Dzisiaj jest 29 kwie 2024, 10:26


[2.0 TDI 170KM] Kontrolka Hamulca Postojowego

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

amadeuszmk6

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 14 sty 2024, 19:13
  • Online: 23m 50s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0 TDI 170KM
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Kontrolka Hamulca Postojowego

Post14 sty 2024, 19:24

Cześć!
Dałem auto na mycie środka oraz wymianę opon. Przy odbiorze auta było wszystko ok. Wyjechałem z serwisu, przejechałem jakieś 15 km i pierwszy raz pokazała się kontrolka hamulca postojowego i pojawił się problem z czujnikiem temperatury oleju. Ale po chwili błąd się rozwiązał i znów pokazywał temp oleju. Tak jeździłem przez 3 tygodnie aż kontrolka świeciła bez przerwy. Oddałem auto do mechanika, sprawdził czujniki były sprawne, wymienił na oryginalne. Problem nie znikł. Zbadał wiązki od hamulca postojowego aż do licznika bez objawów. W momencie w którym oddałem auto do elektromechanika auto w drodze magicznie się naprawiło. Twierdzi, że bez błędów nic nie znajdzie. Ale wziął na diagnozę i potwierdził zdanie mechanika. Odebrałem auto na trasie doszedł problem z czujnikiem ciśnienia oleju.
Problem znikł na około 3 tygodnie jak po tym jak załadowałem ok 350 kg płytek do naganiała i tylnej kanapie. Po 30 kilometrach błąd znikł. Czujniki oleju pracowały według komputera w aucie. Jedynka, piątka oraz szóstka zaczęły ciężko wchodzić. Po parunastu dniach jadac drogą zwalniałem ale zagadany przez telefon, nie zredukowałem biegów i mając 40 km/h miałem 6 bieg… i gdy zaczęły się drganie auta błędy wyskoczyły.

Ma ktoś jakiś pomysł co się mogło stać?
Co sprawdzić? Co wymienić?

Brak mi już słów na to auto.

VW GOLF MK6 2.0 GTD 170 KM Manual
Offline
Awatar użytkownika

maartinj

Forumowicz

  • Posty: 562
  • Rejestracja: 06 kwie 2013, 10:42
  • Online: 9d 11h 18m 20s
  • Pochwały: 20
  • Auto: VW
  • Silnik: 2.0 TDI CFGC
  • Lokalizacja: PL

Re: Kontrolka Hamulca Postojowego

Post15 sty 2024, 12:17

masz vcds by zdiagnozowac cos ?
Offline

amadeuszmk6

Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 14 sty 2024, 19:13
  • Online: 23m 50s
  • Auto: VW GOLF 6
  • Silnik: 2.0 TDI 170KM
  • Lokalizacja: Wielkopolskie

Re: Kontrolka Hamulca Postojowego

Post17 sty 2024, 11:27

maartinj pisze:masz vcds by zdiagnozowac cos ?


Zwykły ODB od MEECTOOLS.
Błędy jakie miałem jakiś czas temu.
P019600 Czujnik temp. Oleju niewiarygodny sygnał
P159D00 Czujnik poziomu Temp oleju niewiarygodny sygnał
B108B71 Silnik nast. Klapy śwież powietrza, zamk.ob.powietrza, dławienia element wykonawczy.
U111300 ograniczenie działania z powodu odebranej nieprawidłowej wartości.
U108F00 jednostka obsługi w kierownicy nie wiarygodny sygnał.

Aktualnie auto stoi u mechanika na wymianie filtrów oleju klocków itd.
Offline
Awatar użytkownika

maartinj

Forumowicz

  • Posty: 562
  • Rejestracja: 06 kwie 2013, 10:42
  • Online: 9d 11h 18m 20s
  • Pochwały: 20
  • Auto: VW
  • Silnik: 2.0 TDI CFGC
  • Lokalizacja: PL

Re: Kontrolka Hamulca Postojowego

Post18 sty 2024, 10:30

amadeuszmk6 pisze:
maartinj pisze:masz vcds by zdiagnozowac cos ?


Zwykły ODB od MEECTOOLS.
Błędy jakie miałem jakiś czas temu.

...jakis czas temu to paliwo na orlenie kosztowało 4zl

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 6 gości