Dzisiaj jest 07 maja 2024, 02:23


[1,6 TDI 105PS] Czy to łożysko czy coś innego?

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Przemek1

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 04 lut 2023, 12:48
  • Online: 4h 5m 15s
  • Auto: VW GOLF MK7
  • Silnik: 1.6 TDI CLHA
  • Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

Czy to łożysko czy coś innego?

Post26 cze 2023, 21:09

Witam,

Mam problem ze zdiagnozowaniem odgłosów które pojawiają się podczas jazdy. Usterka dość nietypowa ponieważ odgłosy pojawiają się tylko przy prędkości 65 km/h oraz 105 km/h. Wystarczy że zmienię prędkość o 5 km/h w górę lub w dół i jest cisza. Na nagraniu przyłożyłem mikrofon w kilka miejsc i chyba najbardziej słychać w nogach kierowcy.

https://www.youtube.com/shorts/QiYS7j6Jo9k
Offline

hans5

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 22 sie 2012, 09:52
  • Online: 19d 23h 47m 31s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: CGGA 1.4 80 KM
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Czy to łożysko czy coś innego?

Post29 cze 2023, 14:30

Trudno powiedzieć- najlepiej jak byś przy tych prędkościach wjechał w zakręt lewy i prawy i słuchał czy nasila się hałas. U mnie np też podejrzewałem łożysko a o kazało się że to opony hałasowały
Offline

Przemek1

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 04 lut 2023, 12:48
  • Online: 4h 5m 15s
  • Auto: VW GOLF MK7
  • Silnik: 1.6 TDI CLHA
  • Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

Re: Czy to łożysko czy coś innego?

Post01 lip 2023, 15:54

Opony raczej wykluczam bo na zimowych jest dokładnie to samo a obecnie mam nowe letnie. Na zakrętach podczas jazdy z dokładnie tą prędkością sytuacja ma się następująco:
1. Gdy skręcam w prawo słychać jak by ten dźwięk stawał się bardziej jednostajny/dłuższy i nie przerywa- takie łuuuuuuu (bo na nagraniu przy jeździe na wprost słychać takie przerywane/cykliczne łuu łuu łuu co sekundę)
2. Natomiast przy skręcie w lewo to cykliczne łuu łuu łuu ewidentnie przyspiesza

Brakuje mi pomysłów jak to dobrze i prawidłowo zdiagnozować bo wkładałem mikrofon pod nogi kierowcy i pasażera i według nagrań głośniej słychać pod nogami pasażera. A jak postawiłem przód samochodu na kobyłkach i wrzuciłem trzeci bieg (bez gazu) to na kierownicy od razu pojawiły się drgania. Licznik pokazał 30 km/h więc znacznie mniej niż docelowa prędkość przy której są słyszalne te odgłosy a bałem się bardziej rozpędzić koła żeby się coś nie urwało. Co ciekawe...wpadłem na pomysł że zatrzymam jedno koło i wynik był zaskakujący ponieważ:
1. Jak zatrzymałem koło po stronie kierowcy to wibracje na kierownicy się zmniejszyły
2. Jak zatrzymałem po stronie pasażera to były zdecydowanie bardziej odczuwalne

Jedyne co mi przychodzi do głowy to chyba po kolei przekładać wszystko z jednej strony na drugą (przeguby wew., zewn. i piasty) wtedy przy jeździe w zakręcie będę słyszał czy zmieniły się odgłosy o 180 stopni
Offline

hans5

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 22 sie 2012, 09:52
  • Online: 19d 23h 47m 31s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: CGGA 1.4 80 KM
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Czy to łożysko czy coś innego?

Post03 lip 2023, 08:35

jeżeli jest cykanie to obstawiałbym przegub ( kiedyś tak miałem w matizie)
Offline

Przemek1

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 04 lut 2023, 12:48
  • Online: 4h 5m 15s
  • Auto: VW GOLF MK7
  • Silnik: 1.6 TDI CLHA
  • Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

Re: Czy to łożysko czy coś innego?

Post03 lip 2023, 14:46

Tylko to co słychać na nagraniu

https://www.youtube.com/watch?v=ndY4S07LjBo
Offline

hans5

Aktywny

  • Posty: 166
  • Rejestracja: 22 sie 2012, 09:52
  • Online: 19d 23h 47m 31s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: CGGA 1.4 80 KM
  • Lokalizacja: wlkp

Re: Czy to łożysko czy coś innego?

Post05 lip 2023, 14:53

U mnie przy obracaniu koła słychać że szumi łożysko mimo że wymieniałem rok temu.
Offline

Przemek1

Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 04 lut 2023, 12:48
  • Online: 4h 5m 15s
  • Auto: VW GOLF MK7
  • Silnik: 1.6 TDI CLHA
  • Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

Re: Czy to łożysko czy coś innego?

Post07 lip 2023, 20:25

Po wymianie prawej przedniej piasty CISZA :)

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości