej wyprofilował siedziska foteli. O ile podparcie pleców zapewnia przyzwoite trzymanie boczne, to subiektywnie siedzisko mogłoby być obszerniejsze albo trochę bardziej wyprofilowane. Ale to może kwestia przyzwyczajenia, bo ostatnie 6 lat podróżowałem w szerokim fotelu, a teraz jak lewe udo "ucieka" z siedziska to tak dziwnie się czuję:) Od razu mówię, że jestem standardowej budowy ciała :) Ale za to w 3h trasie są przyjemne dla kręgosłupa:)
Reasumując: frajda z jazdy bardzo duża, szczególnie nocą (przyjemne podświetlenie wnętrza, fajny panel multimedialny i xenony robią swoje!) :D W wieczorową porą czasem biorę Golfa na przejażdżkę po mieście, nie po to aby udać się w konkretne miejsce, ale dla samej jazdy :D
Offline
Awatar użytkownika

Mars

Stały Bywalec

  • Posty: 498
  • Rejestracja: 01 kwie 2014, 23:39
  • Online: 14d 2h 12m 39s
  • Auto: VW Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI 170km
  • Lokalizacja: PL

Re: Golf 7, TSI 150KM, 2015

Post02 kwie 2016, 09:20

To widzę golf to był strzał w 10:D i powiem Ci ze ta benzyna bardzo mało pali z tego co mówisz,mój gtd pali więcej w mieście przy trochę mocniejszym gazie:o a co do siedzeń to chyba te w highline były bardziej wyprofilowane prawda? A co do zawiasu to myślę że właśnie 17 z fabrycznym obniżeniem to bardzo dobre połączenie. Wczoraj nawet miałem problem z wjechaniem do garażu..przeszuralem dolna częścią i gdybym wjechał dalej to by dopiero było...:D
W każdym bądź razie życzę dalszej frajdy z golfiny!
Offline

Maylo

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 mar 2016, 21:04
  • Online: 22h 20m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 150KM
  • Lokalizacja: W-wa

Re: Golf 7, TSI 150KM, 2015

Post02 kwie 2016, 10:18

Autko daje frajdę z jazdy - bez dwóch zdań :D
Nie jestem fanem twardego zawieszenia, to zresztą mój pierwszy sportowy zawias i tak niski profil opony, ale jest ok i przy codziennej jeździe nie wybija pląb z zębów :D
Fotele z wersji Highline na bank lepiej by trzymały, że o Ergoactive nie wspomnę (zresztą miałem przyjemność zrobić w nich kilkanaście kilometrów i trzymały rewelacyjnie, były wygodne i pozwalały na szeroki zakres regulacji. No ale jak się nie ma co się lubi.... to trzeba się przyzwyczaić do tego co się ma :mrgreen:
Co do spalania w mieście. Myślę, że na te wyniki ma wpływ to, że przy codziennych dojazdach do pracy praktycznie omijam korki, a jak robię sobie wieczorne przejażdżki to też na zbyt duży ruch nie ma co liczyć. Myślę, że jakbym podróżował w ten samo sposób w godzinach szczytu to spalanie lekką ręką o 1l poszłoby w górę...
Offline
Awatar użytkownika

Mars

Stały Bywalec

  • Posty: 498
  • Rejestracja: 01 kwie 2014, 23:39
  • Online: 14d 2h 12m 39s
  • Auto: VW Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI 170km
  • Lokalizacja: PL

Re: Golf 7, TSI 150KM, 2015

Post02 kwie 2016, 13:42

Maylo pisze:Autko daje frajdę z jazdy - bez dwóch zdań :D
Nie jestem fanem twardego zawieszenia, to zresztą mój pierwszy sportowy zawias i tak niski profil opony, ale jest ok i przy codziennej jeździe nie wybija pląb z zębów :D
Fotele z wersji Highline na bank lepiej by trzymały, że o Ergoactive nie wspomnę (zresztą miałem przyjemność zrobić w nich kilkanaście kilometrów i trzymały rewelacyjnie, były wygodne i pozwalały na szeroki zakres regulacji. No ale jak się nie ma co się lubi.... to trzeba się przyzwyczaić do tego co się ma :mrgreen:
Co do spalania w mieście. Myślę, że na te wyniki ma wpływ to, że przy codziennych dojazdach do pracy praktycznie omijam korki, a jak robię sobie wieczorne przejażdżki to też na zbyt duży ruch nie ma co liczyć. Myślę, że jakbym podróżował w ten samo sposób w godzinach szczytu to spalanie lekką ręką o 1l poszłoby w górę...

No ja nie powiem że myślałem o jakiś sprezynach żeby ciut niżej jeszcze dac ale odpuscilem sobie..dlaczego? Żeby nie pierdo*** się z każdą dziurą i kraweznikiem:D nie powiem ,fajnie wygląda Ale to coś kosztem czegoś. A co do spalania to ogólnie fajnie wygląda,nawet jakby miał palić te 8 litrów
Offline

Maylo

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 mar 2016, 21:04
  • Online: 22h 20m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 150KM
  • Lokalizacja: W-wa

Re: Golf 7, TSI 150KM, 2015

Post03 kwie 2016, 15:13

To fakt nie ma nic za darmo.
Pamietam jak latalem Polo 1.4 75KM. On pil 7 litrow po miescie bez mrugniecia okiem. A opony mial 30mm ciensze i byl bez klimy. Biorac to pod uwage wychodzi na to ze 2 razy wmocniejszy Golf ma taki sam apetyt na paliwo;)
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Golf 7, TSI 150KM, 2015

Post03 kwie 2016, 21:41

Kolego a jak jest ze sterem. ? w mk6 jest chyba połowa ty h przycisków i wg mnie jest to naprawdę przemyślane. Nie trzeba patrzeć na ster co się wciska. W mk7 jest ich dużo więcej i trzymając ster dziś w rękach na motor show się zastanawiałem czy nie mogli dać od razu qwerty. ? bo chyba jedt tsm juz połowa klawiszy. Wiem ze tam jest stacja multimedialna i to inna mentalność niż rns czy rcd ale .....?
Wiec jaka Twoja opinia ?
Offline

Maylo

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 mar 2016, 21:04
  • Online: 22h 20m 49s
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: TSI 150KM
  • Lokalizacja: W-wa

Re: Golf 7, TSI 150KM, 2015

Post05 kwie 2016, 14:07

Szczerze powiem jakos mi to nie przeszkadza a to pierwsze moje auto z kombajnem multimedialnym. Podstawowe funkcje obsluguje z kierownicy. Przyciskow malo nie jest ale idzie sie z nimi w mig zapoznac i po chwili automatycznie palce wedruja na wlasciwy button:) A dane z kompa jak spalanie, przebieg czy tez podswawowe info z telefonu wyswietla sie tez na tym malym wyswietlaczu miedzy zegarami. Bardziej mnie irytuje to ze lewa noga spada mi z siedziska i mysle nad wymiana foteli jesli sie do tego nie przyzwyczaje. Ale jak znam zycie to zakup foteli z wersji highline albo ergoactive poza aso pewnie gryzie sie z zachowaniem gwarancji... ale bede sie o to pytal w serwisie

-- 05 kwie 2016, 15:11 --

Szczerze powiem jakos mi to nie przeszkadza a to pierwsze moje auto z kombajnem multimedialnym. Podstawowe funkcje obsluguje z kierownicy A dane z kompa jak spalanie, przebieg czy tez podswawowe info z telefonu wyswietla sie tez na tym malym wyswietlaczu miedzy zegarami. Bardziej mnie irytuje to ze lewa noga spada mi z siedziska i mysle nad wymiana foteli jesli sie do tego nie przyzwyczaje. Ale jak znam zycie to zakup foteli z wersji highline albo ergoactive poza aso pewnie gryzie sie z zachowaniem gwarancji... ale bede sie o to pytal w serwisie
Offline
Awatar użytkownika

mocomus

Nieśmiały

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 15 lip 2013, 13:57
  • Online: 12h 4m 53s
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: TSI 1.4 140 KM DSG
  • Lokalizacja: lubuskie

Re: Golf 7, TSI 150KM, 2015

Post06 maja 2016, 08:04

Klawiatura na kierze jest bardzo intuicyjna. Po chwili jazdy wszystko jest jasne.
Zdecydowanie lepij przemyślane niż w mk6. No i tempomat jest na kierownicy nareszcze.
(Nemo, Berlingo, Custom) Fiat: 125p, Polonez Caro, Felicja Kombi, Corolla mk8, Civic mk7, CR-V mk3, Golf mk6, Golf Variant mk7

Wróć do MK7

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości