Dzisiaj jest 05 maja 2024, 05:03


VW Golf 6 Variant - 1.6 TDI 105KM - 2013

Nasze auta - Golf 6
Regulamin forum Opis samochodu powinien zawierać informacje zgodnie z zaproponowanym szablonem

Temat: Model - Wersja silnika - Rok produkcji (opcjonalnie "by" _nazwa_użytkownika_)
np. VW Golf 6 - 2.0 GTI - 2011 by RyŚ

Treść postu:
Dane wymagane
    Marka/Model: np. VW Golf 6 GTI
    Rok produkcji: np. 2011
    Silnik/Pojemność/Moc: np. 2.0 TSI 210KM (CCZB)
    Zdjęcie - prezentujące samochód w dość przyzwoitej rozdzielczości

Dane opcjonalnie:
    Kolor: np. niebieski grafit perłowy
    Wyposażenie: np. Highline + pakiet 990 + pakiet zimowy + zawieszenie DCC + kamera cofania
    Układ napędowy: np. DSG
    Zawieszenie: np. 19'' Talladega
    Car Audi: np. NAVI RNS 510 Dynaudio Excite
    Opis: np. Auto odebrane w maju, w planach mam zmianę wydechu
    i inne ciekawe informacje

Pamiętaj:
- Jeżeli zmodyfikujesz coś w swoim aucie, umieść informacje o tym w pierwszym poście - do wprowadzenia zmiany użyj przycisku (Zmień).
- Jeżeli dodasz nowe zdjęcia, które Twoim zdaniem zasługują na szczególną uwagę (np. zdjęcie auta po wprowadzeniu modyfikacji), zamieść je również (przy pomocy BBCode [IMG]) w pierwszym poście.
- duże zdjęcia (powyżej 500kb) zmieść na serwerze zewnętrznym, a w swoim temacie zamieść bezpośredniego linka do zdjęcia (przy pomocy BBCode [IMG])
- to Ty jesteś właścicielem swojego tematu, i to Ty decydujesz o jego zawartości, tak więc masz pełne prawo moderować (przy pomocy moderatorów) zawartości swojego tematu.
- Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

maciek8791

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 04 maja 2013, 21:30
  • Online: 2h 22m 45s
  • Auto: Passat B6
  • Silnik: CBBB
  • Lokalizacja: Lodz

VW Golf 6 Variant - 1.6 TDI 105KM - 2013

Post26 lip 2013, 19:58

Witam,
chciałem przedstawić szanownym kolegom moje nowe autko "do pracy".
Jest to Golf VI Variant MATCH, silnik 1.6 tdi 105 KM.

image019.jpg


Na temat koloru można powiedzieć tyle, że jest bardzo praktyczny. Moje poprzednie auto było czarne. Nie życzę nikomu. Zainwestowałem nawet w porządnego karchera ale naprawdę później jak z każdym autem, szał przechodzi i trzeba się męczyć w kółko myjąc auto, bo przy czarnym kolorze dosłownie po 1-2 dniach masz już warstwę kurzu. Na tym szarym po 2 tygodniach możesz jeździć i nie ma problemu po prostu w ogóle nie widać zabrudzenia. Na minus brak chromów na obwódkach szyb, temat nie do ruszenia bo z tego co widzę to trzeba by szybki tylne wywalać i wstawiać nowe, a to już troszkę zabawy i kosztów jest...

image032.jpg


Silnik to CAY 1.6 tdi 105KM. Niestety, ten silnik rozczarowuje. Miałem kiedyś służbowego golfa IV z silnikiem 115KM TDI. To co teraz mam to zupełnie inne auto :? Jednak ten CR jest faktycznie mniej dynamiczny niz PW. Sytuacje pogarsza dodatkowo fakt, że przesiadłem się z passat b6 09' 170 km dsg. Różnica jest naprawdę gigantyczna co tu wiele gadać. W golfie czasami jak podjedzie jakaś fabia to masz problem. Owszem auto rozpędza się do 200km/h i ma ciekawie dobrane przełożenia, tak że na 4 biegu dociągniesz do 190 i nawet jedzie, ale już jak masz jakąś górkę to szału nie ma... Jeździłem także touranem z silnikiem 140KM i oczywiście jest to również zupełnie inna planeta. Także Panowie nie polecam bo jest licho, jak coś to minimum tsi 122KM do tego auta, moim zdaniem. Oczywiście tragedii nie ma da się jeździć, przynajmniej nie dostaniesz mandatów za przekroczenia prędkości. Kolejny trup w szafie to fakt, że nie ma możliwości zchipowania bez utraty gwarancji, bo ponoć trzeba w tym celu rozcinać obudowę komputera i firmy tuningowe niestety rozkładają ręcę (albo gwarancja, albo chip...).

image012.jpg


To co mnie zdziwiło to obecność spryskiwaczy reflektorów, podczas gdy nie ma xenonów... myślałem, że to idzie razem z xenonem...

Z ważniejszego wyposażenia auto posiada : Czujniki deszczu/zmierzchu, podświetlaną podłogę kier/pasażera, pełny klimatronic z grzanymi fotelami z przodu, rns510, mdi z wyjściem na usb, system start/stop, ciemne szyby z tyłu, coming/leaving home, moduł BT premium.

image030.jpg


Dwa słowa o fotelach. Ciekawostka - są to pół skóry. Tylko że zamiast np. jakiejś fajnej alkantarki czy weluru w tej części środkowej mamy taką budżetową, szorstką tkaninę (z najtańszych wersji, nie jest to żaden welur). Efekt jest taki że wygląd super ale nie ma porównania do foteli welurowych czy do alkantary. Także raczej tych foteli bym nie polecał Panowie :D zapewniają dobre trzymanie i źle nie jest, ale nie dajcie się nabrać na te skórki na boczkach foteli. Jak coś to stoją takie same fotele na allegro w cenach 3500 zł oraz 900 zł (ten drugi koleś chyba zakumał, że szału tu nie ma).

image024.jpg


Co mnie również zdziwiło to przycisk do resetu ciśnienia opon w schowku, myślałem że on powinien być przy drążku zmiany biegów.

image020.jpg


W bagażniku znalazłem taka o to siatkę, polecam, bardzo praktyczna ponieważ można ją zamknąć. Super sprawa.

image026.jpg


Rns 510 to swap z mojego passata. Auto posiadało oryginalnie rns 315. Najważniejsza wada 315 to brak możliwości spojrzenia "z góry" gdzie jedziesz, masz po prostu ograniczony zakres tego spojrzenia, podczas gdy w rns510 możesz sobie w każdej chwili bardzo mocno zmniejszyć skalę i dowolnie ją przesuwać. Moduł BT premium to również świetna sprawa, której akurat nie miałem w pasku. Telefon przechodzi w tryb zdalnego użycia karty SIM, dzwoni wtedy moduł a z komórki pobierane są tylko dane z karty sim przez co bateria trzyma b. długo - naprawdę warto taki moduł sobie sprawić.

image021.jpg


Podsumowując, samochód nie jest zły. Oczywiście, nie można traktować jako wadę to, że ma 105KM a ja miałem wcześniej 170KM, bo wiadomo - przyzwyczajasz się i jeździsz. Inna różnica porównując do passata to zawieszenie. Passat przy tym golfie to po prostu płynie wybierając bezgłośnie dziury. Nie wiem, może jak zmienie opony na 17 to coś się poprawi, albo to kwestia zawieszenia i nic się nie da zrobić. Zwraca także uwagę bardzo dobre wyciszenie paska i niestety golf tutaj również wypada słabo. Oczywiście, coś za coś, dlatego passat kosztuje więcej, ale w sumie to myślałem, że obydwa auta będą podobne i bardziej rozmiar się zmieni, niestety jest inaczej. Ogólnie więc fajne auto (jak każde służbowe - najlepsze na świecie) aczkolwiek jakbym miał sam kupować to na pewno z mocniejszym silnikiem.

Planowane mody - fotele pełne skóra, aktywny tempomat, felgi jak na fotach niżej (interlagos albo turbine z tego co kojarze) - ori 18 lub chinole podróby 17, końcówka wydechu (50mm?) , dynaudio i... nie wiem co jeszcze bo sporo już ma :) Poniżej fota innego VW z interlagos.

IMAG0241.jpg

IMAG0255.jpg


pozdrawiam wszystkich kolegów z golfami :) - Maciek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ostatnio zmieniony 29 lip 2013, 22:23 przez maciek8791, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

jmf

VIP

  • Posty: 441
  • Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
  • Online: 9d 18h 33m 54s
  • Pochwały: 9
  • Auto: VW Golf 6 Highline
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Variant wer. Match

Post26 lip 2013, 20:09

Fajne auto. Witamy na forum kolejnego Varianta, nie jest ich tak dużo. :)

Co do przycisku resetu TPMS w schowku, to ja również byłem tym bardzo zaskoczony. Oglądałem auto przed odbiorem i w pierwszym momencie uznałem, że był błąd w zamówieniu i nie zostało to u mnie zainstalowane (brak przycisku na konsoli środkowej). ;) Okazuje się, że jest to jedna ze zmian pomiędzy rocznikami modelowymi (chyba) 2011 i 2012.
Offline

sebkoch

Stały Bywalec

  • Posty: 337
  • Rejestracja: 14 mar 2012, 12:20
  • Online: 5d 12h 38m 16s
  • Pochwały: 4
  • Auto: Audi S3
  • Silnik: 2.0 TSI DNUE
  • Lokalizacja: SBE

Re: Odp: Variant wer. Match

Post26 lip 2013, 20:32

Bardzo fajny opis samochodu, oby więcej takich forumowiczów.

Witam i pozdrawiam! 8-)
Offline

Tofik

Nieśmiały

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 28 lis 2012, 11:09
  • Online: 7h 55m 41s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.4 TSi 122 kM
  • Lokalizacja: KRK

Re: Variant wer. Match

Post29 lip 2013, 14:14

Czołem ,
Opis mega obszerny i fajnie :) kolorek również uważam za bardzo praktyczny.... miłego użytkowania !! :)
Offline
Awatar użytkownika

Oskar722

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 23 cze 2013, 01:14
  • Online: 1d 4h 31m 33s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf Mk6 GTI
  • Silnik: 2.0 TSI 210ps
  • Lokalizacja: Czestochowa

Re: Variant wer. Match

Post29 lip 2013, 16:10

Witam i życzę niezawodności.
Przy okazji spytam czy w golfie VI występował aktywny tempomat bo wiem, że w pasacie był bo takowy miałem ale co go golfa VI nie jestem pewny, w VII jest na pewno http://motoguru.pl/wp-content/gallery/vw-golf-vii-new-engines/2013-volkswagen-golf-7-102.jpg w passacie był on pod znaczkiem a w VII jest na dole zderzaka jak widać na zdjęciu z linku powyżej.
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

lynx07

Stały Bywalec

  • Posty: 309
  • Rejestracja: 11 kwie 2012, 23:00
  • Online: 3d 12h 33m 45s
  • Auto: Golf VI GTI
  • Silnik: 2.0 TSI 210KM

Re: Variant wer. Match

Post29 lip 2013, 16:13

Opis super, bardzo obiektywny. Pozdrowienia i bezproblemowej jazdy :)
Offline

jezdzegolfem

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 10 cze 2013, 09:07
  • Online: 17m 31s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 benzyna
  • Lokalizacja: dolnoslaskie

Re: VW GOLF 6 Variant - 1.6 TDI 105KM - 2013

Post31 lip 2013, 14:48

fajne autko i super opis. kolor też spoko :D szerokiej drogi i bezawaryjności życzę :D
Offline

pipen

Aktywny

  • Posty: 160
  • Rejestracja: 03 lut 2013, 21:22
  • Online: 22d 22h 33m 10s
  • Auto: VW Golf 6 Variant
  • Silnik: 1.6 TDI 105KM
  • Lokalizacja: Lodz

Re: VW GOLF 6 Variant - 1.6 TDI 105KM - 2013

Post23 sie 2013, 07:26

Witamy kolejnego varianta :lol: oby tak dalej. Co do silnika mam podobne zdanie, trzeba dużo nawajhować się dźwignią zmiany biegów aby auto normalnie przyspieszało.
Jak się jeździ z opcją Bluemotion?
Offline

maciek8791

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 04 maja 2013, 21:30
  • Online: 2h 22m 45s
  • Auto: Passat B6
  • Silnik: CBBB
  • Lokalizacja: Lodz

Re: VW GOLF 6 Variant - 1.6 TDI 105KM - 2013

Post17 wrz 2013, 21:31

pipen pisze:Witamy kolejnego varianta :lol: oby tak dalej. Co do silnika mam podobne zdanie, trzeba dużo nawajhować się dźwignią zmiany biegów aby auto normalnie przyspieszało.
Jak się jeździ z opcją Bluemotion?


Witam,
nie mam porównania bo musiałbym jeździć 105km bez bm i później tym; Myślę, że bardzo podobnie (rakieta to nie jest) :D
Spalanie mam za to wysokie moim zdaniem. Kompletne nieporozumienie ten silnik, różnica w spalaniu między passatem 170km a tym jest zaskakująco mała a w osiągach bardzo duża. Jakby mi ktoś powiedział że rozchodzi sie o tak małą różnice to bym nie uwierzył (wydaje mi się przecież że pasek więcej waży dużo może to błąd)

Nawet moje 2,5 letnie dziecko mi dzisiaj zagadało przy zjeździe z autostrady, że "chce passata" a jak się spytałem dlaczego to mi powiedział, że "LEPIEJ DAJE" :)

Mnie tam się już dobrze jeździ, wjeździłem sie.
Offline

maciek8791

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 04 maja 2013, 21:30
  • Online: 2h 22m 45s
  • Auto: Passat B6
  • Silnik: CBBB
  • Lokalizacja: Lodz

Re: Variant wer. Match

Post17 wrz 2013, 21:35

Oskar722 pisze:Witam i życzę niezawodności.
Przy okazji spytam czy w golfie VI występował aktywny tempomat bo wiem, że w pasacie był bo takowy miałem ale co go golfa VI nie jestem pewny, w VII jest na pewno http://motoguru.pl/wp-content/gallery/vw-golf-vii-new-engines/2013-volkswagen-golf-7-102.jpg w passacie był on pod znaczkiem a w VII jest na dole zderzaka jak widać na zdjęciu z linku powyżej.


Tak oczywiście w 6 jest radar dostępny

http://allegro.pl/radar-odleglosci-dyst ... 34984.html

ale gorzej z kodowaniem bo z tego co wiem vi pewnie wymaga kodowania on-line w aso i nie wiem jak oni ogarniają ten temat...
Jakby kodowanie było do ogarnięcia to wchodzę w to.
Jeżdzę teraz trochę na litwę, łotwę. W tych krajach po prostu nikt nie jeździ szybciej niż 100km/h a ograniczeń to sam wypatrujesz jak szalony, żeby czasem nie przegapić jakiejś 50 (mandaty na poziomie 2 tyś euro + na 3 mce zabrane prawko).
Inna sprawa, że jazda tam to relaks. W ogóle nie jesteś zmęczony (ruch minimalny-puste, proste drogi + wszyscy jadą wolno). Aktywny temp by się tam przydał i najlepiej ksiązka jakaś bo wieje nudą.

Wróć do MK6

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość