to fakt...NIEsebkoch pisze:Ty chyba nie jeździsz w nocy...
Kto już zmienił opony na zimowe?
Moderator: BRUNO55
Regulamin forum
Wygląd, rodzaj, rozstawy, szerokości, ET, dobór wzoru i koloru felgi, opony, dystanse itp.
Pamiętaj:
Wygląd, rodzaj, rozstawy, szerokości, ET, dobór wzoru i koloru felgi, opony, dystanse itp.
Pamiętaj:
- Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
- W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
- Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
- Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
- Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
Re: Odp: Kto już zmienił opony na zimowe?
Re: Kto już zmienił opony na zimowe?
Na zimówki jeszcze przyjdzie czas,a teraz jest za ciepło.
-
Beskid
- Aktywny
- Posty: 107
- Rejestracja: 18 sie 2012, 13:29
- Auto: VW Golf 6 Highline
- Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
- Lokalizacja: Sadecczyzna
Re: Kto już zmienił opony na zimowe?
Według mnie przejechanie nawet kilkuset kilometrów na zimówkach przy temperaturze 20 stopni nie zaszkodzi im za bardzo.
Ostatnio zmieniony 05 lis 2012, 14:29 przez Beskid, łącznie zmieniany 1 raz.
- kakaruto
- Mieszkaniec
- Posty: 1928
- Rejestracja: 27 lut 2012, 22:57
- Auto: Golf 6
- Silnik: CAVD
- Lokalizacja: Silesia
Re: Kto już zmienił opony na zimowe?
Beskid, załóż temat na forum ogólnym i tam zadaj swoje pytanie, myślę że wnioski mogą się przydać w przyszłości a tu się po prostu zgubią.
My TSI
Re: Odp: Kto już zmienił opony na zimowe?
ale zaraz zaraz..... opony zimowe zachowują się lepiej tylko na śniegu i lodzie...jeśli nie ma śniegu (a choćby jest mróz), a tym bardziej pada to ZAWSZE jest lepiej na letnich....było już tyle testów na ten tematsebkoch pisze:Ty chyba nie jeździsz w nocy...
-
Beskid
- Aktywny
- Posty: 107
- Rejestracja: 18 sie 2012, 13:29
- Auto: VW Golf 6 Highline
- Silnik: CAXA 1.4 TSI 122KM
- Lokalizacja: Sadecczyzna
Re: Kto już zmienił opony na zimowe?
Chodzi o to, że obecnie w każdej chwili może zaskoczyć Cię w trasie gołoledź lub śnieg i wówczas "będzie lipa". Na zimówkach można w miarę bezpiecznie pojechać przy 20 stopniach na plusie, ale w przypadku odwrotnym tz. śnieg i letnie opony jest już dużo gorzej. Czy np. w styczniu gdy jest piękna pogoda, suchy asfalt itp. to zmieniasz opony na letnie?ale zaraz zaraz..... opony zimowe zachowują się lepiej tylko na śniegu i lodzie...jeśli nie ma śniegu (a choćby jest mróz), a tym bardziej pada to ZAWSZE jest lepiej na letnich....było już tyle testów na ten temat
Poza tym najwięcej wypadków jest właśnie na początku zimy - nie wszyscy zdążą z wymianą opony oraz nie wszyscy przestawią się na nowe warunki drogowe.
- marrcin
- Stały Bywalec
- Posty: 322
- Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
- Auto: VW GOLF VI
- Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
- Lokalizacja: Sosnowiec
Re: Kto już zmienił opony na zimowe?
Kto już zmienił na zimówki ?
Ja się zastanawiam czy dzisiaj nie zmienić, ładna pogoda, można umyć letnie i schować
Ja się zastanawiam czy dzisiaj nie zmienić, ładna pogoda, można umyć letnie i schować
- jmf
- VIP
- Posty: 441
- Rejestracja: 25 cze 2012, 17:58
- Auto: VW Golf 6 Highline
- Silnik: 1.4 TSI 122KM DSG
- Lokalizacja: Warszawa
Re: Kto już zmienił opony na zimowe?
Ja już zmieniłem. Będzie spokój w przypadku "niespodziewanego" ataku zimy. 
- Baster
- VIP
- Posty: 1228
- Rejestracja: 07 kwie 2013, 14:15
- Auto: VW Golf 6 +TOUAREG
- Silnik: 2.0 CBB GTD + 4.2 V8
- Lokalizacja: SZWECJA
- Lokalizacja: RIMBO SZWECJA
Re: Kto już zmienił opony na zimowe?
u mnie juz od 2 tygodni siedzą zimówki.
bowiem u mnie juz dawno niespodzianki były na drodze.
bowiem u mnie juz dawno niespodzianki były na drodze.
Baster
Re: Kto już zmienił opony na zimowe?
a ja jeszcze z 2/3 tygodnie pewnie na letnich polatam 
- marrcin
- Stały Bywalec
- Posty: 322
- Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
- Auto: VW GOLF VI
- Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
- Lokalizacja: Sosnowiec
Re: Kto już zmienił opony na zimowe?
Ja też już zmieniłem 
- tomlor
- Aktywny
- Posty: 181
- Rejestracja: 18 maja 2013, 20:51
- Auto: VW Golf 6
- Silnik: 1.6 TDI CR CAYC
- Lokalizacja: Krakow+Polanczyk
Re: Kto już zmienił opony na zimowe?
Ja zmieniłem wczoraj
korzystając z ładnej pogody i braku kolejek...widziałem jakie są gdy spadnie pierwszy śnieg 
- DoKeR
- Gadatliwy
- Posty: 262
- Rejestracja: 22 mar 2013, 23:22
- Auto: Kia Optima GT
- Silnik: 2.0 T-GDI 245KM
- Lokalizacja: Żory
Re: Kto już zmienił opony na zimowe?
Ja jeszcze pociągne tydzien lub dwa bo jeszcze temperatura znośna a szkoda zimowek:)
Pozdrawiam!
Pozdrawiam!
Kia Cee'd GT by DoKeR
..::GT::..
..::GT::..
Re: Kto już zmienił opony na zimowe?
Witam ja planuję na środę co by kolejek nie było. Bo wiadomo ja spadnie pierwszy śnieg to jest wariactwo wszyscy w jednej chwili chcą zmieniać. Przecież i tak opony są na góra 4-5 sezonów więc co za różnica tydzień dwa wcześniej.
- Baster
- VIP
- Posty: 1228
- Rejestracja: 07 kwie 2013, 14:15
- Auto: VW Golf 6 +TOUAREG
- Silnik: 2.0 CBB GTD + 4.2 V8
- Lokalizacja: SZWECJA
- Lokalizacja: RIMBO SZWECJA
Re: Kto już zmienił opony na zimowe?
Wiele osob jezdzi na letnich do pierwszego śniegu. Niestety nie maja pojecia lub zapominaja o fakcie ze opony letnie tracą swoje wlasciwosci jezdne ponizej 7stopni.
Wiec czasem warto wczesniej zmienic by sie potem nie zdziwić.
A nawet jesli zalozymy zimowki wczesniej to i tak ich nie zniszczymy w znaczacy sposob. A za to unikniemy kolejki ddo zmiany kolek a nawet przykrej niespodzianki jadac rano do pracy.
Wiec zmieniajcie wczesniejnie czekajac na snieg dla dobra wszystkich.
Wiec czasem warto wczesniej zmienic by sie potem nie zdziwić.
A nawet jesli zalozymy zimowki wczesniej to i tak ich nie zniszczymy w znaczacy sposob. A za to unikniemy kolejki ddo zmiany kolek a nawet przykrej niespodzianki jadac rano do pracy.
Wiec zmieniajcie wczesniejnie czekajac na snieg dla dobra wszystkich.
Baster
Re: Odp: Kto już zmienił opony na zimowe?
Ale poki co za dnia temp sie utrzymuje powyzej 10st. Wiec jeszcze mozna na letnich
przynajmniej u mnie :p
Re: Kto już zmienił opony na zimowe?
to ciekawe co piszesz...ja zaś czytałem/słyszałem że opona zimowa jest lepsza w przyczepności i hamowaniu tylko jak jest śnieg...w przypadku gdy jest sucho letnia jest zawsze lepsza.baster-b2 pisze:Wiele osob jezdzi na letnich do pierwszego śniegu. Niestety nie maja pojecia lub zapominaja o fakcie ze opony letnie tracą swoje wlasciwosci jezdne ponizej 7stopni.
Wiec czasem warto wczesniej zmienic by sie potem nie zdziwić.
A nawet jesli zalozymy zimowki wczesniej to i tak ich nie zniszczymy w znaczacy sposob. A za to unikniemy kolejki ddo zmiany kolek a nawet przykrej niespodzianki jadac rano do pracy.
Wiec zmieniajcie wczesniejnie czekajac na snieg dla dobra wszystkich.
p.s na zimówki zmieniłem wczoraj - mam osobne felgi stalowe 16'
Ostatnio zmieniony 12 lis 2013, 17:14 przez Kozo, łącznie zmieniany 1 raz.
- marmi
- Mieszkaniec
- Posty: 2398
- Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
- Auto: VW Golf 6
- Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
- Lokalizacja: katowice
- Lokalizacja: Katowice
Re: Kto już zmienił opony na zimowe?
To wcale nie jest tak do końca że letnie tracą swoje włąsciwości poniżej 7stopni, letnie i tak będzie lepsza na mokrym i suchym przy +4 niż zimówka....
Ja nie zmieniam póki nie spadnie pierwszy snieg, koła mam osobne wyważone przed końcem zimy, więc tylko szybka podmiana w garazu w razie czego.
Ja nie zmieniam póki nie spadnie pierwszy snieg, koła mam osobne wyważone przed końcem zimy, więc tylko szybka podmiana w garazu w razie czego.
-
BartekG
- Nowicjusz
- Posty: 7
- Rejestracja: 03 cze 2013, 16:08
- Auto: VW Golf 6
- Silnik: 1.6 TDI
- Lokalizacja: podkarpacie
Re: Kto już zmienił opony na zimowe?
Witam, ja zmieniłem na zimówki na osobnych stalowych felgach pod koniec tamtego tygodnia.
Auto kupiłem w maju, więc teraz czekał mnie "drobny" wydatek, ale jestem zadowolony.
W naszych pięknych i kochanych Bieszczadach wiele nie trzeba, żeby jadąc rano bądź w nocy spotkać opady śniegu, więc gdy tylko zaczęły się deszczowe dni, stwierdziłem, że zmieniam.
Co do przyczepności w czasie deszczu, to ostatnio jechałem już na zimówkach, w nocy, w ulewie po "serpentynach sanockich", i oponki sprawowały się bardzo dobrze
Auto kupiłem w maju, więc teraz czekał mnie "drobny" wydatek, ale jestem zadowolony.
W naszych pięknych i kochanych Bieszczadach wiele nie trzeba, żeby jadąc rano bądź w nocy spotkać opady śniegu, więc gdy tylko zaczęły się deszczowe dni, stwierdziłem, że zmieniam.
Co do przyczepności w czasie deszczu, to ostatnio jechałem już na zimówkach, w nocy, w ulewie po "serpentynach sanockich", i oponki sprawowały się bardzo dobrze
Re: Kto już zmienił opony na zimowe?
Ja już dawno zmieniłem. Generalnie najlepiej zmieniać jak średnia temperatura dobowa spada poniżej 7 stopni C.
- marrcin
- Stały Bywalec
- Posty: 322
- Rejestracja: 10 maja 2012, 23:13
- Auto: VW GOLF VI
- Silnik: 1.4TSI 122KM CAXA
- Lokalizacja: Sosnowiec
Re: Kto już zmienił opony na zimowe?
A może już czas na letnie
Taka pogoda za oknem że się zastanawiam .
- spwod
- Stały Bywalec
- Posty: 304
- Rejestracja: 11 lut 2014, 08:39
- Auto: VW Golf VIII 2024
- Silnik: 2.0 TDI 150KM
- Lokalizacja: Pomorskie
Re: Kto już zmienił opony na zimowe?
Nooo Panowie nie w temacie piszecie, myślałem że ktoś dopiero zimówki zakłada...
A tak swoją drogą to jeszcze czas na letnie
A tak swoją drogą to jeszcze czas na letnie
- marmi
- Mieszkaniec
- Posty: 2398
- Rejestracja: 05 lis 2012, 23:35
- Auto: VW Golf 6
- Silnik: 2.0 TDI CR CBDC
- Lokalizacja: katowice
- Lokalizacja: Katowice
Re: Kto już zmienił opony na zimowe?
Letnie myślę że jak zawsze pod koniec marca założę...
