Dzisiaj jest 28 mar 2024, 09:34


[2.0 TDI 110KM] Wymiana buzzera PDC przód

Moderatorzy: rafaello, BRUNO55

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK6.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów, tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 7 znajdują się w dziale MK7
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

shibby

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 23 wrz 2015, 14:01
  • Online: 3h 25m 23s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Wroclaw

Wymiana buzzera PDC przód

Post18 sie 2017, 21:27

Witajcie,

Przestał mi działać ParkAssist oraz Parktronic. Po wbiciu wstecznego zero reakcji jeżeli chodzi o czujniki cofania, natomiast po wciśnięciu przycisku parktronic na konsolecie słuchać pisk przez 5sek a na ekranie radia wyświetla się komunikat że czujniki nie są dostępne.

Po podpięciu VCDS pojawił mi się błąd:
Address 10: Park/Steer Assist Labels: 1T0-919-475.clb
Control Module Part Number: 1T0 919 475 H HW: 1T0 919 475
Component and/or Version: PARKHILFE PLA H07 0110
Software Coding: 10000A
Work Shop Code: WSC 01357 011 00200
VCID: 408FA68BD376181ED43-8015
1 Fault Found:

01625 - Front Parking Aid Warning Chime (H22)
009 - Open or Short to Ground


Doczytałem, że chodzi o buzzer z przodu, gdzieś pod kierownicą. Part no części z tego co doczytałem to 8E0919279.

Pytanie czy ktoś z Was go wymieniał i podzieli się doświadczeniem jak się do tego zabrać? Czy trzeba demontować całą obudowę pod kierownicą? Jak tak to jak?

Znalazłem też taki temat: http://www.vwgolf.net.au/showthread.php ... eplacement

ale po zdjęciach nie bardzo widzę jak się do niego dostać... Może wystarczy zdemontować tylko schowek pod przełącznikiem świateł i będzie dostęp? Tylko jak to zrobić żeby nic nie połamać? Od strony bezpieczników go nie widać.

Każda rada będzie przydatna.
Pozdrawiam
Offline
Awatar użytkownika

brulion

Aktywny

  • Posty: 179
  • Rejestracja: 13 gru 2013, 21:31
  • Online: 29d 18h 34m 8s
  • Pochwały: 2
  • Auto: Audi A3 8V0
  • Silnik: 1.4 TSI 165KM
  • Lokalizacja: SB

Re: Wymiana buzzera PDC przód

Post19 sie 2017, 08:47

Ja to przerabiałem ...
Buzzer znajduje się na podszybiu po stronie kierowcy. Musisz zdemontować napęd wycieraczek No i dopiero wtedy jest jako taki dostęp, choć i tak zgrabne dłonie się przydają ;)
Offline

shibby

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 23 wrz 2015, 14:01
  • Online: 3h 25m 23s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Wymiana buzzera PDC przód

Post19 sie 2017, 11:02

kurcze, zmiażdżyłeś moją teorię :) Na zdjęciach z tematu http://www.vwgolf.net.au/showthread.php ... eplacement ewidentnie widać brzęczyk od spodu :/
Offline

shibby

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 23 wrz 2015, 14:01
  • Online: 3h 25m 23s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Wymiana buzzera PDC przód

Post19 sie 2017, 14:14

zdemontowałem schowek pod przełącznikiem świateł, podniosłem też maksymalnie kierownicę do góry i jak dobrze poświecę to widzę brzęczyk. Nie mam jednak jak się do niego dostać - zbyt mało miejsca.

Niepokoi mnie jeszcze jedna kwestia. Wczoraj samochód miał wymienianą dwumasę i sprzęgło. Od tego czasu po wbiciu wstecznego nie ma reakcji PDC. Wcześniej PDC automatycznie się załączało po wbiciu wstecznego, nawet gdy go oddawałem, to na wstecznym był dźwięk z tylnego buzzera i migał przycisk od parktronika. Teraz cisza. Pytanie czy możliwe, że mechanik coś wyłączył w sterowniku czy może "czegoś" nie podłączył wymieniając sprzęgło i dwumasę?
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 32m 47s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana buzzera PDC przód

Post19 sie 2017, 20:38

Nie wiem jak jest w mk6 ale z reguly w skrzyni biegow jest wlacznik ktory wsciskany jest jak zalaczamy wsteczny, dzieki temu wlacza sie swiatlo cofania i pewnie tez pod ten sam wlacznik podpiety jest PDC, sprawdz czy masz oswietlenie wsteczne.


Autor postu otrzymał pochwałę
Offline
Awatar użytkownika

tberent

Banned

  • Posty: 1869
  • Rejestracja: 20 sie 2015, 13:51
  • Online: 39d 15h 15m 40s
  • Pochwały: 29
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: CBCD
  • Lokalizacja: Lodzkie

Re: Wymiana buzzera PDC przód

Post19 sie 2017, 23:02

greg2 pisze:Nie wiem jak jest w mk6 ale z reguly w skrzyni biegow jest wlacznik ktory wsciskany jest jak zalaczamy wsteczny, dzieki temu wlacza sie swiatlo cofania i pewnie tez pod ten sam wlacznik podpiety jest PDC, sprawdz czy masz oswietlenie wsteczne.
Wciskając przycisk w konsoli musi ruszyć pdc. Wsteczny to tylko automat włączenie pdc .
Moduły od park assist są grymaśne i wystarczy cokolwiek i nie działa.
Ciągle pikanie oznacza właśnie błąd w pdc/pla.

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka
Offline

shibby

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 23 wrz 2015, 14:01
  • Online: 3h 25m 23s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Wymiana buzzera PDC przód

Post20 sie 2017, 14:22

greg2 pisze:Nie wiem jak jest w mk6 ale z reguly w skrzyni biegow jest wlacznik ktory wsciskany jest jak zalaczamy wsteczny, dzieki temu wlacza sie swiatlo cofania i pewnie tez pod ten sam wlacznik podpiety jest PDC, sprawdz czy masz oswietlenie wsteczne.


dobry kierunek. Nie mam światła wstecznego. Wygląda na to, że mechanik wymieniając dwumasę i sprzęgło nie podpiął lub uszkodził czujnik biegu wstecznego.

Co do buzzera to znalazłem sposób by się do niego dostać, w sensie jestem w stanie go zdemontować. Gorzej będzie z montażem ;) Na razie temat wstrzymuję bo i tak muszę rozwiązać kwestię braku światła wstecznego i zamówić nowy buzzer.
Offline

shibby

Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 23 wrz 2015, 14:01
  • Online: 3h 25m 23s
  • Auto: VW Golf VI
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Wroclaw

Re: Wymiana buzzera PDC przód

Post28 sie 2017, 11:50

Witam ponownie,

Co do moich usterek to obie udało się wyeliminować. Okazało się, że przy wymianie sprzęgła Panowie uszkodzili czujnik biegu wstecznego. Wymienili na swój rachunek, zaś w przeprosinach zobligowali się wymienić i buzzer. Kupiłem go na allegro za 30pln. Przy odbiorze lekko klnęli, że wymiania buzzera to ogrom pracy przez ciężki dostęp ale finalnie za robociznę nic nie zapłaciłem. Autko znów sprawne :)
Offline
Awatar użytkownika

greg2

Senior Moderator

  • Posty: 1004
  • Rejestracja: 04 cze 2013, 15:45
  • Online: 132d 12h 32m 47s
  • Pochwały: 23
  • Auto: Golf VII GTI
  • Silnik: 2.0 TSI
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana buzzera PDC przód

Post28 sie 2017, 12:49

najwazniejsze ze wszystko dziala :)
Offline

Golfiarz2

Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 04 paź 2021, 14:13
  • Online: 4h 42m 49s
  • Auto: VW Golf 6
  • Silnik: 1.6 TDI
  • Lokalizacja: Lubelskie

Re: Wymiana buzzera PDC przód

Post31 paź 2022, 09:32

Witam Panowie, czy trzeba coś zdemontować żeby dostać się do tego buzzera?

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości