Dzisiaj jest 29 mar 2024, 10:57


VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Nasze auta - pozostałe marki, nie koniecznie VW
Regulamin forum Opis samochodu powinien zawierać informacje zgodnie z zaproponowanym szablonem

Temat: Model - Wersja silnika - Rok produkcji (opcjonalnie "by" _nazwa_użytkownika_)
np. VW Jetta - 1.4 TSI - 2011 by Rychu

Treść postu:
Dane wymagane
    Marka/Model: np. VW Jetta
    Rok produkcji: np. 2011
    Silnik/Pojemność/Moc: np. 1.4 TSI CAVD 118kW
    Zdjęcie - prezentujące samochód w dość przyzwoitej rozdzielczości

Dane opcjonalnie:
    Kolor: np. niebieski grafit perłowy
    Wyposażenie: np. Highline + pakiet ziomy + zawieszenie DCC
    Układ napędowy: np. DSG
    Zawieszenie: np. 19'' Talladega
    Car Audi: np. RCD 510
    Opis: np. Auto odebrane w maju, w planach mam zmianę na BiXenony
    i inne ciekawe informacje

Pamiętaj:
- Jeżeli zmodyfikujesz coś w swoim aucie, umieść informacje o tym w pierwszym poście - do wprowadzenia zmiany użyj przycisku (Zmień).
- Jeżeli dodasz nowe zdjęcia, które Twoim zdaniem zasługują na szczególną uwagę (np. zdjęcie auta po wprowadzeniu modyfikacji), zamieść je również (przy pomocy BBCode [IMG]) w pierwszym poście.
- duże zdjęcia (powyżej 500kb) zmieść na serwerze zewnętrznym, a w swoim temacie zamieść bezpośredniego linka do zdjęcia (przy pomocy BBCode [IMG])
- to Ty jesteś właścicielem swojego tematu, i to Ty decydujesz o jego zawartości, tak więc masz pełne prawo moderować (przy pomocy moderatorów) zawartości swojego tematu.
- Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Awatar użytkownika

mati5123

Aktywny

  • Posty: 136
  • Rejestracja: 17 gru 2014, 10:41
  • Online: 3d 16h 29m 46s
  • Auto: Golf VI
  • Silnik: CFGB2.0TDI 170KM GTD
  • Lokalizacja: pomorskie

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post29 cze 2020, 20:44

WOW. Fajny ten podświetlany schowek :D
Offline
Awatar użytkownika

karol57

Stały Bywalec

  • Posty: 475
  • Rejestracja: 25 maja 2013, 05:39
  • Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie
  • Online: 60d 7h 20m 34s
  • Pochwały: 11
  • Auto: VW Golf 7.5 Highline
  • Silnik: CZDA 1.4TSI 150 KM
  • Lokalizacja: Gdańsk

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post29 cze 2020, 21:05

Perfekt. :pub:
Offline
Awatar użytkownika

Dansli

Sympatyk

  • Posty: 55
  • Rejestracja: 23 lis 2018, 09:22
  • Online: 8d 13h 30m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6R. GOLF4 4mot.
  • Silnik: 2.0 CRZA. 1.9 ARL
  • Lokalizacja: Wisła

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post30 cze 2020, 08:30

Kamil96 pisze:Nowy licznik 3D z sw 1104:


Sam zmieniałeś wsad pod prędkościomierz do 300km/h, obrotomierz, immo, itd ? Czy miałeś jakiegoś speca?
Pytam, bo sam jestem zainteresowany wymiana zegarów :food:
Offline
Awatar użytkownika

Kamil96

Sympatyk

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 12 sty 2020, 01:05
  • Online: 16d 5h 4m 25s
  • Auto: VW Scirocco R
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post30 cze 2020, 18:34

mati5123 pisze:WOW. Fajny ten podświetlany schowek :D


Hehe, no całkiem spoko efekt

karol57 pisze:Perfekt. :pub:

Dzięki :)

Dansli pisze:Sam zmieniałeś wsad pod prędkościomierz do 300km/h, obrotomierz, immo, itd ? Czy miałeś jakiegoś speca?
Pytam, bo sam jestem zainteresowany wymiana zegarów :food:


Napisałem Ci PW ;)
Offline
Awatar użytkownika

Kamil96

Sympatyk

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 12 sty 2020, 01:05
  • Online: 16d 5h 4m 25s
  • Auto: VW Scirocco R
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post23 lip 2020, 22:06

Dawno nic nie pisałem, ale to nie znaczy że nic się nie dzieje :D

Wpadłem na pomysł zmodyfikowania trochę podświetlenia klamek i przy okazji dołożenia oświetlenia schowków w drzwiach i półki w tunelu środkowym.
I dzięki temu mam teraz oświetlenie rgb z możliwością ustawienia dowolnego koloru i poziomu jasności:
(na nagraniu rozjaśnione na maks, żeby było widać dobrze na nagraniu z tel)
Obrazek
Obrazek

Oczywiście działa ono razem z oświetleniem wnętrza, w sumie RGB jest zbędne, bo i tak ustawiłem tylko kolor niebieski pasujący do wskazówek i progów, no ale jakby ktoś chciał, to zawsze fajnie mieć możliwość zmiany np na biały czy inny (co kto lubi :D

Po zamontowaniu listew progowych LED z niebieskim podświetleniem, stwierdziłem, że kolor niebieski średnio pasuje do czerwonych podświetleń przycisków i w ten oto sposób wpadłem chyba na genialny pomysł zmiany całego podświetlenia w aucie na białe :lol:
Pierwszym etapem był zakup białego podświetlenia gniazda 12V (przy okazji zwykłą żarówkę zastąpił LED)
Obrazek

A potem zostało już tylko wszystkie rozmontować wszystkie przyciski, multifunkcję, radio, panel klimy itd. itd..
Obrazek

W sumie wyszło z tego co pamiętam 94 diody do wymiany :lol:
W radiu muszę jeszcze zrobić pokrętła, bo niestety nie było akurat tych diód, ale przy następnym rozbieraniu to ogarnę.

I oto efekt:
Obrazek
Obrazek

Według mnie wnętrze wygląda dzięki temu dużo świeżej. Zawsze podobało mi się białe podświetlenie jak w golfie 7 :D

A przy okazji ostatnie małe zakupy. Ostatni element do lifta, czyli kierownica z poliftowego Scirocco, czarny dekor R i osłona kolumny do tej kierownicy.
Muszę jeszcze tylko kupić gdzieś poduszkę do niej:
Obrazek
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

ROBAL_26

Nieśmiały

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 07 sty 2018, 13:25
  • Online: 4d 20h 3m 58s
  • Auto: SKODA KODIAQ STYL4X4
  • Silnik: DFGA 150KM 340Nm
  • Lokalizacja: KARSIBÓR k.WAŁCZA

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post24 lip 2020, 05:58

Białe podświetlenie zawsze robiło robotę , fajnie by było gdybyś dla potomnych napisał ile diod i jakiego rodzaju (symbol) potrzeba do danego elementu .ok
Gratki jeszcze raz.
Offline
Awatar użytkownika

Kamil96

Sympatyk

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 12 sty 2020, 01:05
  • Online: 16d 5h 4m 25s
  • Auto: VW Scirocco R
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post02 sie 2020, 19:40

ROBAL_26 pisze:Białe podświetlenie zawsze robiło robotę , fajnie by było gdybyś dla potomnych napisał ile diod i jakiego rodzaju (symbol) potrzeba do danego elementu .ok
Gratki jeszcze raz.


Dzięki :D
Niestety numerów sobie nie pospisywałem..


Coś tam dalej działam.
Udało mi się w końcu kupić przycisk SET z zaokrąglonymi prawymi narożnikami, więc panel przedni już w komplecie:
Obrazek

I postanowiłem zmienić kolor zacisków. Biały według mnie najlepiej pasuje i sprawia fajne wrażenie podczas jazdy w połączeniu z białym nadwoziem samochodu:
Obrazek

Przy okazji sprzedałem te dokładki progów które do tej pory miałem, bo jakoś przestały mi się podobać. Na dniach przyjdą nowe, już w czarnym połysku ;)

A gdyby tak przemalować? :lol:
Obrazek

I taka fotka z lotu ptaka :lol:
Obrazek
Offline
Awatar użytkownika

Diesel

Aktywny

  • Posty: 143
  • Rejestracja: 05 sty 2019, 17:24
  • Online: 8d 8h 59m 28s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI CFFB+ 129kW
  • Lokalizacja: Legnica

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post03 sie 2020, 20:31

Do twarzy mu w różowym. Myślę, że lakierowanie jest warte przemyślenia ;-)
Offline
Awatar użytkownika

Kamil96

Sympatyk

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 12 sty 2020, 01:05
  • Online: 16d 5h 4m 25s
  • Auto: VW Scirocco R
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post12 sie 2020, 19:59

Diesel pisze:Do twarzy mu w różowym. Myślę, że lakierowanie jest warte przemyślenia ;-)


Przemyślę :lol:

Ostatnio przyszły nowe dokładki:
Przed:
Obrazek

I po:
Obrazek

Parę dni temu odwiedził mnie kolega z innej grupy. Przyjechał swoją przedliftową Rką, żebym wymienił mu deskę rozdzielczą, zamontował dodatkowe zegary i przy okazji po kodował jakieś pierdółki typu rain closing.
Fotka z prac:
Obrazek

I efekt finalny:
Obrazek

Biało czarno się zrobiło :D
Obrazek

A wracając do modyfikacji u mnie. Po zmianie koloru zacisków na białe, stwierdziłem że nie pasuje mi dotychczasowy kolor i wzór felg :lol:
Pomyślałem że czarny połysk będzie się dużo lepiej komponował i tym sposobem wpadły nowe felgi (widoczne już na fotkach wyżej).
Myślałem nad 19, ale z racji, że mam praktycznie nowe opony, bo kupowane w tamtym roku, nie kalkulowało mi się to zbytnio. Więc zostałem przy 18 calach. Za to mają inne ET i 9 cali szerokości, więc dzięki temu nie muszę już dawać dystansów i jest delikatny naciąg. Także kilka plusów na raz :D

Kilka fotek jak się prezentuje całość:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline

PANCUSTOM

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 11 maja 2020, 18:37
  • Online: 1d 7h 17m 19s
  • Auto: VW Scirocco
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post19 sie 2020, 12:31

Ogólnie auto zajebiste, ale te widać że już szukasz tuningów na siłę - czas na zmianę bazy :D

Wszystko pięknie, ale jak zwykle troszkę pokrytykować muszę :food:

Wzór felg fajny, ale w 19stu calach zrobiłyby robotę dużo większa... w kazdym razie 18 nie oceniam na "-" ale tez nie na "+" - taka neutralna zmiana, dla mnie trochę "na siłę"

Za to ogromny minus to brak gleby w tym aucie, o maxtonie i tego typu rzeczach to już mówił nie będę :P
Offline
Awatar użytkownika

Kamil96

Sympatyk

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 12 sty 2020, 01:05
  • Online: 16d 5h 4m 25s
  • Auto: VW Scirocco R
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post19 sie 2020, 16:07

PANCUSTOM pisze:Ogólnie auto zajebiste, ale te widać że już szukasz tuningów na siłę - czas na zmianę bazy :D

Wszystko pięknie, ale jak zwykle troszkę pokrytykować muszę :food:

Wzór felg fajny, ale w 19stu calach zrobiłyby robotę dużo większa... w kazdym razie 18 nie oceniam na "-" ale tez nie na "+" - taka neutralna zmiana, dla mnie trochę "na siłę"

Za to ogromny minus to brak gleby w tym aucie, o maxtonie i tego typu rzeczach to już mówił nie będę :P


Hmm, nie wiem czy zmiana felgi z powodu takiego że bardziej mi się podoba, to tuning na siłę, ale okej :)
Też bym wolał 19tki, no ale napisałem wyżej czemu takich nie wziąłem.
Bazy zmieniać póki co nie planuje, bo jeszcze kilka pomysłów na to auto mam, a przede wszystkim jest to dla mnie zwykły samochód, a nie jakiś projekt.

Gleby w tym aucie nigdy nie będzie. Fakt. Planuje obniżyć go z 2-3cm ale to jest maks. Po pierwsze jest to auto na co dzień, a już i tak każdy krawężnik skończy się rozwaleniem dokladki/zderzaka, a po drugie mam taki beznadziejny wjazd pod górkę do garażu, że już teraz zostaje mi z przodu koło 4cm przerwy między kostką, a zderzakiem. Więc pola do popisu nie ma niestety.
Planowałem sprężyny obniżające, ale do R jest tylko Eibach (-1,5cm), co według mnie jest nieopłacalne dla tak małej zmiany i H&R (- 3,5cm), no ale tu znowu słyszałem parę opinii że w Rce jest beton na nich. A to przy aucie do użytkowania na codzień jest trochę słabe
Offline

PANCUSTOM

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 11 maja 2020, 18:37
  • Online: 1d 7h 17m 19s
  • Auto: VW Scirocco
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post20 sie 2020, 08:00

Kamil96 pisze:Hmm, nie wiem czy zmiana felgi z powodu takiego że bardziej mi się podoba, to tuning na siłę, ale okej :)
Też bym wolał 19tki, no ale napisałem wyżej czemu takich nie wziąłem.


Nie odbieraj tego proszę jako krytykę tylko konstruktywną radę doświadczonego kolegi, który w tuningu siedzi już 15 lat i trochę "liznął"... :bigok: Nie kumam postępowania, zrobiłeś tyle rzeczy "na grubo" a tutaj jakieś półśrodki... Wzór felgi jest typowo pod niski profil, a obułeś te felgi (o bądź co bądź o naprawdę fajnym wzorze) w biatlonistą oponę (jeszcze pewnie nie 225/40/18, tylko jakies 235/45/18) i wzór felgi stracił całkowicie urok :dupa:

IMHO na siłe - wstrzymałbyś się rok, albo sprzedał felgi wraz z oponami i zrobił to raz a porządnie - założył 19/20 cali. - z felgą w aucie jest jak z butem u mężczyzny - tu nie może być kompromisów, bo to od razu widać ;)

Dla przykładu - oczywiście auto zupełnie inna liga (narazie :D), ale porównanie co może zrobić z samochodem przesiadka z 17 (i de facto 225/45/17) na 19 (225/35/19) a później jeszcze 2cm gleby
Obrazek

Kamil96 pisze:Bazy zmieniać póki co nie planuje, bo jeszcze kilka pomysłów na to auto mam


To by tłumaczyło te "półsrodki" :) 8-) rozumiem, że poprostu dbasz o to, żebyś miał co robić :twisted: :twisted: - Dobrze wiesz, że tego nie oszukasz to jest jak choroba :party: :party: - przypominam CI tak jak było z kamera 3aa i radarami 3aa - od razu mówiłem pakuj 3q0 czy tam 5q0 (mniejsza o pierdoły, chodzi o MQB style) to na początku mówiłeś, że nie, ze nie potrzeba bo nie masz discovery itd itp i ze za duzo kosztów, ze to, ze tamto, a na koncu nie wytrzymałes i i tak zrobiles tak jak to powinno być od poczatku :lokej: :lokej:

Kamil96 pisze:przede wszystkim jest to dla mnie zwykły samochód, a nie jakiś projekt.


Po pierwsze napisałem to pół żartem pół serio, po drugie to mamy inna definicje projektu - dla mnie projekt to auto przy którym się coś robi (poza wymianą zarówek i płynów/ rzeczy eksploatacyjnych), a po trzecie to nie bądź taki skromy :D auto szabrowane na lewo i prawo, wypasów nadokładane pod sam dach, nawet podswietlenie zmieniłes a TY mi że to nie projekt :D

IMHO nie jest projektem auto w którym wjeżdża gleba i kolo - co nieprawidłowo często jest nazywane projektem :P

Podsumowując - w moim mniemaniu Twoje auto jest, Twoim oczywiście, projektem i to grubym projektem ;)

Kamil96 pisze:Gleby w tym aucie nigdy nie będzie. Fakt. Planuje obniżyć go z 2-3cm ale to jest maks.


Kolejny problem z definicjami :) - Dla mnie gleba nie znaczy, że auto ma szurać brzuchem po ziemi, (gleba=obniżającej zawieszenie), własnie o taka glebę 2-3 cm mi chodzi, powiem więcej - niżej nie ma sensu przy takiej baloniastej gumie, będzie to po prostu źle wyglądać.

Kamil96 pisze:Po pierwsze jest to auto na co dzień, a już i tak każdy krawężnik skończy się rozwaleniem dokladki/zderzaka,

To gleb czympredzej, może połamiesz i wreszcie wyleci ten Shitston XD

Kamil96 pisze: a po drugie mam taki beznadziejny wjazd pod górkę do garażu, że już teraz zostaje mi z przodu koło 4cm przerwy między kostką, a zderzakiem. Więc pola do popisu nie ma niestety.


Więc idealnie możesz obniżyć (zglebić) auto o te 2-3 cm o których mówimy :)

Jedna uwaga do DDC i obniżających sprężyn - jest mnóstwo przypadków gdzie po zastosowaniu sprężyn sportowych amortyzatory DDC się wylewają (miałem sroke z takim zawieszeniem, sprzedałem wszystkie amortyzatory ludziom którzy mieli sportowe springi).

Także podsumowując - ustaliliśmy poniższe fakty:
- robisz poważne tuningi;
- chcesz glebę (sam nie wieszy czy 2 czy 3 cm);
- na eibachu jest za wysoko, na h&r za twardo (rozumiem, ze wybór trybu DDC nic nie zmienia);
- na niższej sprężynie DDC wylewa;
- gwint pod DDC jest bardzo drogi.

Znów potraktuj to jako dobrą radę (niekoniecznie musisz brać to pod uwagę, ale specyfiką forum jest to, że człowiek zakładając temat musi być otwarty nie tylko na "ochy" i "achy" - których de facto w moim poście nie brakuje :bigok: ):
w moim mniemaniu kupno porządnego gwintu KW z reg. twardości i odłączenie DDC to jedyne racjonalnie uzasadnione rozwiązanie.

PEACE!
Offline

KriSSo

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 23 lip 2016, 18:37
  • Online: 17d 20h 26m 5s
  • Auto: VW Golf variant
  • Silnik: DJHA
  • Lokalizacja: Szn

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post20 sie 2020, 09:20

Bardzo sensownie napisane. Muszę się z tym w pełni zgodzić :). Świetne auto, super projekt, ale warto poprawić te kwestie, o których wyżej napisano.

Od siebie dodam, że KW, które ma obecnie potworne problemy z terminami, można zastapić tańszą alternatywą. Mianowicie gwintem BC Racing wersja BR z regulacją tłumienia, a za róznicę w cenie do KW V2, dokupić właśnie cancelery. BC Racing założyłem tydzień temu. Muszę napsiać wprost - komfort jazdy pobił zawias seryjny w R variancie. Przewiozłem kolegę ostatnio, to zapytał "Czy ten gwint to już siedzi, czy Ty dopiero planujesz go założyć?" Naprawdę można polecić. W tej cenie petarda. Można jeszcze rozważyć ST XA, też w rozsądnej cenie. W każdym razie spreżyny odpuścić, amory dostają w tyłek, a jakość jazdy POZORNIE tylko lepsza niż w serii. Zasadniczo w tym Scirocco brakuje już tylko kołą i zawieszenia. Reszta naprawdę KLASA ! :lokej: :bigok:
Offline
Awatar użytkownika

Kamil96

Sympatyk

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 12 sty 2020, 01:05
  • Online: 16d 5h 4m 25s
  • Auto: VW Scirocco R
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post20 sie 2020, 11:25

@PANCUSTOM

Wiadomo, że auto lepiej by wyglądało na 19 i mniejszym profilu. To jest oczywiste :D
Konstruktywna krytyka też mile widziana ;) Nie oczekuję samych zachwytów, bo zawsze można zrobić coś lepiej.

KriSSo pisze: Mianowicie gwintem BC Racing wersja BR z regulacją tłumienia, a za róznicę w cenie do KW V2, dokupić właśnie cancelery. BC Racing założyłem tydzień temu. Muszę napsiać wprost - komfort jazdy pobił zawias seryjny w R variancie. Przewiozłem kolegę ostatnio, to zapytał "Czy ten gwint to już siedzi, czy Ty dopiero planujesz go założyć?" Naprawdę można polecić. W tej cenie petarda. Można jeszcze rozważyć ST XA, też w rozsądnej cenie.


Dzięki za propozycję. Mówiąc szczerze w tematy zawieszenia się jeszcze nigdy jakoś mocno nie zagłębiałem i jestem w tym jeszcze dość "zielony", no ale wszystko przede mną.

Podsumowując temat kół i zawieszenia.
Co do zawieszenia, też mnie to męczy, bo jednak to, co VW zaproponował w tym aucie to porażka. Z czasem pewnie będę to zmieniał, ale to już prawdopodobnie w przyszłym roku, bo w tym roku i tak już dużo kasy poszło w to auto, a na dniach szykuje się jeszcze jeden dość solidny wydatek. Wszystkiego na raz się nie zrobi ;)

Co do felg, też chciałbym 19 i nie mówię, że w przyszłym roku takie nie zagoszczą. Po prostu przestały mi się już podobać Talladegi i nie do końca pasował mi kolor do koncepcji, a skoro mogłem względnie niskim kosztem zmienić chociaż to, to czemu miałbym z tego nie skorzystać :D Po prostu na ten rok nie planowałem już wydatków na nowe koła + opony, co przy 19 trzeba szykować minimum te 5-6 tyś na coś konkretniejszego. Zawieszenie też przekroczy 5-6 tyś i robi się kolejne 12-14 tyś zł. Więc powoli do celu, na wszystko przyjdzie pora ;)
Offline

KriSSo

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 23 lip 2016, 18:37
  • Online: 17d 20h 26m 5s
  • Auto: VW Golf variant
  • Silnik: DJHA
  • Lokalizacja: Szn

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post20 sie 2020, 12:01

Oczywiście, w pełni to rozumiem i popieram. Chodzi tylko o to, zebyś "po drodze" nie wydawał zbędnie kasy, np na sprężyny itd. Na spokojnie, odłóż trochę grosza, zaplanuj, kup od razu coś, z czego będziesz naprawdę zadowolony i nie będziesz żałował wydanych pieniędzy, bez pół środków. Ja zrobiłem tak samo - tak długo jeździłem na seryjnym zawieszeniu, aż mogłem sobie pozwlić od razu na przyzwoity komplet, nie marnowałem grosza na tańsze rozwiązania. :lokej:

Auto masz po prostu świetne, bardzo mi się podoba. :pub:
Offline
Awatar użytkownika

Kamil96

Sympatyk

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 12 sty 2020, 01:05
  • Online: 16d 5h 4m 25s
  • Auto: VW Scirocco R
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post22 sie 2020, 20:55

KriSSo pisze:Oczywiście, w pełni to rozumiem i popieram. Chodzi tylko o to, zebyś "po drodze" nie wydawał zbędnie kasy, np na sprężyny itd. Na spokojnie, odłóż trochę grosza, zaplanuj, kup od razu coś, z czego będziesz naprawdę zadowolony i nie będziesz żałował wydanych pieniędzy, bez pół środków. Ja zrobiłem tak samo - tak długo jeździłem na seryjnym zawieszeniu, aż mogłem sobie pozwlić od razu na przyzwoity komplet, nie marnowałem grosza na tańsze rozwiązania. :lokej:

Auto masz po prostu świetne, bardzo mi się podoba. :pub:


Dziękuję ;)
I bardzo doceniam podpowiedzi co do zawieszenia. Przyjrzę się na spokojnie tym firmom co podałeś i będę coś myślał ;)

A tymczasem..
Lampki LED które miałem do tej pory zaczynały powoli migać, więc postanowiłem zmienić je na coś porządniejszego.
Wpadły moduły LED od Prolumo:
Obrazek

Od razu jakoś przyjemniej w środku:
Obrazek

Dodatkowo są one z opcją ambient, więc podczas jazdy mam delikatne niebieskie podświetlenie dywaników :D

A przyszłym tygodniu wybieram się do Trójmiasta na trochę grubsze modyfikacje. Już się nie mogę doczekać :yes:
Offline

PANCUSTOM

Sympatyk

  • Posty: 54
  • Rejestracja: 11 maja 2020, 18:37
  • Online: 1d 7h 17m 19s
  • Auto: VW Scirocco
  • Silnik: CAVD
  • Lokalizacja: Mazowieckie

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post24 sie 2020, 09:45

nooo, cieple prolumo sa kozackie - duzo swiatla, barwa przyjemna - ja zawsze bylem na nie w stosunku do ledowego oswietlenia wewnatrz, wlasnie ze wzgledu na jego barwę, cieple prolumo polecam kazdemu ;) no i ich jakosc jest bardzo dobra, juz 1,5 roku swieca i jest gitarka

ja mam z czerwoną poswiatą, ale finalnie je odlaczylem i swiecą mi non stop na bialo (tylko po zamknieciu drzwi mozna regulowac moc/jasność swiecenia)

Rozumiem ze Scirocco będzie szybsiejsze? :D
Offline
Awatar użytkownika

Kamil96

Sympatyk

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 12 sty 2020, 01:05
  • Online: 16d 5h 4m 25s
  • Auto: VW Scirocco R
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post24 sie 2020, 12:11

PANCUSTOM pisze:no i ich jakosc jest bardzo dobra, juz 1,5 roku swieca i jest gitarka

ja mam z czerwoną poswiatą, ale finalnie je odlaczylem i swiecą mi non stop na bialo (tylko po zamknieciu drzwi mozna regulowac moc/jasność swiecenia)

Rozumiem ze Scirocco będzie szybsiejsze? :D


No mam nadzieję, że będą świecić dłużej niż te co miałem od tej pory.
Ja póki co niebieskie zostawiłem, wcześniej też miałem tak jak piszesz, ale za dużo białego :D

Póki co będzie na pewno lepiej brzmieć ;)
Offline
Awatar użytkownika

Diesel

Aktywny

  • Posty: 143
  • Rejestracja: 05 sty 2019, 17:24
  • Online: 8d 8h 59m 28s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI CFFB+ 129kW
  • Lokalizacja: Legnica

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post24 sie 2020, 19:31

:shock: :shock: :shock: :shock: Lampki robią robotę...

Chyba i na mnie przyjdzie pora! Można wiedzieć, ile dałeś za komplet do wnętrza? ;-)
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 21s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post24 sie 2020, 19:36

Świetnie to wygląda. =D> =D> =D>
Nie znam osoby, która by była niezadowolona z Led-ów od Prolumo
Nie jest to żadna reklama.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline
Awatar użytkownika

Kamil96

Sympatyk

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 12 sty 2020, 01:05
  • Online: 16d 5h 4m 25s
  • Auto: VW Scirocco R
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post24 sie 2020, 21:07

Diesel pisze::shock: :shock: :shock: :shock: Lampki robią robotę...

Chyba i na mnie przyjdzie pora! Można wiedzieć, ile dałeś za komplet do wnętrza? ;-)


Całość wyszła ok. 200zł (3 podsufitka, 2 daszki, 2 nogi, schowek, bagażnik i 2 lusterka) ale w lusterkach nie dałem ich ostatecznie, bo za słabo jak dla mnie świeciły. I zostały tam te które miałem do tej pory.

Tomasz_W-wa pisze:Świetnie to wygląda. =D> =D> =D>
Nie znam osoby, która by była niezadowolona z Led-ów od Prolumo
Nie jest to żadna reklama.

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa


Dzięki :)
No też właśnie same pozytywne opinie o nim czytałem, więc się skusiłem. Póki co barwa i działanie jest okej
Offline

damian4291

Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 15 kwie 2016, 20:22
  • Online: 11d 6h 46m 40s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 2.0TDI CBDC
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post25 sie 2020, 15:50

Kamil96 pisze:No też właśnie same pozytywne opinie o nim czytałem, więc się skusiłem. Póki co barwa i działanie jest okej


Zrób mały test u siebie bo jestem ciekaw czy to wina diód czy może ja coś źle zamontowałem ledy od Tomnika (chociaż świecić świecą poprawnie). Odpal oświetlenie w podsufitce z przodu, wyjdź i zamknij samochód. Prawidłowo całość powinna zgasnąć i przy ponownym otwarciu pojazdu zapalić się, natomiast u mnie przy zamknięciu pojazdu oświetlenie zaczyna migać niczym dyskoteka :lol:
Offline
Awatar użytkownika

Kamil96

Sympatyk

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 12 sty 2020, 01:05
  • Online: 16d 5h 4m 25s
  • Auto: VW Scirocco R
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post25 sie 2020, 22:06

damian4291 pisze:Zrób mały test u siebie bo jestem ciekaw czy to wina diód czy może ja coś źle zamontowałem ledy od Tomnika (chociaż świecić świecą poprawnie). Odpal oświetlenie w podsufitce z przodu, wyjdź i zamknij samochód. Prawidłowo całość powinna zgasnąć i przy ponownym otwarciu pojazdu zapalić się, natomiast u mnie przy zamknięciu pojazdu oświetlenie zaczyna migać niczym dyskoteka :lol:


Sprawdziłem. U mnie nic takiego nie występuje. Po zamknięciu auta gasną i zapalają się po otwarciu. Może coś nie tak z podłączeniem u Ciebie, albo samymi modułami?
Offline
Awatar użytkownika

Dansli

Sympatyk

  • Posty: 55
  • Rejestracja: 23 lis 2018, 09:22
  • Online: 8d 13h 30m 26s
  • Pochwały: 1
  • Auto: GOLF 6R. GOLF4 4mot.
  • Silnik: 2.0 CRZA. 1.9 ARL
  • Lokalizacja: Wisła

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post26 sie 2020, 07:42

U mnie ledy po zamknięciu auta i wygaszeniu podświetlenia nadal delikatnie świecą. Jest to ledwo widoczne dopiero w nocy. Mam zamontowane dwa rodzaje ledów i tylko na jednych takie "cyrki".
Offline
Awatar użytkownika

Kamil96

Sympatyk

  • Posty: 84
  • Rejestracja: 12 sty 2020, 01:05
  • Online: 16d 5h 4m 25s
  • Auto: VW Scirocco R
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: VW Scirocco R - 2.0 TSI - 2012 by Kamil96

Post08 wrz 2020, 18:42

Dansli pisze:U mnie ledy po zamknięciu auta i wygaszeniu podświetlenia nadal delikatnie świecą. Jest to ledwo widoczne dopiero w nocy. Mam zamontowane dwa rodzaje ledów i tylko na jednych takie "cyrki".


U mnie to nie występuje. Wszystko gaśnie jak należy.


Wróciłem już z urlopu z Gdańska. Powrót uprzyjemniał mi dźwięk nowego wydechu :mrgreen:

Także zrobiony nowy Catback ze zdalnie sterowanymi klapami w RCP Exhaust.
Dźwięk mega. Nie spodziewałem się, że da się osiągnąć aż tak fajny efekt. Szkoda, że mam możliwość nagrać tylko telefonem i nie oddaje to tego co jest realnie :( Może kiedyś trafi się okazja na nagranie jakimś lepszym sprzętem.
Co do końcówek postanowiłem nie brać czarnych, bo by się zlewały z dyfuzorem. Zamiast tego zdecydowaliśmy się pogrubiane końcówki w kolorzer szczotkowanej stali, dzięki czemu nie brudzą się tak szybko jakby było to przy srebrnym połysku i nie gubią się w dyfuzorze. Wielkość końcówek też dopasowana do wnęk dyfuzora, więc wyszło 117mm średnicy :D

A teraz pora na filmiki.
Na postoju (słychać różnicę pomiędzy otwartą a zamkniętą klapą):
https://youtu.be/E1cYIlVZac0

I podczas jazdy:
http://youtu.be/JpGQPzwxXno

No i parę fotek.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Powoli zaczynam się zastanawiać nad zmianą dokładki dyfuzora. Myślę nad całością w czarnym połysku i pozbyciem się tych bocznych płytek :laugh:
PoprzedniaNastępna

Wróć do inne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość