Dzisiaj jest 27 lip 2024, 04:37


Nie działa centralny zamek z pilota

Moderator: flo

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

deterek123

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 13 sie 2023, 13:49
  • Online: 5h 54m 27s

Nie działa centralny zamek z pilota

Post16 wrz 2023, 22:36

Witam niedawno nabyłem golfa mk7 variant z 2013r. i tak : jeden pilot działa bez zastrzeżeń, w drugim była słaba bateria (dioda ledwo się żarzyła - nie działał) - założyłem nową baterię (ponad 3V napięcia), dioda się zapala przy naciskaniu ale centralny nie reaguje. Zrobiłem jeszcze tak że otworzyłem auto sprawnym kluczykiem, a ten nie działający włożyłem do stacyjki i normalnie auto można było odpalić ale centralny nadal na tym pilocie nie reaguje. Jak myślicie pewnie uszkodzony - nie wysyła sygnału? Czy może jakoś trzeba sparować ponownie z autem? Jak to teraz ugryźć/zdiagnozować (jestem z okolic Łodzi)? Nie bardzo jestem w temacie VW, bo ostatnie lata były francuzy. Pozdrawiam
Offline

Alltrack7

Nieśmiały

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 31 sty 2017, 11:19
  • Online: 10h 42m 56s
  • Auto: Golf Alltrack
  • Silnik: 1.8 TSI
  • Lokalizacja: BDG

Re: Nie działa centralny zamek z pilota

Post18 wrz 2023, 07:52

Takie coś kiedyś działało:

- Włączyć zapłon na krócej niż 5 sek.
- Wyjąć kluczyk ze stacyjki
- Nacisnąć przycisk otwierający.
- Nacisnąć przycisk zamykający 3 razy.
- Puścić przycisk otwierający.

Jeśli kod kluczyka zostanie przyjęty przez moduł sterujący zadziała zamek centralny.
Offline

deterek123

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 13 sie 2023, 13:49
  • Online: 5h 54m 27s

Re: Nie działa centralny zamek z pilota

Post18 wrz 2023, 14:39

Ale auto muszę mechanicznie otworzyć z tego nie działającego kluczyka? Czy otworzyć centralny tym działającym i dopiero do stacyjki?
Offline

deterek123

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 13 sie 2023, 13:49
  • Online: 5h 54m 27s

Re: Nie działa centralny zamek z pilota

Post18 wrz 2023, 17:48

Zrobiłem jak napisałeś (otworzyłem auto sprawnym kluczykiem) ale kombinacja nie zadziałała.
Offline

deterek123

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 13 sie 2023, 13:49
  • Online: 5h 54m 27s

Re: Nie działa centralny zamek z pilota

Post19 wrz 2023, 00:51

Jutro sprawdzę ten sposób (przetłumaczone z instrukcji obsługi) :
"Zdjąć zaślepkę z zewnętrznej klamki drzwi kierowcy ⇒ Awaryjne zamykanie i otwieranie-
Naciśnij przycisk (otwórz) na kluczyku z pilotem zdalnego sterowania. Stań bezpośrednio obok pojazdu
robić tak.
Ręcznie odblokuj pojazd za pomocą klucza w ciągu 1 minuty. Synchronizacja została zakończona.
Załóż ponownie zatyczkę na klamkę drzwi kierowcy"

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości