Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:23


[2.0 TDI 110KM] Problem z rozrusznikiem

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Rb.k

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 28 kwie 2019, 13:53
  • Online: 6h 59m 26s
  • Auto: VW GOLF 6 PLUS
  • Silnik: 2.0 TDI CR 110KM
  • Lokalizacja: Mlopolska

Problem z rozrusznikiem

Post06 lis 2022, 16:24

Witam koledzy. Mam problem ze swoim golfem z 2009r silnik 2.0 TDI CR. Przez ostatnie pół roku 2 razy miałem dziwny problem. Otóż zaraz po odpaleniu samochód gasnie i jest problem z jego uruchomieniem. Rozrusznik kreci ok. 2sekundy i "odpuszcza" i tak muszę z kilkanaście razy cofać kluczyk i uruchamiać rozruch zanim silnik zacznie pracować. Wydaje mi się, że gdyby rozrusznik popracował kilka sekund dłużej auto odpaliło by odrazu. Czy to normalne zachowanie rozrusznika? (Normalnie pali na dotyk), czy ma on jakieś zabezpieczenie i kręci tylko ok. 2sekundy?. Akumulator jest sprawny i napewno nie on jest problemem. Jedyne co zauważyłem to te 2 przypadki zdażyły się gdy auto zostało zatankowane z poziomu rezerwy do pełna. Komputer nie pokazuje żadnych błędów.
Offline

wred

Aktywny

  • Posty: 120
  • Rejestracja: 14 maja 2016, 12:01
  • Online: 5d 11h 51m 56s
  • Auto: VW Golf 6 i 7
  • Silnik: 200KM
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Problem z rozrusznikiem

Post06 lis 2022, 18:27

Jak jesteś pewny akumulatora to sprawdż co się dzieje z napięciem na przekażniku zasilania napięciowego zacisku 50 -J682- nad nogami kierowcy może on ci rozłącza zasilanie.Posprawdzaj przewody, bezpiecznik,mały mierniczek i posprawdzasz.
Offline

Rb.k

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 28 kwie 2019, 13:53
  • Online: 6h 59m 26s
  • Auto: VW GOLF 6 PLUS
  • Silnik: 2.0 TDI CR 110KM
  • Lokalizacja: Mlopolska

Re: Problem z rozrusznikiem

Post06 lis 2022, 19:14

Jak tylko wrócę z zagranicy to sprawdzę te wszystkie przewody i napięcie na nich. Ale mam rozumieć, że rozrusznik powinien kręcić normalnie a nie tylko 1-2 sekundy?. Zapomniałem dodać, że w tym tygodniu rozsypała się stacyjka i był problem z przekręceniem kluczyka. Mechanik wymienił na nową ( bo mnie niestety nie ma ) i teraz się zastanawiam czy nie ona była przyczyną a nie mam jak tego sprawdzic bo auto jak narazie pali na dotyk.
Offline

wred

Aktywny

  • Posty: 120
  • Rejestracja: 14 maja 2016, 12:01
  • Online: 5d 11h 51m 56s
  • Auto: VW Golf 6 i 7
  • Silnik: 200KM
  • Lokalizacja: WLKP

Re: Problem z rozrusznikiem

Post06 lis 2022, 19:32

Rozrusznik ma kręcić jeśli trzeba do wyczerpania akumulatora bez przerwania ale to jest nie wskazane bo go spalisz.chyba że masz coś nie tak z elektromagnesem w rozruszniku lub jego połączeniem.Wszystko zbadasz miernikiem.
Offline

Rb.k

Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 28 kwie 2019, 13:53
  • Online: 6h 59m 26s
  • Auto: VW GOLF 6 PLUS
  • Silnik: 2.0 TDI CR 110KM
  • Lokalizacja: Mlopolska

Re: Problem z rozrusznikiem

Post06 lis 2022, 20:38

Dzięki kolego za zainteresowanie moim problemem i porady co do diagnozy. Tak myślałem że coś z tą krótką pracą rozrusznika jest nie tak ( chociaż ciągle myślałem, że to jakieś zabezpieczenie i tak ma być, że kreci chwile i puszcza) jak tylko będę w domu to muszę się za to zabrać. A wiesz może czy jest szansa sprawdzenia czy rozrusznik będzie kręcił dłużej? np. Wypięcie "czegoś" aby samochud nie odpalił odrazu?

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 8 gości