Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:12


[Benzyna] Co ile wymiana rozrządu w 1.4 TSI 140KM CHPA

Moderator: rafaello

Regulamin forum Serwisowanie samochodu, klimatyzacji, dobór oleju, wycieraczek itp. materiałów eksploatacyjnych, czyli bieżące sprawy eksploatacyjne.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

firemantom

Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 14 kwie 2018, 08:18
  • Online: 10h 52m 12s
  • Auto: Vw Golf 7 Variant
  • Silnik: 1.4 TSI 140KM CHPA
  • Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Co ile wymiana rozrządu w 1.4 TSI 140KM CHPA

Post16 kwie 2018, 09:10

Witam! Od dwóch miesięcy jestem posiadaczem Vw Golfa Mk 7 z silnikiem 1.4 TSI 140KM o oznaczeniu CHPA. Auto jest z września 2013r. więc w tym roku skończy 5 lat:). Aktualny przebieg to 114 tys. km. Ogólnie udało mi się ustalić, że w tym silniku rozrząd wymienia się co 210 tys. Ale nie wiem jak to jest z czasookresem. Wiem, że w starszych silnikach wymienia się rozrząd po przejechaniu iluś tam km lub np. co 5 lat. Jak to jest z 1.4 TSI?
Drugie pytanie to co dokładnie w tym silniku wymienia się przy rozrządzie? Standardowo rolki, paski i pompa wody?
Gdzieś w internecie nie dawno znalazłem informację, że komuś w serwisie powiedzieli, że przy rozrządzie trzeba wymieniać wałki wyrównoważające rozrządu. Czy to prawda? Przecież w takim przypadku koszty wymiany rozrządu to byłby jakiś kosmos :shock:
Będę wdzięczny za każdą informację.
Offline
Awatar użytkownika

flo

Senior Moderator

  • Posty: 379
  • Rejestracja: 07 sie 2013, 13:21
  • Online: 6d 52m 49s
  • Pochwały: 37
  • Auto: Golf 7 2016
  • Silnik: CZCA
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie o rozrząd 1.4 TSI 140KM CHPA

Post16 kwie 2018, 09:40

Nie znam odpowiedzi na wszytskie pytania, wiem natomiast, że pompa wody nie jest napędzana paskiem rozrządu tylko osobnym paskiem z wałka zaworów wydechowych. Jest to cały mechanizm wraz z dwoma termostatami. W związku z tym chyba nie ma potrzeby wymiany pompy przy wymianie rozrządu.
Czasookres wymiany to przebieg który podałeś lub 5 lat (pytałem w aso, pani mówiła, że przy 210 tysiącach dokonuje się sprawdzenia czy pasek wymaga wymiany, podejrzewam, ze rolek w ogóle nie przewidują).
Reszte może ktoś dopowie.
Offline

robert11115

Aktywny

  • Posty: 127
  • Rejestracja: 27 sie 2017, 10:50
  • Online: 3d 1h 36m 11s
  • Pochwały: 1
  • Auto: golf 7
  • Silnik: 1.4 TSI
  • Lokalizacja: Tychy

Re: Pytanie o rozrząd 1.4 TSI 140KM CHPA

Post10 sie 2018, 15:29

Mam ten sam silnik i jak pytałem w aso to powiedziano mi że paski są wzmacniane kewlarem i mam zapomniec o rozrządzie w tych silnikach
Offline
Awatar użytkownika

looki8329

Gadatliwy

  • Posty: 234
  • Rejestracja: 27 lis 2014, 12:40
  • Online: 13d 4h 20m 25s
  • Pochwały: 2
  • Auto: VW Golf 7
  • Silnik: 1.4TSI 122PS
  • Lokalizacja: VWlkp

Re: Pytanie o rozrząd 1.4 TSI 140KM CHPA

Post11 sie 2018, 02:31

Ja też mam ten dylemat. Golf 7 to pierwsze auto, w którym nie wymieniłem rozrządu i pompy po zakupie. Mój też w tym roku kończy 5 lat z tym, że u mnie 1.4 122km i ma 83kkm.
Lepiej stracić sekundę z życia niż życie w ciągu sekundy...

Wróć do Serwis i eksploatacja

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości