Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:09


[2.0 R] Zawór płynu chłodzącego do skrzyni biegów

Moderator: flo

Regulamin forum Problemy, usterki dotyczące Volkswagen Golf MK7.

Bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zasad:
  1. Pojedynczy wątek może dotyczyć dokładnie jednego problemu/usterki (nie rozwiązujemy wielu problemów w jednym temacie).
  2. Pytania, porady, sugestie nie związane z tematyką problemu umieszczaj w osobnym temacie właściwego działu (nie dyskutujemy na tematy poboczne w ramach danego tematu).
  3. W przypadku samodzielnego rozwiązania opisanego problemu, opisz sposób jego rozwiązanie wraz z przyczyną jego powstania (o ile jest ci znana).
  4. W ramach nowego tematu zastosuj jeden z dostępnych prefixów - precyzujący model w którym wykryto problem lub którego opisana usterka dotyczy.
  5. Tak tytułuj opis swojego problemu aby identyfikował opisywaną w nim treść. Zabrania się używania wyrazów "Problem", "Usterka", "Pomocy" w tytule wątku - to jest oczywiste!

Pamiętaj:
  • Przed założeniem nowego tematu, sprawdź (przy pomocy funkcji Szukaj) czy istnieje wątek opisujący analogiczny problem, a jeżeli istnieje to kontynuuj w nim dyskusję.
  • Szczegółowo opisz swój problem/usterkę (nie pomijaj żadnych informacji) - im więcej szczegółów tym większe szanse na jego pozytywne i szybkie rozwiązanie.
  • Problemy/Usterki dotyczące Golf 6 znajdują się w dziale MK6
  • Jeżeli otrzymasz odpowiedź, poradę na opisany problem - odwdzięcz się przyznaniem pochwały. Tu przeczytasz jak przyznać pochwałę
  • Równolegle obowiązują wszystkie zasady opisane w ramach Regulaminu forum
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

piekara

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 sty 2022, 08:33
  • Online: 22h 41m 29s
  • Auto: Skoda Fabia 1
  • Silnik: 1.9 TDI
  • Lokalizacja: Świętochłowice

Zawór płynu chłodzącego do skrzyni biegów

Post26 kwie 2022, 18:41

Golf VII. Ma taki błąd w silniku.
15447 - Zawór płynu chłodzącego skrzyni biegów
P19A2 00 [047] - Przerwa
Proszę o podpowiedź gdzie go znajdę na silniku? Z której strony? Silnik CNTA.
Ze schematu wiem, że pin 1 zaworu to plus z bezpiecznika 7 a pin 2 idzie do komputera silnika na pin 39.
Nie wiem jednak gdzie jest sam zawór.

Przewody do zaworu przechodzą przez TML Coupling point in engine compartment, left
Przetłumaczone przez google - TML Punkt zaczepienia w komorze silnika, z lewej strony
Co to jest i gdzie tego szukać? Jakieś złącze na wiązce silnika?
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 21s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Zawór płynu chłodzącego do skrzyni biegów

Post26 kwie 2022, 19:01

Może to Ci pomoże.

Obrazek

Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

piekara

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 sty 2022, 08:33
  • Online: 22h 41m 29s
  • Auto: Skoda Fabia 1
  • Silnik: 1.9 TDI
  • Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Zawór płynu chłodzącego do skrzyni biegów

Post27 kwie 2022, 11:46

Jutro do mnie przyjedzie i będę grzebał w nim. Dzieki za rysunek.
Ciekawi mnie jeszcze co to jest TML? jakbym to znalazł to może nie musiałbym rwać wycieraczek i podszybia, żeby dostać się do sterownika silnika, który ma pewnie zabezpieczone wtyczki blachą. Kiedyś dokładałem kabelek tempomatu i się z tym męczyłem.
ktoś pomoże z tym TML?
Offline

Tomasz_W-wa

Forumowicz

  • Posty: 719
  • Rejestracja: 04 cze 2019, 16:42
  • Online: 15d 18h 50m 21s
  • Pochwały: 102
  • Auto: VW Golf 7 Variant
  • Silnik: CLHA
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Zawór płynu chłodzącego do skrzyni biegów

Post27 kwie 2022, 14:41

W MK7 sterownik silnika jest przy skrzynce bezpieczników w komorze silnika (zamontowany pionowo) ;)
Napisz który to rocznik bo z tego co wczoraj patrzyłem to rocznikowo ten zawór zmieniał miejsce.

Co do: TML Coupling point in engine compartment, left to proszę bardzo:

Obrazek


Pozdrawiam
Tomasz_W-wa
Offline

piekara

Nieśmiały

  • Posty: 48
  • Rejestracja: 16 sty 2022, 08:33
  • Online: 22h 41m 29s
  • Auto: Skoda Fabia 1
  • Silnik: 1.9 TDI
  • Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Zawór płynu chłodzącego do skrzyni biegów

Post28 kwie 2022, 08:44

Znalazłem. Szare złącze tuż przy zderzaku. Są doprowadzone przewody ze sterownika silnika. Zawory są dwa po lewej stronie silnika. Oba niepodłączone. Oba takie same. Jeden to N488 a drugi to pewnie N82. Z niego też jest błąd zwarcie z masą/przerwa.


No i podłączone, błędy skasowane i nie wróciły. Udało się więc.
Historia auta jest taka, że jest to sprowadzony ze USA Golf, w którym silnik został wymieniony. Poprzedni nie miał tych zaworów.
Dziękuję za pomoc.

Wróć do Problemy / Usterki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości