Dzisiaj jest 29 mar 2024, 08:59


[All Diesel] Sportsvan - wentylator działa po wyłączeniu silnika

Moderator: flo

Regulamin forum Moduły elektroniczne, sterowniki, sygnalizacja (kontrolki, buczki, wyświetlacze), instalacje, wiązki, piny, wtyczki, ładowanie, rozruch, immobiliser, alarm, centralny zamek, moduł komfortu, czujniki.

Pamiętaj:
  1. Pytania, porady, sugestie niezwiązane z danym tematem umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu.
  2. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczynę jego powstania (o ile jest ci znana).
  3. Przed założeniem nowego tematu, sprawdź, (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  4. Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  5. Jeżeli otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie, odwdzięcz się przyznaniem pochwały - tu przeczytasz jak przyznać pochwałę

Uwaga
- Prośby o kodowanie i diagnostykę logów lub błędów zamieszczaj w dziale Diagnostyka i kodowanie
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

zwora

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 05 cze 2022, 16:48
  • Online: 1h 33m 36s
  • Auto: vw golf 7 sporsvan
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: oświęcim

Sportsvan - wentylator działa po wyłączeniu silnika

Post05 cze 2022, 17:05

Witajcie!

Od tygodnia jestem właścicielem 4,5 letniego Golfa Sportsvana. Wszystko działało do wczoraj cudnie, ale pojawił się problem.

Po wyłączeniu silnika działa mocno nadal wentylator (tak z 10 min. po wyłączeniu). Dlaczego tak się dzieje, skoro temperatury owszem wzrosły, ale bez przesady...

Dodatkowo odkąd pojawił się kłopot gwałtownie wzrosło spalanie samochodu - z 5.5-6.0 na 8-8.5. Trochę mnie to wkurza, co może być tego przyczyną?

Dodam, że raz wyskoczył mi komunikat z tematem filtru z jakimiś pyłami, ale to już dla mnie wyższa szkoła magii i nie jestem aż takim fachowcem

Chodzi o samochód: Volkswagen GOLF SPORTSVAN, pojemność 1598 cm2, rocznik 2017

Proszę was o poradę, bo nie wiem co z tym fantem zdziałać, jak to wytłumaczyć mechanikowi. Ciężka sprawa czy spokojnie i bez nerwów?
Offline

Arczi1997

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 26 gru 2019, 21:12
  • Online: 7d 1h 20s
  • Auto: Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Sportsvan - wentylator działa po wyłączeniu silnika

Post05 cze 2022, 18:04

Działający wentylator po zgaszeniu silnika jest po to żeby wychłodzić silnik i komorę po wypalaniu dpf. Moim zdaniem masz problem z dpfem, komputer chce go wypalić ale z jakiegoś powodu nie może dlatego wyskoczył błąd. Może warto przejechać sie w jakąś dłuższą trasę żeby mógł spokojnie skończyć procedurę wypalania i problem sam się rozwiąże.
Offline

zwora

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 05 cze 2022, 16:48
  • Online: 1h 33m 36s
  • Auto: vw golf 7 sporsvan
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: oświęcim

Re: Sportsvan - wentylator działa po wyłączeniu silnika

Post05 cze 2022, 18:22

Arczi1997 pisze:Działający wentylator po zgaszeniu silnika jest po to żeby wychłodzić silnik i komorę po wypalaniu dpf. Moim zdaniem masz problem z dpfem, komputer chce go wypalić ale z jakiegoś powodu nie może dlatego wyskoczył błąd. Może warto przejechać sie w jakąś dłuższą trasę żeby mógł spokojnie skończyć procedurę wypalania i problem sam się rozwiąże.


bardzo dziękuję za odpowiedź. A jakie mogą być powody? Błąd na komputerze może rozwiązać sprawę?
Offline

Arczi1997

Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 26 gru 2019, 21:12
  • Online: 7d 1h 20s
  • Auto: Golf 6 GTD
  • Silnik: 2.0 TDI
  • Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Sportsvan - wentylator działa po wyłączeniu silnika

Post05 cze 2022, 18:25

Najlepiej podłączyć kompa i odczytać błędy. Może któryś czujnik padł, może któryś wtrysk leje i zapchał dpfa. Może byc też tak że dpf do wymiany. Zacznij od podpięcia komputera a pewnie wszystko będzie jasne.
Offline

zwora

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 05 cze 2022, 16:48
  • Online: 1h 33m 36s
  • Auto: vw golf 7 sporsvan
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: oświęcim

Re: Sportsvan - wentylator działa po wyłączeniu silnika

Post05 cze 2022, 18:29

Arczi1997 pisze:Najlepiej podłączyć kompa i odczytać błędy. Może któryś czujnik padł, może któryś wtrysk leje i zapchał dpfa. Może byc też tak że dpf do wymiany. Zacznij od podpięcia komputera a pewnie wszystko będzie jasne.


Jeszcze raz - wielkie dzięki - Pozdrawiam!
Offline

zwora

Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 05 cze 2022, 16:48
  • Online: 1h 33m 36s
  • Auto: vw golf 7 sporsvan
  • Silnik: 1.6 tdi
  • Lokalizacja: oświęcim

Re: Sportsvan - wentylator działa po wyłączeniu silnika

Post07 cze 2022, 14:06

Arczi1997 pisze:Najlepiej podłączyć kompa i odczytać błędy. Może któryś czujnik padł, może któryś wtrysk leje i zapchał dpfa. Może byc też tak że dpf do wymiany. Zacznij od podpięcia komputera a pewnie wszystko będzie jasne.


Byłem w warsztacie, silnik nie znajduje błędów. Już spokojnie sam gaśnie, bez dodatkowych atrakcji. Jedyne co mnie matrtwi to spalanie - z 5.7 wzrosło do 6,8. Nie wiem co się stało.

Wróć do Elektryka i Elektronika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości