Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:41


Touran 1T 1.9 BLS 2007 "Silver Shadow"

Nasze auta - pozostałe marki, nie koniecznie VW
Regulamin forum Opis samochodu powinien zawierać informacje zgodnie z zaproponowanym szablonem

Temat: Model - Wersja silnika - Rok produkcji (opcjonalnie "by" _nazwa_użytkownika_)
np. VW Jetta - 1.4 TSI - 2011 by Rychu

Treść postu:
Dane wymagane
    Marka/Model: np. VW Jetta
    Rok produkcji: np. 2011
    Silnik/Pojemność/Moc: np. 1.4 TSI CAVD 118kW
    Zdjęcie - prezentujące samochód w dość przyzwoitej rozdzielczości

Dane opcjonalnie:
    Kolor: np. niebieski grafit perłowy
    Wyposażenie: np. Highline + pakiet ziomy + zawieszenie DCC
    Układ napędowy: np. DSG
    Zawieszenie: np. 19'' Talladega
    Car Audi: np. RCD 510
    Opis: np. Auto odebrane w maju, w planach mam zmianę na BiXenony
    i inne ciekawe informacje

Pamiętaj:
- Jeżeli zmodyfikujesz coś w swoim aucie, umieść informacje o tym w pierwszym poście - do wprowadzenia zmiany użyj przycisku (Zmień).
- Jeżeli dodasz nowe zdjęcia, które Twoim zdaniem zasługują na szczególną uwagę (np. zdjęcie auta po wprowadzeniu modyfikacji), zamieść je również (przy pomocy BBCode [IMG]) w pierwszym poście.
- duże zdjęcia (powyżej 500kb) zmieść na serwerze zewnętrznym, a w swoim temacie zamieść bezpośredniego linka do zdjęcia (przy pomocy BBCode [IMG])
- to Ty jesteś właścicielem swojego tematu, i to Ty decydujesz o jego zawartości, tak więc masz pełne prawo moderować (przy pomocy moderatorów) zawartości swojego tematu.
- Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

poaa1hd

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 10 maja 2018, 20:22
  • Online: 2d 23h 2m 27s
  • Auto: Touran
  • Silnik: BLS
  • Lokalizacja: Haugesund

Touran 1T 1.9 BLS 2007 "Silver Shadow"

Post31 sty 2021, 14:29

Marka/Model: Touran 1T
Rok produkcji: 2007
Silnik/Pojemność/Moc: BLS 1.9 105KM

Kolor: Srebrny
Układ napędowy: Manual 6b skrzynia KDS
Zawieszenie: H&R -35mm + KYB Ultra SR
Car Audi: Discover Media
Wyposażenie: Cały czas sie powiększa ilość udogodnień

Modyfikacje zrealizowane:
Discover Media
Licznik kolor 3D
Kierownica Multi z obsługą tempomatu
Panel Klimatyzacji
Kratki nawiewow 1T3
Lusterka zewnetrzne 1T3 skladane elektrycznie z pilota
zawieszenie -35mm
zwrotnice przód i tył aluminiowe z Passat
wahacze przód aluminiowe Passat
Silent block wahaczy przód pełne z Seat Cupra
Pompa ABS z długim kodowaniem
Tarcze przod 345mm tył 310 zaciski przód 4 tłoczkowe brembo z Audi Q5 wszystko P&P
Sprzęgło, skrzynia i półosie z 2.0 TDI
PLA2.0
Czarny grill, dach i lusterka


Modyfikacje planowane:
4Motion i wiele innych

Auto kupione z uszkodzonym silnikiem. Wymienione zostało praktycznie wszystko w zawieszeniu plus konserwacja podwozia. Zabawy było i wiszenia na podnośniku ale warto było :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dokładam fotki wnętrza :)
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 03 lut 2021, 21:25 przez poaa1hd, łącznie zmieniany 1 raz
Offline
Awatar użytkownika

Diesel

Aktywny

  • Posty: 143
  • Rejestracja: 05 sty 2019, 17:24
  • Online: 8d 8h 59m 28s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI CFFB+ 129kW
  • Lokalizacja: Legnica

Re: Touran 1T 1.9 BLS 2007 "Silver Shadow"

Post31 sty 2021, 21:46

Naprawdę grube mody! Pokażesz fotki wnętrza?
Offline
Awatar użytkownika

LaCl219

Sympatyk

  • Posty: 67
  • Rejestracja: 14 paź 2016, 23:00
  • Online: 16d 3h 39m 12s
  • Pochwały: 1
  • Auto: Golf 6 VARIANT DSG
  • Silnik: 2.0 140KM CBD
  • Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Touran 1T 1.9 BLS 2007 "Silver Shadow"

Post01 lut 2021, 06:17

Konserwacja zrobiona na lata,konkretnie porobiony touran,podziwiam =D>
Offline

poaa1hd

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 10 maja 2018, 20:22
  • Online: 2d 23h 2m 27s
  • Auto: Touran
  • Silnik: BLS
  • Lokalizacja: Haugesund

Re: Touran 1T 1.9 BLS 2007 "Silver Shadow"

Post03 kwie 2021, 08:26

No to temat PLA2.0 doprowadzony do końca po przebojach z kodowaniami i złym zamontowaniu czujników bocznych z tyłu. Kodowania poprawione a czujniki przeniesione bliżej tyłu auta. Teraz wszystko działa jak powinno. Co ciekawe to mimo odpięcia czujników tylnych przy module 1K8 przód nadal działa. Teraz czas na radary blind spot i PLA3.0 :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline

poaa1hd

Nieśmiały

  • Posty: 36
  • Rejestracja: 10 maja 2018, 20:22
  • Online: 2d 23h 2m 27s
  • Auto: Touran
  • Silnik: BLS
  • Lokalizacja: Haugesund

Re: Touran 1T 1.9 BLS 2007 "Silver Shadow"

Post26 kwie 2021, 11:49

PLA 2.0 długo nie wytrzymało :) Po długich bojach i wyzwaniach związanych z uruchomieniem wreszcie się udało. Dodatkowe czujniki jednak musiały zostać przeniesione troche bardziej do tyłu auta a kodowanie ABS dla czujników na tylnych kołach zmienione na F0 zamiast 50 jak w większości przypadków żeby wszystko zaczęło działać jak należy. Wymiary brałem z Tourana 1T3 w którym PLA 2.0 było juz montowane. Niestety w nim wszystkie czujniki są umiejscowione inaczej wiec żeby zrobić jak fabryka najlepiej by było kupić zderzak bez czujników i wszystko robić od nowa. Ja tylko wymierzyłem gdzie dodatkowe boczne czujniki być powinny i tak je zamontowałem a oryginalne zostały na swoich miejscach. Auto parkowało super ale jak to mówią w miarę jedzenia apetyt rośnie i zachciało się PLA3.0 a że na pokładzie mam juz pompę ABS 20bit i zegary 3D to czemu nie skoro to tylko wymiana sterownika... Tak jasne tylko ;) Okazuje się ze sterownik może być z platformy MQB które sa sporo tańsze i wystarczy tylko zmienić oprogramowanie. Ja użyłem do tego sterownika 5Q0919298L i za pomocą Vag Can Pro zmieniłem oprogramowanie na 7N0919475F. Parametryzacje z tego co sie juz z forum dowiedziałem najlepiej wgrać z Passata USA bo raz ze jest bardziej wymiarami zbliżony do Tourana a dwa tam nadal ręczny jest mechaniczny i nie ma w sterowniku błędu. Niestety do dziś nie znalazłem pliku i mam wgrane parametry z Sharana. Niestety dla mnie okazało się ze mój licznik mimo ze 3D nie daje możliwości zapamiętania kodowania PLA3.0 i konieczna jest edycja eeprom żeby to zrobić. No nic licznik na stół lutownica w ręke programator CH341A w ruch i w godzinkę wszystko było gotowe :) Teraz taki programator za 50 zł można kupić juz z klipem wiec odpada lutowanie. Program jakim wyedytowałem eeprom to darmowy VAG Dash Editor, zaznaczamy tylko opcje jakie chcemy zapisujemy i wgrywamy zmodyfikowany plik do pamięci licznika, składamy wszystko i gotowe :) Ja u siebie juz miałem przerobioną instalacje na dwie wtyczki pod moduł 1K8 więc u mnie tylko zmiana sterownika była konieczna. Osoby z modułem PLA 2.0 3AA które beda chciały sobie tego moda zrobić albo kupią przejściówkę albo same wtyczki i poprzepinają wiązkę.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wróć do inne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość