Dzisiaj jest 24 kwie 2024, 13:42


[MK6/MK5] Naprawa uszkodzonego wężyka (tylny spryskiwacz)

Fotoporady, manuale, instrukcje "krok po kroku"

Moderator: BRUNO55

Regulamin forum Instrukcje, foto porady, manuale opisujące krok po kroku co należy wykonać, aby samemu naprawić, zmienić, wymienić, zakodować ...

Uwaga:
  1. Nie prowadzimy tutaj dyskusji, a jedynie prosimy o dodatkowe wyjaśnia lub zamieszczamy własne uwagi, spostrzeżenia o których warto wspomnieć.
  2. Zmiany w instrukcji autor wprowadza bezpośrednio w poście zawierającym instrukcję - nie piszmy postów z informacją co należy zrobić inaczej niż w instrukcji.
  3. Za pomocą nowego postu autor powinien poinformować o wprowadzeniu zmian w instrukcji.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

cieplolubny

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 18 mar 2016, 18:27
  • Online: 1d 9h 7m 19s
  • Pochwały: 6
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 CGGA
  • Lokalizacja: Olsztyn

[MK6/MK5] Naprawa uszkodzonego wężyka (tylny spryskiwacz)

Post18 maja 2016, 10:36

Witam,

ostatnio naprawiałem pęknięty wężyk od spryskiwacza tylnej wycieraczki więc... może komuś się przyda.
Potrzebne:
- nóż
- taśma izolacyjna (najlepiej materiałowa - przy temperaturach poniżej 10 stopni nie zmienia swoich właściwości czyli nie sztywnieje ;) )
- rurka gumowa 0,3x1 - 2 cm (wersja 1)
- rurka gumowa 0,6x1,5 - wystarczy 5 cm (wersja 2-ga zalecana)

1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


Pochwały przyznane za posta: 5
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline

Furman TDI

Niemowa

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 01 sty 2023, 16:56
  • Online: 11m 56s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CFFB 2.0 TDI
  • Lokalizacja: lubelskie

Re: [MK6/MK5] Naprawa uszkodzonego wężyka (tylny spryskiwacz

Post01 sty 2023, 17:09

Witam wszystkich,
założyłem właśnie konto gdyż czeka mnie właśnie naprawa tego wężyka w tym samym miejscu.
,jestem wdzięczny za ten foto poradnik :pub:
zastanawiam się gdybym miał wymienić na nowy . gdzie znajduje się łączenie. Nie mogę ściągnąć plastiku górnego (ten od światła stopu)
Offline

Bogvag

Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 15 maja 2023, 08:21
  • Online: 5h 28m 28s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI 110 KM CBDC
  • Lokalizacja: Śląsk

Re: [MK6/MK5] Naprawa uszkodzonego wężyka (tylny spryskiwacz

Post15 maja 2023, 10:55

Witam.
Niestety u mnie podobna sytuacja, ale nieco gorzej. Mianowicie wężyk przerwał się w dolnej części gumowej osłony, ale go czuć przy dotyku. Próbowałem wyciągnąć osłonę z części stałej auta i bezskutecznie. Jest jakiś "myk" żeby nie rozwalić tej osłony ?
Offline
Awatar użytkownika

shark__

Stały Bywalec

  • Posty: 393
  • Rejestracja: 22 paź 2012, 09:54
  • Online: 7d 5h 57m 25s
  • Pochwały: 7
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.4 TSI 122KM
  • Lokalizacja: Piekary Slaskie

Re: [MK6/MK5] Naprawa uszkodzonego wężyka (tylny spryskiwacz

Post21 maja 2023, 20:01

Proba łączenia, w miejscu gdzie przy każdym otwarciu klapy pracuje karbowany wężyk, skazana jest na niepowodzenie. Przerabiałem ta usterkę 3 razy.
Za każdym razem karbowany wężyk pękał ciut dalej.
Za 4 razem kupiłem wężyk gumowy, metalowe opaski zaciskowe, kawalek rurki miedzianej 1/4cala (używanej w klimatyzacji) Łączenie w klapie i w boczku C. Pod osłoną na zawiasie leci elegancko wężyk gumowy a miejsca w których sa łaczenia z wężykiem karbowanym są nienarażone na zginanie, co zamknęło problem.

Wróć do MK6

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości